Results for Laviaarit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 13 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 toukokuu 2018 |
Laji 43, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.46 | ||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | Vanders | 27.42 | ||||||
3 | Karl Johannes Visnapuu | 2002 | Ujumise spordiklubi | 27.86 | ||||||
4 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 28.11 | ||||||
5 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 29.09 | ||||||
6 | Otto Sormunen | 2002 | Cetus Espoo | 29.88 | ||||||
7 | Miro Merinen | 2003 | Simmis Wanda | 30.44 | ||||||
8 | Oskar Turunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 30.51 | ||||||
9 | Joel Syrjä | 2002 | Cetus Espoo | 31.35 | ||||||
10 | Birger Niskanen | 2002 | Tuusulan Uimaseura | 31.44 | ||||||
11 | Kalle Kauppinen | 2002 | ORCA Helsinki | 31.80 | ||||||
12 | Ilari Silventoinen | 2002 | Simmis Wanda | 32.55 | ||||||
13 | Samuel Syrjänen | 2002 | Simmis Wanda | 33.22 | ||||||
14 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 33.44 | ||||||
15 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 33.74 | ||||||
16 | Sasha Cormier Simola | 2002 | Cetus Espoo | 33.81 | ||||||
17 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.58 | ||||||
18 | Julius Kuosa | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 38.61 | ||||||
19 | Henrik Purokoski | 2002 | Cetus Espoo | 40.90 | ||||||
- | Sam Zamanimehr | 2003 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 43, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 23.62 | ||||||
2 | Alex Ahtiainen | 2001 | Ujumise spordiklubi | 25.94 | ||||||
3 | Otto Rannikko | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.95 | ||||||
4 | Rando Vainikk | 2000 | Pärnu Spordikool | 26.87 | ||||||
5 | Samuli Jeskanen | 1996 | Cetus Espoo | 27.01 | ||||||
6 | Isak Gramén | 2001 | Cetus Espoo | 27.16 | ||||||
6 | Jyri Toitturi | 1996 | Lappeenrannan Uimarit | 27.16 | ||||||
8 | Sami Pakarinen | 1992 | Simmis Wanda | 27.22 | ||||||
9 | Eetu Alitalo | 1999 | Cetus Espoo | 27.27 | ||||||
10 | Henri Koski | 2000 | Gladius Kirkkonummi | 27.34 | ||||||
11 | Antti Leiponen | 1998 | Järvenpään Uintiklubi | 27.35 | ||||||
12 | Alex Lassila | 2000 | Cetus Espoo | 27.72 | ||||||
13 | Rasmus Kannus | 2000 | Briis | 28.04 | ||||||
14 | Elias Soukola | 1999 | Järvenpään Uintiklubi | 28.15 | ||||||
15 | Joona Ruuskanen | 2000 | Cetus Espoo | 28.28 | ||||||
16 | Eetu Einto | 2001 | Vanders | 28.45 | ||||||
17 | Akseli Heino | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.51 | ||||||
18 | Jonni Aho | 1999 | Cetus Espoo | 28.63 | ||||||
19 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.57 | ||||||
20 | Severi Nieminen | 1999 | Gladius Kirkkonummi | 29.60 | ||||||
21 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 30.30 | ||||||
22 | Jani Savander | 1999 | Uinti Hyvinkää | 30.35 | ||||||
23 | Rasmus Sarre | 2001 | ORCA Helsinki | 30.36 | ||||||
24 | Victor Vardeka | 2001 | ORCA Helsinki | 31.47 | ||||||
25 | Anton Theo Girlin | 2001 | Briis | 31.49 | ||||||
26 | Matias Vikman | 2001 | ORCA Helsinki | 34.28 | ||||||
27 | Eero Jääskeläinen | 2001 | Cetus Espoo | 34.41 | ||||||
28 | Lenni Kukkonen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.84 | ||||||
29 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | Kampuksen Plaani | 38.61 | ||||||
- | Herman Widbom | 2001 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 13 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:57 |