2019-08-19   19:27:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
Event 2, 100m Frisim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Bengs-Stattin 2002 Umeå Simsällskap +0.64 689 53.11
50m: 25.96
100m: 53.11
(27.15)
2 Petter Norén Vosveld 1999 Härnösands Simsällskap +0.75 625 54.84 +1.73
50m: 26.58
100m: 54.84
(28.26)
3 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.72 597 55.70 +2.59
50m: 27.09
100m: 55.70
(28.61)
4 Viktor Näslund 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.72 549 57.27 +4.16
50m: 27.46
100m: 57.27
(29.81)
5 Johan Björklund 1999 Njurunda Simsällskap +0.61 543 57.49 +4.38
50m: 27.28
100m: 57.49
(30.21)
6 Simon Lundgren 2001 Simklubben Ägir +0.83 541 57.55 +4.44
50m: 27.84
100m: 57.55
(29.71)
7 Filip Borgström 2001 Njurunda Simsällskap +0.65 537 57.69 +4.58
50m: 27.31
100m: 57.69
(30.38)
8 Ji An Wang 2003 Luleå Simsällskap +0.64 537 57.70 +4.59
50m: 27.51
100m: 57.70
(30.19)
9 Thomas Törnström 1992 IKSU Simning +0.77 522 58.26 +5.15
50m: 27.75
100m: 58.26
(30.51)
10 Jakob Wassberg 2003 Simklubben Ägir +0.66 502 59.00 +5.89
50m: 28.68
100m: 59.00
(30.32)
11 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.72 497 59.20 +6.09
50m: 28.81
100m: 59.20
(30.39)
12 Albin Eriksson 2003 Luleå Simsällskap +0.65 494 59.34 +6.23
50m: 27.98
100m: 59.34
(31.36)
13 Iyas Kalash 2004 Umeå Simsällskap +0.76 488 59.57 +6.46
50m: 29.06
100m: 59.57
(30.51)
14 Anton Boström 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.77 483 59.78 +6.67
50m: 28.19
100m: 59.78
(31.59)
15 Theo Ylipää 2004 Luleå Simsällskap +0.69 478 59.99 +6.88
50m: 28.37
100m: 59.99
(31.62)
16 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.71 458 1:00.85 +7.74
50m: 28.83
100m: 1:00.85
(32.02)
17 Robin Ulander 2001 Skellefteå Simklubb +0.76 457 1:00.89 +7.78
50m: 28.14
100m: 1:00.89
(32.75)
18 Hannes Olsson 1990 IKSU Simning +0.74 443 1:01.49 +8.38
50m: 28.28
100m: 1:01.49
(33.21)
19 Robin  Andersson 2003 Umeå Simsällskap +0.72 437 1:01.78 +8.67
50m: 29.17
100m: 1:01.78
(32.61)
20 Arvid Strömbro 2002 Umeå Simsällskap +0.75 419 1:02.67 +9.56
50m: 29.65
100m: 1:02.67
(33.02)
21 Gustav Wigren 1993 IKSU Simning +0.82 416 1:02.79 +9.68
50m: 29.77
100m: 1:02.79
(33.02)
22 Marcus Lundmark 2002 Skellefteå Simklubb +0.58 390 1:04.18 +11.07
50m: 31.21
100m: 1:04.18
(32.97)
23 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.78 376 1:04.99 +11.88
50m: 31.89
100m: 1:04.99
(33.10)
24 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.77 374 1:05.09 +11.98
50m: 30.71
100m: 1:05.09
(34.38)
25 Markus Näsman 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.75 371 1:05.27 +12.16
50m: 30.41
100m: 1:05.27
(34.86)
26 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap +0.74 308 1:09.46 +16.35
50m: 32.97
100m: 1:09.46
(36.49)
2018-05-19 10:26:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner