2018-07-20   03:05:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Magplasket 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10, 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ksenia Sinii  2009  Lysekils Simsällskap            29.07   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            34.33   
Jessica Doering  2009  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10, 9oY, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ahlstedt  2008  Simklubben S 02            20.58   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            21.21   
Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            21.34   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            21.86   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            22.96   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            23.35   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            23.56   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            24.39   
Linnea Edström  2008  Simklubben Vänersborg            28.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10, 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            18.42   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            22.27   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            25.52   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            27.82   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10, 9oY, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            18.53   
Lio Barber  2008  Lysekils Simsällskap            25.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            42.95   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            43.29   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            43.73   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            44.98   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            45.34   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            45.50   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            48.35   
Jenny Borg  2007  Uddevalla Sim            49.97   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            52.19   
10  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            52.38   
11  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            58.23   
Alva Carlen  2007  Lysekils Simsällskap            DNS   
Ella D`aria  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            36.50   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            36.94   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            37.85   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            38.47   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            40.66   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            41.10   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            42.81   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            43.27   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            44.91   
10  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            45.04   
11  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            46.38   
12  Unni Sponga  2006  Göteborg Sim            47.26   
13  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            48.38   
14  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            49.44   
15  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            58.90   
Tara Paktinat  2006  Simklubben S 02            DNS   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            32.62   
Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim            32.87   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            32.91   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            34.71   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            36.04   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            37.03   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            39.14   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            39.53   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            41.07   
10  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            41.20   
11  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            44.77   
12  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            45.47   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            43.07   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            49.25   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            54.47   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            57.05   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            1:04.79   
                     
 
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            37.55   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            41.11   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            41.46   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim            42.14   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            42.51   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            43.88   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            45.84   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            48.75   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim            51.99   
                     
 
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            32.92   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            37.00   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            37.16   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            38.56   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            41.34   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            41.47   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            42.04   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            44.74   
Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            50.47   
10  Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            51.62   
Azad Inci  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 5, 4X50m Frisim Mixed 9oY, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lysekil SS Mix  Lysekils Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Lysekil SS Mix 2  Lysekils Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 6, 4X50m Frisim Mixed 10, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lysekil SS Mix  Lysekils Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            1:33.04   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            1:34.41   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            1:36.32   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            1:36.45   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            1:36.76   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            1:38.12   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            1:39.86   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            1:42.22   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            1:43.26   
10  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            1:44.12   
11  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            1:44.19   
12  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            1:44.31   
13  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            1:53.80   
14  Agnes Haglund  2007  Simklubben S 02            1:54.48   
15  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            1:55.86   
Ella D`aria  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Jenny Bergqvist  2007  Lysekils Simsällskap            DSQ   
Jenny Borg  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            DSQ   
Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            1:18.52   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            1:24.44   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            1:26.42   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            1:26.59   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:27.11   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            1:29.45   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            1:30.96   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            1:31.70   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            1:33.56   
10  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            1:39.34   
11  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            1:40.03   
12  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim            1:43.68   
13  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            1:45.09   
14  Unni Sponga  2006  Göteborg Sim            1:45.37   
15  Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg            1:55.31   
16  Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            1:56.89   
17  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            2:01.23   
18  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            2:07.51   
Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Tara Paktinat  2006  Simklubben S 02            DNS   
Saga Theorin  2006  Simklubben S 02            DNF   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            1:18.97   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            1:19.27   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            1:20.80   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            1:23.69   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            1:25.22   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            1:27.18   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            1:29.77   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim            1:30.43   
Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            1:38.42   
10  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            1:40.44   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            1:36.55   
Mio Hernandez  2007  Simklubben S 02            1:44.04   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            1:45.03   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            1:54.55   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            1:55.00   
Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            1:21.30   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            1:26.15   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            1:26.32   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            1:29.33   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            1:29.95   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            1:34.07   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            1:36.15   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim            1:36.67   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim            1:49.15   
10  Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:50.53   
11  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            1:58.51   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            1:19.29   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            1:20.34   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            1:23.74   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            1:26.45   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            1:28.00   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            1:28.93   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            1:29.94   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            1:30.59   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            1:31.51   
10  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            1:36.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 9, 25m Frisim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ksenia Sinii  2009  Lysekils Simsällskap            21.44   
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            21.78   
Hillevi Barber  2009  Lysekils Simsällskap            24.11   
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            24.40   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            26.45   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            26.46   
Jessica Doering  2009  Lysekils Simsällskap            27.16   
Sierra Maisa  2011  Lysekils Simsällskap            42.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 10, 25m Frisim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            16.69   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            20.12   
Elliot Wesley  2009  Föreningen Ale Simmarna            22.58   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            22.65   
Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            23.62   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Fl 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ahlstedt  2008  Simklubben S 02            37.88   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            39.13   
Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            39.67   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            39.71   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            40.31   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            40.46   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            44.70   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            45.74   
Linnea Edström  2008  Simklubben Vänersborg            50.37   
10  Emilia Skybro Wilhelmsson  2008  Simklubben Vänersborg            53.47   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Fl 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            34.31   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            36.24   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            36.83   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            37.06   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            37.68   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            37.81   
Jenny Bergqvist  2007  Lysekils Simsällskap            38.27   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            39.26   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            39.49   
10  Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            40.17   
11  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            40.41   
12  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            40.79   
13  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            41.22   
14  Jenny Borg  2007  Uddevalla Sim            43.17   
15  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            43.33   
16  Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            43.87   
17  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            45.30   
18  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            47.08   
19  Agnes Haglund  2007  Simklubben S 02            50.16   
20  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim            51.57   
21  Isolde Ljungberg  2007  Lysekils Simsällskap            53.84   
Nova Rohlin  2007  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Po 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            36.56   
Villem Topp  2008  Simklubben Vänersborg            45.52   
Lio Barber  2008  Lysekils Simsällskap            50.07   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Po 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            38.04   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            38.20   
Walter Jerling  2007  Simklubben S 02            38.85   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            40.63   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            43.84   
Mio Hernandez  2007  Simklubben S 02            44.12   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            45.57   
Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            48.40   
Hektor Dagson  2007  Simklubben Vänersborg            48.51   
10  Joel Persson  2007  Föreningen Ale Simmarna            49.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    31.91        1:05.78   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna    35.38        1:12.65   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    35.25        1:13.20   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    35.17        1:13.22   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    36.97        1:16.64   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    37.38        1:17.18   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    36.66        1:17.65   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    38.87        1:19.15   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02    38.96        1:21.28   
10  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    38.91        1:22.22   
11  Unni Sponga  2006  Göteborg Sim    42.04        1:25.96   
12  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap    40.74        1:28.43   
13  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    42.97        1:29.21   
14  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    43.28        1:30.65   
15  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    43.71        1:31.32   
16  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim    42.32        1:33.67   
17  Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg    48.10        1:40.87   
18  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    46.84        1:41.74   
19  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    48.82        1:44.20   
20  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim    49.14        1:44.95   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Tara Paktinat  2006  Simklubben S 02            DNS   
Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    31.60        1:06.98   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    33.11        1:08.13   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    34.11        1:11.47   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    35.20        1:11.58   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    34.66        1:12.00   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    34.74        1:12.73   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    35.64        1:14.07   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    36.83        1:17.37   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim    38.04        1:23.20   
10  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    40.86        1:27.37   
11  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    44.51        1:33.55   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim    33.84        1:10.43   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    36.91        1:15.89   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    37.43        1:19.23   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    37.83        1:19.27   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    37.74        1:19.60   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02    39.31        1:19.93   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    38.74        1:23.40   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    39.99        1:23.88   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02    43.68        1:26.99   
10  Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna    42.09        1:27.50   
11  Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    46.38        1:35.71   
12  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap    45.52        1:39.81   
13  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    48.32        1:45.32   
14  Felix Kjörnsberg  2006  Simklubben Vänersborg    51.33        1:55.14   
15  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    53.30        2:00.94   
Christian Kovacs  2006  Simklubben Vänersborg            DNF   
Noah Bodestig  2006  Lysekils Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    32.48        1:08.44   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    33.37        1:09.17   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    33.56        1:10.16   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    35.68        1:17.18   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    37.35        1:17.84   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    38.15        1:19.55   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    38.89        1:21.92   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim    38.48        1:23.95   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg    39.14        1:26.30   
10  Azad Inci  2005  Göteborg Sim    40.74        1:26.53   
11  Carl Thiger  2005  Föreningen Ale Simmarna    40.90        1:26.74   
12  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg    42.00        1:27.78   
13  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    39.24        1:29.40   
14  Lukas Ek  2005  Simklubben Vänersborg    47.61        1:43.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    38.01        1:17.50   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    40.71        1:23.08   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    41.83        1:25.65   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    43.05        1:28.41   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    43.13        1:28.68   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02    44.77        1:31.53   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    45.04        1:34.22   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap    46.51        1:36.29   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    48.54        1:37.84   
10  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    47.90        1:38.08   
11  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim    49.62        1:45.73   
12  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    51.70        1:46.63   
13  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    53.59        1:48.89   
14  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim    53.45        1:52.58   
15  Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg    58.32        2:01.53   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Unni Sponga  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    38.29        1:17.48   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    38.36        1:18.82   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    38.75        1:19.98   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    39.36        1:20.04   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    39.29        1:22.49   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    41.67        1:23.79   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    42.43        1:27.77   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    42.20        1:28.16   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim    42.92        1:31.79   
10  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    49.69        1:42.80   
11  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    51.14        1:47.81   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    40.69        1:24.73   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    42.20        1:26.16   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    42.79        1:27.51   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    44.11        1:29.82   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    45.97        1:33.57   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02    49.07        1:36.51   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02    50.41        1:39.79   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna    51.01        1:42.55   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    51.64        1:44.25   
10  Felix Kjörnsberg  2006  Simklubben Vänersborg    53.19        1:53.25   
11  Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    56.72        1:53.94   
12  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap    55.37        1:55.03   
13  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    57.30        1:55.47   
14  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    56.31        1:59.24   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim            DNS   
Noah Bodestig  2006  Lysekils Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    37.25        1:18.16   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    40.07        1:22.22   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    40.52        1:24.38   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    40.99        1:24.71   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    43.17        1:26.87   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    42.63        1:27.48   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    43.48        1:29.71   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim    43.91        1:32.76   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg    46.23        1:34.02   
10  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg    48.62        1:36.99   
11  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    52.79        1:46.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Fl 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ahlstedt  2008  Simklubben S 02            42.95   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            44.37   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            45.26   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            46.72   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            47.70   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            47.99   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            54.76   
Linnea Edström  2008  Simklubben Vänersborg            58.61   
Emelie Bäckvall  2008  Lysekils Simsällskap            1:20.19   
Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Fl 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            40.55   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            41.90   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            43.43   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            43.63   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            43.83   
Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            43.86   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            44.75   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            45.00   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            45.30   
10  Jenny Borg  2007  Uddevalla Sim            46.47   
11  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            46.99   
12  Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            47.47   
13  Nova Rohlin  2007  Simklubben S 02            47.63   
14  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            48.23   
15  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            48.92   
16  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            49.00   
17  Jenny Bergqvist  2007  Lysekils Simsällskap            49.48   
18  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            52.23   
19  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim            57.18   
20  Isolde Ljungberg  2007  Lysekils Simsällskap            57.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Po 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            43.78   
Lio Barber  2008  Lysekils Simsällskap            1:01.12   
Albin Wiik  2008  Simklubben S 02            DNF   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Po 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            44.30   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            44.56   
Mio Hernandez  2007  Simklubben S 02            46.76   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            49.67   
Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            53.72   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            55.19   
Joel Persson  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:01.31   
Erik Vidarsson  2007  Lysekils Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 19, 25m Ryggsim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ksenia Sinii  2009  Lysekils Simsällskap            23.80   
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            25.04   
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            26.83   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            27.33   
Jessica Doering  2009  Lysekils Simsällskap            27.55   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            28.33   
Nicella Ljungberg  2009  Lysekils Simsällskap            29.21   
Hillevi Barber  2009  Lysekils Simsällskap            29.71   
Sierra Maisa  2011  Lysekils Simsällskap            37.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 20, 25m Ryggsim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            22.12   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            22.76   
Elliot Wesley  2009  Föreningen Ale Simmarna            23.49   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            23.56   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            26.58   
Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            28.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Mixed 13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            2:22.72   
  Albert Lindroth  2005      35.17        35.17   
  Elin Sjöberg  2005      33.74        1:08.91   
  Linda Asterling  2005      36.50        1:45.41   
  Hugo Sinclair  2005      37.31        2:22.72   
                     
Göteborg Mix 3  Göteborg Sim            2:40.17   
  Klara Rask  2005      36.94        36.94   
  Molly Dahlbäck  2006      42.25        1:19.19   
  Emma Nedholm  2005      40.81        2:00.00   
  Azad Inci  2005      40.17        2:40.17   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            2:45.59   
  Pål Hassellöf  2006      43.32        43.32   
  Tilde Hamrin  2006      40.71        1:24.03   
  Nils Lindblad  2006      44.90        2:08.93   
  Erik Ulvdal  2005      36.66        2:45.59   
                     
Lysekil SS Mix  Lysekils Simsällskap            DNS   
  Noah Bodestig  2006                 
  Tilda Holmberg  2006                 
  Viktor Nilsson  2006                 
  Jenny Bergqvist  2007              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed 12, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            2:22.18   
  Lucas Larsson  2006      35.37        35.37   
  Elin Ha  2006      33.44        1:08.81   
  Sofia Isberg  2006      40.17        1:48.98   
  Ines Norlander  2006      33.20        2:22.18   
                     
S02  2007  Simklubben S 02            2:22.25   
  Sara Avdic  2006      35.53        35.53   
  Lukas Olofsson  2006      36.54        1:12.07   
  Tova Axelsson  2007      33.99        1:46.06   
  Charlie Zhu  2006      36.19        2:22.25   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            2:26.77   
  Max Ha  2006      33.37        33.37   
  Jonathan Larsson  2006      34.87        1:08.24   
  Unni Sponga  2006      38.51        1:46.75   
  Elsie Nysten  2006      40.02        2:26.77   
                     
Lysekil SS Mix  Lysekils Simsällskap            2:48.39   
  Noah Bodestig  2006      40.98        40.98   
  Tilda Holmberg  2006      42.35        1:23.33   
  Viktor Nilsson  2006      45.16        2:08.49   
  Jenny Bergqvist  2007      39.90        2:48.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 maj 2018         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            2:35.38   
  Calvin Lindén  2007      39.14        39.14   
  Elin Johannesson  2007      40.60        1:19.74   
  Tuva Johannesson  2007      38.40        1:58.14   
  Hannes Aminoff  2009      37.24        2:35.38   
                     
Göteborg Mix  Göteborg Sim            2:40.03   
  Viktor de Jonge  2007      41.17        41.17   
  Livia Ek  2007      38.33        1:19.50   
  Moa Hein  2008      39.94        1:59.44   
  Beatrice Stucinskas  2007      40.59        2:40.03   
                     
S02  2007  Simklubben S 02            2:42.77   
  Selma Holmqvist  2007      44.83        44.83   
  Mio Hernandez  2007      42.78        1:27.61   
  Louise Ahlstedt  2008      37.99        2:05.60   
  Walter Jerling  2007      37.17        2:42.77   
                     
Lysekil SS Mix  Lysekils Simsällskap            3:13.27   
  Tea Jälevik  2007      43.80        43.80   
  Hampus Finnilä  2007      46.66        1:30.46   
  Isolde Ljungberg  2007      57.25        2:27.71   
  Emilia Bengtler  2007      45.56        3:13.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner