Results for XVII Marli Junior Games
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Iltajakso
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XVII Marli Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
21:24 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
21 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400 m VU P13,P16,P18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
379 |
1:11.20 |
2:28.32 |
3:47.64 |
|
5:03.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
363 |
1:11.74 |
2:30.87 |
3:49.57 |
|
5:08.38 |
|
|
Cetus Espoo |
5:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
334 |
1:13.24 |
2:34.12 |
3:57.08 |
|
5:16.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
321 |
1:15.87 |
2:37.83 |
4:00.26 |
|
5:21.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adrian Kaslin |
2005 |
|
315 |
1:14.97 |
2:38.26 |
4:03.13 |
|
5:23.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Salomo Pihlaja |
2005 |
|
304 |
1:14.84 |
2:39.60 |
4:04.17 |
|
5:27.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
|
298 |
1:16.43 |
2:42.57 |
4:09.17 |
|
5:29.16 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
295 |
1:18.17 |
2:42.61 |
4:08.84 |
|
5:30.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ilari Palva |
2006 |
|
262 |
1:20.53 |
2:49.40 |
4:17.80 |
|
5:43.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ilari Hatunen |
2006 |
|
254 |
1:23.20 |
2:52.26 |
4:21.80 |
|
5:47.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
|
238 |
1:25.72 |
2:56.81 |
4:27.91 |
|
5:54.81 |
|
|
Uinti Tampere |
6:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viljo Varsanpää |
2006 |
|
212 |
1:27.93 |
3:03.06 |
4:38.02 |
|
6:09.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
210 |
1:26.98 |
3:02.30 |
4:38.94 |
|
6:10.12 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
6:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Konsta Joensuu |
2005 |
|
209 |
1:29.64 |
3:06.64 |
4:42.10 |
|
6:10.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Hämäläinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Raision Urheilijat |
6:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400 m VU P13,P16,P18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
598 |
1:01.64 |
2:07.59 |
3:14.50 |
|
4:21.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
593 |
1:02.38 |
2:09.19 |
3:16.36 |
|
4:21.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Laine |
2002 |
|
531 |
1:03.32 |
2:12.56 |
3:22.03 |
|
4:31.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Broman |
2002 |
|
523 |
1:01.97 |
2:11.15 |
3:22.58 |
|
4:33.06 |
|
|
Nokian Pyry |
4:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
435 |
1:07.96 |
2:22.42 |
3:37.52 |
|
4:50.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
432 |
1:09.42 |
2:24.17 |
3:39.77 |
|
4:50.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
423 |
1:08.85 |
2:24.22 |
3:39.50 |
|
4:53.10 |
|
|
Cetus Espoo |
4:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
417 |
1:06.42 |
2:20.56 |
3:37.05 |
|
4:54.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olli Havia |
2004 |
|
390 |
1:11.13 |
2:27.97 |
3:45.86 |
|
5:01.03 |
|
|
Salon Uimarit |
5:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henry Nyman |
2003 |
|
388 |
1:09.65 |
2:26.69 |
3:44.83 |
|
5:01.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
382 |
1:11.51 |
2:28.55 |
3:46.56 |
|
5:03.10 |
|
|
Cetus Espoo |
5:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
21:24 |
|