Resultater for DM (50m) 2018, Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 Lördag 2 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4X100m Frisim Damer - Final |
|
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Helsingborgs S (1900) 3:49.11 2016-07-06 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Söderätlje SS Damer 1 |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
677 |
|
|
3:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.75 |
28.61 |
59.32 |
|
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
+0.43 |
28.45 |
1:00.51 |
|
|
|
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.32 |
29.49 |
1:00.89 |
|
|
|
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
+0.30 |
28.06 |
59.11 |
|
|
|
3:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby SS Damer 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
661 |
|
|
4:01.75 |
+1.92 |
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
+0.70 |
28.95 |
1:00.23 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
0.00 |
28.26 |
59.34 |
|
|
|
1:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.31 |
29.53 |
1:00.89 |
|
|
|
3:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.60 |
29.18 |
1:01.29 |
|
|
|
4:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Neptun Damer |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
641 |
|
|
4:04.20 |
+4.37 |
|
|
|
|
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
1995 |
BY3495 |
+0.77 |
28.84 |
1:00.05 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
+0.41 |
27.94 |
58.65 |
|
|
|
1:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
+0.36 |
29.71 |
1:02.49 |
|
|
|
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
+0.42 |
30.04 |
1:03.01 |
|
|
|
4:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Damer 1 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
625 |
|
|
4:06.36 |
+6.53 |
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.74 |
28.97 |
1:00.60 |
|
|
|
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
+0.32 |
29.48 |
1:02.75 |
|
|
|
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.31 |
29.37 |
1:01.02 |
|
|
|
3:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
+0.01 |
29.68 |
1:01.99 |
|
|
|
4:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Sim Damer 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
614 |
|
|
4:07.79 |
+7.96 |
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.74 |
29.35 |
1:00.34 |
|
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.35 |
30.06 |
1:03.04 |
|
|
|
2:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
+0.12 |
30.00 |
1:04.04 |
|
|
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
+0.20 |
28.84 |
1:00.37 |
|
|
|
4:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Skk Damer |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
593 |
|
|
4:10.61 |
+10.78 |
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
+0.74 |
29.31 |
1:00.67 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
+0.51 |
29.73 |
1:01.55 |
|
|
|
2:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
+0.23 |
30.09 |
1:03.86 |
|
|
|
3:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
+0.56 |
30.66 |
1:04.53 |
|
|
|
4:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SS04 Damer Lag 1 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
588 |
|
|
4:11.33 |
+11.50 |
|
|
|
|
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
-.-- |
|
1:02.44 |
|
|
|
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
-.-- |
29.98 |
1:03.67 |
|
|
|
2:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
-.-- |
29.87 |
1:02.07 |
|
|
|
3:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
-.-- |
30.50 |
1:03.15 |
|
|
|
4:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyresö SS Damer |
1990 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
580 |
|
|
4:12.54 |
+12.71 |
|
|
|
|
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
-.-- |
|
1:02.07 |
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
-.-- |
28.90 |
1:01.34 |
|
|
|
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Björkman |
1999 |
AU7499 |
-.-- |
30.44 |
1:05.06 |
|
|
|
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
-.-- |
30.19 |
1:04.07 |
|
|
|
4:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby SS Damer 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
571 |
|
|
4:13.82 |
+13.99 |
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
-.-- |
|
1:01.53 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
-.-- |
30.58 |
1:04.59 |
|
|
|
2:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
-.-- |
29.72 |
1:03.84 |
|
|
|
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
-.-- |
29.96 |
1:03.86 |
|
|
|
4:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim Damer 2 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
563 |
|
|
4:15.01 |
+15.18 |
|
|
|
|
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
-.-- |
|
1:04.37 |
|
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
-.-- |
29.83 |
1:03.51 |
|
|
|
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
-.-- |
29.64 |
1:01.62 |
|
|
|
3:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
-.-- |
30.89 |
1:05.51 |
|
|
|
4:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla Honor Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
553 |
|
|
4:16.61 |
+16.78 |
|
|
|
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
+0.80 |
30.09 |
1:03.62 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.47 |
30.44 |
1:03.92 |
|
|
|
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
+0.45 |
30.77 |
1:04.85 |
|
|
|
3:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
+0.40 |
30.40 |
1:04.22 |
|
|
|
4:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Södertälje SS Damer 2 |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
543 |
|
|
4:18.08 |
+18.25 |
|
|
|
|
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
-.-- |
|
1:03.66 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
-.-- |
30.39 |
1:04.09 |
|
|
|
2:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
-.-- |
30.42 |
1:05.53 |
|
|
|
3:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
-.-- |
30.58 |
1:04.80 |
|
|
|
4:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Spårvägen Sim Damer 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
541 |
|
|
4:18.40 |
+18.57 |
|
|
|
|
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
-.-- |
|
1:03.41 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
-.-- |
30.34 |
1:03.97 |
|
|
|
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
-.-- |
30.22 |
1:03.96 |
|
|
|
3:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
-.-- |
31.30 |
1:07.06 |
|
|
|
4:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väsby SS Damer 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
539 |
|
|
4:18.81 |
+18.98 |
|
|
|
|
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
+0.73 |
31.74 |
1:06.19 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.18 |
30.49 |
1:04.28 |
|
|
|
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
+0.24 |
30.69 |
1:04.65 |
|
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanne Romstad |
1999 |
AK2499 |
+0.07 |
30.94 |
1:03.69 |
|
|
|
4:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Järfälla Honor Lag 2 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
511 |
|
|
4:23.39 |
+23.56 |
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
-.-- |
|
1:03.52 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Strand |
2002 |
AQ1802 |
-.-- |
30.82 |
1:05.11 |
|
|
|
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
-.-- |
32.79 |
1:07.59 |
|
|
|
3:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
-.-- |
31.07 |
1:07.17 |
|
|
|
4:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Skuru Ik Damer |
1990 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
510 |
|
|
4:23.59 |
+23.76 |
|
|
|
|
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
-.-- |
|
1:04.53 |
|
|
|
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
-.-- |
30.84 |
1:04.79 |
|
|
|
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
-.-- |
31.85 |
1:07.03 |
|
|
|
3:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
-.-- |
31.59 |
1:07.24 |
|
|
|
4:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 09:54:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|