2019-08-22   21:17:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Aarestrup  2001    543  32.94        1:07.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.36                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    523  33.09        1:08.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.14                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    508  33.23        1:08.94   
  Vest-Brøndby  1:05.97                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    497  34.24        1:09.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.22                 
                     
Pernille Pedersen  2001    490  33.62        1:09.76   
  Køge Svømmeklub  1:07.42                 
                     
Mia Wennecke  1999    475  34.11        1:10.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.52                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    638  31.47        1:03.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.54                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    623  31.41        1:04.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.07                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    543  31.65        1:07.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.38                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    510  33.16        1:08.84   
  Solrød Svømmeklub  1:09.26                 
                     
Ulrikke Juul Søeborg  2003    482  33.86        1:10.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.17                 
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    464  33.70        1:11.05   
  Køge Svømmeklub  1:12.92                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    464  34.70        1:11.08   
  GTI  1:12.41                 
                     
Fiona Burmester  2003    427  35.88        1:13.04   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.37                 
                     
Olivia Ida Madsen  2003    425  35.43        1:13.19   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.79                 
                     
10  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    422  35.11        1:13.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.69                 
                     
11  Lærke Samsø Svenningsen  2002    387  36.69        1:15.50   
  Solrød Svømmeklub  1:15.14                 
                     
12  Sofia Levisen  2002    372  36.72        1:16.51   
  Solrød Svømmeklub  1:14.62                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Hietala  2004    556  31.76        1:06.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.38                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    473  34.10        1:10.61   
  Køge Svømmeklub  1:10.55                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    458  35.35        1:11.38   
  GTI  1:11.21                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004    440  35.24        1:12.30   
  Vest-Brøndby  1:09.44                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    431  35.47        1:12.80   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.85                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    426  34.86        1:13.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.16                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    422  35.98        1:13.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.47                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    411  36.07        1:14.01   
  Køge Svømmeklub  1:13.27                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    375  37.34        1:16.28   
  Solrød Svømmeklub  1:16.88                 
                     
10  Ella Gohr Metz  2005    362  37.58        1:17.17   
  Vest-Brøndby  1:19.99                 
                     
11  Clara Schmedes  2004    358  37.74        1:17.50   
  GTI  1:17.68                 
                     
12  Caroline Koch  2005    356  38.01        1:17.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.41                 
                     
13  Natascha Packert-Frandsen  2005    337  38.61        1:19.06   
  Vest-Brøndby  1:24.86                 
                     
14  Julie Segato  2005    333  39.20        1:19.35   
  GTI  1:18.54                 
                     
15  Rebecca Maria Bagger  2005    318  40.03        1:20.56   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.14                 
                     
16  Amalie Brammer Kærgaard  2004    316  39.72        1:20.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.39                 
                     
17  Caroline Søgaard Pedersen  2005    316  39.63        1:20.78   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.94                 
                     
18  Freya Ry Nielsen  2005    307  38.62        1:21.51   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.82                 
                     
19  Emilia Gotfredsen  2005    280  41.26        1:24.04   
  GTI  1:27.24                 
                     
20  Amanda L. Munch-Jensen  2005    261  42.03        1:26.06   
  Solrød Svømmeklub  1:34.06                 
                     
21  Silja Sol Jørgensen  2005    225  43.27        1:30.47   
  Vordingborg Svømme Klub  1:36.15                 
                     
22  Cecilie Rasmussen  2005    221  45.06        1:30.94   
  Svømmeklubben SHS Stevns  1:36.75                 
                     
23  Emma F. Rouse  2004    211  43.79        1:32.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.83                 
                     
24  Mathilde Lund  2004    207  45.52        1:32.93   
  Solrød Svømmeklub  1:34.15                 
                     
25  Mathilde F Handberg  2005    190  46.28        1:35.68   
  Hvidovre Svømme Klub  1:36.58                 
                     
Annika Britt Larsen  2005              DNS   
  GTI  1:13.77                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    458  34.81        1:11.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.21                 
                     
Martine Damborg  2007    404  35.73        1:14.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.13                 
                     
Lara Smerdal  2006    379  37.98        1:16.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.24                 
                     
Mathilde Severs  2006    377  36.73        1:16.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.33                 
                     
Siv Reimer  2006    358  37.84        1:17.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.80                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    357  38.01        1:17.55   
  Solrød Svømmeklub  1:18.60                 
                     
Emily Reuter  2006    335  39.12        1:19.23   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.82                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    334  38.21        1:19.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.92                 
                     
Maica Jensen  2006    318  38.82        1:20.57   
  Hvidovre Svømme Klub  1:23.08                 
                     
10  Victoria Wiingaard  2006    315  39.35        1:20.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.52                 
                     
11  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    315  39.89        1:20.83   
  GTI  1:32.69                 
                     
12  Marie Nissov-Johansen  2006    314  38.90        1:20.96   
  Vest-Brøndby  1:22.88                 
                     
13  Malouca Laura Bruun  2007    306  39.61        1:21.61   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.91                 
                     
14  Rikke Therp  2006    306  40.12        1:21.62   
  Vest-Brøndby  1:22.48                 
                     
15  Jaqueline Haack  2006    302  39.80        1:21.97   
  Solrød Svømmeklub  1:21.79                 
                     
16  Amalie Backhausen  2006    296  40.35        1:22.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.08                 
                     
17  Molly Namensen  2006    293  40.63        1:22.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.98                 
                     
18  Laura Cecilie Salling  2006    286  40.59        1:23.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.55                 
                     
19  Nynne Zandra Opperfelt  2006    280  41.06        1:24.03   
  Solrød Svømmeklub  1:22.12                 
                     
20  Regitze Rosenkrantz  2006    280  40.68        1:24.06   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.95                 
                     
21  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    270  41.81        1:25.12   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.11                 
                     
22  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    269  41.44        1:25.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:29.08                 
                     
23  Olga Vejlby  2006    253  42.41        1:26.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.47                 
                     
24  Marie Skole Sørensen  2006    244  43.82        1:28.05   
  GTI  1:35.49                 
                     
25  Nina Katrine N. Nissen  2006    242  43.49        1:28.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.70                 
                     
26  Charlotte Hjortshøj  2006    241  42.38        1:28.39   
  Solrød Svømmeklub  1:27.03                 
                     
27  Wilma Nørgaard  2006    239  42.44        1:28.63   
  Vest-Brøndby  1:28.13                 
                     
28  Signe C. H. Naaby  2007    233  43.46        1:29.40   
  GTI  1:32.32                 
                     
29  Mathilde Johansen  2007    227  44.02        1:30.12   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.25                 
                     
30  Isabell Hansen  2007    226  1:30.33        1:30.33   
  Glostrup Svømmeklub  1:31.09                 
                     
31  Silje Egeberg Nordhald  2007    212  45.34        1:32.23   
  Vordingborg Svømme Klub  1:33.06                 
                     
32  Mille-Mai Krog  2007    203  47.55        1:33.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:39.13                 
                     
33  Hannah Bjerg Hagens  2007    201  45.60        1:33.79   
  Vest-Brøndby  1:33.38                 
                     
34  Agnes Højsteen  2007    198  45.93        1:34.31   
  Vest-Brøndby  1:36.04                 
                     
35  Signe Gyldenkærne  2006    198  1:34.41        1:34.41   
  Vordingborg Svømme Klub  1:36.68                 
                     
36  Alberte Berner Mikkelsen  2006    197  44.54        1:34.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:36.15                 
                     
37  Emma Spang  2006    194  44.84        1:34.96   
  Solrød Svømmeklub  1:37.18                 
                     
38  Mathilde Bremer Sørensen  2006    191  46.34        1:35.45   
  GTI  1:51.47                 
                     
39  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    184  46.15        1:36.63   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.08                 
                     
40  Caroline Haugland  2007    165  47.81        1:40.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:41.76                 
                     
41  Louise Popp-Madsen  2007    163  46.86        1:40.62   
  GTI  1:46.17                 
                     
42  Fiona Emilie West  2006    148  51.30        1:44.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:49.66                 
                     
43  Hannah Bjørneboe  2007    116  56.11        1:52.59   
  Vest-Brøndby  2:00.12                 
                     
44  Luna Lizette Marquardsen  2007    88  57.31        2:03.70   
  GTI                   
                     
Natalie Dang N. Larsen  2006              DSQ  SW 6.2 sv mave 50m 
  Vordingborg Svømme Klub  1:39.45                 
                     
Nikoline E. Larsen  2007              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Lyngby Svømmeklub  1:34.66                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Liechti  2008    224  43.67        1:30.49   
  Solrød Svømmeklub  1:31.41                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    209  44.72        1:32.67   
  Vest-Brøndby  1:35.90                 
                     
Smilla Hansson  2008    175  47.62        1:38.38   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.30                 
                     
Luka Revitz  2008    143  51.72        1:45.03   
  Vest-Brøndby  1:48.81                 
                     
Merle Otzen  2008    141  50.85        1:45.62   
  Vest-Brøndby  1:49.71                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    128  51.34        1:49.07   
  Vest-Brøndby  1:49.67                 
                     
Jasmin A. Didriksen  2009    128  52.20        1:49.18   
  GTI                   
                     
Emma De Palo-Jonas  2008    115  56.37        1:52.95   
  Vest-Brøndby  1:52.01                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    115  54.05        1:52.97   
  Vest-Brøndby  2:00.95                 
                     
10  Luna Madrid Poulsen  2009    112  53.75        1:54.07   
  GTI                   
                     
11  Liva Yri  2008    105  56.48        1:56.41   
  Vest-Brøndby  2:00.39                 
                     
12  Mathilde Dithmar  2009    99  57.43        1:58.89   
  GTI                   
                     
13  Anna Eirfeldt  2009    98  1:00.30        1:59.21   
  GTI                   
                     
14  Caroline Damhøj Andersen  2008    92  59.70        2:01.82   
  GTI                   
                     
15  Frida Christoffersen  2009    83  57.68        2:06.12   
  Vest-Brøndby  2:04.66                 
                     
16  Ida Matthesen  2009    78  1:02.09        2:08.25   
  Vest-Brøndby  2:15.52                 
                     
17  Sofia Linnea B. Pedersen  2009    63  1:04.01        2:17.88   
  GTI                   
                     
18  Maja Maria Rasmussen  2008    56  1:06.29        2:23.12   
  GTI                   
                     
19  Cecilia Janning  2009    53  1:11.27        2:26.21   
  Vest-Brøndby  2:32.48                 
                     
Angela Bang Svendsen  2008              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.59                 
                     
Mille Therp  2009              DNS   
  Vest-Brøndby  1:56.19                 
                     
Caroline Stefansen  2009              DSQ  SW 6.2 Ej rygl 25m 
  Vest-Brøndby  2:13.63                 
                     
Esther Bang Laursen  2009              DSQ  SW 6.4 EFB 25m 
  Vest-Brøndby  1:49.95                 
                     
Sarah Kjær Jensen  2008              DSQ  SW 6.4 EFB 50m 
  Vest-Brøndby  1:51.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:23 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark