2019-08-24   16:49:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student SM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Holmström  1992  Teknologkårens IF Lth            23.18   
Mika Persson  1998  Teknologkårens IF Lth            23.33   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Universitets AIF SS            23.67   
Jacob Zeidler  1994  Teknologkårens IF Lth            23.69   
Gustav Frödeberg  1997  Gymnastik Och Idrottshögskolan            24.01   
Hugo Cedervall  1997  Linköpings Universitets AIF SS            24.01   
John Olsson  1995  Halmstad SIF            24.09   
Efrem Ghirmai  1996  Chalmer Sis            24.13   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Universitets AIF SS            24.33   
10  Niclas Hvalgren  1995  Halmstad SIF            24.46   
11  Niclas Granström  1990  Linköpings Universitets AIF SS            24.54   
12  Jake Swanson  1994  Jönköping Usa            25.00   
13  Tobias Henriksson  1996  Teknologkårens IF Lth            25.01   
14  Joakim Hvalgren  1993  Halmstad SIF            25.15   
15  Fabian Steen  1996  Chalmer Sis            25.17   
16  Mikael Blum  1995  Chalmer Sis            25.23   
17  Johannes Lampela  1992  Chalmer Sis            25.39   
18  Johannes Ålander  1995  Linköpings Universitets AIF SS            25.47   
19  Oskar Holm  1993  Linköpings Universitets AIF SS            25.54   
20  Stefan Phung  1997  Linköpings Universitets AIF SS            25.58   
21  Jacob Olsson  1998  Trollhättans Si            25.63   
22  Oliver Titikic  1995  Teknologkårens IF Lth            25.72   
23  Shervin Ghahestani  1997  Kth Ishockeyförening            25.76   
24  Alexander Waldo  1998  Teknologkårens IF Lth            25.84   
25  Erik Öjstedt  1995  Teknologkårens IF Lth            25.97   
26  Oscar Fredriksson  1994  Linköpings Universitets AIF SS            26.15   
27  Alfred Lindén  1997  Chalmer Sis            26.31   
28  Henrik Podéus  1995  Linköpings Universitets AIF SS            26.38   
29  Erik Nilsson  1996  Stockholm Studenters IF            26.44   
30  Christoffer Roos  1995  Chalmer Sis            26.97   
31  Gustav Olander  1994  Chalmer Sis            27.10   
32  Daniel Blomberg  1993  Chalmer Sis            27.30   
33  David Larsson  1996  Jönköping Usa            27.94   
34  Timothy Mackin  1995  Linköpings Universitets AIF SS            28.04   
35  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Uppsala Extremsport            28.35   
36  David Fransson  1997  Teknologkårens IF Lth            29.11   
37  Andreas Ljungberg  1993  Karlstads Uif            31.66   
38  Akiho Tamura  1989  Chalmer Sis            33.79   
39  Jayesh Khatri  1993  Chalmer Sis            34.29   
Kalle Lindborg  1994  Karlstads Uif            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner