2020-02-24   12:54:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Uggledoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 1, 400m Medley Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:16.20  2:39.52  4:12.62    5:28.34   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:16.37  2:47.87  4:13.79    5:33.24   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:12.59  2:42.31  4:21.39    5:43.37   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:21.04  2:51.30  4:26.72    5:46.66   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    1:21.21  2:52.26  4:26.88    5:47.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 2, 400m Medley Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:08.99  2:32.01  4:02.72    5:17.00   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    1:10.74  2:40.80  4:08.08    5:22.72   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:10.89  2:42.31  4:14.94    5:33.38   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    1:22.26  2:55.04  4:39.56    5:59.08   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    1:29.42  3:03.36  4:44.59    6:09.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Fli 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            51.75   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            53.35   
Amilia Hart  2008  S71            54.57   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            1:02.08   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Palmqvist  2007  S71            45.72   
Wilda Thorgren  2007  S71            48.60   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            49.83   
Wilma Andersson  2007  Kristianstads SLS            58.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Poj 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            40.90   
Elliot Poggi Rosenberg  2007  Klippans Simsällskap            42.50   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            50.11   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            51.11   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            51.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 7, 200m Ryggsim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.84  1:21.96  2:05.91    2:49.27   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.61  1:23.32  2:10.58    2:59.00   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.20  1:28.46  2:16.95    3:03.57   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    43.73  1:30.43  2:19.09    3:04.24   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.45  1:29.82  2:17.54    3:04.54   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    45.93  1:33.88  2:24.59    3:13.76   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    46.43  1:36.31  2:27.15    3:16.20   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    45.60  1:35.65  2:28.61    3:17.22   
Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    53.44  1:50.74  2:52.60    3:44.02   
Nicole Popiela  2006  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.31  1:14.44  1:54.28    2:33.26   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    37.46  1:17.96  1:58.54    2:36.51   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    36.88  1:16.68  1:57.60    2:37.10   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    39.03  1:21.16  2:03.84    2:45.26   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    38.56  1:21.00  2:04.75    2:47.76   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    38.80  1:23.38  2:09.43    2:53.58   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    40.07  1:24.64  2:10.24    2:53.91   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    39.79  1:25.63  2:11.96    2:56.74   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    42.07  1:25.54  2:12.64    2:58.04   
10  Axel Palm  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.25  1:35.73  2:25.38    3:11.53   
11  Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    42.62  1:31.34  2:23.07    3:13.05   
12  Tim Andersson  2006  S71    46.88  1:36.46  2:27.07    3:15.96   
13  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    45.38  1:33.25  2:25.81    3:16.76   
14  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    45.95  1:34.22  2:26.25    3:17.32   
15  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    52.22  1:50.00  2:47.84    3:41.11   
16  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    57.63  2:00.54  3:04.50    4:09.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Fli 12-13 å, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS            34.18   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS            34.24   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap            37.40   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS            37.86   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            38.29   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS            38.73   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS            39.20   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS            39.64   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS            43.11   
10  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS            43.56   
11  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS            43.68   
12  Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS            44.88   
13  Telma Birgersson  2005  Klippans Simsällskap            46.17   
14  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS            55.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Poj 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            37.37   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            38.21   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            38.66   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            38.73   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS            40.59   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS            40.73   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS            46.23   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            50.05   
Gabor Szilagyi  2006  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.11        1:07.19   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.93        1:11.74   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    34.30        1:14.53   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    34.48        1:16.39   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.20        1:20.79   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    36.64        1:21.50   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    42.36        1:31.86   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.31        1:31.87   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.24        1:32.94   
10  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap    42.54        1:37.02   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Poj 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.33        1:05.30   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.19        1:05.62   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.55        1:06.25   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    32.41        1:10.12   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    34.13        1:15.04   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    33.46        1:15.15   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    35.18        1:22.12   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    36.03        1:25.92   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    41.64        1:35.19   
10  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    42.99        1:38.85   
11  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    45.68        1:43.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    33.06  1:07.49  1:43.72    2:18.29   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    32.89  1:08.05  1:44.38    2:20.31   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.88  1:07.77  1:44.68    2:20.93   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    33.61  1:09.53  1:45.97    2:22.34   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.51  1:09.82  1:47.78    2:24.05   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    33.21  1:09.83  1:48.00    2:24.25   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    35.97  1:13.92  1:52.20    2:29.41   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.62  1:13.86  1:53.29    2:32.21   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.13  1:15.50  1:56.33    2:37.13   
10  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    35.89  1:14.84  1:55.89    2:37.36   
11  Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    35.81  1:15.85  1:58.28    2:37.46   
12  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    36.50  1:17.07  1:59.42    2:40.66   
13  Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    36.19  1:18.79  2:03.58    2:40.92   
14  Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    38.11  1:20.64  2:04.01    2:42.07   
15  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    37.52  1:19.29  2:02.68    2:44.15   
16  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    37.79  1:20.24  2:05.24    2:46.84   
17  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.74  1:21.20  2:06.82    2:50.53   
18  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    37.59  1:21.53  2:08.40    2:52.31   
19  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    40.15  1:25.54  2:13.43    2:56.61   
20  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    35.22  1:18.92  2:08.22    2:56.95   
21  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    40.94  1:27.10  2:15.61    2:58.73   
22  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    40.98  1:27.99  2:17.52    2:58.77   
23  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    43.59  1:30.15  2:21.05    3:05.43   
24  Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    43.06  1:35.28  2:27.16    3:16.56   
25  Wilma Andersson  2007  Kristianstads SLS    46.80  1:43.16  2:41.49    3:32.82   
26  Nicole Popiela  2006  Klippans Simsällskap    44.49  1:37.89  2:37.45    3:34.13   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 16, 200m Frisim Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    30.22  1:03.38  1:37.89    2:10.16   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.06  1:03.05  1:37.25    2:10.40   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    31.60  1:06.03  1:41.85    2:15.78   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    31.47  1:06.11  1:41.61    2:16.03   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.84  1:06.60  1:42.33    2:16.72   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    32.14  1:07.12  1:42.69    2:16.96   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    32.17  1:07.77  1:44.53    2:20.11   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    32.49  1:08.92  1:48.49    2:24.76   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    33.46  1:10.70  1:49.66    2:27.11   
10  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    37.34  1:18.42  2:00.24    2:38.52   
11  Axel Palm  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.09  1:17.87  2:01.12    2:38.67   
12  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    36.99  1:17.70  2:00.03    2:39.84   
13  Ville Nordqvist  2004  S71    37.10  1:18.79  2:01.03    2:40.43   
14  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    36.43  1:19.62  2:02.90    2:41.51   
15  Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    35.72  1:17.14  2:00.53    2:42.66   
16  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    37.01  1:19.55  2:03.36    2:43.48   
17  William Feldt  2005  Kristianstads SLS    36.89  1:18.92  2:02.29    2:43.88   
18  Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    36.10  1:19.31  2:03.18    2:43.99   
19  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    38.34  1:20.69  2:05.67    2:46.73   
20  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    37.89  1:20.96  2:05.26    2:48.00   
21  Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    37.38  1:20.74  2:06.56    2:50.31   
22  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    37.74  1:21.21  2:06.56    2:50.85   
23  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    39.15  1:22.80  2:09.42    2:54.51   
24  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    40.50  1:24.67  2:12.92    2:55.40   
25  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    38.67  1:24.42  2:13.68    2:55.45   
26  Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    42.14  1:31.80  2:22.47    3:09.66   
27  Arvid Bjurling  2006  Höganäs Simsällskap    46.28  1:40.57  2:36.28    3:25.18   
28  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    46.12  1:38.88  2:33.89    3:25.59   
29  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    54.09  1:57.79  3:03.06    4:02.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Fli 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            47.85   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            54.35   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            54.46   
Amilia Hart  2008  S71            54.88   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            56.87   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            57.17   
Julia Thorsön  2008  Kristianstads SLS            58.32   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            59.12   
Isadora Adelqvist  2008  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Poj 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            50.42   
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            1:07.22   
Viktor Johannesen  2008  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Andersson  2007  Kristianstads SLS            50.89   
Maja Palmqvist  2007  S71            51.51   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            51.80   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen            58.34   
Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            1:00.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Poj 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            44.82   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            44.93   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            49.52   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            51.29   
Melker Adelqvist  2007  Klippans Simsällskap            56.13   
Eddie Eriksson  2007  Kristianstads SLS            1:02.93   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.42  1:27.35  2:12.74    2:57.59   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    42.13  1:26.87  2:13.00    2:58.81   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    43.61  1:31.43  2:19.08    3:07.51   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.77  1:33.55  2:22.98    3:10.98   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.33  1:33.93  2:25.44    3:16.87   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    47.39  1:39.63  2:32.71    3:25.13   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    49.37  1:43.88  2:39.95    3:32.67   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    51.00  1:43.96  2:38.97    3:33.14   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    50.26  1:45.73  2:41.93    3:33.14   
10  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    48.13  1:41.36  2:37.65    3:33.70   
11  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    49.55  1:44.47  2:40.24    3:34.88   
12  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    49.06  1:44.53  2:41.90    3:37.39   
13  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    51.57  1:49.82  2:49.85    3:46.69   
14  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS    1:10.29  2:26.42  3:44.79    4:59.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 22, 200m Bröstsim Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    38.55  1:20.00  2:02.64    2:43.65   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    38.09  1:20.12  2:02.62    2:44.02   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    37.14  1:20.94  2:04.65    2:46.74   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    41.74  1:26.39  2:12.41    2:57.45   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    40.40  1:27.94  2:17.76    3:06.41   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    41.65  1:29.10  2:17.83    3:06.81   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    42.85  1:32.38  2:23.55    3:11.56   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    44.26  1:33.40  2:23.66    3:11.83   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    44.69  1:34.98  2:26.10    3:12.94   
10  Ville Nordqvist  2004  S71    50.07  1:46.03  2:41.23    3:34.57   
11  Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    51.31  1:48.38  2:46.72    3:43.54   
12  Tim Andersson  2006  S71    53.74  1:52.41  2:52.23    3:47.26   
13  Elliot Poggi Rosenberg  2007  Klippans Simsällskap    55.59  2:00.75  3:04.47    4:06.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fli 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    40.79        1:22.26   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    41.62        1:24.54   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    42.15        1:25.02   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    41.32        1:27.32   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    42.83        1:27.70   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    44.24        1:30.25   
Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    46.66        1:36.75   
Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    51.25        1:40.50   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    51.65        1:42.44   
10  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    56.03        1:47.27   
11  Nicole Popiela  2006  Klippans Simsällskap    56.17        1:51.49   
12  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    57.19        1:56.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Poj 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    40.03        1:21.48   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    39.68        1:22.65   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    41.00        1:24.19   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    42.91        1:26.58   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS    43.01        1:27.84   
Tim Andersson  2006  S71    44.01        1:29.57   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    45.84        1:33.17   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    50.32        1:39.79   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    50.49        1:41.23   
10  Arvid Bjurling  2006  Höganäs Simsällskap    51.10        1:42.12   
11  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    56.55        1:53.87   
Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Fli åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.21        1:17.86   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    39.31        1:20.05   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.51        1:22.90   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.10        1:26.57   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.05        1:30.62   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            DNS   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Poj 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.70        1:10.89   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    36.14        1:14.78   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    36.81        1:17.47   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    37.16        1:17.62   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    38.51        1:19.23   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    38.01        1:20.88   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    39.13        1:21.40   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    42.46        1:27.98   
Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    45.99        1:30.73   
10  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    45.22        1:30.92   
11  Axel Palm  2002  Kappsimningsklubben Karpen    44.86        1:32.88   
12  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    45.44        1:33.14   
13  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    46.59        1:35.37   
14  Ville Nordqvist  2004  S71    51.34        1:41.30   
15  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    51.00        1:42.88   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 27, 4X100m Medley Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ksls Damer  2001  Kristianstads SLS            4:40.08   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      36.29  1:14.81      1:14.81   
  Thilde Lantz  2001      34.87  1:15.05      2:29.86   
  Saga Nyborg  2003      31.22  1:07.00      3:36.86   
  Annie Thulin  2003      30.16  1:03.22      4:40.08   
                     
KK Karpen Damer  Kappsimningsklubben Karpen            5:20.02   
  Emilia Olsson  2002      38.73  1:18.91      1:18.91   
  Vilma Rudolf  2002      42.99  1:30.33      2:49.24   
  Linnéa Persson  2002      33.58  1:14.21      4:03.45   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      36.53  1:16.57      5:20.02   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ksls Herrar [2000]  2000  Kristianstads SLS            4:48.31   
  Tomislav Corluka  2003      34.76  1:12.01      1:12.01   
  Harry Petersson  2002      40.49  1:25.14      2:37.15   
  Joel Johnsson  2000      30.11  1:06.44      3:43.59   
  Herman Modig  2003      30.91  1:04.72      4:48.31   
                     
KK Karpen Herrar  Kappsimningsklubben Karpen            5:02.61   
  Anton Persson  2006      41.03  1:24.65      1:24.65   
  Niels Kwant  2003      36.29  1:17.62      2:42.27   
  Simon Persson  2003      30.41  1:05.85      3:48.12   
  Axel Palm  2002      35.14  1:14.49      5:02.61   
                     
Höganäs Simsällskap 1  2003  Höganäs Simsällskap            5:50.86   
  Theo Andersson  2004      45.38  1:32.45      1:32.45   
  Vincent Grahn  2004      43.85  1:32.87      3:05.32   
  Love Andersson  2004      37.11  1:30.16      4:35.48   
  Eimantas Erlandsson  2003      34.85  1:15.38      5:50.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 29, 400m Frisim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.75  2:29.29  3:47.96    5:03.39   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.82  2:29.54  3:48.27    5:05.81   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:19.33  2:45.37  4:13.07    5:40.52   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    1:19.83  2:48.00  4:16.89    5:43.18   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    1:23.97  2:55.15  4:25.32    5:50.43   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    1:20.40  2:50.01  4:22.16    5:52.06   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    1:26.15  2:57.22  4:29.13    5:57.95   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    1:27.96  3:04.19  4:42.39    6:15.38   
Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    1:29.59  3:08.27  4:47.08    6:20.30   
10  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    1:25.88  3:05.55  4:46.78    6:23.26   
11  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    1:31.61  3:10.09  4:49.90    6:26.90   
12  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    1:30.69  3:11.23  4:52.88    6:33.08   
13  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    1:35.34  3:17.07  4:58.14    6:33.46   
14  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    1:37.51  3:26.16  5:19.11    7:06.81   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 30, 400m Frisim Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:05.17  2:18.22  3:32.91    4:46.29   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:06.95  2:21.12  3:36.62    4:49.87   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    1:08.25  2:22.46  3:36.99    4:49.96   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS    1:18.77  2:46.25  4:14.67    5:41.65   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    1:21.47  2:51.37  4:19.56    5:42.73   
Hugo Hörjesten  2004  Ringsjö Simklubb    1:20.75  2:50.78  4:19.29    5:44.86   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    1:20.52  2:48.96  4:19.34    5:48.32   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    1:17.20  2:48.36  4:20.75    5:48.83   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    1:20.19  2:50.56  4:23.70    5:51.73   
10  Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    1:20.91  2:56.30  4:30.50    6:01.03   
11  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    1:22.15  2:58.32  4:33.28    6:03.69   
12  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:19.92  2:50.37  4:24.92    6:03.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim Fli 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            49.26   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            56.76   
Julia Thorsön  2008  Kristianstads SLS            59.16   
Isadora Adelqvist  2008  Klippans Simsällskap            59.45   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            1:01.10   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            1:01.35   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            1:04.44   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            1:04.71   
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            1:05.35   
10  Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            1:05.52   
Naya Krayem  2008  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 32, 50m Bröstsim Poj 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            56.71   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            1:03.57   
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            1:04.13   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            1:10.45   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            1:10.68   
Arvid Hansson  2010  Ringsjö Simklubb            1:39.00   
Viktor Johannesen  2008  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 33, 50m Bröstsim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            51.38   
Wilma Andersson  2007  Kristianstads SLS            57.80   
Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            1:00.61   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen            1:01.08   
Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Poj 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            47.61   
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap            49.93   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            50.02   
Elliot Poggi Rosenberg  2007  Klippans Simsällskap            52.12   
Eddie Eriksson  2007  Kristianstads SLS            56.46   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            59.06   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            59.83   
Liam Wallin  2007  Ringsjö Simklubb            1:01.12   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            1:01.40   
10  Elias Jönsson  2007  S71            1:08.53   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 35, 200m Medley Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.14  1:15.37  2:02.29    2:40.88   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.47  1:18.90  2:08.20    2:47.52   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.19  1:22.36  2:09.65    2:47.87   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    41.96  1:29.84  2:20.90    3:02.21   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.97  1:29.51  2:22.69    3:03.56   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    37.61  1:23.08  2:23.36    3:05.23   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.32  1:30.21  2:25.23    3:09.36   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    40.40  1:28.54  2:28.18    3:10.69   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    39.20  1:32.10  2:28.81    3:12.13   
10  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    40.52  1:30.11  2:29.50    3:13.46   
11  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    46.94  1:45.35  2:41.00    3:25.71   
12  Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    45.30  1:39.99  2:38.92    3:25.89   
13  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    46.10  1:41.14  2:41.78    3:27.72   
14  Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    49.38  1:55.00  3:00.17    3:54.11   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 36, 200m Medley Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.33  1:11.45  1:55.38    2:31.37   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.52  1:15.06  1:59.67    2:37.49   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    34.83  1:19.51  2:07.95    2:48.20   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    35.05  1:19.95  2:10.89    2:48.58   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    39.37  1:28.02  2:18.89    2:59.11   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    38.53  1:26.22  2:21.23    3:02.09   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    40.54  1:27.07  2:22.82    3:03.20   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    38.66  1:28.40  2:22.44    3:08.11   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    39.30  1:28.20  2:26.02    3:08.30   
10  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    43.25  1:31.93  2:28.78    3:10.07   
11  Hugo Hörjesten  2004  Ringsjö Simklubb    46.18  1:37.77  2:34.71    3:16.83   
12  Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    42.56  1:34.62  2:30.85    3:17.49   
13  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    45.82  1:40.53  2:42.62    3:24.58   
14  Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    54.56  1:53.75  2:59.48    3:49.26   
15  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    1:01.16  2:02.89  3:22.98    4:12.70   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            DNS   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 37, 100m Bröstsim Fli 12-13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    43.58        1:31.34   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    44.35        1:33.03   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    46.22        1:38.19   
Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    48.70        1:43.20   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    46.52        1:43.45   
Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    52.17        1:45.27   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    50.23        1:45.35   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    50.64        1:45.52   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    52.03        1:49.00   
10  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    51.26        1:49.06   
11  Alva Velin  2006  Klippans Simsällskap    54.45        1:53.84   
12  Nicole Popiela  2006  Klippans Simsällskap    54.18        1:54.70   
13  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    56.60        1:59.19   
14  Elin Ekdahl  2006  Klippans Simsällskap    57.53        2:01.01   
15  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    57.29        2:02.59   
16  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    59.09        2:04.60   
Senara Liyanaarachi  2006  Klippans Simsällskap            DNS   
Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 38, 100m Bröstsim Poj 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    45.10        1:33.22   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS    45.47        1:35.42   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    46.17        1:38.21   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    48.96        1:43.20   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    51.04        1:47.70   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    50.89        1:48.26   
Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    1:00.37        2:09.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 39, 100m Bröstsim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.56        1:24.59   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.01        1:26.70   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.48        1:28.14   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    47.03        1:41.19   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    48.29        1:43.35   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    49.72        1:46.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 40, 100m Bröstsim Poj 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.36        1:16.45   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.25        1:18.63   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    39.62        1:27.31   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    42.35        1:30.21   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    43.55        1:30.86   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    45.18        1:37.23   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    45.94        1:39.19   
Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    48.03        1:41.51   
Hugo Hörjesten  2004  Ringsjö Simklubb    49.97        1:41.57   
10  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    54.47        1:54.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 42, 4X100m Frisim Poj 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
KK Karpen Herrar  Kappsimningsklubben Karpen            4:26.54   
  Liam Lesmac  2003      31.83  1:07.73      1:07.73   
  Anton Persson  2006      35.75  1:15.04      2:22.77   
  Niels Kwant  2003      29.65  1:03.12      3:25.89   
  Simon Persson  2003      28.61  1:00.65      4:26.54   
                     
Höganäs Simsällskap 1  2003  Höganäs Simsällskap            4:57.66   
  Eimantas Erlandsson  2003      33.32  1:09.87      1:09.87   
  Marco Lindström  2004      35.96  1:17.16      2:27.03   
  Love Andersson  2004      33.47  1:12.02      3:39.05   
  Theo Andersson  2004      36.89  1:18.61      4:57.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 43, 200m Fjärilsim Fli öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.76  1:16.00  1:59.03    2:42.08   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.02  1:22.08  2:08.52    2:54.59   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    40.31  1:27.68  2:20.14    3:11.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 44, 200m Fjärilsim Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.68  1:12.72  1:52.82    2:32.19   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.77  1:12.96  1:54.58    2:38.01   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    37.41  1:29.09  2:25.64    3:18.86   
Elliot Poggi Rosenberg  2007  Klippans Simsällskap    49.61  1:56.77  3:09.05    4:15.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 45, 50m Frisim Fli 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            41.45   
Naya Krayem  2008  S71            50.83   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            50.85   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            52.79   
Julia Thorsön  2008  Kristianstads SLS            53.49   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            54.07   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            55.63   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            1:02.36   
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            1:09.49   
Isadora Adelqvist  2008  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 46, 50m Frisim Poj 10 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            37.41   
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            50.24   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            54.92   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            1:04.08   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            1:06.02   
Arvid Hansson  2010  Ringsjö Simklubb            1:31.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 47, 50m Frisim Fli 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Andersson  2007  Kristianstads SLS            39.42   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            41.45   
Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            49.02   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen            51.73   
Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap            52.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 48, 50m Frisim Poj 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            36.67   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            38.67   
Elliot Poggi Rosenberg  2007  Klippans Simsällskap            39.50   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            40.93   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            43.15   
Elias Jönsson  2007  S71            44.21   
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap            44.27   
Melker Adelqvist  2007  Klippans Simsällskap            45.62   
Eddie Eriksson  2007  Kristianstads SLS            45.98   
10  Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            51.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:28 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 49, 100m Frisim Fli 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    32.76        1:08.42   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS    32.78        1:09.27   
Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    35.33        1:13.40   
Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    34.98        1:13.45   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    35.68        1:13.61   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    37.84        1:17.58   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    36.73        1:19.43   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    37.96        1:19.52   
Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    37.79        1:20.61   
10  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    41.96        1:23.86   
11  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    39.36        1:23.99   
12  Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    40.51        1:24.11   
13  Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    40.66        1:25.10   
14  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    39.33        1:25.92   
15  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    41.66        1:26.92   
16  Nicole Popiela  2006  Klippans Simsällskap    41.80        1:32.68   
17  Elin Ekdahl  2006  Klippans Simsällskap    43.42        1:34.16   
18  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    45.80        1:40.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 50, 100m Frisim Poj 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    33.99        1:11.51   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS    35.22        1:13.48   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    35.86        1:13.67   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    36.08        1:14.09   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    35.10        1:14.27   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    35.58        1:14.45   
Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    38.77        1:18.33   
Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS    37.08        1:19.17   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    47.29        1:39.45   
10  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS    51.17        1:49.77   
11  Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    50.97        1:50.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 51, 100m Frisim Fli 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.83        1:02.56   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    30.40        1:02.72   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.99        1:12.65   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.64        1:14.16   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    35.54        1:14.21   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.18        1:15.12   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    39.51        1:21.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 52, 100m Frisim Poj 14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    28.58        59.95   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    29.12        1:01.78   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.57        1:03.55   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    30.70        1:04.86   
Felix Jönsson  2004  Kristianstads SLS    33.35        1:09.38   
Axel Palm  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.42        1:09.60   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.00        1:10.33   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    34.02        1:11.75   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    34.36        1:12.64   
10  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    36.42        1:15.69   
11  Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    37.08        1:18.30   
12  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    37.00        1:18.81   
13  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    36.69        1:19.12   
14  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    38.73        1:24.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 53, 4X100m Medley Fli 13 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Klippan Damer  2005  Klippans Simsällskap            6:38.14   
  Nicole Popiela  2006      52.18  1:47.85      1:47.85   
  Lovisa Sjöholm  2006      47.36  1:42.67      3:30.52   
  Tyra Hjorth  2005      44.20  1:39.10      5:09.62   
  Thea Klemedsson  2006      42.23  1:28.52      6:38.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 55, 200m Frisim Damer extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    32.50  1:07.41  1:43.55    2:18.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Uggledoppet 9-10 juni 2018    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 56, 200m Bröstsim Damer Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    39.59  1:24.40  2:12.48    3:01.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner