2019-10-18   16:47:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Resultat
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Event 11, 200m Ryggsim Damer Junior - Final
WR: Melissa Franklin (1995) 2:04.06 2012-08-03
ER: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01
WJ: Kaylee McKeown (2001) 2:06.76 2017-07-29
EJ: JEB 2:06.62 2015-01-01
NR: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-11
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10
SJ: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06
MR: Michelle Coleman (1993) 2:11.59 2016-07-07
FM: Michelle Coleman (1993) 2:11.68
FJ: Miranda Arvidsson (1998) 2:17.38
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap +0.71 726 2:17.98
50m: 32.71
100m: 1:07.18
(34.47)
150m: 1:42.45
(35.27)
200m: 2:17.98
(35.53)
2 Anna Miram 1999 Väsby Simsällskap +0.81 713 2:18.84 +0.86
50m: 33.10
100m: 1:07.92
(34.82)
150m: 1:43.84
(35.92)
200m: 2:18.84
(35.00)
3 Elise Öberg 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.72 656 2:22.74 +4.76
50m: 33.98
100m: 1:09.86
(35.88)
150m: 1:47.09
(37.23)
200m: 2:22.74
(35.65)
4 Julia Stenhård 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.61 656 2:22.77 +4.79
50m: 34.31
100m: 1:10.27
(35.96)
150m: 1:46.80
(36.53)
200m: 2:22.77
(35.97)
5 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim +0.92 650 2:23.16 +5.18
50m: 34.69
100m: 1:10.20
(35.51)
150m: 1:47.42
(37.22)
200m: 2:23.16
(35.74)
6 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.71 649 2:23.23 +5.25
50m: 32.71
100m: 1:08.51
(35.80)
150m: 1:46.60
(38.09)
200m: 2:23.23
(36.63)
7 Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.88 608 2:26.42 +8.44
50m: 34.09
100m: 1:09.90
(35.81)
150m: 1:47.89
(37.99)
200m: 2:26.42
(38.53)
8 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.71 599 2:27.11 +9.13
50m: 33.79
100m: 1:10.25
(36.46)
150m: 1:48.64
(38.39)
200m: 2:27.11
(38.47)
9 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.78 586 2:28.23 +10.25
50m: 34.17
100m: 1:11.07
(36.90)
150m: 1:49.73
(38.66)
200m: 2:28.23
(38.50)
10 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.64 583 2:28.47 +10.49
50m: 34.88
100m: 1:12.16
(37.28)
150m: 1:51.26
(39.10)
200m: 2:28.47
(37.21)
11 Jenny Virtanen 2002 Södertörns Simsällskap +0.77 582 2:28.53 +10.55
50m: 34.99
100m: 1:11.20
(36.21)
150m: 1:49.69
(38.49)
200m: 2:28.53
(38.84)
12 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap +0.74 578 2:28.91 +10.93
50m: 34.42
100m: 1:12.38
(37.96)
150m: 1:51.96
(39.58)
200m: 2:28.91
(36.95)
13 Alice Persson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.70 577 2:28.99 +11.01
50m: 34.91
100m: 1:12.57
(37.66)
150m: 1:51.76
(39.19)
200m: 2:28.99
(37.23)
14 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun +0.79 573 2:29.34 +11.36
50m: 34.47
100m: 1:11.65
(37.18)
150m: 1:50.79
(39.14)
200m: 2:29.34
(38.55)
15 Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim +0.65 572 2:29.38 +11.40
50m: 34.83
100m: 1:12.87
(38.04)
150m: 1:51.79
(38.92)
200m: 2:29.38
(37.59)
16 Lucie Hanquet 2003 Föreningen Göteborg Sim +0.64 557 2:30.74 +12.76
50m: 34.89
100m: 1:12.92
(38.03)
150m: 1:52.16
(39.24)
200m: 2:30.74
(38.58)
17 Veronica Stureborg 1999 Spårvägen Simförening +0.92 557 2:30.77 +12.79
50m: 34.17
100m: 1:11.62
(37.45)
150m: 1:51.48
(39.86)
200m: 2:30.77
(39.29)
18 Davilda Lareva 2000 Föreningen Trelleborg Sim +0.55 551 2:31.24 +13.26
50m: 35.59
100m: 1:13.82
(38.23)
150m: 1:52.80
(38.98)
200m: 2:31.24
(38.44)
19 Elin Ristl 1999 Jönköpings Simsällskap +0.69 549 2:31.47 +13.49
50m: 34.94
100m: 1:12.94
(38.00)
150m: 1:52.60
(39.66)
200m: 2:31.47
(38.87)
20 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.78 543 2:32.00 +14.02
50m: 35.75
100m: 1:13.36
(37.61)
150m: 1:52.80
(39.44)
200m: 2:32.00
(39.20)
21 Klara Eriksson 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.72 541 2:32.19 +14.21
50m: 34.30
100m: 1:11.73
(37.43)
150m: 1:52.53
(40.80)
200m: 2:32.19
(39.66)
22 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.73 540 2:32.28 +14.30
50m: 35.39
100m: 1:14.08
(38.69)
150m: 1:53.94
(39.86)
200m: 2:32.28
(38.34)
23 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.71 524 2:33.85 +15.87
50m: 35.42
100m: 1:14.17
(38.75)
150m: 1:54.44
(40.27)
200m: 2:33.85
(39.41)
24 Natalie Noreblad 2002 Växjö Simsällskap +0.76 502 2:36.07 +18.09
50m: 34.74
100m: 1:14.02
(39.28)
150m: 1:55.01
(40.99)
200m: 2:36.07
(41.06)
2018-07-05 10:52:21 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner