2019-08-18   20:13:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student SM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liu AIF Lag 1  Linköpings Universitets AIF SS            1:42.03   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      26.52        26.52   
  Petter Cyrén  1996      28.18        54.70   
  Anton Andersson  1993      24.30        1:19.00   
  Pontus Palmqvist  1991      23.03        1:42.03   
                     
Tif Lag 1  Teknologkårens IF Lth            1:44.31   
  Gergö Nagy  1995      27.63        27.63   
  Jacob Zeidler  1994      29.33        56.96   
  Mika Persson  1998      24.70        1:21.66   
  Jonas Holmström  1992      22.65        1:44.31   
                     
Uttrarna Lag 1  Chalmer Sis            1:46.76   
  Oskar Eriksson  1997      26.75        26.75   
  Johan Andersson  1995      30.99        57.74   
  Lucas Thomée  1993      25.51        1:23.25   
  Efrem Ghirmai  1996      23.51        1:46.76   
                     
Liu AIF Lag 2  Linköpings Universitets AIF SS            1:49.01   
  Niclas Granström  1990      28.56        28.56   
  Stefan Phung  1997      29.81        58.37   
  Anton Lüning  1996      25.70        1:24.07   
  Johannes Ålander  1995      24.94        1:49.01   
                     
Halmstad Högskola Lag 1  Halmstad SIF            1:49.65   
  John Olsson  1995      26.92        26.92   
  Max Ackerman  1995      29.63        56.55   
  Timmie Rydberg  1996      27.89        1:24.44   
  Joakim Hvalgren  1993      25.21        1:49.65   
                     
Tif Lag 3  Teknologkårens IF Lth            1:52.74   
  Gustaf Mild  1997      29.43        29.43   
  Erik Öjstedt  1995      32.35        1:01.78   
  Niklas Inde  1993      26.50        1:28.28   
  Philip Björklund  1992      24.46        1:52.74   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmer Sis            1:53.14   
  Fabian Steen  1996      29.10        29.10   
  Johannes Lampela  1992      32.60        1:01.70   
  Gustav Olander  1994      27.53        1:29.23   
  Mikael Blum  1995      23.91        1:53.14   
                     
Tif Lag 2  Teknologkårens IF Lth            1:53.55   
  Jakob Svensson  1992      30.92        30.92   
  Alexander Waldo  1998      31.72        1:02.64   
  Oliver Titikic  1995      26.72        1:29.36   
  Marcus Kindberg  1993      24.19        1:53.55   
                     
Uttrarna Lag 3  Chalmer Sis            1:57.49   
  Christoffer Roos  1995      30.91        30.91   
  Alfred Lindén  1997      32.80        1:03.71   
  Daniel Blomberg  1993      28.49        1:32.20   
  Simone Creci  1992      25.29        1:57.49   
                     
10  Liu AIF Lag 3  Linköpings Universitets AIF SS            2:04.20   
  Timothy Mackin  1995      31.70        31.70   
  Mateo Herrera  1995      35.13        1:06.83   
  Oskar Holm  1993      27.11        1:33.94   
  Viktor Jansson  1990      30.26        2:04.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner