2021-04-11   07:20:36
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg SvÝmmeklub Klubmesterskab

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 1, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karina HÝybye Olesen  2001    497  35.42  1:13.30  1:51.67    2:30.50   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:24.31    AP             
                     
Iben Bak  2001    454  37.69  1:17.07  1:56.13    2:35.10   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:29.94    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    422  37.99  1:18.77  1:59.84    2:38.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:45.06    BP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    417  2:00.56  2:39.50      2:39.50   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:43.27    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    401  37.40  1:19.01  2:00.89    2:41.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:44.16    AP             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    345  39.42  1:22.91  2:06.71    2:49.89   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:53.00    BP             
                     
Cathrine HÝst  2004    319  41.18  1:25.36  2:10.72    2:54.38   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:51.40    BP             
                     
Sofie Kaysen  2004    308  40.00  1:24.64  2:10.77    2:56.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:53.39    BP             
                     
Nina Seirup  2005    290  43.34  1:29.52  2:15.53    2:59.95   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:42.58    BP             
                     
10  Laura Riber Memborg  2004    267  44.27  1:31.87  2:19.31    3:05.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:10.88    BP             
                     
11  Barbara Ammentorp  2003    264  43.96  1:31.96  2:19.69    3:05.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:07.78    AP             
                     
12  Freja Trasbo Vestergaard  2006    230  2:27.00  3:14.52      3:14.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:23.02    CP             
                     
13  Mathilde Nissen  2004    214  47.94  1:40.43  3:19.24    3:19.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:34.54    CP             
                     
14  Louise Kipper Pedersen  2006    208  47.65  1:40.00  3:21.20    3:21.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:49.74    CP             
                     
15  Freya Isabel Christensen  2005    207  47.54  1:40.62  2:33.35    3:21.28   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
16  Klara Amalie Nielsen  2006    204  45.79  1:36.98  2:30.34    3:22.36   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
17  Clara Lindstedt  2006    186  2:37.67  3:28.83      3:28.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:59.57    CP             
                     
18  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    177  48.50  1:42.49  2:38.96    3:32.03   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
19  Katrine Elholm Juliussen  2006    173  51.52  1:46.19  2:41.04    3:33.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:48.23    CP             
                     
20  Sille GrÝnfeldt  2008    170  48.75  1:43.80  2:40.50    3:35.03   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
21  Eszter Vad  2007    167  1:45.50  2:42.66  3:36.10    3:36.10   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:36.87    CP             
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:20.41    CP             
                     
Laura Rasmussen  2005              DSQ  EFB 100m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Mathilde Vestergaard  2006              DSQ  EFB 125m 
  Nyborg SvÝmmeklub  3:22.37    CP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 2, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    356  34.10  1:12.20  1:51.55    2:28.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:28.13    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    325  35.40  1:14.79  1:54.85    2:33.60   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:31.71    BD             
                     
Frederik Nielsen  2006    291  38.98  1:20.05  2:00.79    2:39.40   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:45.48    CD             
                     
Andreas Pedersen  2003    288  39.52  1:21.12  2:02.56    2:39.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:53.35    BD             
                     
Mingus Okkerholm  2002    283  36.96  1:17.22  1:59.57    2:40.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:33.97    AD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    245  39.84  1:22.94  2:06.45    2:48.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:51.13    BD             
                     
Teodor Thuelund  2005    240  40.09  1:24.81  2:08.93    2:49.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:11.40    BD             
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    237  41.39  1:25.18  2:08.95    2:50.60   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:59.22    CD             
                     
Mikkel Nissen  2002    207  41.61  1:26.49  2:13.62    2:58.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:53.44    AD             
                     
10  Oskar MŁhring  2006    201  1:29.31  3:00.24      3:00.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:07.74    CD             
                     
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006    179  44.17  1:33.72  2:22.49    3:07.18   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:08.02    CD             
                     
12  Alexander Okkerholm  2005    166  45.88  3:12.15      3:12.15   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:20.71    CD             
                     
13  Tobias Hansen  2005    158  44.93  2:25.46  3:15.24    3:15.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:21.92    CD             
                     
14  Lukas Skov Christiansen  2005    128  50.21  1:43.20  2:34.68    3:29.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:40.67    CD             
                     
15  Nikolaj Kobbernagel  2007    111  50.98  1:45.96  3:39.46    3:39.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:38.34    CD             
                     
16  Emil B. Mortensen  2006    109  3:40.56        3:40.56   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:01.86    CD             
                     
17  Adrian Vaarning  2007    99  3:47.86        3:47.86   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:01.49    CD             
                     
Anders Langholm  2007              DSQ  EFB 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Bertram Poser Jensen  2008              DSQ  EFB 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Piotr Stadnicki  2004              DSQ  svÝm pŚ mave 150m 
  Nyborg SvÝmmeklub  3:57.37    BD             
                     
Sebastian Rahr  2006              DSQ  EFB 150m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Silas Plaetner  2003              DSQ  EFB 100m 
  Nyborg SvÝmmeklub      KHD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    600          27.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.82    AP             
Karina HÝybye Olesen  2001    549          28.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  27.64    AP             
Mette Bruun-Petersen  2001    545          28.45   
  Nyborg SvÝmmeklub  27.95    AP             
Maja Johanne Pedersen  2005    512          29.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  28.79    BP             
Maria Bebe Hansen  2004    438          30.58   
  Nyborg SvÝmmeklub  29.78    AP             
Randi JÝrgensen  2002    401          31.49   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.14    AP             
Sofie Kaysen  2004    385          31.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.70    BP             
Nina Seirup  2005    378          32.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.21    BP             
Barbara Ammentorp  2003    349          33.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.74    AP             
10  Freja S. FalkenstrÝm  2004    332          33.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.14    BP             
11  Cathrine HÝst  2004    311          34.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.83    BP             
12  Freya Isabel Christensen  2005    293          34.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.20    CP             
13  Laura Riber Memborg  2004    280          35.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  33.87    BP             
14  Mathilde Nissen  2004    274          35.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.61    CP             
15  Mathilde Vestergaard  2006    269          35.99   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.01    CP             
16  Klara Amalie Nielsen  2006    269          36.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.55    CP             
17  Freja Trasbo Vestergaard  2006    266          36.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.34    CP             
18  Louise Kipper Pedersen  2006    251          36.84   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.66    CP             
19  Clara Lindstedt  2006    233          37.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.90    CP             
20  Eszter Vad  2007    227          38.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.60    CP             
21  Sille GrÝnfeldt  2008    197          39.94   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.63    CP             
22  Katrine Elholm Juliussen  2006    193          40.16   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.56    CP             
23  Laura Rasmussen  2005    169          42.01   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
24  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    168          42.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.11    CP             
25  Christina Madsen  1983    153          43.45   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.11    Mast             
26  Ella Gersbo-MÝller  2008    148          43.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.77    TP             
27  Dicte K. Christiansen  2008    145          44.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:00.95    TP             
28  Oceane Cailho  2008    140          44.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.92    TP             
29  Frida Steen MŁhring  2009    135          45.21   
  Nyborg SvÝmmeklub  45.38    TP             
30  Lise Kronborg  2007    133          45.42   
  Nyborg SvÝmmeklub  46.91    TP             
31  Nanna Steen MŁhring  2009    124          46.51   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.19    TP             
32  Ella Hedegaard Rasmussen  2008    118          47.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.42    TP             
33  Sarah Qvist  2007    117          47.45   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.43    TP             
34  Signe Christiansen  2008    112          48.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  49.87    TP             
35  Kamilla HŚrbÝl  2008    72          55.70   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:02.56    TP             
36  Ellen Gramstrup Madsen  2010    55          1:00.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:10.18    TP             
37  Alberte Hummelhoff  2010    28          1:16.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:24.58    TP             
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.15    CP             
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    468          26.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.78    AD             
Mingus Okkerholm  2002    444          26.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  27.22    AD             
Jonas Lykke Sandison  2004    433          26.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.46    BD             
Andreas Pedersen  2003    363          28.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  28.29    BD             
Mikkel Nissen  2002    319          29.65   
  Nyborg SvÝmmeklub  28.01    AD             
Piotr Stadnicki  2004    310          29.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.35    BD             
Teodor Thuelund  2005    296          30.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.55    BD             
Mathias Lykke Sandison  2007    284          30.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.57    CD             
Mikkel Bredal Larsen  2005    270          31.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.03    BD             
10  Frederik Nielsen  2006    236          32.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.73    CD             
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006    221          33.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  33.73    CD             
12  Oskar MŁhring  2006    215          33.77   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.99    CD             
13  Silas Plaetner  2003    200          34.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.81    KHD             
14  Alexander Okkerholm  2005    199          34.65   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.22    CD             
15  Tobias Hansen  2005    187          35.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.74    CD             
16  Sebastian Rahr  2006    154          37.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.49    CD             
17  Johan Lundsgaard Palm  2008    140          39.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.22    TD             
18  Mathias Gramstrup Madsen  2006    138          39.18   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.50    CD             
19  Emil B. Mortensen  2006    127          40.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.52    CD             
20  Nikolaj Kobbernagel  2007    123          40.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.75    CD             
21  Frey Nielsen Memborg  2010    121          40.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.25    TD             
22  Lukas Skov Christiansen  2005    115          41.64   
  Nyborg SvÝmmeklub  40.59    CD             
23  Alexander Kirk  2008    105          42.89   
  Nyborg SvÝmmeklub  45.32    TD             
24  Lauritz HÝybye Olesen  2009    104          42.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  48.80    TD             
25  Adrian Vaarning  2007    98          43.84   
  Nyborg SvÝmmeklub  40.99    CD             
26  Gilbert Eskildsen  2008    95          44.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  46.43    TD             
27  Bertram Poser Jensen  2008    66          50.04   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.94    CD             
28  Danilo Vaarning  2009    65          50.38   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.02    TD             
29  Hjalte MÝller Carlsen  2008    61          51.32   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
30  Filip Stadnicki  2009    45          56.69   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:01.41    TD             
31  Hjalte Monberg Witzel  2010    42          57.84   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:16.96    TD             
32  Magnus Krog JÝrgensen  2008    36          1:01.18   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
33  Marcus Korsholm Gaster  2010    30          1:05.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:24.57    TD             
34  Marco Storm  2009    29          1:05.26   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:49.31    TD             
35  Noah Andersen  2009    28          1:06.41   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:05.75    TD             
36  Andreas Krog JÝrgensen  2008    27          1:07.35   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:24.03    TD             
37  Otto Thuelund  2010    21          1:13.09   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
Viggo Hartung  2007              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  54.95    TD             
Anders Langholm  2007              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  46.21    CD             
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    587  31.46        1:05.19   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:03.33    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    471  33.30        1:10.15   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:04.84    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    393  34.61        1:14.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:12.25    AP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    333  36.19        1:18.71   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:12.32    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    284  36.83        1:23.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:28.06    BP             
                     
Nina Seirup  2005    274  39.23        1:24.02   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:21.40    BP             
                     
Sofie Kaysen  2004    244  40.13        1:27.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:35.07    BP             
                     
Barbara Ammentorp  2003    236  41.72        1:28.36   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:25.78    AP             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    226  40.81        1:29.64   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:32.14    BP             
                     
10  Mathilde Vestergaard  2006    204  42.26        1:32.73   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.78    CP             
                     
11  Freya Isabel Christensen  2005    183  44.64        1:36.04   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
12  Cathrine HÝst  2004    169  44.27        1:38.77   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:52.38    BP             
                     
13  Mathilde Nissen  2004    143  46.20        1:44.36   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
14  Laura Riber Memborg  2004    141  48.05        1:44.68   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:37.75    BP             
                     
15  Louise Kipper Pedersen  2006    140  50.26        1:45.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:50.20    CP             
                     
16  Freja Trasbo Vestergaard  2006    129  49.96        1:47.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:04.72    CP             
                     
17  Klara Amalie Nielsen  2006    128  50.67        1:48.24   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
18  Clara Lindstedt  2006    121  53.38        1:50.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:04.65    CP             
                     
19  Katrine Elholm Juliussen  2006    105  53.07        1:55.40   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:01.51    CP             
                     
20  Eszter Vad  2007    96  51.52        1:59.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:14.11    CP             
                     
21  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    82  2:05.55        2:05.55   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Laura Rasmussen  2005              DSQ  Brystben v 100m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Sille GrÝnfeldt  2008              DSQ  Brystben v 75m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    516  28.17        59.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  59.31    AD             
                     
Mingus Okkerholm  2002    313  33.04        1:10.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.38    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    277  33.85        1:13.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:08.70    BD             
                     
Teodor Thuelund  2005    256  35.23        1:15.70   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.09    BD             
                     
Piotr Stadnicki  2004    220  35.36        1:19.63   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:23.25    BD             
                     
Mikkel Nissen  2002    201  36.76        1:22.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:25.11    AD             
                     
Toke Hjalmar Nielsen  2006    186  39.56        1:24.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.05    CD             
                     
Frederik Nielsen  2006    182  41.03        1:24.73   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:37.78    CD             
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    180  38.41        1:25.12   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:23.88    CD             
                     
10  Andreas Pedersen  2003    179  37.16        1:25.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:23.73    BD             
                     
11  Mikkel Bredal Larsen  2005    145  42.15        1:31.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:39.37    BD             
                     
12  Oskar MŁhring  2006    128  43.26        1:35.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:34.58    CD             
                     
13  Silas Plaetner  2003    113  44.56        1:39.30   
  Nyborg SvÝmmeklub      KHD             
                     
14  Tobias Hansen  2005    90  48.29        1:47.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:58.68    CD             
                     
15  Sebastian Rahr  2006    79  50.94        1:51.63   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
16  Emil B. Mortensen  2006    72  51.87        1:55.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:54.03    CD             
                     
17  Mathias Gramstrup Madsen  2006    69  53.18        1:56.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:12.47    CD             
                     
18  Lukas Skov Christiansen  2005    67  54.18        1:57.83   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
19  Nikolaj Kobbernagel  2007    43  2:16.30        2:16.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:20.58    CD             
                     
20  Bertram Poser Jensen  2008    29  1:12.27        2:36.10   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Adrian Vaarning  2007              DSQ  Asynkron ben v start 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Alexander Okkerholm  2005              DSQ  Asynkron ben v 50m 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:56.14    CD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 7, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004    505          35.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.60    AP             
Mette Bruun-Petersen  2001    498          36.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.02    AP             
Barbara Ammentorp  2003    410          38.54   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.37    AP             
Iben Bak  2001    406          38.66   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.14    AP             
Karina HÝybye Olesen  2001    365          40.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.12    AP             
Maja Johanne Pedersen  2005    352          40.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  40.16    BP             
Nina Seirup  2005    304          42.58   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.48    BP             
Randi JÝrgensen  2002    290          43.26   
  Nyborg SvÝmmeklub  44.44    AP             
Freya Isabel Christensen  2005    257          45.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  44.44    CP             
10  Sofie Kaysen  2004    245          45.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  44.44    BP             
11  Louise Kipper Pedersen  2006    220          47.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  48.64    CP             
12  Klara Amalie Nielsen  2006    218          47.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  48.11    CP             
13  Clara Lindstedt  2006    218          47.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  48.35    CP             
14  Cathrine HÝst  2004    213          47.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  45.60    BP             
15  Laura Rasmussen  2005    207          48.36   
  Nyborg SvÝmmeklub  46.89    CP             
16  Freja S. FalkenstrÝm  2004    184          50.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  46.60    BP             
17  Laura Riber Memborg  2004    176          51.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  55.46    BP             
18  Mathilde Vestergaard  2006    170          51.66   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:03.88    CP             
19  Sille GrÝnfeldt  2008    161          52.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  56.62    CP             
20  Freja Trasbo Vestergaard  2006    154          53.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  55.69    CP             
21  Eszter Vad  2007    142          54.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  49.99    CP             
22  Christina Madsen  1983    136          55.69   
  Nyborg SvÝmmeklub  56.40    Mast             
23  Sarah Qvist  2007    129          56.66   
  Nyborg SvÝmmeklub  56.00    TP             
24  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    121          57.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  55.46    CP             
25  Mathilde Nissen  2004    119          58.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.39    CP             
26  Ella Hedegaard Rasmussen  2008    119          58.21   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
27  Katrine Elholm Juliussen  2006    118          58.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  59.88    CP             
28  Oceane Cailho  2008    100          1:01.51   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:09.69    TP             
29  Ella Gersbo-MÝller  2008    78          1:06.80   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
30  Signe Christiansen  2008    56          1:14.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:22.95    TP             
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.76    CP             
Frida Steen MŁhring  2009              DSQ  Indadvendte fÝd. 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
Lise Kronborg  2007              DSQ  asynkrone ben 25 m 
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
Nanna Steen MŁhring  2009              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:06.11    TP             
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 8, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mingus Okkerholm  2002    457          32.78   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.73    AD             
Jonas Lykke Sandison  2004    376          34.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  33.38    BD             
Nicolai Andersen  1998    365          35.32   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.74    AD             
Mikkel Bredal Larsen  2005    278          38.68   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.15    BD             
Andreas Pedersen  2003    229          41.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.18    BD             
Mikkel Nissen  2002    221          41.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  40.68    AD             
Frederik Nielsen  2006    213          42.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.15    CD             
Teodor Thuelund  2005    210          42.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.48    BD             
Piotr Stadnicki  2004    204          42.86   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.33    BD             
10  Mathias Lykke Sandison  2007    188          44.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  45.86    CD             
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006    174          45.15   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
12  Silas Plaetner  2003    173          45.23   
  Nyborg SvÝmmeklub      KHD             
13  Tobias Hansen  2005    142          48.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  55.27    CD             
14  Emil B. Mortensen  2006    113          52.19   
  Nyborg SvÝmmeklub  52.02    CD             
15  Mathias Gramstrup Madsen  2006    111          52.45   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.11    CD             
16  Alexander Okkerholm  2005    111          52.49   
  Nyborg SvÝmmeklub  50.89    CD             
17  Oskar MŁhring  2006    110          52.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  49.71    CD             
18  Sebastian Rahr  2006    90          56.14   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
19  Lukas Skov Christiansen  2005    85          57.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  57.02    CD             
20  Nikolaj Kobbernagel  2007    79          58.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  56.56    CD             
21  Adrian Vaarning  2007    75          59.70   
  Nyborg SvÝmmeklub  57.89    CD             
22  Bertram Poser Jensen  2008    56          1:05.63   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:01.85    CD             
23  Alexander Kirk  2008    55          1:06.12   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:06.07    TD             
24  Johan Lundsgaard Palm  2008    52          1:07.55   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
25  Frey Nielsen Memborg  2010    47          1:09.78   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
26  Gilbert Eskildsen  2008    36          1:16.34   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
27  Danilo Vaarning  2009    24          1:27.40   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
Viggo Hartung  2007              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
Anders Langholm  2007              DSQ  Cralwben v. 28 m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
Lauritz HÝybye Olesen  2009              DSQ  Iadvendte fÝdder 
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 9, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    543  31.51  1:11.09  1:56.36    2:29.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:31.29    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    497  33.43  1:13.78  1:59.90    2:33.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:28.20    AP             
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    486  34.07  1:15.04  1:59.55    2:34.99   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:39.01    AP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    483  36.49  1:20.12  2:00.15    2:35.26   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:30.54    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    415  35.20  1:16.20  2:06.46    2:43.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:42.19    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    373  37.89  1:21.82  2:12.54    2:49.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:42.88    BP             
                     
Barbara Ammentorp  2003    349  40.62  1:28.56  2:13.22    2:53.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:51.57    AP             
                     
Nina Seirup  2005    319  39.90  1:27.00  2:17.85    2:58.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:56.12    BP             
                     
Sofie Kaysen  2004    297  39.70  1:27.07  2:21.98    3:02.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:56.67    BP             
                     
10  Freja S. FalkenstrÝm  2004    279  39.88  1:26.44  2:25.32    3:06.35   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:06.44    BP             
                     
11  Laura Riber Memborg  2004    250  42.67  1:30.95  2:31.62    3:13.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:28.05    BP             
                     
12  Cathrine HÝst  2004    239  46.54  1:34.65  2:29.84    3:16.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:13.73    BP             
                     
13  Mathilde Vestergaard  2006    215  43.32  1:39.80  2:39.72    3:23.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:11.82    CP             
                     
14  Louise Kipper Pedersen  2006    210  50.28  1:42.66  2:39.31    3:24.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:29.62    CP             
                     
15  Freja Trasbo Vestergaard  2006    206  49.50  1:42.43  2:42.71    3:26.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:14.63    CP             
                     
16  Freya Isabel Christensen  2005    205  45.96  1:43.16  2:37.83    3:26.54   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:14.15    CP             
                     
17  Clara Lindstedt  2006    194  1:50.71  2:47.14  3:30.45    3:30.45   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
18  Mathilde Nissen  2004    189  48.18  1:46.34  2:46.10    3:32.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:21.77    CP             
                     
19  Sille GrÝnfeldt  2008    174  50.50  1:49.31  2:48.18    3:38.18   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
20  Eszter Vad  2007    158  1:47.56  2:55.30  3:44.94    3:44.94   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:45.94    CP             
                     
21  Laura Rasmussen  2005    152  56.63  2:00.05  2:54.82    3:48.02   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
22  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    141  57.60  1:53.31  3:00.20    3:53.73   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006              DSQ  Indadv. fÝd. v 150m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Klara Amalie Nielsen  2006              DSQ  Asynkrone ben v 30 m 
  Nyborg SvÝmmeklub  3:26.49    CP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    444  29.85  1:08.75  1:51.32    2:23.63   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:26.37    AD             
                     
Mingus Okkerholm  2002    391  32.99  1:15.02  1:55.65    2:29.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:24.50    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    332  33.81  1:15.16  2:01.11    2:38.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:29.73    BD             
                     
Andreas Pedersen  2003    295  36.50  1:20.69  2:09.58    2:44.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:41.67    BD             
                     
Teodor Thuelund  2005    273  37.45  1:22.46  2:13.73    2:48.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:46.99    BD             
                     
Frederik Nielsen  2006    273  39.31  1:22.99  2:10.76    2:48.91   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:46.47    CD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    256  40.32  1:25.68  2:13.07    2:52.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:50.43    BD             
                     
Piotr Stadnicki  2004    252  36.64  1:22.12  2:15.70    2:53.56   
  Nyborg SvÝmmeklub      BD             
                     
Mikkel Nissen  2002    243  37.18  1:24.33  2:14.90    2:55.65   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:51.79    AD             
                     
10  Mathias Lykke Sandison  2007    238  37.85  1:24.87  2:16.77    2:56.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:54.61    CD             
                     
11  Oskar MŁhring  2006    198  41.78  1:30.37  2:27.75    3:07.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:00.51    CD             
                     
12  Toke Hjalmar Nielsen  2006    195  38.49  1:28.76  2:25.96    3:08.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:07.44    CD             
                     
13  Silas Plaetner  2003    163  1:40.89  2:36.95  3:20.68    3:20.68   
  Nyborg SvÝmmeklub      KHD             
                     
14  Tobias Hansen  2005    152  48.16  1:39.62  2:38.81    3:25.04   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:19.40    CD             
                     
15  Sebastian Rahr  2006    126  50.32  2:52.67  3:38.34    3:38.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:46.79    CD             
                     
16  Emil B. Mortensen  2006    123  1:49.80  2:51.50  3:40.37    3:40.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:25.16    CD             
                     
17  Lukas Skov Christiansen  2005    118  55.30  1:52.70  2:57.01    3:43.49   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
18  Nikolaj Kobbernagel  2007    101  1:57.26  3:04.06  3:54.87    3:54.87   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:01.02    CD             
                     
19  Bertram Poser Jensen  2008    63  1:10.91  2:18.08  3:33.78    4:34.57   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Adrian Vaarning  2007              DSQ  Ej samt. ben v. 20m 
  Nyborg SvÝmmeklub  4:19.42    CD             
                     
Alexander Okkerholm  2005              DSQ  Ej samt. ben v. 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub  3:33.57    CD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 11, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    602  1:09.10  2:20.68  3:30.27    4:37.71   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:23.66    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    575  1:08.96  2:21.08  3:32.00    4:41.98   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:23.14    AP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    496  1:12.04  2:26.75  3:41.64    4:56.22   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:55.38    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    458  1:14.64  2:32.43  3:49.13    5:04.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:01.70    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    420  1:15.29  2:35.25  3:55.72    5:13.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:16.41    BP             
                     
Barbara Ammentorp  2003    382  1:18.11  2:41.17  4:01.78    5:23.15   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:34.27    AP             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    378  1:16.90  2:39.83  4:02.93    5:24.18   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:15.09    BP             
                     
Nina Seirup  2005    323  1:22.50  2:51.08  4:19.02    5:41.49   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:36.79    BP             
                     
Laura Riber Memborg  2004    314  1:22.98  2:51.61  4:19.66    5:44.80   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:55.44    BP             
                     
10  Sofie Kaysen  2004    305  1:22.99  2:52.34  4:21.82    5:48.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:33.22    BP             
                     
11  Cathrine HÝst  2004    233  1:29.42  3:07.03  4:44.45    6:20.78   
  Nyborg SvÝmmeklub  6:46.90    BP             
                     
12  Mathilde Nissen  2004    220  1:30.13  3:10.39  4:50.69    6:28.14   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
13  Freja Trasbo Vestergaard  2006    194  3:20.52  5:58.54      6:45.04   
  Nyborg SvÝmmeklub  7:19.84    CP             
                     
14  Freya Isabel Christensen  2005    183  1:36.53  3:23.22  5:09.72    6:52.70   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
15  Clara Lindstedt  2006    182  1:36.83  3:23.44  6:04.63    6:53.59   
  Nyborg SvÝmmeklub  7:52.25    CP             
                     
16  Sille GrÝnfeldt  2008    173  1:41.40  3:28.74  5:17.08    7:00.76   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
17  Eszter Vad  2007    164  1:38.55  3:28.07  5:18.58    7:07.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  8:03.57    CP             
                     
18  Louise Kipper Pedersen  2006    163  1:38.60  3:29.11  5:18.54    7:08.99   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
19  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    155  1:42.52  3:34.49  5:25.51    7:15.69   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:26 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:27   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 12, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    448  1:03.99  2:16.60  3:28.07    4:37.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:32.50    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    372  1:08.80  2:24.98  3:40.80    4:55.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:01.38    BD             
                     
Andreas Pedersen  2003    319  1:12.89  2:36.99  3:57.86    5:10.41   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:19.54    BD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    316  1:14.52  2:33.04  3:52.40    5:11.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:43.15    BD             
                     
Teodor Thuelund  2005    313  1:14.12  2:34.73  3:56.29    5:12.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:33.66    BD             
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    251  1:20.34  2:46.78  4:14.38    5:36.26   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:38.34    CD             
                     
Mikkel Nissen  2002    237  1:17.25  2:45.65  4:15.22    5:42.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:39.26    AD             
                     
Oskar MŁhring  2006    230  2:04.80  3:33.24  5:46.10    5:46.10   
  Nyborg SvÝmmeklub  5:43.65    CD             
                     
Alexander Okkerholm  2005    185  6:12.29        6:12.29   
  Nyborg SvÝmmeklub  6:14.89    CD             
                     
10  Silas Plaetner  2003    178  1:25.67  3:01.80  4:39.69    6:17.19   
  Nyborg SvÝmmeklub      KHD             
                     
11  Lukas Skov Christiansen  2005    173  1:30.55  3:07.32  4:45.18    6:20.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  6:14.33    CD             
                     
12  Mathias Gramstrup Madsen  2006    141  2:26.57  5:03.63  6:47.05    6:47.05   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
13  Nikolaj Kobbernagel  2007    133  1:39.81  5:11.64  6:55.44    6:55.44   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
14  Emil B. Mortensen  2006    124  1:37.69  3:26.88  5:18.88    7:05.22   
  Nyborg SvÝmmeklub  7:52.82    CD             
                     
15  Adrian Vaarning  2007    108  1:43.14  3:36.66  7:25.27    7:25.27   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
16  Bertram Poser Jensen  2008    66  2:04.02  4:16.77  6:24.65    8:45.08   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Mingus Okkerholm  2002              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:51.02    AD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:27 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:22   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    613  32.04  1:08.26  1:44.92    2:20.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:20.09    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    537  33.43  1:11.28  1:48.99    2:27.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:24.21    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    414  35.00  1:15.94  1:58.04    2:40.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:43.21    AP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    306  38.03  1:23.78  2:10.86    2:57.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:50.82    AP             
                     
Nina Seirup  2005    246  40.73  1:30.08  2:20.78    3:10.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:39.29    BP             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    246  40.10  1:28.12  2:19.89    3:10.86   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:19.78    BP             
                     
Barbara Ammentorp  2003    231  41.45  1:31.44  2:22.99    3:14.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:11.08    AP             
                     
Cathrine HÝst  2004    181  2:35.26  3:31.07      3:31.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:50.60    BP             
                     
Laura Riber Memborg  2004    162  47.86  1:45.42  2:43.56    3:39.35   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:55.97    BP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:22 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:22   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    518  29.54  1:04.10  1:39.43    2:15.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:14.98    AD             
                     
Teodor Thuelund  2005    286  35.32  1:19.26  2:02.89    2:44.58   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:46.46    BD             
                     
Mingus Okkerholm  2002    285  34.80  1:16.94  2:00.92    2:44.91   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:48.70    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    269  34.06  1:16.85  2:02.84    2:48.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:57.60    BD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    158  39.46  1:31.09  2:26.53    3:20.77   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:47.27    BD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:22 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:22   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 15, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karina HÝybye Olesen  2001    538          31.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.68    AP             
Iben Bak  2001    509          32.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.63    AP             
Mette Bruun-Petersen  2001    508          32.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.73    AP             
Randi JÝrgensen  2002    376          35.54   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.05    AP             
Maria Bebe Hansen  2004    364          35.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.27    AP             
Maja Johanne Pedersen  2005    360          36.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.11    BP             
Sofie Kaysen  2004    318          37.57   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.42    BP             
Freja S. FalkenstrÝm  2004    309          37.94   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.56    BP             
Cathrine HÝst  2004    297          38.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.50    BP             
10  Nina Seirup  2005    264          40.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.62    BP             
11  Freya Isabel Christensen  2005    234          41.62   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.20    CP             
12  Barbara Ammentorp  2003    233          41.68   
  Nyborg SvÝmmeklub  40.96    AP             
13  Mathilde Nissen  2004    232          41.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.41    CP             
14  Laura Riber Memborg  2004    220          42.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.17    BP             
15  Louise Kipper Pedersen  2006    217          42.67   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.62    CP             
16  Freja Trasbo Vestergaard  2006    210          43.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.77    CP             
17  Klara Amalie Nielsen  2006    197          44.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  45.49    CP             
18  Mathilde Vestergaard  2006    187          44.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  47.17    CP             
19  Eszter Vad  2007    185          45.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.68    CP             
20  Katrine Elholm Juliussen  2006    162          47.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  50.16    CP             
21  Clara Lindstedt  2006    162          47.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.06    CP             
22  Sille GrÝnfeldt  2008    161          47.16   
  Nyborg SvÝmmeklub  46.01    CP             
23  Oceane Cailho  2008    140          49.36   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.33    TP             
24  Lise Kronborg  2007    138          49.61   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
25  Ella Gersbo-MÝller  2008    134          50.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  52.74    TP             
26  Nanna Steen MŁhring  2009    119          52.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  54.46    TP             
27  Laura Rasmussen  2005    112          53.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  59.29    CP             
28  Frida Steen MŁhring  2009    110          53.57   
  Nyborg SvÝmmeklub  52.07    TP             
29  Sarah Qvist  2007    103          54.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  57.09    TP             
30  Signe Christiansen  2008    99          55.47   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
31  Ella Hedegaard Rasmussen  2008    94          56.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  53.44    TP             
32  Dicte K. Christiansen  2008    92          56.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:01.87    TP             
33  Katrine VÝlund  2008    87          57.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  56.39    TP             
34  Kamilla HŚrbÝl  2008    74          1:00.95   
  Nyborg SvÝmmeklub  59.45    TP             
35  Anna Nielsen  2007    68          1:02.86   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:10.03    TP             
36  Ellen Gramstrup Madsen  2010    54          1:07.71   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.56    CP             
Alberte Hummelhoff  2010              DSQ  Afsl. pŚ mave 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
Dicte S. FalkenstrÝm  2008              DSQ  Afsl. pŚ mave 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub  47.38    CP             
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:22 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:22   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 16, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Lykke Sandison  2004    365          31.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.61    BD             
Nicolai Andersen  1998    348          31.58   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.90    AD             
Mingus Okkerholm  2002    281          33.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.82    AD             
Andreas Pedersen  2003    265          34.58   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.13    BD             
Frederik Nielsen  2006    237          35.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.38    CD             
Mathias Lykke Sandison  2007    230          36.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.63    CD             
Mikkel Nissen  2002    217          36.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.01    AD             
Mikkel Bredal Larsen  2005    216          36.99   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.60    BD             
Piotr Stadnicki  2004    210          37.38   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.53    BD             
10  Teodor Thuelund  2005    208          37.45   
  Nyborg SvÝmmeklub  40.66    BD             
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006    191          38.54   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.50    CD             
12  Oskar MŁhring  2006    184          39.04   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.38    CD             
13  Alexander Okkerholm  2005    140          42.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.64    CD             
14  Silas Plaetner  2003    131          43.69   
  Nyborg SvÝmmeklub  49.88    KHD             
15  Tobias Hansen  2005    121          44.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  45.88    CD             
16  Johan Lundsgaard Palm  2008    110          46.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  53.18    TD             
17  Sebastian Rahr  2006    102          47.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  50.05    CD             
18  Nikolaj Kobbernagel  2007    95          48.55   
  Nyborg SvÝmmeklub  46.65    CD             
19  Emil B. Mortensen  2006    94          48.70   
  Nyborg SvÝmmeklub  48.05    CD             
20  Lukas Skov Christiansen  2005    92          49.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  48.95    CD             
21  Anders Langholm  2007    89          49.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  58.86    CD             
22  Frey Nielsen Memborg  2010    82          51.02   
  Nyborg SvÝmmeklub  50.90    TD             
23  Bertram Poser Jensen  2008    77          52.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.77    CD             
24  Lauritz HÝybye Olesen  2009    70          53.73   
  Nyborg SvÝmmeklub  52.08    TD             
25  Alexander Kirk  2008    66          54.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  49.58    TD             
26  Adrian Vaarning  2007    59          56.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  49.07    CD             
27  Danilo Vaarning  2009    51          59.69   
  Nyborg SvÝmmeklub  59.07    TD             
28  Filip Stadnicki  2009    41          1:04.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:08.43    TD             
29  Noah Andersen  2009    36          1:06.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:06.62    TD             
30  Marco Storm  2009    33          1:09.15   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:43.37    TD             
31  Hjalte Monberg Witzel  2010    32          1:09.71   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:13.10    TD             
32  Andreas Krog JÝrgensen  2008    31          1:10.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:32.09    TD             
33  Marcus Korsholm Gaster  2010    23          1:18.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.97    TD             
Viggo Hartung  2007              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  57.29    TD             
Gilbert Eskildsen  2008              DSQ  EFB v. 25 m 
  Nyborg SvÝmmeklub  57.34    TD             
Magnus Krog JÝrgensen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
Mathias Gramstrup Madsen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:00.34    CD             
Otto Thuelund  2010              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:22 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    549  31.64        1:09.18   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:09.14    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    524  32.30        1:10.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:08.73    AP             
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    515  33.48        1:10.66   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:09.35    AP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    486  35.03        1:12.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:10.44    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    415  34.96        1:15.95   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:13.52    BP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    372  35.45        1:18.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:16.94    AP             
                     
Barbara Ammentorp  2003    331  40.59        1:21.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:21.09    AP             
                     
Nina Seirup  2005    331  39.30        1:21.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:21.36    BP             
                     
Sofie Kaysen  2004    309  39.12        1:23.80   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:23.56    BP             
                     
10  Freya Isabel Christensen  2005    271  42.54        1:27.49   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.03    CP             
                     
11  Cathrine HÝst  2004    246  42.43        1:30.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.45    BP             
                     
12  Klara Amalie Nielsen  2006    229  45.70        1:32.61   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:34.11    CP             
                     
13  Mathilde Vestergaard  2006    227  44.45        1:32.78   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:32.30    CP             
                     
14  Clara Lindstedt  2006    211  48.46        1:35.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:36.42    CP             
                     
15  Louise Kipper Pedersen  2006    207  47.57        1:35.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:38.38    CP             
                     
16  Freja Trasbo Vestergaard  2006    206  43.81        1:35.92   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:32.42    CP             
                     
17  Eszter Vad  2007    203  47.13        1:36.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:40.19    CP             
                     
18  Katrine Elholm Juliussen  2006    184  45.78        1:39.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:43.58    CP             
                     
19  Sille GrÝnfeldt  2008    183  48.15        1:39.69   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:46.89    CP             
                     
20  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    159  48.42        1:44.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:49.32    CP             
                     
21  Laura Rasmussen  2005    150  56.29        1:46.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:47.19    CP             
                     
22  Ella Gersbo-MÝller  2008    115  51.96        1:56.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:04.93    TP             
                     
23  Christina Madsen  1983    114  59.50        1:56.70   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:56.94    Mast             
                     
24  Sarah Qvist  2007    109  1:00.61        1:58.29   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
25  Oceane Cailho  2008    106  58.53        1:59.42   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:02.21    TP             
                     
26  Frida Steen MŁhring  2009    104  57.14        2:00.16   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:01.77    TP             
                     
27  Signe Christiansen  2008    89  57.66        2:06.51   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
28  Lise Kronborg  2007    84  57.87        2:09.03   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
29  Katrine VÝlund  2008    76  1:04.41        2:13.76   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
30  Dicte K. Christiansen  2008    73  1:00.49        2:15.42   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
31  Kamilla HŚrbÝl  2008    48  2:34.89        2:34.89   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:36.06    CP             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:22.21    BP             
                     
Laura Riber Memborg  2004              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:29.83    BP             
                     
Mathilde Nissen  2004              DSQ  Indav fÝdder v. 55m 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:34.91    CP             
                     
Nanna Steen MŁhring  2009              DSQ  Ej samt. arme v 25m 
  Nyborg SvÝmmeklub  2:02.09    TP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    464  30.02        1:04.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:07.99    AD             
                     
Mingus Okkerholm  2002    460  31.64        1:05.12   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:05.51    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    374  32.67        1:09.80   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:07.97    BD             
                     
Andreas Pedersen  2003    291  34.80        1:15.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:13.23    BD             
                     
Mikkel Nissen  2002    267  36.29        1:18.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:16.42    AD             
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    264  37.34        1:18.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:20.14    CD             
                     
Piotr Stadnicki  2004    263  35.77        1:18.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:19.52    BD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    259  38.09        1:18.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.27    BD             
                     
Frederik Nielsen  2006    255  37.47        1:19.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:20.22    CD             
                     
10  Teodor Thuelund  2005    237  38.35        1:21.18   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:17.49    BD             
                     
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006    206  38.60        1:25.04   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:24.40    CD             
                     
12  Oskar MŁhring  2006    190  40.41        1:27.36   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.83    CD             
                     
13  Silas Plaetner  2003    174  45.24        1:30.02   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:29.82    KHD             
                     
14  Alexander Okkerholm  2005    161  44.72        1:32.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:30.30    CD             
                     
15  Tobias Hansen  2005    143  44.73        1:36.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:37.52    CD             
                     
16  Emil B. Mortensen  2006    140  47.30        1:36.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:36.83    CD             
                     
17  Mathias Gramstrup Madsen  2006    119  49.90        1:42.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:44.22    CD             
                     
18  Sebastian Rahr  2006    116  47.93        1:42.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:42.87    CD             
                     
19  Lukas Skov Christiansen  2005    110  49.34        1:44.82   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
20  Johan Lundsgaard Palm  2008    101  49.88        1:47.79   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
                     
21  Frey Nielsen Memborg  2010    78  54.33        1:57.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:02.92    TD             
                     
22  Gilbert Eskildsen  2008    75  54.22        1:59.22   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
                     
23  Lauritz HÝybye Olesen  2009    69  59.79        2:02.25   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
                     
24  Alexander Kirk  2008    55  1:04.71        2:12.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:05.09    TD             
                     
25  Danilo Vaarning  2009    45  1:06.46        2:20.69   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
                     
Viggo Hartung  2007              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub      TD             
                     
Adrian Vaarning  2007              DSQ  Ej samt. b v. 75 m 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:46.39    CD             
                     
Anders Langholm  2007              DSQ  Brystben v. 10m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Bertram Poser Jensen  2008              DSQ  Afsl. pŚ mave 50m 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:52.91    CD             
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007              DSQ  Afslut pŚ mave 50 m 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:50.93    CD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 19, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    640  30.95  1:03.83  1:36.38    2:08.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:04.82    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    604  31.09  1:04.66  1:38.09    2:11.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:01.90    AP             
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    502  32.18  1:07.87  1:43.88    2:19.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:14.99    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    465  32.39  1:08.80  1:46.57    2:22.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:21.18    BP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    456  34.66  1:11.83  1:48.62    2:23.89   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:22.20    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    438  34.07  1:11.83  1:49.28    2:25.87   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:22.97    AP             
                     
Tenna Holm  1995    426  32.00  1:08.25  1:46.63    2:27.17   
  Nakskov SvÝmme Klub  2:24.01    Mast             
                     
Josefine MÝller Jeppesen  1995    378  32.53  1:09.02  1:49.76    2:33.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:29.43    Mast             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    349  35.55  1:15.44  1:57.29    2:37.22   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:38.87    BP             
                     
10  Nina Seirup  2005    341  36.79  1:18.73  2:00.32    2:38.42   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:34.93    BP             
                     
11  Sofie Kaysen  2004    337  38.17  1:20.32  2:01.17    2:39.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:36.07    BP             
                     
12  Barbara Ammentorp  2003    335  36.61  1:17.36  1:58.24    2:39.36   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:34.93    AP             
                     
13  Laura Riber Memborg  2004    317  37.76  1:19.54  2:01.71    2:42.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:38.74    BP             
                     
14  Nicole Christiansen  2005    275  1:21.64  2:06.96  2:50.33    2:50.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:53.50                 
                     
15  Cathrine HÝst  2004    263  39.07  1:23.59  2:09.00    2:52.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:15.13    BP             
                     
16  Mathilde Vestergaard  2006    250  40.75  1:27.25  2:12.39    2:55.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:07.72    CP             
                     
17  Mathilde Nissen  2004    244  39.41  1:26.84  2:14.31    2:57.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:59.55    CP             
                     
18  Freya Isabel Christensen  2005    220  1:28.60  3:03.39      3:03.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:09.58    CP             
                     
19  Freja Trasbo Vestergaard  2006    220  42.61  1:29.40  2:17.98    3:03.40   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:12.85    CP             
                     
20  Clara Lindstedt  2006    211  43.37  1:32.09  2:21.94    3:06.02   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:03.14    CP             
                     
21  Eszter Vad  2007    192  42.70  1:31.99  2:23.07    3:11.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:35.42    CP             
                     
22  Louise Kipper Pedersen  2006    188  44.49  1:35.02  2:25.39    3:13.08   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:33.53    CP             
                     
23  Katrine Elholm Juliussen  2006    187  45.15  1:34.89  2:26.86    3:13.42   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:17.72    CP             
                     
24  Sille GrÝnfeldt  2008    167  43.77  1:36.23  2:30.64    3:20.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:03.76    CP             
                     
25  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    158  45.58  1:38.15  2:32.13    3:24.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:48.36    CP             
                     
26  Laura Rasmussen  2005    156  1:39.79  3:25.44      3:25.44   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
Klara Amalie Nielsen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  3:02.89    CP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 20, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    457  29.35  1:02.09  1:35.96    2:08.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:07.80    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    414  30.74  1:05.66  1:40.33    2:13.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:15.71    BD             
                     
Mingus Okkerholm  2002    411  30.66  1:05.72  1:41.06    2:13.60   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:06.51    AD             
                     
Andreas Pedersen  2003    337  31.34  1:08.35  1:46.96    2:22.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:23.48    BD             
                     
Piotr Stadnicki  2004    314  31.89  1:09.76  1:48.44    2:26.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:29.27    BD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    313  33.40  1:10.82  1:49.01    2:26.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:37.93    BD             
                     
Frederik Nielsen  2006    285  36.01  1:15.50  1:54.76    2:30.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:44.13    CD             
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    278  35.30  1:15.02  1:55.37    2:32.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:33.14    CD             
                     
Mikkel Nissen  2002    242  34.61  1:14.40  1:56.35    2:39.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:25.86    AD             
                     
10  Oskar MŁhring  2006    224  36.88  1:18.76  2:02.55    2:43.40   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:45.76    CD             
                     
11  Alexander Okkerholm  2005    187  2:53.64        2:53.64   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:52.24    CD             
                     
12  Tobias Hansen  2005    180  39.35  2:12.94  2:55.90    2:55.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:56.12    CD             
                     
13  Toke Hjalmar Nielsen  2006    176  38.69  1:24.39  2:12.35    2:57.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:44.63    CD             
                     
14  Lukas Skov Christiansen  2005    160  2:16.29  3:03.05  3:52.96    3:02.95   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:22.85    CD             
                     
15  Silas Plaetner  2003    158  40.70  1:26.23  2:11.31    3:03.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:57.14    KHD             
                     
16  Sebastian Rahr  2006    148  42.35  1:30.34  2:19.66    3:07.71   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:03.27    CD             
                     
17  Emil B. Mortensen  2006    126  43.84  1:34.00  2:26.41    3:17.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:21.19    CD             
                     
18  Nikolaj Kobbernagel  2007    118  45.32  1:37.82  2:31.32    3:22.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:47.61    CD             
                     
19  Adrian Vaarning  2007    73  51.52  2:56.80      3:57.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:45.16    CD             
                     
20  Bertram Poser Jensen  2008    71  52.71  1:56.57  2:59.89    3:58.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:40.99    CD             
                     
21  Mathias Gramstrup Madsen  2006    61  45.75  1:36.55  2:28.97    4:11.41   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Teodor Thuelund  2005              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  2:26.07    BD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 21, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004    502  37.88        1:18.45   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:13.19    AP             
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    472  38.85        1:20.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:20.23    AP             
                     
Iben Bak  2001    415  40.01        1:23.56   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:24.57    AP             
                     
Barbara Ammentorp  2003    412  39.39        1:23.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:19.89    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    376  41.36        1:26.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:25.97    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    330  41.40        1:30.20   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:26.60    BP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    326  43.21        1:30.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.37    AP             
                     
Nina Seirup  2005    301  44.51        1:33.04   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.25    BP             
                     
Freya Isabel Christensen  2005    256  46.64        1:38.21   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:34.94    CP             
                     
10  Sofie Kaysen  2004    253  46.49        1:38.49   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:39.18    BP             
                     
11  Clara Lindstedt  2006    224  50.09        1:42.59   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:42.51    CP             
                     
12  Klara Amalie Nielsen  2006    223  49.80        1:42.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:39.50    CP             
                     
13  Laura Rasmussen  2005    221  49.17        1:43.12   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:46.73    CP             
                     
14  Louise Kipper Pedersen  2006    216  49.89        1:43.89   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:46.00    CP             
                     
15  Cathrine HÝst  2004    207  49.54        1:45.38   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:39.45    BP             
                     
16  Freja S. FalkenstrÝm  2004    199  51.26        1:46.73   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:47.72    BP             
                     
17  Mathilde Vestergaard  2006    175  53.87        1:51.42   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
18  Sille GrÝnfeldt  2008    164  55.04        1:53.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:57.55    CP             
                     
19  Freja Trasbo Vestergaard  2006    159  54.77        1:55.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:53.57    CP             
                     
20  Laura Riber Memborg  2004    157  55.70        1:55.48   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:56.46    BP             
                     
21  Eszter Vad  2007    147  56.53        1:58.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:49.28    CP             
                     
22  Christina Madsen  1983    132  57.94        2:02.22   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:00.28    Mast             
                     
23  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    124  59.17        2:04.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:59.13    CP             
                     
24  Mathilde Nissen  2004    123  1:01.58        2:05.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:51.54    CP             
                     
25  Ella Hedegaard Rasmussen  2008    121  2:05.79        2:05.79   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:37.20    CP             
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006              DSQ  Fl. flyben v. 76 m 
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 22, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mingus Okkerholm  2002    475  33.71        1:11.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:07.43    AD             
                     
Nicolai Andersen  1998    384  36.30        1:16.50   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:19.53    AD             
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    383  36.83        1:16.57   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:13.41    BD             
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    270  40.96        1:26.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.65    BD             
                     
Andreas Pedersen  2003    249  40.98        1:28.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:28.47    BD             
                     
Frederik Nielsen  2006    230  43.28        1:30.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:29.66    CD             
                     
Teodor Thuelund  2005    219  43.85        1:32.13   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.28    BD             
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    214  44.42        1:32.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:36.95    CD             
                     
Piotr Stadnicki  2004    206  44.83        1:34.07   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:38.12    BD             
                     
10  Silas Plaetner  2003    189  46.45        1:36.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:35.75    KHD             
                     
11  Tobias Hansen  2005    153  48.03        1:43.94   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:48.05    CD             
                     
12  Toke Hjalmar Nielsen  2006    149  50.35        1:44.89   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
13  Oskar MŁhring  2006    136  50.87        1:47.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:47.28    CD             
                     
14  Mathias Gramstrup Madsen  2006    126  53.35        1:50.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:55.93    CD             
                     
15  Lukas Skov Christiansen  2005    92  59.71        2:03.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:08.61    CD             
                     
16  Sebastian Rahr  2006    87  58.79        2:05.06   
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
17  Nikolaj Kobbernagel  2007    87  1:00.06        2:05.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:03.34    CD             
                     
18  Bertram Poser Jensen  2008    59  1:06.09        2:22.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:08.96    CD             
                     
19  Adrian Vaarning  2007    27  3:03.19        3:03.19   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:21.80    CD             
                     
Mikkel Nissen  2002              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.93    AD             
                     
Alexander Okkerholm  2005              DSQ  Ass. ben v. 75 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:54.59    CD             
                     
Anders Langholm  2007              DSQ  Ass. ben v. 12m. 
  Nyborg SvÝmmeklub      CD             
                     
Emil B. Mortensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:51.58    CD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 23, 800m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Iben Bak  2001    600  1:10.08  2:23.09  3:35.49  4:47.79  9:28.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  9:13.63    AP  5:59.70  7:11.28  8:21.88       
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    599  1:09.77  2:23.29  3:35.94  4:48.18  9:28.41   
  Nyborg SvÝmmeklub  9:04.79    AP  6:00.23  7:12.26  8:22.55       
                     
Maria Bebe Hansen  2004    484  1:13.89  2:31.20  3:47.80  5:04.11  10:10.12   
  Nyborg SvÝmmeklub  10:21.25    AP  6:21.56  7:38.52  8:55.63       
                     
Randi JÝrgensen  2002    456  1:12.90  2:30.50  3:48.64  5:07.31  10:22.67   
  Nyborg SvÝmmeklub  10:32.45    AP  6:26.65  7:46.00  9:05.47       
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    420  1:16.50  2:39.90  4:02.69  5:24.93  10:39.73   
  Nyborg SvÝmmeklub  10:42.55    BP  6:46.30  8:05.16  9:23.23       
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    382  1:17.63  2:42.37  4:05.50  5:29.31  11:00.42   
  Nyborg SvÝmmeklub  11:21.21    BP  6:52.97  8:16.32  9:39.10       
                     
Barbara Ammentorp  2003    375  1:18.35  2:42.46  4:07.05  5:31.07  11:04.32   
  Nyborg SvÝmmeklub  11:31.90    AP  6:54.99  8:18.08  9:42.35       
                     
Nina Seirup  2005    336  1:23.44  2:51.84  4:19.82  5:47.36  11:29.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  12:12.42    BP  7:14.68  8:40.73  10:07.40       
                     
Laura Riber Memborg  2004    315  1:24.11  2:53.42  4:21.40  5:49.51  11:44.32   
  Nyborg SvÝmmeklub  12:40.67    BP  7:19.77  8:48.91  10:17.34       
                     
10  Sofie Kaysen  2004    276  1:25.82  2:58.12  4:30.43  6:03.36  12:16.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  13:35.80    BP  7:37.96  9:13.12  10:48.43       
                     
11  Cathrine HÝst  2004    243  1:30.93  3:07.54  4:45.98  6:24.16  12:48.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  12:34.09    BP  8:01.77  9:38.19  11:14.24       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 24, 800m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Nicolai Andersen  1998    483  1:05.11  2:17.19  3:29.56  4:42.27  9:24.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  9:34.77    AD  5:54.16  7:05.76  8:16.87       
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    409  1:09.34  2:25.17  3:41.82  4:59.71  9:57.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  10:11.06    BD  6:15.08  7:30.75  8:45.63       
                     
Mingus Okkerholm  2002    357  1:13.31  2:34.42  3:56.29  5:18.41  10:24.54   
  Nyborg SvÝmmeklub  10:02.66    AD  6:37.29  7:54.05  9:10.67       
                     
Piotr Stadnicki  2004    332  1:54.72  3:15.55  4:38.17  6:00.06  10:40.20   
  Nyborg SvÝmmeklub      BD  7:21.69  8:43.64  10:05.06       
                     
Andreas Pedersen  2003    331  1:16.19  2:40.04  4:04.16  5:25.51  10:40.51   
  Nyborg SvÝmmeklub  11:54.94    BD  6:45.96  8:07.26  9:26.72       
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    325  1:15.29  2:36.50  3:58.69  5:20.89  10:44.91   
  Nyborg SvÝmmeklub  11:50.96    BD  6:42.44  8:04.81  9:26.38       
                     
Teodor Thuelund  2005    321  1:17.22  2:38.50  4:02.33  5:24.36  10:47.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  11:17.17    BD  6:47.32  8:09.20  9:31.70       
                     
Mikkel Nissen  2002              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  11:49.99    AD             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  23:21   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 maj 2016         
 
 
LÝb 25, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    636  28.90        59.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  58.14    AP             
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    598  29.10        1:00.40   
  Nyborg SvÝmmeklub  56.79    AP             
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    530  30.43        1:02.87   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:01.64    AP             
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    500  30.87        1:04.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:04.40    BP             
                     
Maria Bebe Hansen  2004    462  32.00        1:05.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:05.03    AP             
                     
Randi JÝrgensen  2002    434  32.06        1:07.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:07.96    AP             
                     
Freja S. FalkenstrÝm  2004    395  33.76        1:09.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:10.81    BP             
                     
Nina Seirup  2005    385  34.13        1:09.96   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:09.65    BP             
                     
Sofie Kaysen  2004    364  34.30        1:11.29   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:10.14    BP             
                     
10  Barbara Ammentorp  2003    360  34.06        1:11.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:11.99    AP             
                     
11  Laura Riber Memborg  2004    297  36.64        1:16.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.87    BP             
                     
12  Cathrine HÝst  2004    294  36.24        1:16.56   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.77    BP             
                     
13  Mathilde Vestergaard  2006    267  37.87        1:19.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:17.50    CP             
                     
14  Mathilde Nissen  2004    265  38.08        1:19.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.23    CP             
                     
15  Freja Trasbo Vestergaard  2006    264  1:19.33        1:19.33   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:20.69    CP             
                     
16  Louise Kipper Pedersen  2006    236  40.13        1:22.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:22.52    CP             
                     
17  Klara Amalie Nielsen  2006    228  38.70        1:23.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:22.10    CP             
                     
18  Eszter Vad  2007    228  39.12        1:23.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:35.07    CP             
                     
19  Clara Lindstedt  2006    224  41.59        1:23.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.46    CP             
                     
20  Sille GrÝnfeldt  2008    182  41.90        1:29.78   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:28.44    CP             
                     
21  Dicte S. FalkenstrÝm  2008    175  42.60        1:31.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.56    CP             
                     
22  Laura Rasmussen  2005    156  43.55        1:34.43   
  Nyborg SvÝmmeklub      CP             
                     
23  Frida Steen MŁhring  2009    126  48.75        1:41.50   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:42.21    TP             
                     
24  Oceane Cailho  2008    124  47.98        1:41.83   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
25  Lise Kronborg  2007    118  48.56        1:43.66   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
26  Nanna Steen MŁhring  2009    116  49.44        1:44.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:51.40    TP             
                     
27  Ella Gersbo-MÝller  2008    114  47.56        1:44.71   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:43.99    TP             
                     
28  Christina Madsen  1983    113  1:45.02        1:45.02   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:44.07    Mast             
                     
29  Dicte K. Christiansen  2008    112  1:45.43        1:45.43   
  Nyborg SvÝmmeklub      TP             
                     
30  Sarah Qvist  2007    108  50.54        1:46.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:52.73    TP             
                     
31  Signe Christiansen  2008    89  50.77        1:53.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:02.92    TP             
                     
32  Anna Nielsen  2007    83  54.30        1:56.41   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:02.24    TP             
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006              DNS   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:28.69    CP             
                     
Ella Hedegaard Rasmussen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  1:57.00    TP             
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  23:21 
 
Resultat LÝb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider