Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
GTI Cup |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
13:05 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
638 |
27.91 |
1:00.09 |
1:36.94 |
|
2:07.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
593 |
27.89 |
1:04.52 |
1:39.79 |
|
2:10.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
553 |
27.80 |
1:02.35 |
1:41.97 |
|
2:13.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
698 |
27.37 |
58.28 |
1:34.85 |
|
2:03.56 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
602 |
28.40 |
1:01.75 |
1:39.90 |
|
2:09.83 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Badaker |
2002 |
|
564 |
27.82 |
1:00.67 |
1:41.58 |
|
2:12.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
|
550 |
27.22 |
59.30 |
1:41.61 |
|
2:13.75 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
|
524 |
29.44 |
1:04.03 |
1:43.48 |
|
2:15.93 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
498 |
29.77 |
1:06.55 |
1:46.62 |
|
2:18.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
468 |
29.78 |
1:04.33 |
1:48.59 |
|
2:21.16 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
|
464 |
28.74 |
1:04.95 |
1:48.34 |
|
2:21.60 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Gummer |
2002 |
|
434 |
29.86 |
1:08.08 |
1:50.74 |
|
2:24.72 |
|
|
GTI |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
409 |
31.02 |
1:09.19 |
1:52.88 |
|
2:27.65 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
502 |
29.75 |
1:03.93 |
1:45.82 |
|
2:17.85 |
|
|
GTI |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
493 |
30.65 |
1:06.86 |
1:47.53 |
|
2:18.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Bred |
2003 |
|
444 |
30.18 |
1:08.78 |
1:50.98 |
|
2:23.66 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Warberg |
2004 |
|
441 |
30.31 |
1:05.63 |
1:49.71 |
|
2:24.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
433 |
31.87 |
1:10.64 |
1:51.17 |
|
2:24.90 |
|
|
GTI |
2:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
|
428 |
30.66 |
1:08.76 |
1:50.90 |
|
2:25.38 |
|
|
GTI |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
424 |
32.65 |
1:11.69 |
1:52.43 |
|
2:25.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
|
412 |
32.72 |
1:12.05 |
1:53.49 |
|
2:27.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
|
403 |
31.58 |
1:08.68 |
1:53.44 |
|
2:28.36 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
396 |
34.79 |
1:14.69 |
1:54.66 |
|
2:29.20 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
|
392 |
32.44 |
1:12.96 |
1:54.54 |
|
2:29.77 |
|
|
GTI |
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
388 |
32.43 |
1:09.71 |
1:56.41 |
|
2:30.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
|
386 |
32.28 |
1:10.00 |
1:58.21 |
|
2:30.44 |
|
|
GTI |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Søby |
2004 |
|
385 |
32.61 |
1:10.52 |
1:56.09 |
|
2:30.61 |
|
|
GTI |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Thorn |
2004 |
|
349 |
33.01 |
1:13.82 |
2:00.22 |
|
2:35.57 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
|
332 |
33.82 |
1:16.24 |
2:03.10 |
|
2:38.23 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viggo Prehn |
2004 |
|
314 |
35.63 |
1:16.72 |
2:05.90 |
|
2:41.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
|
299 |
36.89 |
1:19.44 |
2:07.64 |
|
2:43.84 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
254 |
36.90 |
1:21.37 |
2:15.76 |
|
2:53.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
13:05 |
|