Resultater for Viborg Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2018 | Udskriftsdato | 17 juni 2018 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2018 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Sølvsten Biler A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 203 | 44.24 | 1:36.31 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:47.23 | |||||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | 179 | 47.81 | 1:40.50 | |||||
Kolding SK | 1:44.56 | |||||||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | 171 | 45.75 | 1:42.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:46.51 | |||||||||
4 | Maja Sloth | 2008 | 129 | 58.63 | 1:52.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helene Lavrsen | 2008 | 127 | 57.73 | 1:52.61 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:47.42 | |||||||||
6 | Frida Vermund Nierup-Andersen | 2009 | 126 | 53.45 | 1:52.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | 116 | 53.32 | 1:56.03 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:57.86 | |||||||||
8 | Lærke Svenstrup | 2008 | 98 | 1:03.84 | 2:02.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 90 | 1:00.52 | 2:06.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:08.21 | |||||||||
10 | Anna Bang Jensen | 2008 | 82 | 1:07.25 | 2:10.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:24.78 | |||||||||
11 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 65 | 1:06.59 | 2:20.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.18 | |||||||||
- | Caroline Nordentoft | 2008 | DSQ | svøm på maven 30m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Dicte Hatting | 2009 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ea T Jensen | 2009 | DSQ | asynkron arm v start | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sølvsten Biler A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ane Christensen | 2006 | 327 | 39.48 | 1:22.22 | |||||
Kolding SK | 1:23.92 | |||||||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 304 | 41.16 | 1:24.28 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:31.40 | |||||||||
3 | Marie Bertram | 2006 | 292 | 41.05 | 1:25.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.80 | |||||||||
4 | Laura Wittenhagen | 2006 | 281 | 41.62 | 1:26.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.70 | |||||||||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 271 | 39.92 | 1:27.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.91 | |||||||||
6 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 270 | 40.00 | 1:27.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.17 | |||||||||
7 | Olivia Mørch | 2006 | 257 | 40.39 | 1:29.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.54 | |||||||||
8 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 256 | 44.61 | 1:29.19 | |||||
Kolding SK | 1:29.71 | |||||||||
9 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 253 | 40.98 | 1:29.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:26.81 | |||||||||
10 | Paula Lindberg | 2007 | 251 | 41.66 | 1:29.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.61 | |||||||||
11 | Frederikke Sørensen | 2006 | 237 | 41.58 | 1:31.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
12 | Nikoline Sejr | 2006 | 236 | 42.61 | 1:31.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.30 | |||||||||
13 | Katrine Bager | 2006 | 236 | 43.09 | 1:31.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.00 | |||||||||
14 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 234 | 41.15 | 1:31.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:34.35 | |||||||||
15 | Julie Norman Ramer | 2007 | 227 | 42.88 | 1:32.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:41.55 | |||||||||
16 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 223 | 46.70 | 1:33.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:36.78 | |||||||||
17 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 210 | 42.29 | 1:35.30 | |||||
Odder IGF | 1:35.59 | |||||||||
18 | Karen Sørensen | 2007 | 208 | 43.75 | 1:35.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
19 | Julie Bjørn | 2006 | 207 | 45.67 | 1:35.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:39.35 | |||||||||
20 | Emilia Spangsberg | 2007 | 206 | 46.42 | 1:35.85 | |||||
Kolding SK | 1:36.80 | |||||||||
21 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 206 | 46.92 | 1:35.91 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:52.21 | |||||||||
22 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 202 | 42.68 | 1:36.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:41.16 | |||||||||
23 | Agnes Wissing | 2007 | 200 | 47.75 | 1:36.77 | |||||
Kolding SK | 1:39.39 | |||||||||
24 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 183 | 46.50 | 1:39.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.98 | |||||||||
25 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 181 | 48.15 | 1:40.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:52.70 | |||||||||
26 | Caroline Chirstensen Obel | 2007 | 174 | 47.99 | 1:41.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 170 | 46.67 | 1:42.19 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:50.81 | |||||||||
28 | Emma Sloth | 2006 | 162 | 50.42 | 1:43.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 161 | 50.53 | 1:44.11 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:44.73 | |||||||||
30 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 158 | 49.43 | 1:44.61 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:50.99 | |||||||||
31 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 155 | 50.13 | 1:45.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.52 | |||||||||
32 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 155 | 49.62 | 1:45.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:45.91 | |||||||||
33 | Emma Stabel | 2006 | 150 | 48.97 | 1:46.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 144 | 52.06 | 1:48.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.77 | |||||||||
35 | Signe Magelund Møller | 2006 | 144 | 50.16 | 1:48.09 | |||||
Kolding SK | 1:51.46 | |||||||||
36 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 143 | 51.53 | 1:48.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:53.82 | |||||||||
37 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 133 | 55.05 | 1:50.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:00.86 | |||||||||
38 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | 133 | 56.59 | 1:50.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:54.75 | |||||||||
39 | Emma Kildmose Hansen | 2007 | 129 | 54.96 | 1:52.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:59.17 | |||||||||
40 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 102 | 58.14 | 2:00.97 | |||||
Odder IGF | 2:03.74 | |||||||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:57.61 | |||||||||
- | Marie Kromann Møller | 2006 | DSQ | mavelig i ryg v 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.84 | |||||||||
- | Savannah Krag-Hansen | 2007 | DSQ | asynkron ben 15m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Gad | 2007 | DSQ | svøm på ryg v 55m | ||||||
Aarhus Swim | 1:45.59 | |||||||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | DSQ | ej samt berø v 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:47.82 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sølvsten Biler A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 499 | 32.71 | 1:11.44 | |||||
Kolding SK | 1:13.36 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 391 | 35.70 | 1:17.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.02 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 391 | 35.95 | 1:17.49 | |||||
Kolding SK | 1:16.96 | |||||||||
4 | Melanie Petersen | 2004 | 389 | 34.79 | 1:17.57 | |||||
Kolding SK | 1:19.97 | |||||||||
5 | Line Knudsen | 2005 | 353 | 37.45 | 1:20.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.04 | |||||||||
6 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 352 | 37.05 | 1:20.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
7 | Nanna Langvad | 2005 | 345 | 37.19 | 1:20.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.16 | |||||||||
8 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 341 | 38.68 | 1:21.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.67 | |||||||||
9 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | 336 | 40.28 | 1:21.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
10 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 336 | 37.85 | 1:21.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.85 | |||||||||
10 | Selma Skipper | 2004 | 336 | 36.95 | 1:21.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.66 | |||||||||
12 | Majken Haarup | 2004 | 336 | 38.64 | 1:21.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.85 | |||||||||
12 | Mille Veiler | 2005 | 336 | 38.64 | 1:21.51 | |||||
Kolding SK | 1:22.61 | |||||||||
14 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 334 | 38.70 | 1:21.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.40 | |||||||||
15 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 331 | 37.71 | 1:21.85 | |||||
Kolding SK | 1:20.48 | |||||||||
16 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 324 | 39.92 | 1:22.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.58 | |||||||||
17 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 322 | 37.33 | 1:22.61 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.29 | |||||||||
18 | Victoria Broch | 2004 | 322 | 37.25 | 1:22.64 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
19 | Freja Bjørn | 2005 | 318 | 38.10 | 1:23.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.52 | |||||||||
20 | Sarah Hansen | 2005 | 309 | 37.80 | 1:23.77 | |||||
Kolding SK | 1:25.31 | |||||||||
21 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 308 | 39.43 | 1:23.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.24 | |||||||||
22 | Ella Ryberg | 2004 | 305 | 39.12 | 1:24.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.42 | |||||||||
23 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 299 | 40.29 | 1:24.73 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
24 | Louise Lauridsen | 2005 | 296 | 41.61 | 1:24.98 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:24.82 | |||||||||
25 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | 280 | 39.10 | 1:26.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.43 | |||||||||
26 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 265 | 44.00 | 1:28.22 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.11 | |||||||||
27 | Emilia Glisic | 2005 | 251 | 42.00 | 1:29.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.88 | |||||||||
28 | Astrid Jensen | 2005 | 250 | 40.78 | 1:29.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:30.00 | |||||||||
29 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 223 | 44.46 | 1:33.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.93 | |||||||||
30 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 210 | 45.73 | 1:35.26 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
31 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 196 | 45.55 | 1:37.45 | |||||
Odder IGF | 1:37.51 | |||||||||
- | Johanne V. Futtrup | 2005 | DSQ | mavelig v 49m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.94 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sølvsten Biler A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Lindberg | 2003 | 395 | 34.83 | 1:17.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
2 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 380 | 36.19 | 1:18.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.36 | |||||||||
3 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 377 | 38.28 | 1:18.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.86 | |||||||||
4 | Sisse Ø. Press | 2003 | 295 | 39.32 | 1:25.09 | |||||
Odder IGF | 1:24.39 | |||||||||
5 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 238 | 41.80 | 1:31.33 | |||||
Odder IGF | 1:31.08 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Sponsor: Sølvsten Biler A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 470 | 33.45 | 1:12.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | 431 | 34.51 | 1:14.99 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 juni 2018 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |