2019-10-19   02:40:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  30 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  06:50   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    633  31.97  1:08.20  1:43.96    2:20.26   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.53                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Steenberg  2002    588  33.12  1:10.02  1:46.90    2:23.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.99                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    551  32.80  1:09.76  1:47.90    2:26.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.28                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    488  33.60  1:12.78  1:53.17    2:32.92   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.95                 
                     
Leo Badaker  2002    408  34.15  1:14.16  1:57.77    2:42.27   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.73                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Johansen  2003    500  34.01  1:12.36  1:52.22    2:31.74   
  Glostrup Svømmeklub  2:31.80                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    445  35.67  1:15.86  1:56.62    2:37.67   
  GTI  2:35.22                 
                     
Esben Brasch Jensen  2003    438  36.30  1:16.82  1:57.46    2:38.52   
  GTI  2:40.43                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004    385  38.34  1:20.86  2:03.06    2:45.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.61                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    376  37.42  1:20.10  2:03.49    2:46.81   
  Hvidovre Svømme Klub  2:47.51                 
                     
Anton Skov Grell  2004    298  40.93  1:27.71  2:14.47    3:00.16   
  Glostrup Svømmeklub  3:05.56                 
                     
Villads Brasch Jensen  2004    285  41.59  1:29.59  2:16.33    3:02.88   
  GTI  3:08.46                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Olsen  2005    255  43.02  1:31.47  2:21.49    3:09.81   
  GTI  3:27.65                 
                     
Lucas Svej  2005    251  42.70  1:32.60  2:23.05    3:10.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:30.00                 
                     
Mads Emil Christiansen  2006    245  44.25  1:33.36  2:23.77    3:12.43   
  Lyngby Svømmeklub  3:25.10                 
                     
Anders Thøgersen  2005    241  42.70  1:32.22  2:23.79    3:13.37   
  Glostrup Svømmeklub  3:20.30                 
                     
Mads Sørensen  2005    240  44.26  1:34.47  2:24.81    3:13.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:20.93                 
                     
Mathias Bæklund Thygesen  2005    240  42.41  1:31.38  2:23.88    3:13.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:19.25                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    238  44.71  1:34.36  2:25.03    3:14.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:10.46                 
                     
Asbjørn Nybroe  2006    223  44.43  1:33.95  2:26.55    3:18.43   
  Hvidovre Svømme Klub  3:37.63                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005    223  45.11  1:35.74  2:26.78    3:18.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:14.93                 
                     
10  Viktor Fenger-Grøn  2006    205  44.39  1:36.84  2:31.38    3:23.99   
  Glostrup Svømmeklub  3:28.43                 
                     
11  Mark Dimon  2006    189  45.15  1:38.70  2:34.94    3:29.57   
  GTI  3:40.20                 
                     
12  Marcus Hammergart  2006    163  47.07  1:45.21      3:40.22   
  Lyngby Svømmeklub  3:42.30                 
                     
13  Alex Leander Dabelsteen  2006    125  51.09  1:53.18      4:00.36   
  GTI                   
                     
Sigurd Chistopher Vickery  2005              DSQ  SW4.4 Tystart 
  Vest-Brøndby  3:28.43                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Duer Laurberg  2008    132  50.87  1:51.43      3:56.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000    554  37.79  1:19.59  2:01.77    2:43.83   
  Gentofte Svømme Klub  2:48.22                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    524  38.26  1:21.03  2:03.74    2:46.85   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.71                 
                     
Emma Mikkelsen  2001    500  39.18  1:22.63  2:06.61    2:49.46   
  Vest-Brøndby  2:43.12                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Villum Færch  2002    557  36.11  1:17.76  2:00.24    2:43.49   
  Helsingør Svømmeklub  2:39.96                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    553  37.64  1:19.90  2:02.17    2:43.86   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.32                 
                     
Mia Rindshøj  2003    542  37.54  1:19.88  2:02.59    2:45.03   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.71                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    502  37.76  1:20.79  2:04.49    2:49.26   
  Køge Svømmeklub  2:42.97                 
                     
Amanda Hietala  2002    494  38.22  1:21.07  2:04.65    2:50.13   
  Helsingør Svømmeklub  2:48.57                 
                     
Julie Wolter  2003    451  40.03  1:24.76  2:10.29    2:55.46   
  GTI  2:58.79                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    563  36.74  1:17.91  1:59.96    2:42.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.83                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    515  37.81  1:20.71  2:04.53    2:47.78   
  Vest-Brøndby  2:46.48                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    454  39.46  1:23.12  2:08.62    2:54.98   
  GTI  2:55.36                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005    439  39.64  1:25.67  2:12.22    2:57.04   
  Vest-Brøndby  3:05.86                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    410  41.45  1:27.64  2:14.78    3:01.14   
  Gentofte Svømme Klub  3:02.58                 
                     
Marie Juul-Olsen  2004    407  41.57  1:27.93  2:14.87    3:01.51   
  Lyngby Svømmeklub  3:01.27                 
                     
Mathilde Svendsen  2004    390  39.93  1:26.54  2:14.55    3:04.10   
  GTI  3:09.39                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    382  42.40  1:29.26  2:16.92    3:05.36   
  Hvidovre Svømme Klub  3:16.69                 
                     
Nomi I. K. Schau  2004    381  42.52  1:30.13  2:17.64    3:05.47   
  GTI  3:11.69                 
                     
10  Frida Høj Andersen  2005    369  43.49  1:31.80  2:20.02    3:07.59   
  GTI  3:13.13                 
                     
11  Mille Maxwell Berthou  2005    353  41.80  1:30.60  2:20.23    3:10.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:07.15                 
                     
12  Lærke Marie Clausen  2005    339  43.82  1:32.14  2:22.55    3:12.93   
  GTI  3:29.67                 
                     
13  Filippa Walløe  2005    320  43.46  1:33.32  2:24.46    3:16.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:05.74                 
                     
14  Amanda F. Christiansen  2005    250  48.73  1:44.51  2:39.51    3:33.40   
  Vordingborg Svømme Klub  3:50.00                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    440  41.27  1:25.79  2:11.47    2:56.92   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.63                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    416  40.01  1:26.07  2:13.40    3:00.18   
  Vest-Brøndby  3:04.59                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    401  40.30  1:26.77  2:14.61    3:02.42   
  Solrød Svømmeklub  3:09.48                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    395  41.56  1:28.48  2:17.13    3:03.31   
  GTI  3:15.24                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    368  43.37  1:31.66  2:20.65    3:07.65   
  GTI  3:10.89                 
                     
Sarah Ankjær Pedersen  2006    364  41.20  1:29.21  2:19.05    3:08.43   
  GTI  4:11.47                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    362  42.44  1:31.40  2:21.01    3:08.66   
  Solrød Svømmeklub  3:18.16                 
                     
Nina Katrine N. Nissen  2006    356  44.51  1:33.56  2:22.05    3:09.78   
  Lyngby Svømmeklub  3:21.13                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    341  43.82  1:32.90  2:22.47    3:12.48   
  Vest-Brøndby  3:17.37                 
                     
10  Andrea Søeborg  2006    311  43.28  1:33.35  2:26.86    3:18.62   
  Helsingør Svømmeklub  3:30.87                 
                     
11  Marie Elster  2006    310  45.99  1:37.48  2:28.24    3:18.64   
  Lyngby Svømmeklub  3:23.05                 
                     
12  Malene Dithmar  2006    294  47.13  1:39.62  2:31.93    3:22.18   
  GTI  3:38.28                 
                     
13  Annika Frederiksen  2007    292  46.34  1:38.86  2:31.82    3:22.72   
  GTI  3:28.38                 
                     
14  Frida Caroline Knudsen  2007    288  46.91  1:39.62  2:32.29    3:23.62   
  GTI  3:33.11                 
                     
15  Katja Poulsen  2006    281  46.84  1:39.53  2:33.33    3:25.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:33.62                 
                     
16  Alma Lind Babin  2006    269  47.39  1:39.50  2:33.68    3:28.21   
  Lyngby Svømmeklub  3:42.10                 
                     
17  Laura Friis Justesen  2006    254  49.37  1:44.53  2:39.80    3:32.27   
  Vordingborg Svømme Klub  3:43.14                 
                     
18  Anna Fiona Nybøll  2007    249  46.13  1:42.52  2:40.38    3:33.89   
  Glostrup Svømmeklub  3:47.61                 
                     
19  Laika Usinger  2006    244  48.26  1:43.37  2:40.52    3:35.16   
  Vest-Brøndby  3:40.16                 
                     
20  Silvia Martinsen  2007    239  45.81  1:40.32  2:39.43    3:36.63   
  Helsingør Svømmeklub  3:47.68                 
                     
21  Juuliie Jørgensen  2007    237  49.50  1:45.77  2:42.89    3:37.25   
  Lyngby Svømmeklub  3:58.13                 
                     
22  Ingrid Due Nygaard  2007    231  49.63  1:45.13  2:42.52    3:39.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
23  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006    225  48.22  1:44.27  2:43.29    3:41.16   
  Solrød Svømmeklub  3:53.66                 
                     
24  Naja O. K. Neergaard  2007    200  50.69  1:51.96  2:53.78    3:49.73   
  GTI  4:04.31                 
                     
25  Emma Westarp Zornhagen  2007    199  51.53  1:50.63  2:52.15    3:50.48   
  Glostrup Svømmeklub  4:04.27                 
                     
26  Ella Kjærebye  2007    181  52.59  1:53.55  2:56.72    3:57.80   
  Glostrup Svømmeklub  4:02.42                 
                     
27  Malou Danefred Nielsen  2007    153  58.99  2:04.73  3:10.08    4:11.48   
  Vordingborg Svømme Klub  4:35.20                 
                     
28  Mathilde Mark  2006    152  56.90  2:01.53  3:07.97    4:11.86   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Mathilde Johansen  2007              DSQ  SW 7.6 ESB 50m 
  Glostrup Svømmeklub  3:27.18                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Monrad Kirkegaard  2008    199  51.33  1:50.55  2:50.13    3:50.24   
  GTI                   
                     
Emma Panton Nielsen  2008    186  54.12  1:54.26  2:56.97    3:55.50   
  Glostrup Svømmeklub  4:04.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    628  28.03        57.11   
  Lyngby Svømmeklub  57.09                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    609  28.24        57.71   
  Gentofte Svømme Klub  57.96                 
                     
Alfred August Grubert  2001    558  29.68        59.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.33                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    522  30.00        1:00.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.20                 
                     
Christian Crone  2001    507  29.84        1:01.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.50                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    496  30.47        1:01.77   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.70                 
                     
Mert Kaya  2001    479  30.29        1:02.49   
  Køge Svømmeklub  1:02.84                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    460  30.08        1:03.36   
  Solrød Svømmeklub  1:04.52                 
                     
Christoffer Weiss  2001    422  31.17        1:05.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.57                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    537  29.41        1:00.18   
  GTI  59.49                 
                     
Mathias Christensen  2004    420  32.55        1:05.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.49                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    397  31.95        1:06.53   
  Vest-Brøndby  1:09.59                 
                     
Zilas Aarestrup  2003    393  32.12        1:06.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.81                 
                     
Emil Søby  2004    391  32.73        1:06.88   
  GTI  1:07.92                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    383  32.89        1:07.36   
  GTI  1:08.35                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    359  33.43        1:08.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.34                 
                     
Julius Højgaard Allin  2003    329  34.37        1:10.82   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.99                 
                     
Lucas T. Mortensen  2004    322  34.29        1:11.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.23                 
                     
10  Esben Rasmussen  2004    310  35.55        1:12.28   
  Vest-Brøndby  1:11.84                 
                     
11  Bjørn Cramer Hansen  2004    305  35.13        1:12.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.87                 
                     
12  Viggo Prehn  2004    305  34.75        1:12.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.82                 
                     
13  Oscar Kroos  2004    292  35.73        1:13.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.82                 
                     
14  Andreas Eriksen Tankmar  2004    282  35.97        1:14.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.75                 
                     
15  Bertram T. Aunsholm  2004    252  38.03        1:17.39   
  Hvidovre Svømme Klub  1:20.74                 
                     
16  Villads Brasch Jensen  2004    222  39.70        1:20.76   
  GTI  1:18.48                 
                     
17  Villads Lund Larsen  2004    183  43.10        1:26.12   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.83                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Solrød Svømmeklub  1:14.11                 
                     
Christopher G. Trandum  2003              DSQ  SW 6.4 EFB 75m 
  Gentofte Svømme Klub  1:04.38                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Ulrik Larsen  2005    355  33.60        1:09.04   
  GTI  1:11.80                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    250  38.20        1:17.56   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.67                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    242  39.24        1:18.42   
  GTI  1:20.28                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005    235  38.90        1:19.18   
  GTI  1:23.45                 
                     
Marius Mains  2005    214  39.59        1:21.68   
  GTI  1:30.14                 
                     
Martin Munch Svendson  2005    210  39.92        1:22.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.54                 
                     
Mauritz Otzen  2005    203  40.06        1:23.20   
  Vest-Brøndby  1:22.79                 
                     
Oliver Holst Bøgeskov  2006    190  42.32        1:25.04   
  GTI  1:27.52                 
                     
Rasmus Egholm  2006    185  41.00        1:25.75   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.99                 
                     
10  Mathias Bidsted Hansen  2006    175  41.40        1:27.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:27.13                 
                     
11  Xander Ravn Grønholt  2006    160  43.06        1:30.11   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.12                 
                     
12  Frederik Luca Lamprecht  2006    159  43.17        1:30.23   
  GTI  1:32.26                 
                     
13  Anton Serizawa  2006    158  43.98        1:30.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.45                 
                     
14  Jonas Holm Clausen  2006    150  44.39        1:32.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:38.69                 
                     
15  Alexander Brink  2005    144  45.18        1:33.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.65                 
                     
16  Alexander Hartvigsen  2006    142  45.63        1:33.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:41.18                 
                     
17  Peter Mortensen  2005    101  51.16        1:44.91   
  Helsingør Svømmeklub  1:43.92                 
                     
18  Luka Tomovski  2006    89  53.41        1:49.17   
  Hvidovre Svømme Klub  1:53.45                 
                     
Oscar Serizawa  2006              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Glostrup Svømmeklub  1:29.48                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Hvilsom  2007    184  40.92        1:25.87   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.63                 
                     
Andreas Bendtsen  2007    166  44.81        1:28.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.87                 
                     
Max Bendixen  2007    159  45.03        1:30.20   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.13                 
                     
Marcus Munk  2007    153  44.39        1:31.35   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.28                 
                     
Nicolai Østergaard Hansen  2007    132  44.78        1:35.95   
  GTI  1:37.97                 
                     
Louis Ellinghaus  2008    113  48.61        1:41.17   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.06                 
                     
Jacob Hwaiz  2007    95  51.80        1:47.09   
  Vest-Brøndby  1:47.46                 
                     
William Zuk Rasmussen  2008    93  52.50        1:47.88   
  GTI  1:49.45                 
                     
Cornelius K. Andreassen  2008    86  54.53        1:50.73   
  Vest-Brøndby  1:48.09                 
                     
10  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008    77  54.35        1:54.94   
  GTI  2:12.55                 
                     
11  Mads Ulslev Parbst  2008    73  56.93        1:56.66   
  Vest-Brøndby  2:00.49                 
                     
12  Mathias Ankjær Pedersen  2009    71  56.41        1:58.11   
  GTI  2:01.54                 
                     
13  Bertram J. Trangbæk  2009    59  1:01.73        2:04.96   
  Vest-Brøndby  2:26.63                 
                     
14  Mingus Pold Thomsen  2009    58  58.12        2:06.10   
  GTI                   
                     
15  Mikkel Olsen  2009    44  1:05.17        2:17.77   
  GTI                   
                     
16  Kasper Granlund Thomsen  2009    42  1:08.63        2:20.31   
  GTI                   
                     
Alexander Juul Lorenzen  2009              DSQ  SW 6.4 EFB v50m 
  Vest-Brøndby  2:08.39                 
                     
Asger Friis Justesen  2008              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Vordingborg Svømme Klub  1:50.09                 
                     
Noah Nygaard  2008              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Vest-Brøndby  2:09.09                 
                     
Semih Güven Karaibrahim  2009              DSQ  SW 6.2 ej rygl v50m 
  GTI                   
                     
Tristan Hovedskov Nielsen  2007              DSQ  SW 6.4 EFB v50m 
  GTI  2:00.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Aarestrup  2001    543  32.94        1:07.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.36                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    523  33.09        1:08.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.14                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    508  33.23        1:08.94   
  Vest-Brøndby  1:05.97                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    497  34.24        1:09.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.22                 
                     
Pernille Pedersen  2001    490  33.62        1:09.76   
  Køge Svømmeklub  1:07.42                 
                     
Mia Wennecke  1999    475  34.11        1:10.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.52                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    638  31.47        1:03.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.54                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    623  31.41        1:04.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.07                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    543  31.65        1:07.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.38                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    510  33.16        1:08.84   
  Solrød Svømmeklub  1:09.26                 
                     
Ulrikke Juul Søeborg  2003    482  33.86        1:10.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.17                 
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    464  33.70        1:11.05   
  Køge Svømmeklub  1:12.92                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    464  34.70        1:11.08   
  GTI  1:12.41                 
                     
Fiona Burmester  2003    427  35.88        1:13.04   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.37                 
                     
Olivia Ida Madsen  2003    425  35.43        1:13.19   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.79                 
                     
10  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    422  35.11        1:13.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.69                 
                     
11  Lærke Samsø Svenningsen  2002    387  36.69        1:15.50   
  Solrød Svømmeklub  1:15.14                 
                     
12  Sofia Levisen  2002    372  36.72        1:16.51   
  Solrød Svømmeklub  1:14.62                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Hietala  2004    556  31.76        1:06.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.38                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    473  34.10        1:10.61   
  Køge Svømmeklub  1:10.55                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    458  35.35        1:11.38   
  GTI  1:11.21                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004    440  35.24        1:12.30   
  Vest-Brøndby  1:09.44                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    431  35.47        1:12.80   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.85                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    426  34.86        1:13.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.16                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    422  35.98        1:13.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.47                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    411  36.07        1:14.01   
  Køge Svømmeklub  1:13.27                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    375  37.34        1:16.28   
  Solrød Svømmeklub  1:16.88                 
                     
10  Ella Gohr Metz  2005    362  37.58        1:17.17   
  Vest-Brøndby  1:19.99                 
                     
11  Clara Schmedes  2004    358  37.74        1:17.50   
  GTI  1:17.68                 
                     
12  Caroline Koch  2005    356  38.01        1:17.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.41                 
                     
13  Natascha Packert-Frandsen  2005    337  38.61        1:19.06   
  Vest-Brøndby  1:24.86                 
                     
14  Julie Segato  2005    333  39.20        1:19.35   
  GTI  1:18.54                 
                     
15  Rebecca Maria Bagger  2005    318  40.03        1:20.56   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.14                 
                     
16  Amalie Brammer Kærgaard  2004    316  39.72        1:20.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.39                 
                     
17  Caroline Søgaard Pedersen  2005    316  39.63        1:20.78   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.94                 
                     
18  Freya Ry Nielsen  2005    307  38.62        1:21.51   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.82                 
                     
19  Emilia Gotfredsen  2005    280  41.26        1:24.04   
  GTI  1:27.24                 
                     
20  Amanda L. Munch-Jensen  2005    261  42.03        1:26.06   
  Solrød Svømmeklub  1:34.06                 
                     
21  Silja Sol Jørgensen  2005    225  43.27        1:30.47   
  Vordingborg Svømme Klub  1:36.15                 
                     
22  Cecilie Rasmussen  2005    221  45.06        1:30.94   
  Svømmeklubben SHS Stevns  1:36.75                 
                     
23  Emma F. Rouse  2004    211  43.79        1:32.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.83                 
                     
24  Mathilde Lund  2004    207  45.52        1:32.93   
  Solrød Svømmeklub  1:34.15                 
                     
25  Mathilde F Handberg  2005    190  46.28        1:35.68   
  Hvidovre Svømme Klub  1:36.58                 
                     
Annika Britt Larsen  2005              DNS   
  GTI  1:13.77                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    458  34.81        1:11.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.21                 
                     
Martine Damborg  2007    404  35.73        1:14.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.13                 
                     
Lara Smerdal  2006    379  37.98        1:16.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.24                 
                     
Mathilde Severs  2006    377  36.73        1:16.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.33                 
                     
Siv Reimer  2006    358  37.84        1:17.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.80                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    357  38.01        1:17.55   
  Solrød Svømmeklub  1:18.60                 
                     
Emily Reuter  2006    335  39.12        1:19.23   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.82                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    334  38.21        1:19.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.92                 
                     
Maica Jensen  2006    318  38.82        1:20.57   
  Hvidovre Svømme Klub  1:23.08                 
                     
10  Victoria Wiingaard  2006    315  39.35        1:20.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.52                 
                     
11  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    315  39.89        1:20.83   
  GTI  1:32.69                 
                     
12  Marie Nissov-Johansen  2006    314  38.90        1:20.96   
  Vest-Brøndby  1:22.88                 
                     
13  Malouca Laura Bruun  2007    306  39.61        1:21.61   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.91                 
                     
14  Rikke Therp  2006    306  40.12        1:21.62   
  Vest-Brøndby  1:22.48                 
                     
15  Jaqueline Haack  2006    302  39.80        1:21.97   
  Solrød Svømmeklub  1:21.79                 
                     
16  Amalie Backhausen  2006    296  40.35        1:22.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.08                 
                     
17  Molly Namensen  2006    293  40.63        1:22.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.98                 
                     
18  Laura Cecilie Salling  2006    286  40.59        1:23.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.55                 
                     
19  Nynne Zandra Opperfelt  2006    280  41.06        1:24.03   
  Solrød Svømmeklub  1:22.12                 
                     
20  Regitze Rosenkrantz  2006    280  40.68        1:24.06   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.95                 
                     
21  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    270  41.81        1:25.12   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.11                 
                     
22  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    269  41.44        1:25.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:29.08                 
                     
23  Olga Vejlby  2006    253  42.41        1:26.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.47                 
                     
24  Marie Skole Sørensen  2006    244  43.82        1:28.05   
  GTI  1:35.49                 
                     
25  Nina Katrine N. Nissen  2006    242  43.49        1:28.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.70                 
                     
26  Charlotte Hjortshøj  2006    241  42.38        1:28.39   
  Solrød Svømmeklub  1:27.03                 
                     
27  Wilma Nørgaard  2006    239  42.44        1:28.63   
  Vest-Brøndby  1:28.13                 
                     
28  Signe C. H. Naaby  2007    233  43.46        1:29.40   
  GTI  1:32.32                 
                     
29  Mathilde Johansen  2007    227  44.02        1:30.12   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.25                 
                     
30  Isabell Hansen  2007    226  1:30.33        1:30.33   
  Glostrup Svømmeklub  1:31.09                 
                     
31  Silje Egeberg Nordhald  2007    212  45.34        1:32.23   
  Vordingborg Svømme Klub  1:33.06                 
                     
32  Mille-Mai Krog  2007    203  47.55        1:33.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:39.13                 
                     
33  Hannah Bjerg Hagens  2007    201  45.60        1:33.79   
  Vest-Brøndby  1:33.38                 
                     
34  Agnes Højsteen  2007    198  45.93        1:34.31   
  Vest-Brøndby  1:36.04                 
                     
35  Signe Gyldenkærne  2006    198  1:34.41        1:34.41   
  Vordingborg Svømme Klub  1:36.68                 
                     
36  Alberte Berner Mikkelsen  2006    197  44.54        1:34.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:36.15                 
                     
37  Emma Spang  2006    194  44.84        1:34.96   
  Solrød Svømmeklub  1:37.18                 
                     
38  Mathilde Bremer Sørensen  2006    191  46.34        1:35.45   
  GTI  1:51.47                 
                     
39  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    184  46.15        1:36.63   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.08                 
                     
40  Caroline Haugland  2007    165  47.81        1:40.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:41.76                 
                     
41  Louise Popp-Madsen  2007    163  46.86        1:40.62   
  GTI  1:46.17                 
                     
42  Fiona Emilie West  2006    148  51.30        1:44.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:49.66                 
                     
43  Hannah Bjørneboe  2007    116  56.11        1:52.59   
  Vest-Brøndby  2:00.12                 
                     
44  Luna Lizette Marquardsen  2007    88  57.31        2:03.70   
  GTI                   
                     
Natalie Dang N. Larsen  2006              DSQ  SW 6.2 sv mave 50m 
  Vordingborg Svømme Klub  1:39.45                 
                     
Nikoline E. Larsen  2007              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Lyngby Svømmeklub  1:34.66                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Liechti  2008    224  43.67        1:30.49   
  Solrød Svømmeklub  1:31.41                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    209  44.72        1:32.67   
  Vest-Brøndby  1:35.90                 
                     
Smilla Hansson  2008    175  47.62        1:38.38   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.30                 
                     
Luka Revitz  2008    143  51.72        1:45.03   
  Vest-Brøndby  1:48.81                 
                     
Merle Otzen  2008    141  50.85        1:45.62   
  Vest-Brøndby  1:49.71                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    128  51.34        1:49.07   
  Vest-Brøndby  1:49.67                 
                     
Jasmin A. Didriksen  2009    128  52.20        1:49.18   
  GTI                   
                     
Emma De Palo-Jonas  2008    115  56.37        1:52.95   
  Vest-Brøndby  1:52.01                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    115  54.05        1:52.97   
  Vest-Brøndby  2:00.95                 
                     
10  Luna Madrid Poulsen  2009    112  53.75        1:54.07   
  GTI                   
                     
11  Liva Yri  2008    105  56.48        1:56.41   
  Vest-Brøndby  2:00.39                 
                     
12  Mathilde Dithmar  2009    99  57.43        1:58.89   
  GTI                   
                     
13  Anna Eirfeldt  2009    98  1:00.30        1:59.21   
  GTI                   
                     
14  Caroline Damhøj Andersen  2008    92  59.70        2:01.82   
  GTI                   
                     
15  Frida Christoffersen  2009    83  57.68        2:06.12   
  Vest-Brøndby  2:04.66                 
                     
16  Ida Matthesen  2009    78  1:02.09        2:08.25   
  Vest-Brøndby  2:15.52                 
                     
17  Sofia Linnea B. Pedersen  2009    63  1:04.01        2:17.88   
  GTI                   
                     
18  Maja Maria Rasmussen  2008    56  1:06.29        2:23.12   
  GTI                   
                     
19  Cecilia Janning  2009    53  1:11.27        2:26.21   
  Vest-Brøndby  2:32.48                 
                     
Angela Bang Svendsen  2008              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.59                 
                     
Mille Therp  2009              DNS   
  Vest-Brøndby  1:56.19                 
                     
Caroline Stefansen  2009              DSQ  SW 6.2 Ej rygl 25m 
  Vest-Brøndby  2:13.63                 
                     
Esther Bang Laursen  2009              DSQ  SW 6.4 EFB 25m 
  Vest-Brøndby  1:49.95                 
                     
Sarah Kjær Jensen  2008              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Vest-Brøndby  1:51.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    623          25.52   
  Helsingør Svømmeklub  24.96                 
Lars Thor Sørensen  1999    613          25.65   
  Vest-Brøndby  25.47                 
Tomas Stensballe Larsen  2000    582          26.11   
  Gentofte Svømme Klub  25.39                 
Rasmus Steenberg  2000    556          26.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.65                 
August Hertz Bugge  2000    514          27.21   
  VAT Copenhagen  26.74                 
Rasmus Langvad  2000    497          27.51   
  Glostrup Svømmeklub  27.43                 
Rasmus Pedersen  2000    467          28.09   
  Svømmeklubben SHS Stevns  29.22                 
Mads Hauge Sørensen  1997    466          28.11   
  Køge Svømmeklub  27.05                 
Fernado Solis  2000    459          28.26   
  Svømmeklubben SHS Stevns  29.00                 
10  Andreas L. Damgård  2000    410          29.34   
  Køge Svømmeklub  28.62                 
11  Pelle-Oskar Lambertsen  1999    387          29.89   
  Svømmeklubben SHS Stevns  30.84                 
12  Mathias Petersen  1999    350          30.91   
  Solrød Svømmeklub  30.99                 
13  Søren G. Nielsen  2000    348          30.97   
  Svømmeklubben SHS Stevns  30.78                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    627          25.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.90                 
Villads Bomholt Larsen  2001    586          26.04   
  Helsingør Svømmeklub  26.42                 
Rasmus Danielsen  2001    572          26.26   
  Køge Svømmeklub  25.97                 
Lucas Bruun Strøbek  2001    564          26.37   
  Gentofte Svømme Klub  26.92                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    541          26.75   
  Vest-Brøndby  26.24                 
William Houen  2001    532          26.89   
  Helsingør Svømmeklub  26.97                 
August Ryom  2002    523          27.05   
  Køge Svømmeklub  26.92                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    507          27.33   
  Vest-Brøndby  27.18                 
Christian Crone  2001    497          27.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.64                 
10  Lucas Burmester  2002    486          27.71   
  Helsingør Svømmeklub  27.61                 
11  Mikkel Gummer  2002    447          28.51   
  GTI  29.08                 
12  Alexander Stærkær  2002    404          29.47   
  Helsingør Svømmeklub  29.76                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorvald Bomholt Larsen  2003    491          27.62   
  Helsingør Svømmeklub  28.41                 
Nicklas Plank  2004    490          27.65   
  GTI  27.47                 
Noah Bred  2003    463          28.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.39                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    440          28.65   
  GTI  28.11                 
Jonathan Eskildsen  2003    435          28.75   
  Køge Svømmeklub  28.07                 
Tobias Davidsen  2003    435          28.77   
  Vest-Brøndby  29.06                 
Christopher G. Trandum  2003    433          28.81   
  Gentofte Svømme Klub  27.28                 
Lucas T. Mortensen  2004    428          28.92   
  Helsingør Svømmeklub  29.36                 
Rasmus Warberg  2004    416          29.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.31                 
10  Marcus Hiort  2003    408          29.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.58                 
11  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    365          30.49   
  Helsingør Svømmeklub  29.47                 
12  Phillip Niemann Madsen  2004    363          30.56   
  Lyngby Svømmeklub  29.99                 
13  Kasper Thorn  2004    355          30.78   
  Lyngby Svømmeklub  30.36                 
14  Michael Halck  2004    344          31.11   
  Lyngby Svømmeklub  31.42                 
15  Julius Højgaard Allin  2003    332          31.46   
  Helsingør Svømmeklub  30.46                 
16  Marius Kjær Hoelgaard  2004    322          31.79   
  Hvidovre Svømme Klub  33.72                 
17  Oliver Gadegaard  2003    313          32.09   
  Køge Svømmeklub  32.47                 
18  Alexander Hillhouse  2004    291          32.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.53                 
19  Bjørn Cramer Hansen  2004    285          33.09   
  Helsingør Svømmeklub  37.17                 
20  Kasper Kusk  2003    240          35.05   
  Hvidovre Svømme Klub  34.67                 
21  Patrick Lind  2004    213          36.47   
  Helsingør Svømmeklub  37.58                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Menck Nielsen  2005    515          27.19   
  Helsingør Svømmeklub  26.41                 
Magnus Ulrik Larsen  2005    386          29.94   
  GTI  29.27                 
Casper Puggaard  2005    374          30.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.20                 
Anders Thøgersen  2005    363          30.56   
  Glostrup Svømmeklub  30.09                 
Daniel Bastholm  2005    337          31.30   
  GTI  31.70                 
Cilas Madsen  2005    309          32.23   
  GTI  31.83                 
Linus Heinrichsen  2006    282          33.22   
  Helsingør Svømmeklub  33.45                 
Theodor Møller  2005    282          33.24   
  Vest-Brøndby  33.22                 
Carlo-Viggo Cairo  2005    278          33.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.01                 
10  Viktor Bernstein  2006    260          34.12   
  Hvidovre Svømme Klub  36.67                 
11  Teodor Roed Schøning  2005    253          34.46   
  Helsingør Svømmeklub  34.33                 
12  Lucas Svej  2005    248          34.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.25                 
13  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    235          35.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.16                 
14  Carl Emil Ljungdahl  2006    229          35.59   
  Vest-Brøndby  36.93                 
15  Josef Shukri  2006    216          36.31   
  Vest-Brøndby  34.83                 
16  Rodi Cetinkaya  2006    212          36.55   
  Vest-Brøndby  35.43                 
17  Xander Ravn Grønholt  2006    210          36.63   
  Glostrup Svømmeklub  36.77                 
18  Mads Emil Christiansen  2006    203          37.06   
  Lyngby Svømmeklub  36.97                 
19  Hugo Haakansson  2006    203          37.09   
  Vest-Brøndby  35.71                 
20  Martin Daniele  2006    182          38.44   
  Solrød Svømmeklub  37.95                 
21  Alexander Oxenbøll  2006    179          38.64   
  Glostrup Svømmeklub  38.72                 
22  Martin Munch Svendson  2005    176          38.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.66                 
23  Frederik Knakkergaard  2005    171          39.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.61                 
24  Emil Szipli Pedersen  2006    170          39.32   
  GTI  42.86                 
25  Anton Serizawa  2006    168          39.49   
  Glostrup Svømmeklub  43.46                 
26  Ditlev Queitsch  2006    154          40.66   
  Vest-Brøndby  36.79                 
27  Karl Svane Kristensen  2005    144          41.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.29                 
28  Jonas Holm Clausen  2006    130          42.99   
  Helsingør Svømmeklub  42.05                 
29  Sebastian Egenhardt  2006    127          43.30   
  Vest-Brøndby  43.36                 
30  Oscar Serizawa  2006    124          43.61   
  Glostrup Svømmeklub                   
31  Alexander Hartvigsen  2006    117          44.46   
  Lyngby Svømmeklub  45.64                 
32  Mark Dimon  2006    107          45.90   
  GTI  43.81                 
33  Alex Leander Dabelsteen  2006    97          47.36   
  GTI  52.44                 
Alexander Brink  2005              DSQ  SW 8.3 Asyn ben 25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.08                 
Luka Tomovski  2006              DSQ  SW 8.2 asyn arm 15m 
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.11                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Hvilsom  2007    228          35.67   
  Helsingør Svømmeklub  35.70                 
Marius Hedvang Segato  2007    217          36.27   
  GTI  39.37                 
Sander F. Høyrup Johnsen  2007    194          37.65   
  Lyngby Svømmeklub  40.22                 
Andreas Bendtsen  2007    181          38.53   
  Helsingør Svømmeklub  38.95                 
Frederik William Holm  2007    171          39.25   
  GTI  39.92                 
Marcus Munk  2007    162          39.94   
  Helsingør Svømmeklub  38.94                 
Victor Bjørneborg  2007    152          40.78   
  GTI  40.42                 
Max Bendixen  2007    151          40.88   
  Lyngby Svømmeklub                   
Arthur Kvist Andreassen  2007    122          43.85   
  Vest-Brøndby  42.22                 
10  Karl Marcussen  2007    112          45.15   
  Lyngby Svømmeklub  55.49                 
11  Asger Friis Justesen  2008    111          45.35   
  Vordingborg Svømme Klub  50.68                 
12  Nicolai Østergaard Hansen  2007    109          45.53   
  GTI  45.66                 
13  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    105          46.20   
  GTI  56.41                 
14  Mathias Hemmingsen  2007    103          46.38   
  Lyngby Svømmeklub  46.21                 
15  Peter Damsø  2007    96          47.48   
  Vest-Brøndby  48.52                 
16  Nikolaj Bandsholm  2007    83          49.80   
  Hvidovre Svømme Klub  58.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    635          28.36   
  GTI  28.05                 
Sarah Birch Missing  2001    587          29.11   
  Vest-Brøndby  28.30                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    469          31.36   
  Vest-Brøndby  29.79                 
Melanie Degner  2000    414          32.71   
  Køge Svømmeklub  32.12                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    722          27.17   
  GTI  26.33                 
Freja Stenbækgård  2003    591          29.05   
  Helsingør Svømmeklub  29.99                 
Frederikke Marie Hansen  2003    587          29.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.24                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    554          29.68   
  Helsingør Svømmeklub  29.56                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    464          31.49   
  Helsingør Svømmeklub  30.98                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    460          31.58   
  Solrød Svømmeklub  32.47                 
Pil Sylvander  2003    455          31.68   
  Helsingør Svømmeklub  31.53                 
Fiona Burmester  2003    448          31.85   
  Helsingør Svømmeklub  30.95                 
Michelle Mortensen  2002    434          32.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.78                 
10  Sophia Christensen  2003    405          32.95   
  Køge Svømmeklub  32.51                 
11  Amalie Kolstrup-Timm  2003    399          33.11   
  Helsingør Svømmeklub  34.60                 
12  Fie Tönshoff  2002    386          33.47   
  Helsingør Svømmeklub  32.32                 
13  Emma Clausen  2003    346          34.70   
  Helsingør Svømmeklub  33.85                 
14  Anna Christensen  2003    335          35.08   
  Svømmeklubben SHS Stevns  36.88                 
15  Sofia Levisen  2002    304          36.25   
  Solrød Svømmeklub  35.01                 
16  Emma Schnack  2002    259          38.24   
  Svømmeklubben SHS Stevns  38.06                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    591          29.04   
  Gentofte Svømme Klub  29.16                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    558          29.60   
  Helsingør Svømmeklub  29.00                 
Emmely Östman Pedersen  2005    484          31.05   
  Helsingør Svømmeklub  30.51                 
Caroline Trøjgaard  2005    481          31.10   
  Helsingør Svømmeklub  30.72                 
Emma Vega Thorsen  2004    479          31.14   
  Vest-Brøndby  30.93                 
Olivia Lildballe Møller  2004    473          31.29   
  Køge Svømmeklub  30.52                 
Linnea Hietala  2004    452          31.76   
  Helsingør Svømmeklub  31.20                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    436          32.13   
  GTI  31.20                 
Caroline Søgaard Pedersen  2005    433          32.21   
  Helsingør Svømmeklub  32.62                 
10  Roseline Løkkegaard  2004    419          32.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.09                 
11  Maya Krogh Brønnicke  2005    408          32.86   
  Køge Svømmeklub  31.32                 
11  Mikkeline Rud Wiberg  2005    408          32.86   
  Helsingør Svømmeklub  34.67                 
13  Frederikke Elster  2004    405          32.95   
  Lyngby Svømmeklub  32.43                 
14  Caroline Villum Færch  2005    399          33.11   
  Helsingør Svømmeklub  33.11                 
15  Emilia Gotfredsen  2005    390          33.36   
  GTI  32.70                 
16  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    374          33.83   
  Helsingør Svømmeklub  34.88                 
17  Natascha Packert-Frandsen  2005    366          34.07   
  Vest-Brøndby  33.83                 
18  Mille Maxwell Berthou  2005    351          34.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.26                 
19  Mikkeline Timmerman  2005    341          34.89   
  Hvidovre Svømme Klub  36.25                 
20  Kathrine E. Larsen  2005    337          35.03   
  Lyngby Svømmeklub  33.97                 
21  Johanne Weber  2005    334          35.13   
  Helsingør Svømmeklub  36.11                 
22  Emma Karoline Guldberg  2005    332          35.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.24                 
23  Kristine G. Skjærbæk  2004    325          35.45   
  Helsingør Svømmeklub  34.91                 
24  Natacha Munch  2005    323          35.52   
  Solrød Svømmeklub  34.92                 
25  Lise Refsgaard  2005    314          35.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.90                 
26  Katrine G. Kristensen  2005    291          36.77   
  Helsingør Svømmeklub  34.97                 
27  Emma F. Rouse  2004    277          37.40   
  Helsingør Svømmeklub  36.89                 
28  Amanda F. Christiansen  2005    274          37.52   
  Vordingborg Svømme Klub  38.91                 
29  Filippa Walløe  2005    252          38.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.57                 
30  Rebecca Maria Bagger  2005    245          38.96   
  Helsingør Svømmeklub  36.88                 
31  Mathilde Lund  2004    218          40.45   
  Solrød Svømmeklub  40.73                 
32  Silja Sol Jørgensen  2005    171          43.90   
  Vordingborg Svømme Klub  47.07                 
Annika Britt Larsen  2005              DNS   
  GTI  33.77                 
Mathilde Syberg Glud  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  35.89                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006    447          31.87   
  GTI  30.17                 
Elisabeth Augusta Englev  2006    410          32.81   
  GTI  32.61                 
Nicole Damhøj Andersen  2006    387          33.45   
  GTI  33.66                 
Mathilde Severs  2006    382          33.58   
  Lyngby Svømmeklub  33.27                 
Emma Hansen  2007    369          33.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.28                 
Rikke Parkhøi  2006    335          35.08   
  Hvidovre Svømme Klub  35.82                 
Leonora M Postgaard  2006    316          35.77   
  Glostrup Svømmeklub  35.01                 
Mathilde Holm Villadsen  2006    310          36.00   
  Solrød Svømmeklub  36.17                 
Marie Elster  2006    295          36.59   
  Lyngby Svømmeklub  36.27                 
10  Andrea Søeborg  2006    290          36.80   
  Helsingør Svømmeklub  40.01                 
11  Mathilde Willumsen  2006    282          37.15   
  GTI  36.16                 
12  Mikkeline H. Jacobsen  2007    280          37.26   
  Vest-Brøndby  38.21                 
13  Annika Frederiksen  2007    277          37.36   
  GTI  37.01                 
14  Silvia Martinsen  2007    275          37.46   
  Helsingør Svømmeklub  38.17                 
15  Maya Amstrup Riis  2007    260          38.18   
  Vest-Brøndby  39.30                 
16  Daniella Anderson  2006    256          38.35   
  Solrød Svømmeklub  41.12                 
17  Sofia Yuwei Zhang  2006    250          38.65   
  Lyngby Svømmeklub  36.94                 
18  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    246          38.88   
  Helsingør Svømmeklub  39.83                 
19  Olga Vejlby  2006    242          39.07   
  Helsingør Svømmeklub  41.37                 
20  Mille Giolbas  2006    228          39.86   
  GTI  40.28                 
21  Signe Gyldenkærne  2006    227          39.91   
  Vordingborg Svømme Klub  44.20                 
22  Louise Popp-Madsen  2007    227          39.95   
  GTI  41.94                 
23  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    225          40.05   
  Helsingør Svømmeklub  42.39                 
24  Sophie Amalie Rasmussen  2006    224          40.11   
  GTI  40.28                 
25  Mathilde Johansen  2007    220          40.33   
  Glostrup Svømmeklub  45.25                 
26  Katja Poulsen  2006    213          40.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.09                 
27  Ea Lund Havgaard  2007    209          41.04   
  Helsingør Svømmeklub  42.86                 
28  Signe C. H. Naaby  2007    209          41.05   
  GTI  41.21                 
29  Malou Danefred Nielsen  2007    202          41.55   
  Vordingborg Svømme Klub  43.82                 
30  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    187          42.56   
  Vest-Brøndby  47.68                 
31  Hannah Bjerg Hagens  2007    183          42.90   
  Vest-Brøndby  43.71                 
32  Laura Friis Justesen  2006    174          43.66   
  Vordingborg Svømme Klub  47.73                 
33  Alma Lind Babin  2006    171          43.88   
  Lyngby Svømmeklub  41.70                 
34  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    168          44.13   
  Helsingør Svømmeklub  49.97                 
35  Naja O. K. Neergaard  2007    167          44.23   
  GTI  48.16                 
36  Ingrid Due Nygaard  2007    165          44.45   
  Lyngby Svømmeklub  51.54                 
37  Ida Celine Sangstad Holst  2007    154          45.47   
  Glostrup Svømmeklub  46.71                 
38  Silje Egeberg Nordhald  2007    148          45.99   
  Vordingborg Svømme Klub  45.65                 
39  Nikoline E. Larsen  2007    146          46.23   
  Lyngby Svømmeklub  44.17                 
40  Signe Rasmussen  2006    143          46.52   
  Svømmeklubben SHS Stevns  48.78                 
41  Juuliie Jørgensen  2007    140          46.92   
  Lyngby Svømmeklub  50.99                 
42  Rosa Viola My Raagefelt  2007    137          47.24   
  Hvidovre Svømme Klub  48.66                 
43  Mille-Mai Krog  2007    118          49.68   
  Vordingborg Svømme Klub  50.00                 
44  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007    114          50.28   
  GTI  1:02.59                 
45  Ila Murphy  2007    109          51.00   
  Vest-Brøndby  51.98                 
45  Natalie Dang N. Larsen  2006    109          51.00   
  Vordingborg Svømme Klub  48.68                 
47  Emma Spang  2006    106          51.36   
  Solrød Svømmeklub  50.43                 
48  Alma Hartmann Jensen  2007    100          52.48   
  Lyngby Svømmeklub                   
49  Laika Usinger  2006    96          53.24   
  Vest-Brøndby  54.04                 
50  Agnes Højsteen  2007    94          53.45   
  Vest-Brøndby  51.67                 
51  Zeline Helsen Lintrup  2007    70          58.90   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.27                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Siena Serizawa  2008    203          41.47   
  Glostrup Svømmeklub  41.13                 
Freja Kobbernagel  2008    185          42.77   
  Vest-Brøndby  42.99                 
Wilma E L Raagefelt  2008    172          43.82   
  Hvidovre Svømme Klub  50.43                 
Amalie Lykke Madsen  2008    166          44.29   
  GTI  46.84                 
Smilla Hansson  2008    158          45.03   
  Glostrup Svømmeklub  50.07                 
Sarah Cecilie Rasmussen  2008    142          46.66   
  GTI  51.80                 
Freja Monrad Kirkegaard  2008    116          49.88   
  GTI  52.10                 
Isabella Høj Johansen  2008    112          50.48   
  GTI  56.35                 
Caroline Hedetoft-Winther  2008    96          53.22   
  GTI  1:02.57                 
10  Julie Bruun  2008    93          53.75   
  GTI  1:03.07                 
Emma De Palo-Jonas  2008              DSQ  SW8.4 ESB v 50m 
  Vest-Brøndby  57.01                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Philip Krogh Brønnicke  2000    608  59.14  2:04.38  3:09.60  4:15.99  8:43.27   
  Køge Svømmeklub  8:32.79      5:23.66  6:31.85  7:39.48       
                     
Emil Holm  1996    595  1:03.40  2:10.46  3:17.10  4:24.14  8:46.92   
  Svømmeklubben SHS Stevns  8:50.00      5:30.21  6:36.31  7:42.59       
                     
Laurits Holm  2000              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Svømmeklubben SHS Stevns  9:10.00                 
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Carl Emil Lønborg  2002    661  1:00.08  2:03.80  3:08.12  4:12.83  8:28.87   
  Gentofte Svømme Klub  8:51.38      5:17.65  6:22.14  7:26.76       
                     
Leo Badaker  2002    563  1:00.98  2:09.17  3:18.00  4:27.93  8:56.87   
  Gentofte Svømme Klub  8:42.65      5:33.48  6:42.56  7:50.67       
                     
Mads Lind  2002    534  1:03.40  2:10.51  3:19.11  4:27.63  9:06.46   
  Hvidovre Svømme Klub  9:14.13      5:36.62  6:46.93  7:57.83       
                     
Carl Magnus Krievs  2002    523  1:03.81  2:12.52  3:21.97  4:31.53  9:10.18   
  Vest-Brøndby  9:19.58      5:41.85  6:52.02  8:01.96       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Isberg  2004    534  1:04.08  2:12.62  3:22.19  4:31.55  9:06.48   
  GTI  9:20.34      5:41.53  6:50.92  7:59.80       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sofie Nielsen  2001    617  1:05.67  2:15.50  3:26.69  4:38.06  18:00.24   
  Slagelse Svømmeklub  17:52.80      5:49.94  7:02.17  8:14.29  9:27.15     
          10:40.26  11:53.81  13:07.30  14:21.01     
          15:35.02  16:48.23         
                     
Helena Hvid Hansen  2001    605  1:07.37  2:18.39  3:30.15  4:41.92  18:06.83   
  Helsingør Svømmeklub  18:10.17      5:54.53  7:06.91  8:20.10  9:33.60     
          10:46.75  12:00.56  13:14.44  14:28.03     
          15:41.37  16:54.71         
                     
Sarah Aarslew Jensen  2000    574  1:07.40  2:19.68  3:32.80  4:46.68  18:26.22   
  Køge Svømmeklub  18:07.43      6:00.68  7:14.80  8:28.99  9:44.14     
          10:59.61  12:14.69  13:29.74  14:44.60     
          15:59.53  17:14.09         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Michelle Mortensen  2002    721  1:05.97  2:13.68  3:21.73  4:30.08  17:05.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  17:07.38      5:38.48  6:47.16  7:56.14  9:04.62     
          10:13.08  11:22.23  12:30.26  13:39.93     
          14:49.53  15:58.63         
                     
Sofia Norre Bendt  2003    577  1:07.44  2:19.43  3:32.16  4:45.70  18:24.64   
  Lyngby Svømmeklub  18:45.00      6:00.05  7:13.52  8:27.26  9:41.16     
          10:55.16  12:10.12  13:24.56  14:39.93     
          15:55.76  17:11.49         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    638  27.91  1:00.09  1:36.94    2:07.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:06.80                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    593  27.89  1:04.52  1:39.79    2:10.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.36                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    553  27.80  1:02.35  1:41.97    2:13.55   
  Gentofte Svømme Klub  2:11.15                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    698  27.37  58.28  1:34.85    2:03.56   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.90                 
                     
Alfred August Grubert  2001    602  28.40  1:01.75  1:39.90    2:09.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.11                 
                     
Leo Badaker  2002    564  27.82  1:00.67  1:41.58    2:12.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.72                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001    550  27.22  59.30  1:41.61    2:13.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.96                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    524  29.44  1:04.03  1:43.48    2:15.93   
  Vest-Brøndby  2:18.87                 
                     
Christoffer Weiss  2001    498  29.77  1:06.55  1:46.62    2:18.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.47                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    468  29.78  1:04.33  1:48.59    2:21.16   
  Helsingør Svømmeklub  2:18.12                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    464  28.74  1:04.95  1:48.34    2:21.60   
  Solrød Svømmeklub  2:23.13                 
                     
Mikkel Gummer  2002    434  29.86  1:08.08  1:50.74    2:24.72   
  GTI  2:26.07                 
                     
10  Oskar Skov Grell  2002    409  31.02  1:09.19  1:52.88    2:27.65   
  Glostrup Svømmeklub  2:31.76                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    502  29.75  1:03.93  1:45.82    2:17.85   
  GTI  2:21.74                 
                     
Marcus Hiort  2003    493  30.65  1:06.86  1:47.53    2:18.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.47                 
                     
Noah Bred  2003    444  30.18  1:08.78  1:50.98    2:23.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.76                 
                     
Rasmus Warberg  2004    441  30.31  1:05.63  1:49.71    2:24.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.20                 
                     
Esben Brasch Jensen  2003    433  31.87  1:10.64  1:51.17    2:24.90   
  GTI  2:26.47                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    428  30.66  1:08.76  1:50.90    2:25.38   
  GTI  2:29.30                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    424  32.65  1:11.69  1:52.43    2:25.90   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.85                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004    412  32.72  1:12.05  1:53.49    2:27.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.17                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    403  31.58  1:08.68  1:53.44    2:28.36   
  Vest-Brøndby  2:34.96                 
                     
10  Oscar Kroos  2004    396  34.79  1:14.69  1:54.66    2:29.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.08                 
                     
11  Alexander Marcus Englev  2004    392  32.44  1:12.96  1:54.54    2:29.77   
  GTI  2:33.98                 
                     
12  Zilas Aarestrup  2003    388  32.43  1:09.71  1:56.41    2:30.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.41                 
                     
13  Nicolai D. B. Hansen  2004    386  32.28  1:10.00  1:58.21    2:30.44   
  GTI  2:30.92                 
                     
14  Emil Søby  2004    385  32.61  1:10.52  1:56.09    2:30.61   
  GTI  2:30.57                 
                     
15  Kasper Thorn  2004    349  33.01  1:13.82  2:00.22    2:35.57   
  Lyngby Svømmeklub  2:42.67                 
                     
16  Andreas Eriksen Tankmar  2004    332  33.82  1:16.24  2:03.10    2:38.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.25                 
                     
17  Viggo Prehn  2004    314  35.63  1:16.72  2:05.90    2:41.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.63                 
                     
18  Bertram T. Aunsholm  2004    299  36.89  1:19.44  2:07.64    2:43.84   
  Hvidovre Svømme Klub  2:51.11                 
                     
19  Alexander Hillhouse  2004    254  36.90  1:21.37  2:15.76    2:53.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.24                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Ulrik Larsen  2005    379  31.68  1:11.70  1:56.70    2:31.48   
  GTI  2:37.58                 
                     
Theodor Møller  2005    334  34.83  1:17.22  2:02.59    2:37.93   
  Vest-Brøndby  2:43.20                 
                     
Daniel Bastholm  2005    324  33.63  1:18.32  2:05.56    2:39.51   
  GTI  2:48.31                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    309  36.82  1:16.67  2:05.62    2:42.14   
  Vest-Brøndby  2:43.87                 
                     
Cilas Madsen  2005    294  33.08  1:15.92  2:08.13    2:44.72   
  GTI                   
                     
Marius Mains  2005    265  36.98  1:21.32  2:10.75    2:50.59   
  GTI  3:12.02                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    260  40.49  1:22.81  2:13.31    2:51.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.56                 
                     
Mathias Olsen  2005    252  39.65  1:26.50  2:14.86    2:53.48   
  GTI  3:02.89                 
                     
Mads Sørensen  2005    251  42.57  1:26.36  2:17.23    2:53.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:08.61                 
                     
10  Mads Emil Christiansen  2006    248  38.81  1:26.67  2:16.04    2:54.40   
  Lyngby Svømmeklub  3:02.66                 
                     
11  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    241  37.48  1:21.58  2:16.21    2:56.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:54.42                 
                     
12  Vincent Borup Schärer  2006    239  38.47  1:23.58  2:16.65    2:56.59   
  GTI  3:00.57                 
                     
13  Mathias W. Rasmussen  2005    224  40.92  1:24.88  2:20.40    3:00.47   
  GTI  3:14.04                 
                     
14  Rodi Cetinkaya  2006    218  37.73  1:22.32  2:18.64    3:02.05   
  Vest-Brøndby  3:01.12                 
                     
15  Hugo Haakansson  2006    201  40.46  1:27.37  2:25.88    3:06.86   
  Vest-Brøndby  3:06.07                 
                     
16  Martin Daniele  2006    196  41.01  1:29.74  2:27.73    3:08.54   
  Solrød Svømmeklub  3:21.33                 
                     
17  Asbjørn Nybroe  2006    194  38.12  1:31.50  2:22.90    3:09.34   
  Hvidovre Svømme Klub  3:21.09                 
                     
18  Josef Shukri  2006    187  40.90  1:29.86  2:29.66    3:11.45   
  Vest-Brøndby  3:04.02                 
                     
19  Sebastian Egenhardt  2006    186  46.06  1:36.18  2:30.80    3:11.91   
  Vest-Brøndby  3:09.63                 
                     
20  Ditlev Queitsch  2006    180  41.98  1:27.66  2:27.53    3:13.97   
  Vest-Brøndby  3:09.71                 
                     
21  Mathias Bidsted Hansen  2006    172  44.03  1:32.87  2:33.05    3:16.96   
  Hvidovre Svømme Klub  3:24.57                 
                     
22  Emil Szipli Pedersen  2006    170  41.89  1:35.43  2:33.14    3:17.89   
  GTI  3:33.91                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sander F. Høyrup Johnsen  2007    216  39.74  1:27.55  2:21.68    3:02.63   
  Lyngby Svømmeklub  3:07.92                 
                     
Frederik William Holm  2007    172  41.29  1:32.41  2:31.08    3:16.88   
  GTI  3:16.97                 
                     
Mathias Hemmingsen  2007    147  48.49  1:37.69  2:41.22    3:27.33   
  Lyngby Svømmeklub  3:28.60                 
                     
Peter Damsø  2007    141  49.41  1:39.08  2:43.62    3:30.58   
  Vest-Brøndby  3:30.88                 
                     
Louis Ellinghaus  2008    125  50.11  1:45.91  2:46.06    3:39.25   
  Hvidovre Svømme Klub  3:33.03                 
                     
Arthur Kvist Andreassen  2007              DNS   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000    615  31.66  1:07.38  1:50.43    2:23.29   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.84                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    553  32.77  1:10.72  1:53.06    2:28.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.84                 
                     
Emma Mikkelsen  2001    510  32.87  1:16.11  1:58.24    2:32.49   
  Vest-Brøndby  2:32.43                 
                     
Pernille Pedersen  2001    472  34.77  1:13.21  1:59.06    2:36.49   
  Køge Svømmeklub  2:31.37                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    681  30.58  1:06.58  1:45.36    2:18.45   
  Gentofte Svømme Klub  2:20.09                 
                     
Amanda Hietala  2002    486  34.07  1:14.65  1:58.38    2:34.94   
  Helsingør Svømmeklub  2:35.11                 
                     
Ulrikke Juul Søeborg  2003    448  33.67  1:13.70  2:01.79    2:39.19   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.07                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    441  35.54  1:14.40  2:02.87    2:40.07   
  GTI                   
                     
Julie Wolter  2003    428  35.73  1:19.68  2:04.05    2:41.58   
  GTI  2:47.08                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    612  31.30  1:08.24  1:50.91    2:23.47   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.47                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    527  32.26  1:11.91  1:54.80    2:30.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.37                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    525  34.21  1:14.40  1:56.73    2:31.01   
  Vest-Brøndby  2:30.63                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    448  33.62  1:16.81  2:01.86    2:39.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.88                 
                     
Caroline Koch  2005    397  37.81  1:21.24  2:06.99    2:45.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.22                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    397  37.17  1:20.79  2:07.43    2:45.69   
  Vest-Brøndby  2:55.40                 
                     
Lise Refsgaard  2005    388  38.24  1:19.96  2:11.29    2:46.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:47.05                 
                     
Emma Karoline Guldberg  2005    378  36.21  1:19.35  2:12.46    2:48.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.62                 
                     
Nomi I. K. Schau  2004    371  40.75  1:23.61  2:11.97    2:49.51   
  GTI  2:51.48                 
                     
10  Frida Høj Andersen  2005    352  39.88  1:25.16  2:13.19    2:52.52   
  GTI  2:55.67                 
                     
11  Kathrine E. Larsen  2005    351  37.71  1:23.23  2:12.45    2:52.61   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.99                 
                     
12  Marie Juul-Olsen  2004    332  42.29  1:30.17  2:15.91    2:55.98   
  Lyngby Svømmeklub  3:00.06                 
                     
13  Julie Segato  2005    329  37.84  1:22.42  2:17.15    2:56.40   
  GTI  3:02.88                 
                     
14  Lærke Marie Clausen  2005    293  44.00  1:32.77  2:22.67    3:03.46   
  GTI  3:23.04                 
                     
15  Filippa Walløe  2005    292  44.35  1:29.71  2:22.17    3:03.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:10.03                 
                     
16  Caja Cederblad Larsen  2004    198  46.23  1:38.05  2:41.17    3:28.96   
  Hvidovre Svømme Klub  3:54.21                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Augusta Englev  2006    424  34.09  1:15.86  2:05.24    2:42.12   
  GTI  2:50.48                 
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006    405  34.47  1:17.62  2:08.18    2:44.63   
  GTI  2:54.85                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    376  36.10  1:20.48  2:07.99    2:48.71   
  Vest-Brøndby  2:47.28                 
                     
Martine Damborg  2007    368  36.27  1:19.60  2:11.58    2:50.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.59                 
                     
Amalie Backhausen  2006    363  38.66  1:22.46  2:10.53    2:50.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:49.05                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    356  35.80  1:19.79  2:13.35    2:51.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:00.04                 
                     
Jaqueline Haack  2006    353  39.71  1:22.81  2:12.42    2:52.30   
  Solrød Svømmeklub  3:02.65                 
                     
Rikke Therp  2006    351  37.28  1:22.26  2:13.47    2:52.61   
  Vest-Brøndby  2:54.47                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    351  38.95  1:22.24  2:13.68    2:52.74   
  GTI  2:52.72                 
                     
10  Emma Hansen  2007    345  38.27  1:22.33  2:13.86    2:53.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:55.86                 
                     
11  Lara Smerdal  2006    340  39.38  1:24.59  2:17.03    2:54.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.85                 
                     
12  Nynne Zandra Opperfelt  2006    340  39.47  1:25.34  2:14.50    2:54.59   
  Solrød Svømmeklub  2:53.62                 
                     
13  Emily Reuter  2006    339  41.35  1:25.00  2:14.16    2:54.61   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.88                 
                     
14  Molly Namensen  2006    330  39.97  1:26.11  2:18.47    2:56.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:03.95                 
                     
15  Maya Amstrup Riis  2007    326  40.24  1:26.19  2:15.86    2:56.93   
  Vest-Brøndby  3:02.05                 
                     
16  Frida Caroline Knudsen  2007    325  36.84  1:24.61  2:17.53    2:57.08   
  GTI  3:03.64                 
                     
17  Nicole Damhøj Andersen  2006    322  37.09  1:24.60  2:19.16    2:57.76   
  GTI  3:09.86                 
                     
18  Marie Nissov-Johansen  2006    314