2020-06-02   19:28:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6 juli 2018 kl. 17:00

Document
Heatresultat
Gren 24, 100m Ryggsim Damer - A Final
WR: Kylie Masse (1996) 58.10 2017-07-25
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28
WJ: Regan Smith (2002) 59.11 2017-08-24
EJ: Polina Egorova (2000) 59.62 2017-07-02
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01
MR: Michelle Coleman (1993) 1:00.64 2017-07-02
FM: Michelle Coleman (1993) 1:00.64
FJ: Miranda Arvidsson (1998) 1:04.57
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap +0.92 855 1:01.21
50m: 30.05
100m: 1:01.21
(31.16)
2 Ida Lindborg 1994 Malmö Kappsimningsklubb +0.55 818 1:02.11 +0.90
50m: 29.79
100m: 1:02.11
(32.32)
3 Eygló Òsk Gústafsdóttir 1995 Simklubben Neptun +0.71 762 1:03.60 +2.39
50m: 30.47
100m: 1:03.60
(33.13)
4 Marlene Pavlu Lewin 1997 Simklubben Neptun +0.61 709 1:05.13 +3.92
50m: 31.48
100m: 1:05.13
(33.65)
5 Julia Stenhård 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.70 709 1:05.15 +3.94
50m: 31.51
100m: 1:05.15
(33.64)
6 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap +0.64 703 1:05.34 +4.13
50m: 31.46
100m: 1:05.34
(33.88)
7 Josefin Lewton 1997 Kalmar Simsällskap +0.65 681 1:06.02 +4.81
50m: 31.96
100m: 1:06.02
(34.06)
8 Anna Miram 1999 Väsby Simsällskap +0.74 667 1:06.47 +5.26
50m: 32.54
100m: 1:06.47
(33.93)
Gren 24, 100m Ryggsim Damer - B Final
WR: Kylie Masse (1996) 58.10 2017-07-25
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28
WJ: Regan Smith (2002) 59.11 2017-08-24
EJ: Polina Egorova (2000) 59.62 2017-07-02
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01
MR: Michelle Coleman (1993) 1:00.64 2017-07-02
FM: Michelle Coleman (1993) 1:00.64
FJ: Miranda Arvidsson (1998) 1:04.57
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.68 699 1:05.46
50m: 31.85
100m: 1:05.46
(33.61)
2 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.78 689 1:05.76 +0.30
50m: 32.23
100m: 1:05.76
(33.53)
3 Elise Öberg 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.71 681 1:06.02 +0.56
50m: 32.29
100m: 1:06.02
(33.73)
4 Caroline Palm 1992 Linköpings Allmänna SS +0.63 677 1:06.15 +0.69
50m: 32.29
100m: 1:06.15
(33.86)
5 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.72 669 1:06.41 +0.95
50m: 32.17
100m: 1:06.41
(34.24)
6 Johanna Pettersson 1996 Jönköpings Simsällskap +0.67 654 1:06.91 +1.45
50m: 32.47
100m: 1:06.91
(34.44)
7 Josefin Ossmyr 1999 Tyresö Simsällskap +0.69 639 1:07.44 +1.98
50m: 33.25
100m: 1:07.44
(34.19)
8 Emma Vileus 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 628 1:07.81 +2.35
50m: 33.14
100m: 1:07.81
(34.67)
2018-07-06 18:09:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner