Results for Aarhus Bymesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
480 |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
471 |
1:20.11 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
572 |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
523 |
1:17.38 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
520 |
1:17.50 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
473 |
1:20.01 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
454 |
1:21.13 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
442 |
1:21.81 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
416 |
1:23.51 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
411 |
1:23.86 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
407 |
1:24.08 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
344 |
1:28.93 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
334 |
1:29.86 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
319 |
1:31.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
241 |
1:40.16 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
240 |
1:40.26 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
205 |
1:45.65 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
191 |
1:48.12 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
389 |
1:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
347 |
1:28.66 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
326 |
1:30.55 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
312 |
1:31.91 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
297 |
1:33.44 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Marx |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
1:34.95 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
276 |
1:35.71 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
269 |
1:36.55 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
258 |
1:37.84 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
240 |
1:40.29 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
217 |
1:43.66 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
214 |
1:44.23 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
213 |
1:44.29 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
203 |
1:45.94 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
193 |
1:47.82 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
188 |
1:48.67 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
185 |
1:49.30 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
193 |
1:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
190 |
1:48.30 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
|
183 |
1:49.71 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
169 |
1:52.58 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
149 |
1:57.57 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
148 |
1:57.74 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 12:08:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|