2019-08-18   16:13:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MADWAVE Challenge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag morgen 09.00

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MADWAVE CHALLENGE 2018    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 12, 100m Bryst D 2002-2004, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemærke  2003    612  34.88        1:13.43   
  Herlev Svømning  1:15.93                 
                     
Emilie Meng  2003    543  35.91        1:16.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.23                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    539  36.02        1:16.60   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.87                 
                     
Liva Buchholt Johansen  2003    526  36.21        1:17.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.88                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    504  36.55        1:18.33   
  Herlev Svømning  1:14.50                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    476  37.21        1:19.85   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.76                 
                     
Anja Xin Andersen  2004    470  38.05        1:20.20   
  Herlev Svømning  1:20.89                 
                     
Amalie Michelsen  2003    462  37.98        1:20.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.03                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004    456  38.93        1:21.00   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.64                 
                     
10  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    451  38.50        1:21.30   
  Herlev Svømning  1:21.79                 
                     
11  Frida Hvirring Kragh  2004    447  38.23        1:21.50   
  Hvidovre Svømme Klub  1:21.58                 
                     
12  Josefine Zebitz  2004    432  39.11        1:22.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.56                 
                     
13  Carla Lyhne Weiner  2003    427  39.09        1:22.80   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.99                 
                     
14  Esther Else Grubert  2003    415  39.39        1:23.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.22                 
                     
15  Luna Fyller Jacobsen  2003    408  39.47        1:24.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.68                 
                     
16  Emma Kjer Rasmussen  2004    391  40.63        1:25.26   
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.66                 
                     
17  Freya Nørlund Wentzel  2003    389  39.96        1:25.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.04                 
                     
18  Irma Nilsson  2004    388  39.79        1:25.45   
  Ystads Simsällskap  1:25.27                 
                     
19  Ida Oest  2003    383  40.55        1:25.86   
  Herlev Svømning  1:23.82                 
                     
20  Sofie Bak  2003    380  40.40        1:26.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:23.52                 
                     
21  Nanna Udby Laugesen  2004    359  40.69        1:27.67   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.54                 
                     
22  Linn Martinsson  2004    359  40.66        1:27.73   
  Ystads Simsällskap  1:27.19                 
                     
23  Elin Kjellberg  2003    347  40.85        1:28.72   
  Ystads Simsällskap  1:19.63                 
                     
24  Rebekka Giessing  2003    345  42.02        1:28.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.40                 
                     
25  Luna Trojlsgaard  2004    335  41.87        1:29.75   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:29.84                 
                     
26  Mathilde Yde Munkebæk  2003    313  42.83        1:31.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.81                 
                     
27  Ida Lund Järund  2003    241  47.27        1:40.10   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:40.47                 
                     
28  Marina Jönsson  2004    241  45.97        1:40.16   
  Ystads Simsällskap  1:43.57                 
                     
29  Laura Sonne Steen  2004    223  47.70        1:42.76   
  Hvidovre Svømme Klub  1:42.37                 
                     
30  Anna Melgar  2004    202  49.16        1:46.23   
  Ystads Simsällskap  1:39.19                 
                     
31  Mathilde Lund  2004    159  52.23        1:54.92   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Laura Bang  2004              DSQ  Ej samt berør v 75m 
  Søllerød Svømmeklub  1:34.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark