Results for Gurrasimmet 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Gurrasimmet | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Gustavsbergs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 juni 2018 |
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.67 | 1:35.89 | |||||
2 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 46.73 | 1:38.93 | |||||
3 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 50.67 | 1:48.59 | |||||
4 | Linnea Björkholm | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 54.52 | 1:54.03 | |||||
5 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.99 | 1:54.74 | |||||
6 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.36 | 2:00.50 | |||||
7 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.61 | 2:06.73 | |||||
8 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Sim | 1:08.89 | 2:22.92 | |||||
- | Isabelle Moshref | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.74 | 1:23.11 | |||||
2 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.05 | 1:24.47 | |||||
3 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 41.85 | 1:28.21 | |||||
4 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.54 | 1:28.67 | |||||
5 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 42.95 | 1:30.39 | |||||
6 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.37 | 1:32.55 | |||||
7 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.71 | 1:33.74 | |||||
8 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.67 | 1:34.47 | |||||
9 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.48 | 1:37.30 | |||||
10 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 48.54 | 1:39.67 | |||||
11 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 50.13 | 1:45.26 | |||||
12 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.09 | 1:50.22 | |||||
13 | Elvira Hilbers Larsen | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.93 | 1:56.13 | |||||
14 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 58.03 | 2:02.39 | |||||
- | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Laura Nelson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Magdelina Gebrezgabhear | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 35.55 | 1:16.86 | |||||
2 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:19.14 | |||||
3 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.59 | 1:19.40 | |||||
4 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 36.14 | 1:19.76 | |||||
5 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 38.43 | 1:20.25 | |||||
6 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 37.67 | 1:21.38 | |||||
7 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.02 | 1:21.42 | |||||
8 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 40.01 | 1:21.67 | |||||
9 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.14 | 1:22.19 | |||||
10 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.32 | 1:22.81 | |||||
11 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | 1:23.27 | |||||
12 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 40.11 | 1:23.55 | |||||
13 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.06 | 1:23.89 | |||||
14 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.27 | 1:25.28 | |||||
15 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.69 | 1:26.51 | |||||
16 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.89 | 1:27.31 | |||||
17 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 40.00 | 1:28.28 | |||||
18 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 42.80 | 1:30.08 | |||||
19 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.12 | 1:30.09 | |||||
20 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.05 | 1:30.53 | |||||
21 | Nicole Wahlström | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.16 | 1:30.94 | |||||
22 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.63 | 1:32.01 | |||||
23 | Säva Höglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.45 | 1:32.15 | |||||
24 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 42.06 | 1:32.83 | |||||
25 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.38 | 1:35.61 | |||||
26 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.98 | 1:36.14 | |||||
27 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.15 | 1:43.49 | |||||
28 | Vilma Brobacke | 2005 | Lidingö Simklubb | 53.39 | 1:53.73 | |||||
- | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Sanna Ameli | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.32 | 1:18.72 | |||||
2 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 36.58 | 1:19.16 | |||||
3 | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | 38.16 | 1:21.38 | |||||
4 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.27 | 1:22.42 | |||||
5 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 39.18 | 1:23.48 | |||||
6 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.69 | 1:23.81 | |||||
7 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.91 | 1:24.87 | |||||
8 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.18 | 1:28.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |