2019-08-19   21:37:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MADWAVE Challenge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag morgen 09.00

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MADWAVE CHALLENGE 2018    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 18, 100m Fly D 2002-2004, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemærke  2003    560  30.88        1:06.25   
  Herlev Svømning  1:04.07                 
                     
Esther Else Grubert  2003    535  31.46        1:07.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.84                 
                     
Sofie Maagøe  2003    530  31.71        1:07.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.36                 
                     
Freya Nørlund Wentzel  2003    520  31.46        1:07.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.19                 
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003    518  31.52        1:07.98   
  Herlev Svømning  1:08.40                 
                     
Amalie Michelsen  2003    513  31.65        1:08.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.74                 
                     
Jasmin Philip  2004    478  32.19        1:09.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.41                 
                     
Emilie Krog  2002    470  33.11        1:10.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.13                 
                     
Chastine Melhede  2002    448  33.29        1:11.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.22                 
                     
10  Anna Nørskov  2004    447  33.48        1:11.39   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.22                 
                     
11  Ida Jensdottir Fremming  2002    435  33.28        1:12.02   
  Herlev Svømning  1:09.36                 
                     
12  Olivia Callesen  2004    433  33.55        1:12.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.66                 
                     
13  Sarah Sirek Hansen  2003    421  33.96        1:12.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.30                 
                     
14  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    416  33.90        1:13.14   
  Herlev Svømning  1:12.16                 
                     
15  Freja Gjerløv  2003    401  33.40        1:14.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.09                 
                     
16  Anna Marie Nielsen  2004    378  34.45        1:15.49   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.04                 
                     
17  Thea F. Johansen  2003    371  34.65        1:15.94   
  Herlev Svømning  1:13.12                 
                     
18  Anja Xin Andersen  2004    349  35.30        1:17.52   
  Herlev Svømning  1:16.27                 
                     
19  Sara Melgar  2002    348  35.89        1:17.60   
  Ystads Simsällskap  1:14.97                 
                     
20  Emma Kjer Rasmussen  2004    334  35.60        1:18.70   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.56                 
                     
21  Nanna Udby Laugesen  2004    290  37.29        1:22.50   
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.72                 
                     
22  Ida Oest  2003    273  38.87        1:24.13   
  Herlev Svømning                   
                     
23  Linn Martinsson  2004    266  38.40        1:24.81   
  Ystads Simsällskap  1:27.61                 
                     
Mikkeline Mailund Clan  2004              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark