2019-10-17   11:02:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MADWAVE Challenge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag morgen 09.00

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MADWAVE CHALLENGE 2018    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 19, 100m Fly H 2001-2003, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    633  26.40        55.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.20                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002    633  25.64        55.99   
  Herlev Svømning  54.47                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    597  26.95        57.08   
  Herlev Svømning  56.78                 
                     
Felix Lund  2001    548  26.85        58.73   
  Herlev Svømning  59.46                 
                     
Laurits Kenskov  2001    531  27.42        59.34   
  Herlev Svømning  57.02                 
                     
Joakim Køhn  2003    526  28.09        59.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.43                 
                     
Jonas M. Jørgensen  2001    523  27.96        59.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.38                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    514  27.74        59.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.27                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    492  28.77        1:00.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.41                 
                     
10  Gustaf Persson  2001    485  27.74        1:01.19   
  Ystads Simsällskap  1:01.52                 
                     
11  Jannick Hansen  2001    455  28.95        1:02.48   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.59                 
                     
12  Theodor L Munch-Jensen  2002    453  29.04        1:02.60   
  Solrød Svømmeklub  1:02.68                 
                     
13  Mads Lind  2002    440  29.54        1:03.20   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.76                 
                     
14  Victor Bendix Beiter  2001    435  28.91        1:03.42   
  Herlev Svømning  1:01.32                 
                     
15  William Kristensen  2003    431  29.99        1:03.65   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.47                 
                     
16  Thomas Høgenhaug  2003    430  30.30        1:03.70   
  Søllerød Svømmeklub  1:05.15                 
                     
17  Malte Egholm Brøns  2003    426  29.46        1:03.85   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.84                 
                     
18  Luccas Dam Brenner  2001    424  29.61        1:03.96   
  Herlev Svømning  1:03.24                 
                     
19  Magnus Bækgaard Andersen  2001    393  29.83        1:05.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.39                 
                     
20  Asger Væver Hartvig  2002    381  30.33        1:06.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.24                 
                     
21  Oscar Cleemann  2003    368  30.54        1:07.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.71                 
                     
22  Carl Heyn Stage  2003    353  30.69        1:08.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.86                 
                     
23  Gustav Haugård Hansen  2002    349  30.00        1:08.24   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.37                 
                     
24  Fillip Bruhn  2003    345  31.04        1:08.54   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.43                 
                     
25  Valdemar Kristensen  2003    337  32.40        1:09.03   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.11                 
                     
26  Mathias Parkhøi  2003    313  32.98        1:10.81   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.26                 
                     
27  Mathias Jelshøj  2001    292  32.78        1:12.47   
  Herlev Svømning  1:17.80                 
                     
28  Xander Pontoppidan  2003    289  33.66        1:12.68   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.75                 
                     
29  Gustav Bendix Beiter  2003    258  33.08        1:15.48   
  Herlev Svømning  1:16.44                 
                     
30  Kasper Kusk  2003    253  35.62        1:15.98   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.84                 
                     
31  Marcus Elkjær Samson  2003    200  35.89        1:22.11   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.37                 
                     
Christoffer Hove  2002              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.72                 
                     
Kasper Milton Smith  2003              DSQ  tyvstart 
  Søllerød Svømmeklub  1:20.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark