2019-08-20   06:01:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    35.10  1:12.94  1:53.86    2:34.22   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim    35.17  1:15.03  1:56.04    2:36.66   
Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim    38.14  1:22.21  2:49.59    2:49.59   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.35  1:25.87  2:12.11    2:52.99   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap    40.88  1:27.81  2:16.72    3:00.60   
Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    39.45  1:26.14  2:14.90    3:02.66   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    41.82  1:31.24  3:08.88    3:08.88   
Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    43.08  1:32.85  2:25.26    3:16.21   
Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    33.62  1:11.64  1:51.45    2:31.29   
Hannah Haux  2004  Täby Sim    34.65  1:14.06  1:54.85    2:33.52   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    34.97  1:14.60  1:55.27    2:34.42   
Emma Sommar  2004  Täby Sim    34.90  1:14.95  1:55.81    2:37.03   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    35.10  1:15.41  1:57.30    2:37.13   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    35.04  1:14.64  1:56.48    2:38.47   
Alice Davies  2004  Täby Sim    34.36  1:15.33  1:57.80    2:39.61   
Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    36.52  1:17.73  2:00.57    2:41.22   
Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    38.12  1:20.97  2:05.88    2:49.78   
10  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    38.29  2:06.28  2:49.98    2:49.98   
11  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    40.28  1:27.10  2:13.07    2:56.68   
12  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb    1:28.50  2:18.63  3:04.21    3:04.21   
13  Vilma Brobacke  2005  Lidingö Simklubb    44.60  1:35.05  2:27.48    3:16.69   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb    34.11  1:11.30  1:48.98    2:26.10   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    34.11  1:12.34  1:51.45    2:28.62   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    34.83  1:13.60  1:54.23    2:34.08   
Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    35.38  1:15.28  1:56.61    2:34.62   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    34.05  1:12.66  1:53.78    2:34.99   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    34.26  1:12.92  1:55.06    2:38.39   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb    35.69  1:17.51  2:02.40    2:46.34   
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb    37.50  1:21.29  2:06.20    2:47.74   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim    44.14  1:37.25  2:33.45    3:23.64   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    30.14  1:03.78  1:38.28    2:13.13   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    33.20  1:09.58  1:47.45    2:22.54   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.52  1:07.32  1:45.27    2:23.02   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    32.47  1:08.68  1:46.23    2:24.05   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    32.64  1:09.33  1:47.91    2:25.44   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    37.42  1:17.00  1:59.80    2:39.71   
Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb    34.99  1:16.63  2:00.05    2:43.77   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    37.42  1:20.69  2:05.96    2:49.46   
Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    30.33  1:04.84  1:38.31    2:13.59   
Johannes Fällgren  2002  Lidingö Simklubb    28.61  1:01.39  1:38.61    2:15.51   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    30.95  1:07.01  1:45.06    2:21.11   
Albin Kappling  2003  Täby Sim    31.72  1:07.25  1:44.88    2:23.14   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    33.91  1:12.00  1:51.49    2:28.81   
Jousef Hanna  2003  Täby Sim    33.19  1:12.06  1:52.67    2:32.66   
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.95  1:13.41  1:54.72    2:35.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            42.88   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            46.69   
Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb            1:03.59   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            34.33   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            35.24   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.62   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            39.19   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            39.23   
Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap            39.69   
Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim            41.11   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            41.15   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.02   
10  Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            43.82   
11  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            46.59   
12  Julia Anttila  2006  Danderyds Sim            46.75   
13  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            47.75   
14  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            48.85   
15  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            52.13   
16  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.69   
17  Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            56.72   
Julia Jonsson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Felicia Westerdahl  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            32.49   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            34.05   
Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb            34.60   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            34.82   
Hannah Haux  2004  Täby Sim            35.41   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            35.71   
Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            35.89   
Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            36.13   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            37.11   
10  Maja Lingham  2004  Täby Sim            37.28   
11  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            37.34   
12  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            37.49   
13  Emma Sommar  2004  Täby Sim            38.34   
14  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            38.88   
15  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap            39.44   
16  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            39.56   
17  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            39.77   
18  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            40.99   
19  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            41.18   
20  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.73   
21  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            42.93   
22  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            43.15   
23  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.43   
24  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            46.89   
Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim            DSQ   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Fanny Aschan  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            32.40   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            34.36   
Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb            34.76   
Elin Andersson  2003  Täby Sim            35.61   
Emelie Liljeblad  2002  Täby Sim            35.77   
Nina Takolander  2003  Täby Sim            37.50   
Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            39.81   
Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            42.50   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            42.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            39.19   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            58.34   
Lukas Alvén  2007  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            34.76   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            36.07   
Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            38.05   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim            38.41   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            38.70   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            40.38   
Max Lindkvist  2004  Gustavsbergs Simsällskap            41.01   
Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb            45.00   
Erik Dahle  2005  Lidingö Simklubb            DNS   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Oliver Stafferöd  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            29.39   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            30.58   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            30.80   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            33.42   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            34.04   
Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            34.11   
Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            36.03   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            36.26   
Jousef Hanna  2003  Täby Sim            36.41   
10  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            36.43   
11  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            36.81   
12  Leo Sun  2002  Skuru Idrottsklubb            38.89   
13  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            40.63   
Adam Wehtje  2002  Lidingö Simklubb            DSQ   
Albin Kappling  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    36.92        1:15.97   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim    42.01        1:24.59   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.56        1:28.64   
Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim    44.97        1:30.79   
Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    45.76        1:30.90   
Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap    46.64        1:35.67   
Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    47.95        1:37.89   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap    47.32        1:39.98   
Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb    55.12        1:55.22   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    37.16        1:16.16   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    39.15        1:19.59   
Hannah Haux  2004  Täby Sim    39.50        1:20.17   
Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    38.90        1:20.72   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    38.62        1:20.81   
Emma Sommar  2004  Täby Sim    39.14        1:20.85   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    38.99        1:22.37   
Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.20        1:22.74   
Alice Davies  2004  Täby Sim    40.07        1:24.19   
10  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    41.36        1:25.13   
11  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    41.95        1:25.78   
12  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    42.38        1:28.50   
13  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.90        1:30.34   
14  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.39        1:30.54   
15  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap    46.47        1:36.68   
16  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    47.79        1:37.07   
17  Clara Liljeberg  2005  Lidingö Simklubb    46.90        1:38.55   
18  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    48.83        1:39.76   
19  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    50.79        1:41.20   
20  Vilma Brobacke  2005  Lidingö Simklubb    54.27        1:49.86   
21  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb    52.80        1:51.52   
Maja Lingham  2004  Täby Sim            DSQ   
Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb    38.78        1:18.08   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    38.07        1:18.46   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.76        1:19.51   
Emelie Liljeblad  2002  Täby Sim    42.41        1:27.24   
Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb    48.93        1:39.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    44.17        1:30.92   
Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    58.08        2:03.21   
Alexander Nilsson  2006  Lidingö Simklubb            DSQ   
Ivan Hvenmark  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    34.81        1:10.72   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    36.09        1:14.93   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    38.72        1:19.54   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.24        1:21.85   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    43.71        1:27.68   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    44.86        1:31.51   
Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    44.96        1:33.13   
Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    46.07        1:34.42   
Erik Dahle  2005  Lidingö Simklubb    48.26        1:38.69   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Wehtje  2002  Lidingö Simklubb    34.50        1:11.65   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    36.07        1:15.48   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    38.90        1:20.10   
Jousef Hanna  2003  Täby Sim    39.85        1:20.74   
Albin Kappling  2003  Täby Sim    40.59        1:21.49   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.12        1:23.71   
Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.14        1:23.88   
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.66        1:24.66   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.16        1:25.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.32   
Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.23   
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            40.27   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            40.38   
Viktoria Milic  2008  Skuru Idrottsklubb            44.42   
Ebba Tolf Svaton  2008  Gustavsbergs Simsällskap            45.27   
Linnea Björkholm  2008  Skuru Idrottsklubb            46.97   
Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb            48.21   
Lovisa Emanuelsson  2009  Skuru Idrottsklubb            49.13   
10  Ellen Rosander  2009  Danderyds Sim            51.94   
11  Moa Olsson  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.32   
12  Hedvig Kinnunen  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.06   
13  Isabelle Moshref  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:03.40   
Ebba Aasvold  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            32.16   
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb            32.45   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            32.69   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            34.21   
Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim            34.24   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            34.27   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.07   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.90   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.64   
10  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            36.70   
11  Julia Anttila  2006  Danderyds Sim            37.26   
12  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            37.40   
13  Felicia Westerdahl  2006  Gustavsbergs Simsällskap            38.33   
14  Alexia Duhanes  2006  Växjö Simsällskap            39.55   
15  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            39.64   
16  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            39.67   
16  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            39.67   
18  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            40.22   
19  Lilly Winblad  2007  Skuru Idrottsklubb            40.33   
20  Magdelina Gebrezgabhear  2006  Skuru Idrottsklubb            40.57   
21  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.81   
22  Sofia Hardy  2007  Lidingö Simklubb            42.05   
23  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.10   
24  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.99   
25  Amanda Widhe  2007  Skuru Idrottsklubb            44.31   
26  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.34   
27  Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            46.77   
28  Julia Jonsson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.48   
29  Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb            48.72   
30  Denise Sörnäs  2007  Skuru Idrottsklubb            50.60   
Hanna Gustavsson  2007  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            30.61   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            30.64   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            31.40   
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            31.51   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            31.58   
Alice Davies  2004  Täby Sim            32.03   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            32.24   
Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim            32.28   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            32.67   
10  Maja Lingham  2004  Täby Sim            32.69   
11  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            32.96   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            32.98   
13  Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb            33.21   
14  Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            33.27   
15  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            33.29   
16  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            33.59   
17  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.75   
18  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            34.28   
19  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            34.50   
20  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            34.51   
21  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb            35.14   
22  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            35.62   
23  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            36.07   
24  Linnea Eldebrandt  2004  Gustavsbergs Simsällskap            36.26   
25  Fanny Aschan  2004  Skuru Idrottsklubb            36.28   
26  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            36.57   
27  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.73   
28  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap            36.74   
29  Sanna Ameli  2005  Skuru Idrottsklubb            37.24   
30  Clara Liljeberg  2005  Lidingö Simklubb            37.91   
31  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            38.00   
32  Isa Lindqvist  2005  Gustavsbergs Simsällskap            38.45   
33  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            38.67   
34  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            40.16   
35  Vilma Brobacke  2005  Lidingö Simklubb            40.20   
36  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb            40.69   
37  Maxima Klein  2004  Hellas Simklubb            42.27   
38  Agnes Ovemar  2004  Gustavsbergs Simsällskap            43.20   
39  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            54.70   
Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            30.97   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            31.58   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            31.89   
Emelie Liljeblad  2002  Täby Sim            32.00   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim            32.18   
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            32.22   
Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb            32.24   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            32.89   
Alice Fahlén  2003  Lidingö Simklubb            33.50   
10  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            34.97   
11  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            39.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Sharpe  2008  Skuru Idrottsklubb            40.82   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.27   
Eric Björkholm  2009  Skuru Idrottsklubb            46.03   
Hugo Leiderman  2008  Gustavsbergs Simsällskap            55.66   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            34.27   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            36.92   
Matteo Lesse  2006  Skuru Idrottsklubb            39.42   
Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb            39.94   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            41.71   
Måns Berggren Kvarvåg  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.30   
Lukas Alvén  2007  Gustavsbergs Simsällskap            42.61   
Philip Hedqvist Göthberg  2007  Skuru Idrottsklubb            42.91   
Emil Nordström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            43.27   
10  Eric Lindström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            44.34   
11  Douglas Styffe  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.06   
12  Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.26   
13  Ture Nordman  2006  Gustavsbergs Simsällskap            1:14.74   
Leo Nicolaides  2007  Gustavsbergs Simsällskap            DNF   
Alexander Nilsson  2006  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            29.07   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            30.03   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            30.50   
Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            31.51   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim            31.52   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.00   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            32.10   
Max Lindkvist  2004  Gustavsbergs Simsällskap            32.26   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            32.35   
10  Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb            32.42   
11  Oliver Stafferöd  2004  Skuru Idrottsklubb            33.69   
12  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            34.00   
13  Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap            34.86   
14  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb            34.92   
15  Sebastian Lindström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            37.10   
16  Erik Dahle  2005  Lidingö Simklubb            37.93   
17  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb            38.53   
18  Ludvig Aronsson  2005  Lidingö Simklubb            38.86   
19  Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap            39.13   
20  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb            39.23   
21  Axel Johansson  2005  Lidingö Simklubb            39.86   
Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Fällgren  2002  Lidingö Simklubb            26.80   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim            28.25   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            28.47   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            28.74   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            29.60   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            30.53   
Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            30.56   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            30.88   
Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            32.08   
10  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            32.26   
11  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            32.41   
12  Leo Sun  2002  Skuru Idrottsklubb            33.23   
13  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            33.58   
Adam Wehtje  2002  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb    52.72        1:51.27   
Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb    1:01.73        2:07.88   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb    1:02.22        2:07.91   
Lovisa Emanuelsson  2009  Skuru Idrottsklubb    1:01.93        2:10.12   
Isabelle Moshref  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:01.20        2:12.46   
Hedvig Kinnunen  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:08.85        2:27.78   
Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb    46.40        1:37.83   
Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb    47.29        1:39.46   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.90        1:41.73   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap    49.07        1:42.87   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.34        1:45.56   
Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb    51.75        1:50.77   
Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb    52.75        1:54.21   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04    55.33        1:54.71   
Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04    54.78        1:55.90   
10  Lilly Winblad  2007  Skuru Idrottsklubb    55.29        1:56.34   
11  Vera Papantoni  2007  Skuru Idrottsklubb    55.50        1:56.51   
12  Karina Kurbanova  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:06.75        2:26.86   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sommar  2004  Täby Sim    38.52        1:22.31   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    40.31        1:25.96   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    41.35        1:27.54   
Alice Davies  2004  Täby Sim    41.99        1:30.25   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    43.88        1:32.21   
Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    43.68        1:32.71   
Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb    44.49        1:34.20   
Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    46.80        1:35.99   
Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    45.60        1:36.00   
10  Hannah Haux  2004  Täby Sim    47.54        1:39.20   
11  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    48.40        1:41.24   
12  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    50.11        1:44.41   
13  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    49.24        1:44.72   
14  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap    50.28        1:48.14   
15  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    51.48        1:48.34   
16  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.77        1:48.60   
17  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    54.19        1:50.13   
18  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb    52.14        1:51.62   
19  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:03.40        2:11.61   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb    37.72        1:18.83   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    42.80        1:31.20   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    44.11        1:32.67   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb    43.78        1:33.80   
Alice Fahlén  2003  Lidingö Simklubb    46.57        1:40.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb    47.48        1:42.33   
Philip Hedqvist Göthberg  2007  Skuru Idrottsklubb    59.86        2:05.46   
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            DSQ   
Douglas Styffe  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Matteo Lesse  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    38.98        1:20.09   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    38.04        1:21.73   
Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    43.84        1:32.70   
Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap    46.78        1:39.24   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    46.70        1:41.66   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    49.16        1:42.82   
Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    54.65        1:57.79   
Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb    56.31        1:58.90   
Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    35.92        1:16.90   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    38.64        1:22.27   
Albin Kappling  2003  Täby Sim    40.00        1:25.26   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    40.94        1:27.14   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    41.10        1:27.35   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.16        1:27.46   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    43.35        1:31.62   
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    44.20        1:32.97   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    47.68        1:37.44   
10  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    48.74        1:44.80   
Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saltis Lag 2 Damer Fritt  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:31.63   
  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008      38.93        38.93   
  Cornelia Svenarud  2008      40.73        1:19.66   
  Laura Midby  2006      37.61        1:57.27   
  Anna Kristiansson  2007      34.36        2:31.63   
                     
Danderyd Damer [2006]  2006  Danderyds Sim            2:33.06   
  Rebecka Barkvall  2007      32.88        32.88   
  Elsa Ekenbäck  2006      34.15        1:07.03   
  Julia Anttila  2006      36.10        1:43.13   
  Ellen Rosander  2009      49.93        2:33.06   
                     
Gustavsber [2006]  2006  Gustavsbergs Simsällskap            2:35.26   
  My Wiker  2006      40.73        40.73   
  Isabelle Sandström  2007      36.88        1:17.61   
  Hanna Lanner  2006      40.11        1:57.72   
  Bonnie Tham  2006      37.54        2:35.26   
                     
Skuru Ik Damer Lag 5  2006  Skuru Idrottsklubb            2:36.82   
  Lilly Winblad  2007      41.69        41.69   
  Elisia Berg  2006      37.61        1:19.30   
  Laura Nelson  2006      38.59        1:57.89   
  Julia Rodriguez Räms  2007      38.93        2:36.82   
                     
Skuru Ik Damer Lag 4  2006  Skuru Idrottsklubb            2:37.76   
  Iris Flykt-Rosén  2007      40.63        40.63   
  Tilde Furingsten  2008      41.16        1:21.79   
  Filippa Bergman  2005      37.39        1:59.18   
  Alicia Ståhlberg  2007      38.58        2:37.76   
                     
SS04 Damer [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:53.45   
  Louise Axland  2007      43.68        43.68   
  Anna Gomez  2007      43.69        1:27.37   
  Ida Muhic  2007      43.76        2:11.13   
  Olivia Nietzsche  2006      42.32        2:53.45   
                     
Saltis Lag 3 Damer Fritt  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            3:24.71   
  Elvira Hilbers Larsen  2007      44.89        44.89   
  Hedvig Kinnunen  2009      55.57        1:40.46   
  Moa Olsson  2008      54.01        2:34.47   
  Julia Jonsson  2007      50.24        3:24.71   
                     
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            2:01.69   
  Elin Furingsten  2004      30.19        30.19   
  Elsa Bäckström  2004      29.95        1:00.14   
  Olivia Östlund  2003      30.37        1:30.51   
  Klara Hjalt  2003      31.18        2:01.69   
                     
Lidingö Simklubb 1  2000  Lidingö Simklubb            2:04.08   
  Amanda Andersson  2003      31.00        31.00   
  Johanna Torell  2005      30.78        1:01.78   
  Lovisa Klingberg  2004      31.34        1:33.12   
  Hanna Carlberg  2003      30.96        2:04.08   
                     
Danderyd Damer [2005]  2005  Danderyds Sim            2:04.53   
  Louise Blomqvist  2004      31.65        31.65   
  Sofia Montan  2004      30.60        1:02.25   
  Tova Lindbom  2002      31.27        1:33.52   
  Ebba Rosander  2005      31.01        2:04.53   
                     
Täby Sim 1  2003  Täby Sim            2:07.26   
  Hannah Haux  2004      32.57        32.57   
  Alice Davies  2004      31.71        1:04.28   
  Elin Andersson  2003      30.90        1:35.18   
  Amanda Borgfors  2004      32.08        2:07.26   
                     
Täby Sim 2  2003  Täby Sim            2:08.98   
  Nina Takolander  2003      32.27        32.27   
  Maja Lingham  2004      31.91        1:04.18   
  Rebecka Hedbeck  2004      33.13        1:37.31   
  Emma Sommar  2004      31.67        2:08.98   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2000  Skuru Idrottsklubb            2:12.29   
  Nora Kovacs  2006      32.69        32.69   
  Linnea Bäckström  2006      33.98        1:06.67   
  Emma Lidell  2005      32.97        1:39.64   
  Alva Furingsten  2006      32.65        2:12.29   
                     
Lidingö Simklubb 2  2000  Lidingö Simklubb            2:14.12   
  Elin Glifberg  2004      34.25        34.25   
  Eleonora Engström  2004      33.31        1:07.56   
  Beata Liljeberg  2003      32.20        1:39.76   
  Alice Fahlén  2003      34.36        2:14.12   
                     
Skuru Ik Damer Lag 3  2000  Skuru Idrottsklubb            2:16.82   
  Isabelle Persson  2004      32.62        32.62   
  Frida Nilsson  2004      34.73        1:07.35   
  Emma Lundberg  2005      32.28        1:39.63   
  Tilda Hägbom  2005      37.19        2:16.82   
                     
Saltis Lag 1 Damer Fritt  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:19.40   
  Alva Karén  2005      36.85        36.85   
  Britta Palmborg  2005      33.73        1:10.58   
  Ebba Kinnunen  2006      35.33        1:45.91   
  Cornelia Dahlén  2004      33.49        2:19.40   
                     
10  Gss Flickor 1  2004  Gustavsbergs Simsällskap            2:29.16   
  Nicole Wahlström  2005      36.02        36.02   
  Johanna Espeland  2005      40.75        1:16.77   
  Josefine Gylling  2004      36.21        1:52.98   
  Säva Höglund Lundeberg  2005      36.18        2:29.16   
                     
11  Gss Flickor 2  2004  Gustavsbergs Simsällskap            2:34.63   
  Linnea Eldebrandt  2004      36.35        36.35   
  Felicia Westerdahl  2006      39.61        1:15.96   
  Agnes Ovemar  2004      42.50        1:58.46   
  Isa Lindqvist  2005      36.17        2:34.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Herrar Lag 2  2006  Skuru Idrottsklubb            3:19.01   
  Philip Hedqvist Göthberg  2007      52.49        52.49   
  Albert Sharpe  2008      55.50        1:47.99   
  Eskil Bränström  2006      47.19        2:35.18   
  Eric Björkholm  2009      43.83        3:19.01   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gss A1  2003  Gustavsbergs Simsällskap            2:12.86   
  Adrian Ekström  2004      34.62        34.62   
  Morten Brattgård  2004      37.35        1:11.97   
  Arvid Nilsson  2003      32.22        1:44.19   
  Ted Wiker  2004      28.67        2:12.86   
                     
Danderyd Herrar [2002]  2002  Danderyds Sim            2:21.07   
  Erik Sundström Curstedt  2005      37.15        37.15   
  Benjamin Poehler  2005      38.07        1:15.22   
  Wilhelm Arvidsson  2005      38.30        1:53.52   
  Johan Sundström Curstedt  2002      27.55        2:21.07   
                     
Lidingö Simklubb Herrar  2000  Lidingö Simklubb            2:21.10   
  Adam Wehtje  2002      32.31        32.31   
  Martin Gertz  2005      40.49        1:12.80   
  Axel Gustavsson  2005      41.99        1:54.79   
  Johannes Fällgren  2002      26.31        2:21.10   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            2:25.62   
  Oliver Stafferöd  2004      37.65        37.65   
  Manfred Bränström  2005      44.86        1:22.51   
  Victor Bäckström  2003      31.21        1:53.72   
  Joel Herlitz  2003      31.90        2:25.62   
                     
Gss A3  2002  Gustavsbergs Simsällskap            2:27.43   
  Calle Samuelsson  2003      40.86        40.86   
  Oskar Sundqvist  2003      40.75        1:21.61   
  Rikard Turén  2003      34.54        1:56.15   
  Emil Halvardsson  2004      31.28        2:27.43   
                     
Gss A2  2002  Gustavsbergs Simsällskap            2:31.95   
  Anton Nordström  2002      37.55        37.55   
  Samuel Ekström  2002      44.47        1:22.02   
  Simon Hallgren  2002      36.81        1:58.83   
  Melvin Rinaldo  2005      33.12        2:31.95   
                     
Gss Pojkar  2004  Gustavsbergs Simsällskap            2:48.66   
  Anton Sjödin  2004      44.31        44.31   
  Mathias Steffansson  2005      45.82        1:30.13   
  Max Lindkvist  2004      42.04        2:12.17   
  Sebastian Lindström  2005      36.49        2:48.66   
                     
Lidingö Herrar 2  2000  Lidingö Simklubb            2:54.38   
  Ludvig Aronsson  2005      47.67        47.67   
  Adam Joseph Michel  2006      46.19        1:33.86   
  Maxim Jelagin  2005      43.11        2:16.97   
  Axel Johansson  2005      37.41        2:54.38   
                     
Saltis Lag 1 Herrar Medley  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
  Ivan Hvenmark  2006                 
  Frans Willquist  2005                 
  Axel Hallenborg  2004                 
  Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  14:35   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.64   
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            46.22   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            47.68   
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            48.60   
Viktoria Milic  2008  Skuru Idrottsklubb            48.61   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            51.87   
Linnea Björkholm  2008  Skuru Idrottsklubb            52.73   
Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04            57.70   
Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb            1:00.75   
10  Thilde Bernsland  2008  Gustavsbergs Simsällskap            1:01.71   
11  Märta Palmborg  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.03   
12  Ellen Rosander  2009  Danderyds Sim            1:05.57   
Hedvig Kinnunen  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            37.93   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            40.13   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.51   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.75   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            43.61   
Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            44.50   
Julia Anttila  2006  Danderyds Sim            44.67   
Viola Leander  2007  Lidingö Simklubb            44.69   
Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            46.90   
10  Felicia Westerdahl  2006  Gustavsbergs Simsällskap            47.28   
11  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            47.79   
12  Vera Papantoni  2007  Skuru Idrottsklubb            48.31   
13  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.58   
14  Svea Jernberg  2007  Gustavsbergs Simsällskap            48.64   
15  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            49.16   
16  Magdelina Gebrezgabhear  2006  Skuru Idrottsklubb            49.48   
17  Amanda Widhe  2007  Skuru Idrottsklubb            49.88   
18  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.67   
19  Sofia Hardy  2007  Lidingö Simklubb            52.42   
20  Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb            52.63   
21  Julia Jonsson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.68   
22  Denise Sörnäs  2007  Skuru Idrottsklubb            54.10   
23  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.71   
24  Lovisa Eriksson  2007  Gustavsbergs Simsällskap            58.94   
Lotten Ståhl  2007  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Hanna Gustavsson  2007  Lidingö Simklubb            DSQ   
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            35.68   
Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb            36.44   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            36.50   
Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            37.14   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            37.45   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            37.56   
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            37.65   
Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            39.06   
Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.95   
10  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim            40.20   
11  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.51   
12  Maja Lingham  2004  Täby Sim            40.58   
13  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            40.79   
14  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            41.02   
15  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            41.35   
16  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.79   
17  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            43.72   
18  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap            45.83   
19  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            45.94   
20  Clara Liljeberg  2005  Lidingö Simklubb            46.03   
21  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            46.09   
22  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            47.81   
23  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb            53.15   
24  Vilma Brobacke  2005  Lidingö Simklubb            53.38   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nina Takolander  2003  Täby Sim            36.58   
Alice Fahlén  2003  Lidingö Simklubb            40.47   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            40.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  14:35 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            45.92   
Albert Sharpe  2008  Skuru Idrottsklubb            51.18   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.72   
Eric Björkholm  2009  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            39.60   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            41.74   
Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb            45.01   
Philip Hedqvist Göthberg  2007  Skuru Idrottsklubb            50.13   
Douglas Styffe  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.99   
Leo Nicolaides  2007  Gustavsbergs Simsällskap            53.35   
Emil Nordström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            34.95   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim            37.42   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.40   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            40.29   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            40.43   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            41.27   
Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb            41.50   
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.80   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            42.75   
10  Theo Tollbring  2005  Lidingö Simklubb            44.66   
11  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb            44.79   
12  Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap            45.40   
13  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb            50.96   
14  Elliot Ytterholm  2005  Skuru Idrottsklubb            55.21   
15  Leonard Alm  2005  Gustavsbergs Simsällskap            1:06.20   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            34.23   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim            35.54   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            35.54   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            35.63   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            37.52   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            39.39   
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            40.03   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            40.62   
Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb            44.09   
Leo Sun  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  14:43 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb    42.24        1:29.19   
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04    48.04        1:38.94   
Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04    56.77        2:01.15   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    34.18        1:09.59   
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    34.94        1:10.47   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim    35.65        1:14.71   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    35.48        1:15.82   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb    36.82        1:16.40   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.49        1:17.79   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.67        1:19.79   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.19        1:21.44   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap    41.13        1:23.10   
10  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap    39.00        1:24.22   
11  Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    40.15        1:24.91   
12  Viola Leander  2007  Lidingö Simklubb    41.87        1:28.37   
13  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb    43.28        1:32.58   
14  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    44.62        1:33.82   
15  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb    44.89        1:34.80   
16  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04    47.88        1:39.26   
17  Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb    50.38        1:50.17   
18  Leia Matejic Elvin  2007  Solna Sundbyberg SS 04    50.25        1:50.73   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    32.61        1:06.62   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    32.95        1:08.65   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    33.21        1:08.92   
Hannah Haux  2004  Täby Sim    33.94        1:09.60   
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    33.71        1:09.83   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    33.83        1:10.77   
Maja Lingham  2004  Täby Sim    34.51        1:11.45   
Emma Sommar  2004  Täby Sim    34.05        1:11.67   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    33.88        1:11.85   
10  Alice Davies  2004  Täby Sim    34.28        1:11.97   
11  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    34.10        1:12.20   
12  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    34.48        1:12.69   
13  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.32        1:13.02   
14  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    36.04        1:14.84   
15  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.08        1:14.94   
16  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    36.31        1:15.96   
17  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    36.90        1:16.15   
18  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    36.80        1:16.16   
19  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    36.41        1:16.89   
20  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    37.44        1:17.15   
21  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    38.52        1:18.56   
22  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    39.91        1:22.53   
23  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.30        1:24.30   
24  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap    41.51        1:25.95   
25  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    40.79        1:26.61   
26  Clara Liljeberg  2005  Lidingö Simklubb    42.93        1:26.98   
27  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    43.32        1:30.33   
28  Vilma Brobacke  2005  Lidingö Simklubb    43.89        1:33.06   
29  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    45.58        1:33.75   
30  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb    45.57        1:36.90   
31  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap    58.47        2:00.14   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    32.84        1:08.00   
Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    33.80        1:09.55   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    33.70        1:10.68   
Emelie Liljeblad  2002  Täby Sim    34.23        1:11.75   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    35.16        1:15.59   
Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.16        1:16.19   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb    36.33        1:16.41   
Alice Fahlén  2003  Lidingö Simklubb    38.48        1:20.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    40.99        1:25.66   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim    44.88        1:36.73   
Philip Hedqvist Göthberg  2007  Skuru Idrottsklubb    47.43        1:42.42   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    30.51        1:03.49   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.51        1:04.65   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.73        1:05.82   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    32.57        1:05.99   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    32.59        1:07.67   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.35        1:08.39   
Oliver Stafferöd  2004  Skuru Idrottsklubb    34.85        1:14.51   
Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb    35.16        1:14.82   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    37.41        1:17.16   
10  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    37.08        1:18.23   
11  Max Lindkvist  2004  Gustavsbergs Simsällskap    37.41        1:19.02   
12  Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap    39.04        1:22.09   
13  Ricardo Daniel Kosiec-Gomez  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.59        1:25.73   
14  Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.17        1:26.40   
15  Theo Tollbring  2005  Lidingö Simklubb    41.61        1:28.07   
16  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb    42.76        1:29.59   
Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Elliot Ytterholm  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    29.44        1:01.21   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    29.27        1:01.23   
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.95        1:02.05   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    30.10        1:02.77   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    30.33        1:04.21   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    31.44        1:05.45   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    31.60        1:05.84   
Albin Kappling  2003  Täby Sim    32.49        1:07.07   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    33.01        1:07.57   
10  Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap    33.56        1:08.11   
11  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    32.10        1:08.68   
12  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    33.97        1:09.90   
13  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    34.76        1:12.71   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.47        1:13.39   
15  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.07        1:14.30   
16  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    35.77        1:14.38   
17  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    37.27        1:18.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.34   
Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.65   
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb            51.89   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            52.23   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            55.13   
Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb            56.04   
Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04            58.85   
Linnea Björkholm  2008  Skuru Idrottsklubb            59.68   
Natalie Wahlström  2008  Gustavsbergs Simsällskap            1:00.32   
10  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.38   
11  Isabelle Moshref  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:00.40   
12  Viktoria Milic  2008  Skuru Idrottsklubb            1:04.25   
13  Ebba Tolf Svaton  2008  Gustavsbergs Simsällskap            1:04.51   
14  Hedvig Kinnunen  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:04.73   
15  Ellen Rosander  2009  Danderyds Sim            1:08.50   
16  Märta Palmborg  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:10.03   
Hanna Lundberg  2008  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Thilde Bernsland  2008  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Lovisa Emanuelsson  2009  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Moa Olsson  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            43.17   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            44.37   
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb            45.66   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            46.87   
Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            47.51   
Felicia Westerdahl  2006  Gustavsbergs Simsällskap            47.56   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            47.76   
Viola Leander  2007  Lidingö Simklubb            47.92   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.06   
10  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.86   
11  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.06   
12  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            50.96   
13  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            51.00   
14  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            51.12   
15  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            51.87   
16  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            52.97   
17  Lilly Winblad  2007  Skuru Idrottsklubb            54.29   
18  Vera Papantoni  2007  Skuru Idrottsklubb            54.41   
19  Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb            54.63   
20  Julia Anttila  2006  Danderyds Sim            54.69   
21  Leia Matejic Elvin  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.76   
22  Alexia Duhanes  2006  Växjö Simsällskap            56.61   
23  Magdelina Gebrezgabhear  2006  Skuru Idrottsklubb            57.97   
24  Denise Sörnäs  2007  Skuru Idrottsklubb            58.36   
25  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            58.65   
26  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:00.31   
27  Sofia Hardy  2007  Lidingö Simklubb            1:00.58   
28  Hanna Gustavsson  2007  Lidingö Simklubb            1:02.21   
29  Julia Jonsson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:09.49   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Sommar  2004  Täby Sim            38.94   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            39.47   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            40.17   
Alice Davies  2004  Täby Sim            40.82   
Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb            41.94   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            42.41   
Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            42.90   
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            43.00   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            43.19   
10  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            44.72   
11  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            45.80   
12  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim            47.71   
13  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.75   
14  Emma Lundberg  2005  Skuru Idrottsklubb            48.05   
15  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap            48.28   
16  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            48.37   
17  Sanna Ameli  2005  Skuru Idrottsklubb            49.41   
18  Linnea Eldebrandt  2004  Gustavsbergs Simsällskap            51.37   
19  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            51.58   
20  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb            54.61   
21  Maxima Klein  2004  Hellas Simklubb            56.47   
22  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            58.31   
23  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            1:01.22   
Agnes Ovemar  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Clara Liljeberg  2005  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            38.43   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim            40.54   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            42.50   
Alice Fahlén  2003  Lidingö Simklubb            45.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.76   
Albert Sharpe  2008  Skuru Idrottsklubb            55.18   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            55.27   
Eric Björkholm  2009  Skuru Idrottsklubb            57.31   
Hugo Leiderman  2008  Gustavsbergs Simsällskap            1:02.10   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            47.45   
Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb            51.55   
Lukas Alvén  2007  Gustavsbergs Simsällskap            51.56   
Leo Nicolaides  2007  Gustavsbergs Simsällskap            56.63   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            57.17   
Philip Hedqvist Göthberg  2007  Skuru Idrottsklubb            57.36   
Emil Nordström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Ture Nordman  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            37.62   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            38.35   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            42.74   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim            43.92   
Max Lindkvist  2004  Gustavsbergs Simsällskap            46.25   
Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb            47.49   
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.55   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            49.82   
Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap            49.98   
10  Ricardo Daniel Kosiec-Gomez  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.89   
11  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb            54.00   
12  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb            54.35   
13  Elliot Ytterholm  2005  Skuru Idrottsklubb            55.48   
Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            34.91   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            37.92   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim            40.35   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            40.63   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            40.75   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            42.47   
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            42.82   
Leo Sun  2002  Skuru Idrottsklubb            46.44   
Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb            48.42   
10  Viktor Själander  2003  Gustavsbergs Simsällskap            1:02.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.67        1:35.89   
Sofia Glifberg  2008  Lidingö Simklubb    46.73        1:38.93   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb    50.67        1:48.59   
Linnea Björkholm  2008  Skuru Idrottsklubb    54.52        1:54.03   
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04    53.99        1:54.74   
Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb    1:01.36        2:00.50   
Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04    1:00.61        2:06.73   
Ellen Rosander  2009  Danderyds Sim    1:08.89        2:22.92   
Isabelle Moshref  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Viktoria Milic  2008  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    38.74        1:23.11   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    39.05        1:24.47   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim    41.85        1:28.21   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.54        1:28.67   
Julia Anttila  2006  Danderyds Sim    42.95        1:30.39   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.37        1:32.55   
Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap    46.71        1:33.74   
Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap    42.67        1:34.47   
Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb    45.48        1:37.30   
10  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim    48.54        1:39.67   
11  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb    50.13        1:45.26   
12  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb    51.09        1:50.22   
13  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.93        1:56.13   
14  Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb    58.03        2:02.39   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Denise Sörnäs  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lilly Winblad  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Magdelina Gebrezgabhear  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    35.55        1:16.86   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    36.96        1:19.14   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    37.59        1:19.40   
Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb    36.14        1:19.76   
Emma Sommar  2004  Täby Sim    38.43        1:20.25   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    37.67        1:21.38   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    37.02        1:21.42   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    40.01        1:21.67   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    37.14        1:22.19   
10  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    39.32        1:22.81   
11  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    38.62        1:23.27   
12  Alice Davies  2004  Täby Sim    40.11        1:23.55   
13  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    40.06        1:23.89   
14  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    40.27        1:25.28   
15  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    39.69        1:26.51   
16  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb    40.89        1:27.31   
17  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    40.00        1:28.28   
18  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    42.80        1:30.08   
19  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.12        1:30.09   
20  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.05        1:30.53   
21  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    45.16        1:30.94   
22  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.63        1:32.01   
23  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    44.45        1:32.15   
24  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    42.06        1:32.83   
25  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap    44.38        1:35.61   
26  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    45.98        1:36.14   
27  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb    50.15        1:43.49   
28  Vilma Brobacke  2005  Lidingö Simklubb    53.39        1:53.73   
Hannah Haux  2004  Täby Sim            DSQ   
Sanna Ameli  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    37.32        1:18.72   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    36.58        1:19.16   
Emelie Liljeblad  2002  Täby Sim    38.16        1:21.38   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    38.27        1:22.42   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    39.18        1:23.48   
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.69        1:23.81   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    38.91        1:24.87   
Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.18        1:28.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 20, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albert Sharpe  2008  Skuru Idrottsklubb    54.28        1:49.92   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04    53.42        1:54.15   
                     
 
Gren 20, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb    41.06        1:29.66   
Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb    45.04        1:37.66   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    45.68        1:38.38   
Matteo Lesse  2006  Skuru Idrottsklubb    53.44        1:50.18   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim    53.56        1:52.97   
                     
 
Gren 20, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    34.16        1:14.41   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    34.87        1:15.34   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    35.91        1:15.45   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    38.92        1:18.17   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    38.49        1:20.77   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.05        1:20.89   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    39.00        1:22.11   
Oliver Stafferöd  2004  Skuru Idrottsklubb    39.05        1:23.57   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    42.10        1:27.75   
10  Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap    47.22        1:34.71   
11  Max Lindkvist  2004  Gustavsbergs Simsällskap    45.01        1:36.22   
12  Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap    46.26        1:38.23   
13  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    47.32        1:42.00   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    33.42        1:11.05   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    35.04        1:16.17   
Albin Kappling  2003  Täby Sim    36.64        1:16.39   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    35.89        1:16.42   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    34.88        1:16.48   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap    36.77        1:19.34   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    36.76        1:19.66   
Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    38.88        1:20.76   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    38.82        1:21.23   
10  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    39.10        1:22.55   
11  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.43        1:22.81   
12  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    37.59        1:23.54   
13  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.44        1:25.09   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    38.24        1:25.36   
Leo Sun  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustavsber [2006]  2006  Gustavsbergs Simsällskap            2:50.32   
  My Wiker  2006      45.98        45.98   
  Isabelle Sandström  2007      46.94        1:32.92   
  Hanna Lanner  2006      40.62        2:13.54   
  Bonnie Tham  2006      36.78        2:50.32   
                     
Saltis Lag 2 Damer Medley  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:58.73   
  Ebba Kinnunen  2006      42.95        42.95   
  Laura Midby  2006      48.60        1:31.55   
  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008      47.68        2:19.23   
  Cornelia Svenarud  2008      39.50        2:58.73   
                     
Danderyd Damer [2006]  2006  Danderyds Sim            3:11.14   
  Rebecka Barkvall  2007      40.78        40.78   
  Ziyi Fang  2006      49.87        1:30.65   
  Julia Anttila  2006      46.23        2:16.88   
  Ellen Rosander  2009      54.26        3:11.14   
                     
SS04 Damer [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            3:39.99   
  Anna Gomez  2007      51.89        51.89   
  Leia Matejic Elvin  2007      54.18        1:46.07   
  Nellie Edström  2008      59.37        2:45.44   
  Isabelle Kashani  2009      54.55        3:39.99   
                     
Saltis Lag 3 Damer Medley  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
Skuru Ik Damer Lag 5  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            2:18.54   
  Elsa Bäckström  2004      36.31        36.31   
  Klara Hjalt  2003      38.16        1:14.47   
  Elin Furingsten  2004      33.51        1:47.98   
  Olivia Östlund  2003      30.56        2:18.54   
                     
Täby Sim 1  2003  Täby Sim            2:19.02   
  Nina Takolander  2003      37.52        37.52   
  Emma Sommar  2004      37.43        1:14.95   
  Elin Andersson  2003      33.81        1:48.76   
  Hannah Haux  2004      30.26        2:19.02   
                     
Danderyd Damer [2005]  2005  Danderyds Sim            2:23.42   
  Louise Blomqvist  2004      35.87        35.87   
  Tova Lindbom  2002      40.34        1:16.21   
  Sofia Montan  2004      34.82        1:51.03   
  Felicia Malkan-Juvelin  2005      32.39        2:23.42   
                     
Lidingö Simklubb 1  2000  Lidingö Simklubb            2:23.80   
  Johanna Torell  2005      36.16        36.16   
  Elin Glifberg  2004      42.33        1:18.49   
  Hanna Carlberg  2003      34.40        1:52.89   
  Lovisa Klingberg  2004      30.91        2:23.80   
                     
Täby Sim 2  2003  Täby Sim            2:24.09   
  Alice Davies  2004      38.26        38.26   
  Amanda Borgfors  2004      38.22        1:16.48   
  Rebecka Hedbeck  2004      35.85        1:52.33   
  Emelie Liljeblad  2002      31.76        2:24.09   
                     
Lidingö Damer Medley  2003  Lidingö Simklubb            2:33.59   
  Klara Klingberg  2006      35.53        35.53   
  Beata Liljeberg  2003      42.57        1:18.10   
  Eleonora Engström  2004      40.86        1:58.96   
  Alice Fahlén  2003      34.63        2:33.59   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2000  Skuru Idrottsklubb            2:33.85   
  Emma Lidell  2005      41.00        41.00   
  Alva Furingsten  2006      43.20        1:24.20   
  Nora Kovacs  2006      34.46        1:58.66   
  Linnea Bäckström  2006      35.19        2:33.85   
                     
Saltis Lag 1 Damer Medley  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:38.04   
  Cornelia Dahlén  2004      39.72        39.72   
  Alva Karén  2005      47.25        1:26.97   
  Anna Kristiansson  2007      38.23        2:05.20   
  Britta Palmborg  2005      32.84        2:38.04   
                     
Skuru Ik Damer Lag 3  2000  Skuru Idrottsklubb            2:39.23   
  Frida Nilsson  2004      41.11        41.11   
  Stella Nelson  2004      41.78        1:22.89   
  Tilde Furingsten  2008      44.20        2:07.09   
  Isabelle Persson  2004      32.14        2:39.23   
                     
10  Gss Flickor 1  2004  Gustavsbergs Simsällskap            2:51.99   
  Josefine Gylling  2004      44.39        44.39   
  Johanna Espeland  2005      51.27        1:35.66   
  Säva Höglund Lundeberg  2005      40.01        2:15.67   
  Nicole Wahlström  2005      36.32        2:51.99   
                     
11  Skuru Ik Damer Lag 4  2000  Skuru Idrottsklubb            3:07.13   
  Iris Flykt-Rosén  2007      50.10        50.10   
  Julia Rodriguez Räms  2007      57.81        1:47.91   
  Emma Lundberg  2005      37.64        2:25.55   
  Filippa Bergman  2005      41.58        3:07.13   
                     
12  Gss Flickor 2  2004  Gustavsbergs Simsällskap            3:16.17   
  Agnes Ovemar  2004      48.14        48.14   
  Felicia Westerdahl  2006      48.61        1:36.75   
  Linnea Eldebrandt  2004      42.31        2:19.06   
  Ethel Nordman  2004      57.11        3:16.17   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Gustavsbergs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2018         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Herrar Lag 3  2006  Skuru Idrottsklubb            3:02.61   
  Albert Sharpe  2008      43.92        43.92   
  Matteo Lesse  2006      44.36        1:28.28   
  Eric Björkholm  2009      46.66        2:14.94   
  Philip Hedqvist Göthberg  2007      47.67        3:02.61   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gss A1  2003  Gustavsbergs Simsällskap            1:57.55   
  Morten Brattgård  2004      30.33        30.33   
  Ted Wiker  2004      29.65        59.98   
  Adrian Ekström  2004      29.11        1:29.09   
  Arvid Nilsson  2003      28.46    &