Resultater for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finaler 16.00
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 622 | 31.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | |||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 509 | 33.88 | ||||||
Aarhus Swim | 32.75 | |||||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | 492 | 34.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 481 | 34.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 659 | 31.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
2 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 521 | 33.62 | ||||||
DeltaSwim | 33.76 | |||||||||
3 | Sofia Ingeberg | 2002 | 504 | 34.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
4 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 490 | 34.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 478 | 34.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
6 | Janni S Hansen | 2001 | 404 | 36.60 | ||||||
DeltaSwim | 38.26 | |||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 401 | 36.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 586 | 32.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.96 | |||||||||
2 | Marlene Reitan | 2003 | 552 | 32.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 549 | 33.03 | ||||||
Aarhus Swim | 32.33 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 511 | 33.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 501 | 34.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
6 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 460 | 35.05 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 457 | 35.13 | ||||||
Aarhus Swim | 36.08 | |||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 448 | 35.35 | ||||||
Aarhus Swim | 35.00 | |||||||||
9 | Clara Skrydstrup | 2004 | 436 | 35.66 | ||||||
Aarhus Swim | 34.49 | |||||||||
10 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 436 | 35.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
11 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 434 | 35.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.43 | |||||||||
12 | Holly Lønne Turner | 2003 | 426 | 35.96 | ||||||
DeltaSwim | 35.19 | |||||||||
13 | Caroline Lysgaard | 2003 | 382 | 37.28 | ||||||
Aarhus Swim | 38.00 | |||||||||
14 | Mille Winther | 2003 | 370 | 37.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.24 | |||||||||
15 | Mathilde Thomsen | 2004 | 354 | 38.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.90 | |||||||||
16 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 347 | 38.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.30 | |||||||||
17 | Signe Jochumsen | 2004 | 314 | 39.80 | ||||||
DeltaSwim | 43.94 | |||||||||
18 | Cecilie Do | 2004 | 267 | 41.99 | ||||||
IHF Svømning | 40.58 | |||||||||
19 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 246 | 43.18 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.05 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 529 | 33.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 481 | 34.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
3 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 425 | 35.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 412 | 36.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
5 | Stine Mejdahl | 2005 | 410 | 36.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 390 | 37.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 390 | 37.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 383 | 37.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 373 | 37.56 | ||||||
DeltaSwim | 38.58 | |||||||||
10 | Line Gjelstrup | 2006 | 365 | 37.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
11 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 364 | 37.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.92 | |||||||||
12 | Caden Halle | 2005 | 360 | 38.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
13 | Mette Holstein | 2005 | 357 | 38.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
14 | Mille Lindeblad | 2005 | 347 | 38.48 | ||||||
DeltaSwim | 39.92 | |||||||||
15 | Freja Bjørn | 2005 | 338 | 38.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.82 | |||||||||
16 | Frederikke Riber | 2005 | 337 | 38.85 | ||||||
DeltaSwim | 39.07 | |||||||||
17 | Nanna Langvad | 2005 | 326 | 39.28 | ||||||
Aarhus Swim | 42.21 | |||||||||
18 | Sophie Hougaard | 2006 | 305 | 40.16 | ||||||
Aarhus Swim | 43.82 | |||||||||
19 | Marie Kromann Møller | 2006 | 304 | 40.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.98 | |||||||||
20 | Karoline Hansfort | 2006 | 297 | 40.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | |||||||||
21 | Victoria Richards | 2005 | 287 | 41.01 | ||||||
DeltaSwim | 43.17 | |||||||||
22 | Anna Ancker | 2006 | 272 | 41.75 | ||||||
Aarhus Swim | 43.61 | |||||||||
23 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 256 | 42.58 | ||||||
Aarhus Swim | 44.82 | |||||||||
24 | Freja Brendstrup | 2005 | 249 | 43.01 | ||||||
IHF Svømning | 43.58 | |||||||||
- | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 48.69 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 313 | 39.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.66 | |||||||||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 256 | 42.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.15 | |||||||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 227 | 44.30 | ||||||
Aarhus Swim | 1:01.49 | |||||||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | 205 | 45.84 | ||||||
Aarhus Swim | 48.24 | |||||||||
5 | Harmoni Lang | 2008 | 152 | 50.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 147 | 51.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 134 | 52.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anna Brogaard Krogh | 2008 | 127 | 53.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | 121 | 54.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Astrid Izel Martinez Vestergaard | 2009 | 88 | 1:00.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frida Luna Dencker | 2008 | 87 | 1:00.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 86 | 1:01.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 81 | 1:02.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Asta Bielfeldt Sørensen | 2007 | 74 | 1:04.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 69 | 1:05.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Isabella Fauerholdt | 2008 | 61 | 1:08.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 31 | 1:25.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:14 |