2020-11-23   20:10:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: SydEnergi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte M Hansen  2000    494  33.58  1:14.78  2:00.75    2:34.05   
  Herlev Svømning  2:31.94                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    488  31.06  1:08.55  1:57.67    2:34.76   
  Solrød Svømmeklub  2:41.03                 
                     
Amalie Schou  2003    470  33.88  1:15.25  1:59.93    2:36.66   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.78                 
                     
Ida L. Bendtsen  2000    448  33.38  1:13.27  2:01.26    2:39.18   
  DeltaSwim  2:36.59                 
                     
Katrine Sofie Wienberg  2002    431  33.30  1:13.33  2:02.35    2:41.26   
  Horsens Svømmeklub  2:43.84                 
                     
Gro Sørensen  2002    405  37.09  1:20.49  2:06.62    2:44.62   
  Aarhus Swim  2:49.13                 
                     
Caroline Nymann Sørensen  2002    404  33.91  1:17.10  2:06.12    2:44.79   
  Horsens Svømmeklub  2:48.72                 
                     
Emma Karlsson  2003    396  35.15  1:18.66  2:06.82    2:45.87   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:54.44                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003    390  37.70  1:21.73  2:08.25    2:46.71   
  Haderslev Svømme Klub  2:50.04                 
                     
10  Sofia Levisen  2002    380  37.65  1:19.29  2:09.52    2:48.18   
  Solrød Svømmeklub  2:52.14                 
                     
11  Astrid Permin  2003    376  36.26  1:19.03  2:10.16    2:48.71   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.54                 
                     
12  Liv Kousgaard  2003    370  34.97  1:20.15  2:07.38    2:49.63   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.08                 
                     
13  Lærke Samsø Svenningsen  2002    352  38.56  1:21.21  2:13.69    2:52.55   
  Solrød Svømmeklub  2:55.12                 
                     
14  Julie Hoffmann  2003    296  39.24  1:25.89  2:22.21    3:02.65   
  Holstebro Svømme Club  2:52.00                 
                     
15  Trine Ydemann Pedersen  2003    279  40.23  1:30.73  2:25.92    3:06.42   
  H.G.F. Svømning  3:09.72                 
                     
16  Josefine Lassen  2003    127  49.23        4:02.10   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mikkeline Mentz  2001              DSQ  Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub  2:29.53                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: SydEnergi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    518  34.66  1:13.70  1:55.97    2:31.67   
  Esbjerg Svømmeklub  2:41.82                 
                     
Ellen Jensen  2005    506  33.10  1:13.58  1:59.16    2:32.87   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:37.64                 
                     
Maja Stamholt  2005    435  34.50  1:15.22  2:05.10    2:40.77   
  Haderslev Svømme Klub  2:49.02                 
                     
Nanna Langvad  2005    418  35.02  1:16.69  2:06.78    2:42.96   
  Aarhus Swim  2:56.10                 
                     
Sofie Bjerre  2005    376  35.37  1:16.26  2:08.16    2:48.82   
  Holstebro Svømme Club  2:47.40                 
                     
Mathilde Hedekær Mischorr  2005    367  36.79  1:17.68  2:09.65    2:50.10   
  Esbjerg Svømmeklub  3:06.64                 
                     
Sara Baumgartner  2005    365  36.13  1:20.21  2:10.92    2:50.51   
  Aarhus Swim  2:47.51                 
                     
Maja Fjordside Jensen  2005    364  40.09  1:21.53  2:10.85    2:50.58   
  Holstebro Svømme Club  2:53.96                 
                     
Freja Krøjgaard Olesen  2005    349  37.52  1:24.04  2:12.97    2:52.98   
  Aarhus Swim                   
                     
10  Astrid Gregersen  2005    337  38.51  1:23.69  2:13.87    2:55.01   
  Esbjerg Svømmeklub  3:05.21                 
                     
11  Emmalina Long  2004    336  37.75  1:22.27  2:13.88    2:55.12   
  Aarhus Swim  2:59.92                 
                     
12  Karoline Andersen Krabbe  2005    311  40.98  1:27.96  2:17.31    2:59.76   
  Holstebro Svømme Club  3:16.04                 
                     
13  Laura Løh  2005    301  41.80  1:28.55  2:18.46    3:01.69   
  Holstebro Svømme Club  3:19.54                 
                     
14  Malou Sophie Stormes  2005    293  39.98  1:26.21  2:21.49    3:03.47   
  H.G.F. Svømning  3:00.90                 
                     
15  Stephanie Hansen  2004    289  37.45  1:25.38  2:20.39    3:04.23   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Emma Blix Kristensen  2005    287  42.52  1:30.21  2:21.68    3:04.59   
  Aarhus Swim  3:07.89                 
                     
17  Mathilde Lund  2004    279  40.41  1:28.58  2:26.17    3:06.30   
  Solrød Svømmeklub  3:52.96                 
                     
18  Freja Bjørn  2005    279  37.59  1:26.03  2:27.43    3:06.40   
  Aarhus Swim                   
                     
19  Anne Horn  2004    273  43.04  1:31.86  2:22.42    3:07.72   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
20  Mette Aagesen Jensen  2004    271  38.83  1:26.17  2:25.81    3:08.17   
  Aarhus Swim  3:05.84                 
                     
21  Amalie Lind Pedersen  2005    261  40.88  1:27.15  2:27.78    3:10.53   
  Holstebro Svømme Club  3:35.91                 
                     
22  Emma Oleander  2004    255  43.67  1:32.38  2:30.35    3:12.13   
  Horsens Svømmeklub  3:15.03                 
                     
23  Amalie Marie Wienberg  2005    252  41.51  1:32.26  2:25.53    3:12.70   
  Horsens Svømmeklub  3:17.44                 
                     
24  Sofie Keller  2005    243  42.00  1:32.75  2:33.31    3:15.27   
  Bov IF  3:22.42                 
                     
25  Maja Emilie Skjødt  2005    238  47.66  1:36.82  2:33.45    3:16.37   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
26  Andrea Sønderby  2004    229  42.96  1:32.80  2:32.04    3:19.10   
  Holstebro Svømme Club  3:18.13                 
                     
27  Frida B. Kristensen  2005    177  50.83  1:50.42  2:49.62    3:36.78   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
28  Karoline Friis  2004    136  52.09  1:53.87  3:04.74    3:56.87   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Lærke Silkjær Lorentzen  2005              DSQ  Afs ryg på maven 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: SydEnergi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    420  35.58  1:16.24  2:04.49    2:42.72   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:40.63                 
                     
Alberte Pedersen  2006    391  36.01  1:18.67  2:08.72    2:46.52   
  Holbæk Svømme Klub  2:50.80                 
                     
Anne Stamholt  2006    371  38.41  1:22.39  2:12.24    2:49.44   
  Haderslev Svømme Klub  2:58.22                 
                     
Mille Dahl Lindholm  2006    348  38.77  1:22.61  2:13.45    2:53.17   
  Holstebro Svømme Club  3:00.81                 
                     
Rikke Friis Kanstrup  2006    345  36.83  1:19.40  2:12.24    2:53.64   
  Aarhus Swim  2:56.41                 
                     
Millie Møller  2007    335  37.68  1:23.40  2:16.05    2:55.35   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.10                 
                     
Maria Lysgaard  2006    320  40.04  1:26.78  2:14.62    2:58.16   
  Aarhus Swim  3:18.21                 
                     
Sofie Schmidt-Petersen  2007    317  38.79  1:25.63  2:16.17    2:58.57   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Signe Kristensen  2006    304  39.40  1:26.79  2:21.91    3:01.09   
  Horsens Svømmeklub  3:02.36                 
                     
10  Karoline Hellesøe  2006    299  40.59  1:26.44  2:21.96    3:02.23   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:12.44                 
                     
11  Caroline van Vliet  2006    274  40.18  1:27.44  2:25.49    3:07.43   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:18.33                 
                     
12  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    264  44.01  1:32.56  2:27.10    3:09.87   
  Aarhus Swim  3:19.24                 
                     
13  Nora Louise Rebouh  2006    260  42.20  1:29.29  2:28.17    3:10.75   
  Holstebro Svømme Club  3:24.67                 
                     
14  Emilie Staub Rasmussen  2006    256  46.38  1:34.99  2:28.77    3:11.79   
  Aarhus Swim  3:27.23                 
                     
15  Clara Wesselhoff  2006    207  41.10  1:37.12  2:40.04    3:25.90   
  Haderslev Svømme Klub  3:33.90                 
                     
16  Line Bach-Henriksen  2007    198  54.99  1:43.33  2:41.14    3:28.73   
  Esbjerg Svømmeklub  3:45.97                 
                     
17  Anna Emilie Damgaard  2006    194  47.70  1:42.33  2:42.61    3:30.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:16.82                 
                     
Rikke Ydemann Pedersen  2006              DNS   
  H.G.F. Svømning  3:41.92                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: SydEnergi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    309  38.48  1:23.36  2:18.40    3:00.08   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:01.74                 
                     
Caroline Petersen  2008    234  44.45  1:31.43  2:35.79    3:17.52   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Lotta Træger  2008    185  48.32  1:40.90  2:48.24    3:33.86   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:46.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Mose  2000    549  28.25  1:03.32  1:43.80    2:13.86   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.85                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    496  28.69  1:06.59  1:47.91    2:18.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:21.29                 
                     
Oliver Mølby  2001    425  30.92  1:08.79  1:52.52    2:25.79   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.91                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    394  31.07  1:07.83  1:55.09    2:29.42   
  Horsens Svømmeklub  2:32.43                 
                     
Bjørn Sandbeck  1999    385  32.00  1:09.49  1:55.96    2:30.58   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.00                 
                     
Mads Iversen  2002    379  29.92  1:11.09  1:56.94    2:31.44   
  Skanderborg Svømmeklub  2:43.26                 
                     
Morten Kilhof  2000    369  33.05  1:12.29  1:58.58    2:32.78   
  Solrød Svømmeklub  2:35.83                 
                     
Jonathan Bos  1998    333  33.86  1:19.01  2:03.48    2:38.13   
  Haderslev Svømme Klub  2:34.39                 
                     
Frederik Holm Wester  2000    330  34.87  1:14.77  2:02.48    2:38.56   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.00                 
                     
10  Mathias Jørgensen  2002    305  33.99  1:14.35  2:05.71    2:42.84   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:59.88                 
                     
11  Rasmus Skorstengaard  2001    303  36.74  1:23.17  2:07.56    2:43.10   
  DeltaSwim  2:51.97                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Lei Lamberg  2004    472  30.54  1:06.60  1:47.63    2:20.76   
  Aarhus Swim  2:20.99                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    458  32.28  1:09.29  1:50.64    2:22.20   
  Aarhus Swim  2:27.09                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    427  32.19  1:09.11  1:52.15    2:25.56   
  Aarhus Swim  2:29.92                 
                     
Christian Oxenvad  2003    426  31.97  1:09.05  1:52.05    2:25.59   
  Haderslev Svømme Klub  2:34.82                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    406  32.88  1:11.01  1:53.90    2:27.97   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.27                 
                     
Anders Mose  2004    384  32.40  1:13.46  1:56.37    2:30.77   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.67                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    359  33.49  1:14.58  1:59.83    2:34.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.32                 
                     
Rasmus Pedersen  2003    359  33.81  1:11.91  1:59.07    2:34.19   
  Holstebro Svømme Club  2:31.95                 
                     
Casper Fink  2003    356  34.19  1:12.46  1:58.52    2:34.55   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:39.52                 
                     
10  Benjamin Koch Andersen  2004    349  31.29  1:11.94  1:55.74    2:35.59   
  Solrød Svømmeklub  2:40.86                 
                     
11  Gustav K Kjeldsen  2004    330  35.76  1:15.62  2:05.47    2:38.51   
  Holstebro Svømme Club  2:35.01                 
                     
12  Marius V. Kjærsgaard  2004    328  35.02  1:17.68  2:05.09    2:38.83   
  Bov IF  2:40.77                 
                     
13  Nicholas Kristiansen  2004    320  36.31  1:17.84  2:04.12    2:40.12   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:51.85                 
                     
14  Leonard Steen Jensen  2003    320  35.63  1:14.13  2:04.17    2:40.21   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.25                 
                     
15  Rasmus Remme Svendsen  2003    319  33.15  1:13.61  2:02.41    2:40.41   
  Holstebro Svømme Club  2:43.81                 
                     
16  Nikolaj Pilgaard  2004    288  37.55  1:18.21  2:07.66    2:45.83   
  Holstebro Svømme Club  2:57.74                 
                     
17  Simon Kloster Sørensen  2003    286  36.28  1:20.16  2:09.35    2:46.22   
  H.G.F. Svømning  2:54.35                 
                     
18  Frej Liltorp  2004    257  39.19  1:27.25  2:14.68    2:52.21   
  Skanderborg Svømmeklub  2:59.39                 
                     
19  Marcus Kjær Nielsen  2004    242  38.48  1:24.84  2:20.59    2:55.92   
  Haderslev Svømme Klub  3:16.26                 
                     
20  Thor Bjørn Skinne  2003    240  37.97  1:21.42  2:16.78    2:56.25   
  Solrød Svømmeklub  3:00.20                 
                     
21  Oscar Hove Lasthein  2004    227  36.50  1:24.46  2:18.82    2:59.58   
  Aarhus Swim  3:20.66                 
                     
22  Jacob Mxrup  2004    220  37.14  1:23.68  2:20.28    3:01.38   
  H.G.F. Svømning                   
                     
23  Jakob Frimand  2004    192  41.63  1:30.87  2:28.42    3:09.97   
  H.G.F. Svømning  3:51.64                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mads Halfdan Nielsen  2004              DSQ  asynk benspark bryst 
  Aarhus Swim  3:05.52                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Dalby Østerberg  2005    348  32.61  1:12.58  1:59.16    2:35.83   
  Aarhus Swim  2:44.19                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    301  37.66  1:17.91  2:06.53    2:43.46   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:52.78                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    296  36.41  1:20.78  2:05.01    2:44.46   
  Aarhus Swim  2:45.15                 
                     
Magnus Fogh  2005    257  37.90  1:19.76  2:13.91    2:52.24   
  Aarhus Swim  3:09.75                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    235  37.54  1:22.85  2:15.35    2:57.56   
  Esbjerg Svømmeklub  3:10.23                 
                     
Andreas Bahnsen  2005    220  38.41  1:25.26  2:20.54    3:01.56   
  Haderslev Svømme Klub  3:12.31                 
                     
Elliott Mitaine  2006    170  39.12  1:31.24  2:31.50    3:17.62   
  Skanderborg Svømmeklub  3:23.49                 
                     
Elias Alminde Pedersen  2006    162  46.42  1:37.65  2:37.23    3:20.73   
  H.G.F. Svømning  3:11.07                 
                     
Bertil Tidemann  2006              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  3:06.95                 
                     
Hjalte S Mathiasen  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.65                 
                     
Mikkel Hyldahl  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Alexander Drachmann  2005              DSQ  Asynk arm v. 25 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Casper Boest  2005              DSQ  afs ryg på maven 
  Aarhus Swim  3:02.87                 
                     
Mikkel Borreskov  2005              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club  3:08.76                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boris Gamishev  2007    268  37.47  1:21.85  2:12.11    2:49.97   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:02.85                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    216  39.36  1:29.48  2:22.27    3:02.55   
  Esbjerg Svømmeklub  3:14.27                 
                     
Emil Askov Møller Peterse  2007    139  50.06  1:48.68  2:44.25    3:31.59   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:09   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Comtec International 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Vang-Jensen  2003    470  40.19  1:24.71  2:09.60    2:52.99   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.29                 
                     
Amalie Antonsen  2003    382  41.22  1:27.96  2:16.00    3:05.38   
  Horsens Svømmeklub  3:02.80                 
                     
Lærke Iversen  2003    223  48.79  1:45.61  2:43.80    3:41.75   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:52.33                 
                     
Celine Termark Brock  2000              DNS   
  Herlev Svømning  3:02.48                 
                     
Ida Oest  2003              DSQ  flyben 170-200m 
  Herlev Svømning  3:00.58                 
                     
Naja Johnsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  3:32.23                 
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Comtec International 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Jensen  2005    456  39.02  1:23.97  2:09.23    2:54.71   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.36                 
                     
Luna Holm Møller  2004    437  39.92  1:24.98  2:10.92    2:57.24   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:57.18                 
                     
Jette Muusmann  2005    427  39.55  1:23.91  2:10.17    2:58.62   
  Bov IF  3:03.40                 
                     
Rose Pernille Simon  2004    406  38.52  1:23.83  2:11.94    3:01.60   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:04.95                 
                     
Anne Horn  2004    332  44.70  1:34.89  2:26.33    3:14.20   
  Haderslev Svømme Klub  3:18.53                 
                     
Karoline Andersen Krabbe  2005    325  44.96  1:34.92  2:25.50    3:15.58   
  Holstebro Svømme Club  3:17.08                 
                     
Katrine Kristensen  2004    324  45.53  1:36.02  2:26.52    3:15.84   
  Haderslev Svømme Klub  3:19.58                 
                     
Emma Blix Kristensen  2005    298  45.20  1:36.33  2:28.52    3:21.36   
  Aarhus Swim  3:15.94                 
                     
Linnea Persson  2004    271  45.56  1:38.92  2:33.79    3:27.80   
  H.G.F. Svømning  3:32.12                 
                     
10  Louise Brendholdt Winkel  2004    252  49.26  1:43.87  2:38.02    3:32.86   
  Holstebro Svømme Club  3:34.37                 
                     
11  Signe N. Andersen  2004    217  49.28  1:48.15  2:46.79    3:43.93   
  H.G.F. Svømning  3:54.02                 
                     
Thea Sofie Holm Petersen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  3:48.69                 
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Comtec International 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Øhlenschlæger  2006    430  40.98  1:25.83  2:12.33    2:58.22   
  Esbjerg Svømmeklub  3:03.95                 
                     
Maria Lysgaard  2006    370  42.75  1:32.28  2:20.36    3:07.38   
  Aarhus Swim  3:18.81                 
                     
Anna Bach  2006    329  44.77  1:32.81  2:24.58    3:14.78   
  Holstebro Svømme Club  3:38.52                 
                     
Anne Thastrup-Hansen  2006    316  47.36  1:38.30  2:28.54    3:17.55   
  Haderslev Svømme Klub  3:28.65                 
                     
Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    291  47.56  1:40.21  2:32.74    3:23.04   
  Esbjerg Svømmeklub  3:34.79                 
                     
Line Horn  2006    262  49.26  1:43.19  2:35.83    3:30.14   
  Haderslev Svømme Klub  3:41.92                 
                     
Emilie Petz Nielsen  2007    187  53.13  1:53.24  2:54.57    3:55.08   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:59.87                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006              DSQ  indad rot. fødder 
  Esbjerg Svømmeklub  3:15.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:09 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:19   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Jysk Geoteknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Teuchler  2000    444  35.28  1:14.81  1:55.58    2:37.79   
  DeltaSwim  2:36.98                 
                     
Martin Broch  2001    433  35.54  1:16.17  1:57.42    2:39.08   
  DeltaSwim  2:40.66                 
                     
Karl Johansen  2002    366  37.62  1:20.62  2:04.50    2:48.25   
  DeltaSwim  2:58.68                 
                     
Jeppe K Rasmussen  2002    246  42.94  1:31.68  2:22.32    3:12.10   
  H.G.F. Svømning  3:11.17                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Jysk Geoteknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    513  34.55  1:13.58  1:52.13    2:30.45   
  Esbjerg Svømmeklub  2:29.98                 
                     
Frederik Lindholm  2004    466  35.23  1:15.23  1:55.27    2:35.28   
  Aarhus Swim  2:35.07                 
                     
Anton Pedersen  2003    355  37.64  1:21.10  2:05.74    2:50.00   
  Esbjerg Svømmeklub  2:52.79                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    341  38.53  1:23.82  2:09.38    2:52.37   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.07                 
                     
Mikkel Nielsen  2004    330  40.06  1:24.84  2:10.10    2:54.13   
  Holbæk Svømme Klub  3:01.25                 
                     
Sander Kejser  2003    185  47.26  1:42.63  2:39.31    3:31.25   
  H.G.F. Svømning  3:38.36                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Jysk Geoteknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Drechsler  2005    399  36.02  1:17.30  1:59.94    2:43.53   
  Holstebro Svømme Club  2:50.35                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    340  38.88  1:23.18  2:07.75    2:52.43   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:56.46                 
                     
Carl Clausen  2005    322  39.18  1:23.73  2:09.98    2:55.71   
  Esbjerg Svømmeklub  3:08.36                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    319  39.49  1:24.96  2:11.58    2:56.18   
  Aarhus Swim  2:56.24                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    301  40.35  1:26.49  2:12.91    2:59.65   
  Esbjerg Svømmeklub  3:06.74                 
                     
Nicolas Duvander  2005    299  40.37  1:27.33  2:13.50    3:00.10   
  Esbjerg Svømmeklub  3:03.04                 
                     
Kasper Petersen  2006    286  41.15  1:28.43  2:17.46    3:02.59   
  Skanderborg Svømmeklub  3:07.10                 
                     
Karl Heeb  2005    268  41.99  1:29.16  2:18.64    3:06.71   
  Esbjerg Svømmeklub  3:13.97                 
                     
Rasmus Thulstrup Lemming  2005    170  49.02  1:44.07  2:41.21    3:37.38   
  H.G.F. Svømning  3:50.36                 
                     
10  David Hansen Hobolt  2006    166  50.13  1:46.78  2:43.22    3:39.05   
  Haderslev Svømme Klub  3:56.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:19 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Ekko Fisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jørgensen  2001    549          28.00   
  Esbjerg Svømmeklub  27.46                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    503          28.82   
  Solrød Svømmeklub  29.24                 
Julie Gadgaard  2001    497          28.94   
  Esbjerg Svømmeklub  28.54                 
Celine Termark Brock  2000    490          29.08   
  Herlev Svømning  28.88                 
Nanette Nikolajsen  2000    486          29.15   
  Esbjerg Svømmeklub  27.72                 
Mikkeline Mentz  2001    484          29.19   
  Holbæk Svømme Klub  28.65                 
Caroline Nymann Sørensen  2002    483          29.21   
  Horsens Svømmeklub  29.02                 
Kasandra Isager  2000    467          29.55   
  Esbjerg Svømmeklub  28.51                 
Mie Mørkedal  2003    464          29.60   
  Holbæk Svømme Klub  29.75                 
10  Frederikke Møller Pedersen  2002    452          29.86   
  Esbjerg Svømmeklub  29.18                 
11  Ida L. Bendtsen  2000    451          29.89   
  DeltaSwim  28.90                 
12  Amalie Schou  2003    444          30.04   
  Gentofte Svømme Klub  29.89                 
13  Alberte M Hansen  2000    443          30.07   
  Herlev Svømning  28.99                 
14  Ida Larsen  2000    438          30.19   
  Holbæk Svømme Klub  29.51                 
15  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    429          30.39   
  Holbæk Svømme Klub  30.37                 
16  Maria Møller Glargaard  2001    428          30.41   
  Esbjerg Svømmeklub  29.13                 
17  Ida Hebeltoft  2003    427          30.44   
  Herlev Svømning  29.93                 
18  Katrine Sofie Wienberg  2002    426          30.47   
  Horsens Svømmeklub  30.32                 
19  Kirstine Kjær Sørensen  2003    424          30.50   
  Skanderborg Svømmeklub  30.77                 
20  Caroline Vang-Jensen  2003    424          30.51   
  Gentofte Svømme Klub  30.29                 
21  Astrid Permin  2003    419          30.63   
  Gentofte Svømme Klub  31.60                 
22  Lizette Nikolajsen  2003    416          30.71   
  Esbjerg Svømmeklub  31.10                 
23  Lærke Samsø Svenningsen  2002    405          30.98   
  Solrød Svømmeklub  30.73                 
24  Naja Johnsen  2003    402          31.06   
  Haderslev Svømme Klub  33.03                 
25  Katharina Schmidt Madsen  2001    401          31.07   
  Esbjerg Svømmeklub  29.66                 
26  Liv Kousgaard  2003    401          31.09   
  Esbjerg Svømmeklub  31.24                 
27  Alberte Sommerlund Pedersen  2002    400          31.10   
  Esbjerg Svømmeklub  29.16                 
28  Sofia Levisen  2002    391          31.35   
  Solrød Svømmeklub  30.56                 
29  Jasmina K. Jacobsen  2003    384          31.53   
  Esbjerg Svømmeklub  31.58                 
30  Emma Lundorff Johannsen  2003    378          31.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.57                 
31  Line Heise  2003    371          31.91   
  H.G.F. Svømning  31.51                 
32  Fiona Hansen Hobolth  2003    355          32.37   
  Haderslev Svømme Klub  32.76                 
33  Hanya Pedersen  2003    352          32.47   
  Esbjerg Svømmeklub  31.39                 
34  Gro Sørensen  2002    349          32.54   
  Aarhus Swim  33.12                 
35  Sara Farag  2003    339          32.87   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.19                 
36  Victoria Hansen  2003    328          33.23   
  Esbjerg Svømmeklub  32.39                 
37  Amalie Antonsen  2003    318          33.56   
  Horsens Svømmeklub  32.75                 
38  Trine Ydemann Pedersen  2003    307          33.99   
  H.G.F. Svømning  33.67                 
39  Freja Gram  2001    275          35.22   
  H.G.F. Svømning  36.78                 
40  Lærke Iversen  2003    248          36.49   
  Erritsø Gymnastik Og IF  39.11                 
41  Josefine Lassen  2003    220          37.95   
  Haderslev Svømme Klub  40.68                 
42  Stine Hansen  2003    202          39.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF  37.68                 
Emilie Kristiansen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  33.26                 
Julie Hoffmann  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  29.96                 
Camilla Bitz Witt  2003              DSQ  Tyvstart 
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.59                 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Ekko Fisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    495          28.98   
  Esbjerg Svømmeklub  29.39                 
Nanna Langvad  2005    485          29.17   
  Aarhus Swim  31.38                 
Ida Jacobsen  2005    477          29.33   
  Esbjerg Svømmeklub  31.09                 
Mille Broholm Brixen  2005    466          29.56   
  Holstebro Svømme Club  29.73                 
Maja Stamholt  2005    454          29.82   
  Haderslev Svømme Klub  29.94                 
Roseline Løkkegaard  2004    426          30.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.26                 
Maria Mathiesen  2004    423          30.54   
  Esbjerg Svømmeklub  30.15                 
Sofie Bjerre  2005    416          30.71   
  Holstebro Svømme Club  30.40                 
Thea Sofie Holm Petersen  2005    404          31.00   
  Horsens Svømmeklub  31.42                 
10  Maja Fjordside Jensen  2005    402          31.06   
  Holstebro Svømme Club  30.81                 
11  Louise Ovesen  2004    394          31.27   
  DeltaSwim  32.69                 
12  Cheyenne Erdmann  2004    378          31.69   
  Bov IF  33.44                 
13  Stephanie Hansen  2004    362          32.16   
  Esbjerg Svømmeklub  31.71                 
14  Katrine Kristensen  2004    360          32.23   
  Haderslev Svømme Klub  31.92                 
15  Jette Muusmann  2005    356          32.34   
  Bov IF  33.04                 
16  Katrine Nørfjand  2004    348          32.57   
  Holstebro Svømme Club  34.04                 
17  Emmalina Long  2004    342          32.77   
  Aarhus Swim  33.48                 
18  Mette Aagesen Jensen  2004    341          32.80   
  Aarhus Swim  32.58                 
19  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    330          33.16   
  Esbjerg Svømmeklub  32.70                 
20  Emma Oleander  2004    327          33.25   
  Horsens Svømmeklub  33.61                 
21  Malou Sophie Stormes  2005    325          33.33   
  H.G.F. Svømning  33.35                 
22  Amalie Marie Wienberg  2005    320          33.52   
  Horsens Svømmeklub  33.24                 
23  Amalie Lind Pedersen  2005    316          33.65   
  Holstebro Svømme Club  33.98                 
24  Astrid Gregersen  2005    307          33.98   
  Esbjerg Svømmeklub  33.67                 
25  Lærke Silkjær Lorentzen  2005    302          34.16   
  Holstebro Svømme Club  34.73                 
26  Andrea Sønderby  2004    299          34.29   
  Holstebro Svømme Club  33.94                 
27  Freja Krøjgaard Olesen  2005    294          34.47   
  Aarhus Swim  35.16                 
28  Mathilde Lund  2004    293          34.49   
  Solrød Svømmeklub  35.17                 
29  Sofie Keller  2005    278          35.10   
  Bov IF  37.43                 
30  Maja Kirstine Karlsen  2005    275          35.22   
  Haderslev Svømme Klub  35.95                 
31  Signe N. Andersen  2004    240          36.86   
  H.G.F. Svømning  38.37                 
32  Maja Emilie Skjødt  2005    238          36.97   
  Haderslev Svømme Klub  36.61                 
33  Frida B. Kristensen  2005    228          37.53   
  Haderslev Svømme Klub  37.41                 
34  Silje Pedersen  2004    225          37.68   
  H.G.F. Svømning  38.83                 
35  Linnea Persson  2004    213          38.34   
  H.G.F. Svømning                   
36  Nanna W Povlsen  2005    201          39.11   
  Erritsø Gymnastik Og IF  40.32                 
Karoline Friis  2004              DSQ  Tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Ekko Fisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    494          29.00   
  Esbjerg Svømmeklub  29.61                 
Clara Kapke  2006    419          30.62   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.94                 
Sofie Schmidt-Petersen  2007    418          30.65   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Alberte Pedersen  2006    414          30.76   
  Holbæk Svømme Klub  30.22                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    382          31.59   
  Aarhus Swim  32.72                 
Mille Dahl Lindholm  2006    379          31.66   
  Holstebro Svømme Club  32.22                 
Signe Kristensen  2006    379          31.66   
  Horsens Svømmeklub  32.18                 
Karoline Hellesøe  2006    363          32.12   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.55                 
Anne Stamholt  2006    361          32.19   
  Haderslev Svømme Klub  32.21                 
10  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    352          32.46   
  Esbjerg Svømmeklub  33.68                 
11  Millie Møller  2007    342          32.76   
  Esbjerg Svømmeklub  32.24                 
12  Sofie Skibelund  2007    271          35.43   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.79                 
13  Andrea Bjerring Pedersen  2007    262          35.80   
  Esbjerg Svømmeklub  36.56                 
14  Emilie Staub Rasmussen  2006    261          35.86   
  Aarhus Swim  37.84                 
15  Andrea Berg Nielsen  2007    251          36.34   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.67                 
16  Laura Worm Glæsner  2006    245          36.62   
  Esbjerg Svømmeklub  41.40                 
17  Anna Emilie Damgaard  2006    239          36.93   
  Svømmeklubben Sønderborg  40.05                 
18  Line Horn  2006    221          37.90   
  Haderslev Svømme Klub  38.69                 
19  Clara Wesselhoff  2006    204          38.94   
  Haderslev Svømme Klub  39.12                 
20  Kristine Walløe Poulsen  2007    131          45.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
Anna Dora Bernsdorf  2006              DNS   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  32.76                 
Karoline R. Frederiksen  2006              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  31.42                 
Emilie Øhlenschlæger  2006              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  32.13                 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Ekko Fisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Petersen  2008    307          33.97   
  Skanderborg Svømmeklub  34.68                 
Lotta Træger  2008    229          37.45   
  Svømmeklubben Sønderborg  40.53                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:05   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Svane-From  2000    532          25.00   
  Herlev Svømning  25.50                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    522          25.15   
  Solrød Svømmeklub  25.44                 
Oliver Christensen  2000    502          25.49   
  Esbjerg Svømmeklub  25.37                 
Oliver Mølby  2001    501          25.50   
  Esbjerg Svømmeklub  25.01                 
Oliver Kramer Andersen  1999    488          25.72   
  Esbjerg Svømmeklub  25.00                 
Lucas Grinderslev  2001    463          26.17   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.60                 
Christopher Kristiansen  2000    449          26.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  26.83                 
Jakob Mose  2000    448          26.47   
  Esbjerg Svømmeklub  25.98                 
Frederik Pedersen  2002    443          26.56   
  Holbæk Svømme Klub  26.46                 
10  Alexander E. Pedersen  2002    431          26.81   
  Holbæk Svømme Klub  27.19                 
11  Anders Eenberg  2001    428          26.88   
  Esbjerg Svømmeklub  26.55                 
12  Bjørn Sandbeck  1999    421          27.02   
  Gentofte Svømme Klub  26.52                 
13  Nicklas B. Christensen  2002    405          27.38   
  Horsens Svømmeklub  27.45                 
14  Mads Iversen  2002    401          27.47   
  Skanderborg Svømmeklub  27.79                 
15  Mads Frederik Eilersen  2001    387          27.78   
  Gentofte Svømme Klub  27.45                 
16  Mathias Jelshøj  2001    386          27.81   
  Herlev Svømning  27.17                 
17  Oliver Kjærgaard  2001    372          28.17   
  Esbjerg Svømmeklub  27.46                 
18  Morten Kilhof  2000    370          28.20   
  Solrød Svømmeklub  27.19                 
19  Mathias Teuchler  2000    355          28.60   
  DeltaSwim  28.01                 
20  Karl Johansen  2002    351          28.71   
  DeltaSwim  28.73                 
21  Simon Finch  2002    322          29.55   
  Skanderborg Svømmeklub  29.87                 
22  Jonathan Bos  1998    316          29.74   
  Haderslev Svømme Klub  29.62                 
23  Tobias Hejslet  2001    306          30.04   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.09                 
24  Rasmus Skorstengaard  2001    301          30.23   
  DeltaSwim  29.51                 
Frederik Holm Wester  2000              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  28.84                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Holm  2003    428          26.87   
  Herlev Svømning  27.02                 
Christian Oxenvad  2003    387          27.80   
  Haderslev Svømme Klub  27.87                 
Sophus Lund Øe  2003    386          27.82   
  Skanderborg Svømmeklub  27.35                 
Gustav K Kjeldsen  2004    370          28.20   
  Holstebro Svømme Club  30.05                 
Marius V. Kjærsgaard  2004    367          28.29   
  Bov IF  27.97                 
Rasmus Pedersen  2003    365          28.33   
  Holstebro Svømme Club  28.50                 
Sune Lyngesen  2003    361          28.43   
  Esbjerg Svømmeklub  29.02                 
Mathias Marbæk Nielsen  2004    359          28.49   
  Esbjerg Svømmeklub  28.97                 
Marcus Kjær Nielsen  2004    320          29.59   
  Haderslev Svømme Klub  29.68                 
10  Frej Liltorp  2004    318          29.66   
  Skanderborg Svømmeklub  29.78                 
11  Rasmus Remme Svendsen  2003    317          29.69   
  Holstebro Svømme Club  29.72                 
12  Anders Mose  2004    314          29.79   
  Esbjerg Svømmeklub  29.44                 
13  Leonard Steen Jensen  2003    310          29.92   
  Gentofte Svømme Klub  29.53                 
14  Markus Jessen  2003    304          30.10   
  Esbjerg Svømmeklub  29.80                 
15  Oscar Hove Lasthein  2004    302          30.17   
  Aarhus Swim  31.08                 
16  Lasse Metz Mondrup  2004    301          30.22   
  Esbjerg Svømmeklub  31.02                 
17  Nicholas Kristiansen  2004    298          30.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.23                 
18  Esben Breum Lau  2003    282          30.89   
  Esbjerg Svømmeklub  30.02                 
19  Nikolaj Pilgaard  2004    281          30.92   
  Holstebro Svømme Club  30.96                 
20  Joachim Norup Frøjk  2003    276          31.09   
  Holstebro Svømme Club  31.20                 
21  Thor Bjørn Skinne  2003    259          31.76   
  Solrød Svømmeklub  32.76                 
22  Anders Munksgaard-Ottosen  2004    259          31.78   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.45                 
23  Sander Kejser  2003    223          33.40   
  H.G.F. Svømning  34.18                 
24  Emil Stidsen  2003    123          40.71   
  H.G.F. Svømning  42.45                 
Jacob Mxrup  2004              DNS   
  H.G.F. Svømning  32.76                 
Benjamin Koch Andersen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub  27.76                 
Simon Rytter Eliasen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub  29.04                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Rom Poulsen  2005    368          28.27   
  Erritsø Gymnastik Og IF  27.96                 
Mads Drechsler  2005    367          28.29   
  Holstebro Svømme Club  28.96                 
Kasper Petersen  2006    317          29.70   
  Skanderborg Svømmeklub  31.66                 
Karl Heeb  2005    308          29.97   
  Esbjerg Svømmeklub  30.04                 
Nicolas Duvander  2005    308          30.00   
  Esbjerg Svømmeklub  30.93                 
Silas Åkerlind  2005    286          30.72   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.95                 
Eskild Noah Johannsen  2006    268          31.40   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.75                 
Oskar Foss  2006    268          31.42   
  Esbjerg Svømmeklub  31.89                 
Mikkel Borreskov  2005    263          31.62   
  Holstebro Svømme Club  32.26                 
10  Andreas Bahnsen  2005    251          32.09   
  Haderslev Svømme Klub  32.71                 
11  Jacob Timmermand  2006    247          32.28   
  Esbjerg Svømmeklub  36.12                 
12  Lukas Nissen  2006    231          33.01   
  Bov IF  33.88                 
13  Alexander Drachmann  2005    222          33.44   
  Esbjerg Svømmeklub  33.13                 
14  Esben Frimand  2006    221          33.48   
  H.G.F. Svømning  34.62                 
15  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    218          33.62   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.28                 
16  Sigurd Salskov Iversen  2006    212          33.96   
  Esbjerg Svømmeklub  35.97                 
17  Tobias Staghøj Andersen  2006    212          33.97   
  Esbjerg Svømmeklub  33.76                 
18  Magnus Marschall  2005    209          34.13   
  Esbjerg Svømmeklub  34.61                 
19  Elliott Mitaine  2006    201          34.53   
  Skanderborg Svømmeklub  35.25                 
20  Malte Riegels-Jakobsen  2006    184          35.56   
  Esbjerg Svømmeklub  37.96                 
21  Henrik Hansen  2005    163          37.08   
  Bov IF  39.49                 
22  Alexander Juul Dahl  2006    161          37.23   
  H.G.F. Svømning  39.35                 
23  David Hansen Hobolt  2006    137          39.23   
  Haderslev Svømme Klub  38.10                 
24  Simon N. Andersen  2006    125          40.47   
  H.G.F. Svømning  41.47                 
Bertil Tidemann  2006              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  35.51                 
Hjalte S Mathiasen  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  31.52                 
Mikkel Hyldahl  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  33.14                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Hauge Sørensen  2007    202          34.51   
  Esbjerg Svømmeklub  33.66                 
Frederik N Jensen  2007    199          34.69   
  Holstebro Svømme Club  35.99                 
Sophus Heningsen  2007    182          35.69   
  H.G.F. Svømning  38.04                 
Emil Askov Møller Peterse  2007    144          38.57   
  Skanderborg Svømmeklub  40.73                 
Sebastian N Pedersen  2007    93          44.60   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  10 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte M Hansen  2000    552  31.57  1:05.54  1:40.21    2:14.55   
  Herlev Svømning  2:11.71                 
                     
Caroline Nymann Sørensen  2002    526  32.34  1:06.76  1:41.78    2:16.80   
  Horsens Svømmeklub  2:17.52                 
                     
Mikkeline Mentz  2001    517  31.90  1:06.30  1:41.93    2:17.51   
  Holbæk Svømme Klub  2:17.07                 
                     
Nanette Nikolajsen  2000    515  32.06  1:06.67  1:42.13    2:17.75   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.34                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    509  30.69  1:05.60  1:42.29    2:18.29   
  DeltaSwim  2:23.01                 
                     
Mie Mørkedal  2003    483  32.62  1:08.50  1:44.68    2:20.68   
  Holbæk Svømme Klub  2:21.82                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    479  33.39  1:08.99  1:45.30    2:21.10   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.47                 
                     
Ida Hebeltoft  2003    448  33.24  1:09.75  1:47.19    2:24.26   
  Herlev Svømning  2:20.46                 
                     
Katharina Schmidt Madsen  2001    430  33.20  1:10.42  1:49.37    2:26.29   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.42                 
                     
10  Lizette Nikolajsen  2003    426  32.98  1:11.40  1:49.44    2:26.76   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.32                 
                     
11  Gro Sørensen  2002    425  34.55  1:12.04  1:49.60    2:26.84   
  Aarhus Swim  2:27.18                 
                     
12  Sofia Levisen  2002    408  34.72  1:13.37  1:52.41    2:28.86   
  Solrød Svømmeklub  2:28.58                 
                     
13  Jasmina K. Jacobsen  2003    407  33.99  1:12.13  1:51.20    2:28.93   
  Esbjerg Svømmeklub  2:25.71                 
                     
14  Line Heise  2003    404  35.01  1:14.12  1:52.81    2:29.26   
  H.G.F. Svømning  2:34.48                 
                     
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002    400  34.78  1:13.29  1:52.78    2:29.80   
  Solrød Svømmeklub  2:32.78                 
                     
16  Ida Larsen  2000    393  34.87  1:12.71  1:51.69    2:30.72   
  Holbæk Svømme Klub  2:25.20                 
                     
17  Fiona Hansen Hobolth  2003    389  34.66  1:12.65  1:52.07    2:31.16   
  Haderslev Svømme Klub  2:32.59                 
                     
18  Emma Karlsson  2003    384  35.36  1:14.61  1:53.85    2:31.83   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:32.15                 
                     
19  Amalie Antonsen  2003    374  34.43  1:13.68  1:53.55    2:33.27   
  Horsens Svømmeklub  2:34.31                 
                     
20  Camilla Bitz Witt  2003    248  39.83  1:24.52  2:10.87    2:55.76   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:20.31                 
                     
21  Josefine Lassen  2003    203  40.27  1:27.20  2:17.31    3:07.67   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Julie Hoffmann  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  2:25.50                 
                     
Stine Hansen  2003              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Johanne Jonstrup Liisberg  2003              DSQ  Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub  2:30.66                 
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Langvad  2005    468  33.33  1:09.65  1:47.15    2:22.19   
  Aarhus Swim  2:45.42                 
                     
Luna Holm Møller  2004    398  34.90  1:12.79  1:51.47    2:30.07   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:35.12                 
                     
Sofie Bjerre  2005    394  34.86  1:13.47  1:53.08    2:30.54   
  Holstebro Svømme Club  2:28.39                 
                     
Cheyenne Erdmann  2004    393  35.16  1:13.56  1:52.53    2:30.76   
  Bov IF  2:35.66                 
                     
Maria Mathiesen  2004    382  34.70  1:13.59  1:52.92    2:32.16   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.96                 
                     
Katrine Kristensen  2004    369  36.21  1:15.18  1:55.69    2:33.92   
  Haderslev Svømme Klub  2:38.53                 
                     
Rose Pernille Simon  2004    345  35.83  1:16.85  1:57.29    2:37.39   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:46.93                 
                     
Katrine Nørfjand  2004    344  36.26  1:16.42  1:57.83    2:37.51   
  Holstebro Svømme Club  2:42.46                 
                     
Lise Lund Sørensen  2005    307  38.19  1:19.69  2:02.44    2:43.65   
  H.G.F. Svømning  2:52.66                 
                     
10  Emma Oleander  2004    289  37.28  1:20.02  2:04.74    2:46.94   
  Horsens Svømmeklub  2:46.11                 
                     
11  Louise Brendholdt Winkel  2004    254  39.03  1:23.12  2:08.81    2:54.19   
  Holstebro Svømme Club  2:40.55                 
                     
12  Andrea Sønderby  2004    244  37.88  1:22.78  2:10.33    2:56.66   
  Holstebro Svømme Club  2:56.29                 
                     
13  Jane Andersen  2004    242  40.35  1:25.71  2:11.95    2:57.14   
  H.G.F. Svømning  3:01.21                 
                     
14  Lærke Silkjær Lorentzen  2005    238  38.97  1:25.24  2:13.26    2:58.13   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Karoline Friis  2004    143  46.01  1:41.30  2:38.86    3:31.01   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Amalie Marie Wienberg  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  2:53.50                 
                     
Maja Kirstine Karlsen  2005              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  2:56.44                 
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Pedersen  2006    461  33.87  1:10.17  1:47.21    2:22.93   
  Holbæk Svømme Klub  2:23.95                 
                     
Anne Stamholt  2006    407  35.17  1:13.25  1:52.37    2:28.98   
  Haderslev Svømme Klub  2:38.60                 
                     
Mille Dahl Lindholm  2006    379  35.02  1:12.77  1:52.38    2:32.52   
  Holstebro Svømme Club  2:47.86                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    339  36.06  1:17.52  1:59.54    2:38.35   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:41.26                 
                     
Nora Louise Rebouh  2006    321  37.49  1:18.02  1:59.73    2:41.25   
  Holstebro Svømme Club  2:45.80                 
                     
Signe Kristensen  2006    310  37.36  1:17.67  2:00.82    2:43.08   
  Horsens Svømmeklub  2:40.05                 
                     
Maria Lysgaard  2006    283  37.77  1:21.02  2:05.69    2:48.06   
  Aarhus Swim                   
                     
Marie Thorup  2006    230  44.30  1:31.17  2:17.26    3:00.20   
  Esbjerg Svømmeklub  3:03.92                 
                     
Carolina Schlander  2007    206  42.08  1:30.20  2:20.08    3:06.83   
  Esbjerg Svømmeklub  3:12.21                 
                     
10  Christina Dracea Horsbøl  2007    198  42.94  1:31.47  2:21.19    3:09.23   
  Esbjerg Svømmeklub  3:12.91                 
                     
11  Josephine Kviesgaard  2007    171  43.63  1:34.21  2:26.98    3:18.66   
  Esbjerg Svømmeklub  3:14.44                 
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Fysio Danmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    316  35.32  1:16.19  2:00.46    2:42.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:58.81                 
                     
Sofie Barack Søe  2008    200  41.44  1:31.17  2:20.60    3:08.65   
  Esbjerg Svømmeklub  3:15.66                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    193  40.61  1:28.79  2:21.14    3:11.02   
  Esbjerg Svømmeklub  3:18.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  10 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Dagli' Brugsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Grinderslev  2001    495  28.70  1:00.22  1:32.81    2:05.61   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:11.13                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    493  29.41  1:01.15  1:34.19    2:05.78   
  Horsens Svømmeklub  2:09.19                 
                     
Bjørn Sandbeck  1999    432  30.08  1:03.67  1:37.77    2:11.40   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.17                 
                     
Frederik Holm Wester  2000    422  31.31  1:05.00  1:39.21    2:12.44   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.59                 
                     
Mads Iversen  2002    415  30.39  1:04.54  1:39.79    2:13.21   
  Skanderborg Svømmeklub  2:18.22                 
                     
Mathias Jelshøj  2001    414  29.93  1:03.20  1:37.95    2:13.29   
  Herlev Svømning  2:11.30                 
                     
Morten Kilhof  2000    404  29.80  1:03.61  1:38.57    2:14.35   
  Solrød Svømmeklub  2:11.70                 
                     
Jonathan Bos  1998    387  32.11  1:06.88  1:41.97    2:16.33   
  Haderslev Svømme Klub  2:19.28                 
                     
Karl Johansen  2002    373  30.54  1:05.25  1:41.37    2:18.01   
  DeltaSwim  2:22.88                 
                     
10  Tobias Hejslet  2001    321  32.63  1:08.82  1:47.42    2:24.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:48.52                 
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Dagli' Brugsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Holm  2003    438  31.14  1:04.30  1:37.36    2:10.78   
  Herlev Svømning  2:13.30                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    438  30.51  1:03.82  1:37.95    2:10.81   
  Aarhus Swim  2:13.00                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    422  30.55  1:05.20  1:39.42    2:12.45   
  Aarhus Swim  2:12.55                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    403  30.13  1:04.86  1:39.86    2:14.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.70                 
                     
Sophus Lund Øe  2003    398  29.92  1:04.06  1:38.81    2:15.09   
  Skanderborg Svømmeklub  2:15.03                 
                     
Rasmus Pedersen  2003    393  31.18  1:06.08  1:41.14    2:15.63   
  Holstebro Svømme Club  2:19.08                 
                     
Casper Fink  2003    369  31.87  1:06.43  1:42.81    2:18.54   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:34.08                 
                     
Nicholas Kristiansen  2004    342  31.56  1:07.72  1:45.85    2:22.08   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:35.08                 
                     
Simon Kloster Sørensen  2003    341  32.19  1:07.70  1:46.49    2:22.11   
  H.G.F. Svømning                   
                     
10  Nikolaj Pilgaard  2004    337  33.53  1:09.76  1:47.44    2:22.72   
  Holstebro Svømme Club  2:28.69                 
                     
11  Leonard Steen Jensen  2003    329  32.07  1:08.44  1:46.21    2:23.91   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.47                 
                     
12  Marcus Kjær Nielsen  2004    302  32.60  1:09.61  1:49.09    2:28.09   
  Haderslev Svømme Klub  2:29.49                 
                     
13  Jakob Frimand  2004    295  33.14  1:10.42  1:50.37    2:29.15   
  H.G.F. Svømning  2:40.78                 
                     
14  Oscar Hove Lasthein  2004    267  34.56  1:14.05  1:55.52    2:34.29   
  Aarhus Swim  2:48.22                 
                     
15  Jacob Bach-Valeur  2004    207  36.97  1:17.57  2:03.06    2:47.98   
  H.G.F. Svømning  2:50.91                 
                     
16  Sander Kejser  2003    185  39.37  1:24.90  2:11.84    2:54.15   
  H.G.F. Svømning  3:03.79                 
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Dagli' Brugsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Rom Poulsen  2005    351  31.39  1:07.40  1:43.87    2:20.80   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:28.62                 
                     
Gustav Dalby Østerberg  2005    351  32.69  1:09.16  1:46.67    2:20.86   
  Aarhus Swim  2:30.15                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    322  34.08  1:11.09  1:48.13    2:24.90   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.70                 
                     
Magnus Fogh  2005    297  33.08  1:11.29  1:51.06    2:28.84   
  Aarhus Swim  2:35.51                 
                     
Casper Boest  2005    281  34.36  1:13.20  1:53.52    2:31.71   
  Aarhus Swim  2:39.04                 
                     
Elias Alminde Pedersen  2006    199  37.37  1:21.25  2:06.57    2:50.14   
  H.G.F. Svømning  2:54.46                 
                     
Alexander Juul Dahl  2006    170  38.86  1:24.63  2:12.09    2:59.27   
  H.G.F. Svømning  3:08.93                 
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Dagli' Brugsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Askov Møller Peterse  2007    132  43.28  1:34.08  2:25.50    3:14.73   
  Skanderborg Svømmeklub  3:31.57                 
                     
Noah Junior Grene  2008    127  44.07  1:35.31  2:28.67    3:17.50   
  Esbjerg Svømmeklub  3:31.77                 
                     
Toke Kousgaard  2008    105    1:39.75  2:37.40    3:30.46   
  Esbjerg Svømmeklub  3:38.69                 
                     
Simon Nissum  2008    90  48.61  1:47.54  2:46.49    3:41.47   
  Esbjerg Svømmeklub  3:40.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  10 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jørgensen  2001    519          30.32   
  Esbjerg Svømmeklub  29.30                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    506          30.58   
  Solrød Svømmeklub  31.58                 
Sarah Bryld Jensen  2001    504          30.63   
  Esbjerg Svømmeklub  29.78                 
Celine Termark Brock  2000    476          31.22   
  Herlev Svømning  31.31                 
Frederikke Møller Pedersen  2002    453          31.73   
  Esbjerg Svømmeklub  31.87                 
Mikkeline Mentz  2001    444          31.95   
  Holbæk Svømme Klub  31.90                 
Maria Møller Glargaard  2001    428          32.34   
  Esbjerg Svømmeklub  31.59                 
Katrine Sofie Wienberg  2002    403          32.99   
  Horsens Svømmeklub  33.44                 
Kasandra Isager  2000    377          33.73   
  Esbjerg Svømmeklub  33.13                 
10  Liv Kousgaard  2003    365          34.09   
  Esbjerg Svømmeklub  36.54                 
11  Mie Mørkedal  2003    355          34.43   
  Holbæk Svømme Klub  33.84                 
12  Stinne Holst Gregersen  2003    354          34.44   
  Horsens Svømmeklub  32.81                 
13  Ida Oest  2003    337          35.02   
  Herlev Svømning  36.97                 
14  Ida Larsen  2000    332          35.18   
  Holbæk Svømme Klub  33.04                 
15  Astrid Permin  2003    331          35.24   
  Gentofte Svømme Klub  36.81                 
16  Nadia Nørskov Vogt  2000    318          35.71   
  Esbjerg Svømmeklub  35.25                 
17  Kirstine Kjær Sørensen  2003    316          35.79   
  Skanderborg Svømmeklub  35.58                 
18  Jannie Eickhardt  2001    311          35.97   
  Esbjerg Svømmeklub  34.61                 
19  Julie Fink  2001    309          36.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.35                 
20  Trine Ydemann Pedersen  2003    275          37.47   
  H.G.F. Svømning  38.87                 
21  Amalie Antonsen  2003    270          37.70   
  Horsens Svømmeklub  37.50                 
22  Josefine Lassen  2003    102          52.08   
  Haderslev Svømme Klub                   
Emilie Kristiansen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  37.44                 
Julie Hoffmann  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  33.88                 
Naja Johnsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  39.85                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Broholm Brixen  2005    454          31.72   
  Holstebro Svømme Club  31.64                 
Ellen Jensen  2005    451          31.79   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.15                 
Ida Jacobsen  2005    447          31.88   
  Esbjerg Svømmeklub  32.95                 
Karoline Kristensen  2004    445          31.91   
  DeltaSwim  31.69                 
Sara Baumgartner  2005    393          33.26   
  Aarhus Swim  32.09                 
Maja Stamholt  2005    352          34.52   
  Haderslev Svømme Klub  33.31                 
Freja Bjørn  2005    351          34.56   
  Aarhus Swim  34.20                 
Mette Aagesen Jensen  2004    318          35.71   
  Aarhus Swim  35.37                 
Cheyenne Erdmann  2004    315          35.80   
  Bov IF  35.68                 
10  Emmalina Long  2004    315          35.81   
  Aarhus Swim  36.30                 
11  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    314          35.84   
  Esbjerg Svømmeklub  35.89                 
12  Jette Muusmann  2005    290          36.83   
  Bov IF  37.71                 
13  Karoline Andersen Krabbe  2005    258          38.27   
  Holstebro Svømme Club  39.81                 
14  Laura Løh  2005    258          38.29   
  Holstebro Svømme Club  38.98                 
15  Amalie Lind Pedersen  2005    249          38.75   
  Holstebro Svømme Club  38.31                 
16  Anne Horn  2004    246          38.86   
  Haderslev Svømme Klub  41.46                 
17  Emilie Fig Kragh  2005    216          40.59   
  Horsens Svømmeklub  38.67                 
18  Sofie Keller  2005    211          40.92   
  Bov IF  41.46                 
19  Frida B. Kristensen  2005    116          49.94   
  Haderslev Svømme Klub                   
20  Karoline Friis  2004    115          50.10   
  Haderslev Svømme Klub                   
21  Nanna W Povlsen  2005    108          51.11   
  Erritsø Gymnastik Og IF  51.65                 
Maja Kirstine Karlsen  2005              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  43.49                 
Mathilde Lund  2004              DSQ  CR ben v. start 
  Solrød Svømmeklub  40.45                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    482          31.09   
  Esbjerg Svømmeklub  31.60                 
Karoline R. Frederiksen  2006    387          33.45   
  Esbjerg Svømmeklub  33.45                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    330          35.28   
  Aarhus Swim  35.64                 
Sofie Schmidt-Petersen  2007    260          38.19   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Anne Thastrup-Hansen  2006    259          38.20   
  Haderslev Svømme Klub                   
Nora Louise Rebouh  2006    203          41.47   
  Holstebro Svømme Club  41.18                 
Rikke Ydemann Pedersen  2006    191          42.31   
  H.G.F. Svømning  47.68                 
Clara Wesselhoff  2006    186          42.64   
  Haderslev Svømme Klub  42.38                 
Andrea Berg Nielsen  2007    185          42.74   
  Svømmeklubben Sønderborg  45.43                 
10  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    181          43.03   
  Aarhus Swim  43.83                 
11  Anna Emilie Damgaard  2006    165          44.39   
  Svømmeklubben Sønderborg  47.47                 
12  Emilie Petz Nielsen  2007    137          47.20   
  Svømmeklubben Sønderborg  51.63                 
13  Line Bach-Henriksen  2007    104          51.79   
  Esbjerg Svømmeklub  59.19                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: T J Malerfirma 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lotta Træger  2008    122          49.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  51.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  10 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Lesjöfors 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Svane-From  2000    554          26.53   
  Herlev Svømning  27.20                 
Oliver Christensen  2000    503          27.40   
  Esbjerg Svømmeklub  27.20                 
Jakob Mose  2000    497          27.51   
  Esbjerg Svømmeklub  27.64                 
Christopher Kristiansen  2000    470          28.02   
  Svømmeklubben Sønderborg  28.62                 
Martin Broch  2001    468          28.07   
  DeltaSwim  27.36                 
Alexander E. Pedersen  2002    454          28.35   
  Holbæk Svømme Klub  29.13                 
Oliver Mølby  2001    417          29.17   
  Esbjerg Svømmeklub  28.64                 
Anders Eenberg  2001    401          29.56   
  Esbjerg Svømmeklub  28.85                 
Oliver Kjærgaard  2001    366          30.47   
  Esbjerg Svømmeklub  29.86                 
10  Nicklas B. Christensen  2002    365          30.48   
  Horsens Svømmeklub  31.38                 
11  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002    363          30.54   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.54                 
12  Mads Frederik Eilersen  2001    338          31.27   
  Gentofte Svømme Klub  40.21                 
13  Simon Finch  2002    305          32.36   
  Skanderborg Svømmeklub  33.58                 
14  Rasmus Skorstengaard  2001    256          34.32   
  DeltaSwim  36.60                 
15  Dennis Hansen  2002    244          34.87   
  Bov IF  33.68                 
16  Jakob Heeb  2001    226          35.78   
  Esbjerg Svømmeklub  35.63                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Lesjöfors 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    436          28.73   
  Aarhus Swim  28.07                 
Elias Marius Elsgaard  2004    421          29.08   
  Esbjerg Svømmeklub  28.65                 
Mads Mikkelsen  2004    401          29.54   
  Aarhus Swim  29.67                 
Christian Oxenvad  2003    362          30.58   
  Haderslev Svømme Klub  31.22                 
Gustav K Kjeldsen  2004    336          31.35   
  Holstebro Svømme Club  31.94                 
Rasmus Remme Svendsen  2003    335          31.37   
  Holstebro Svømme Club  32.02                 
Benjamin Koch Andersen  2004    333          31.44   
  Solrød Svømmeklub  33.48                 
Peter Holm  2003    321          31.83   
  Herlev Svømning  32.80                 
Anders Mose  2004    317          31.95   
  Esbjerg Svømmeklub  31.49                 
10  Sophus Lund Øe  2003    307          32.31   
  Skanderborg Svømmeklub  31.41                 
11  Markus Jessen  2003    291          32.88   
  Esbjerg Svømmeklub  39.99                 
12  Mikkel Nielsen  2004    289          32.97   
  Holbæk Svømme Klub  35.96                 
13  Marius V. Kjærsgaard  2004    271          33.68   
  Bov IF  33.46                 
14  Sune Lyngesen  2003    267          33.84   
  Esbjerg Svømmeklub  35.53                 
15  Esben Breum Lau  2003    246          34.75   
  Esbjerg Svømmeklub  35.94                 
16  Joachim Norup Frøjk  2003    245          34.82   
  Holstebro Svømme Club  35.09                 
17  Lasse Metz Mondrup  2004    241          34.99   
  Esbjerg Svømmeklub  35.79                 
18  Mads Halfdan Nielsen  2004    238          35.17   
  Aarhus Swim  36.40                 
19  Jacob Mxrup  2004    226          35.74   
  H.G.F. Svømning  36.28                 
20  Frej Liltorp  2004    221          36.03   
  Skanderborg Svømmeklub  36.83                 
21  Emil Stidsen  2003    84          49.59   
  H.G.F. Svømning  49.31                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lesjöfors 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Drechsler  2005    319          31.89   
  Holstebro Svømme Club  33.87                 
Nicolas Duvander  2005    307          32.30   
  Esbjerg Svømmeklub  31.90                 
Carl Clausen  2005    294          32.76   
  Esbjerg Svømmeklub  32.87                 
Andreas Bahnsen  2005    241          35.00   
  Haderslev Svømme Klub  38.26                 
Tobias Staghøj Andersen  2006    235          35.32   
  Esbjerg Svømmeklub  34.96                 
Kasper Petersen  2006    217          36.25   
  Skanderborg Svømmeklub  38.99                 
Oskar Foss  2006    210          36.64   
  Esbjerg Svømmeklub  35.85                 
Alexander Drachmann  2005    208          36.77   
  Esbjerg Svømmeklub  37.91                 
Mikkel Borreskov  2005    207          36.80   
  Holstebro Svømme Club  37.28                 
10  Eskild Noah Johannsen  2006    188          38.04   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.90                 
11  Elliott Mitaine  2006    179          38.66   
  Skanderborg Svømmeklub  40.77                 
12  Silas Åkerlind  2005    178          38.73   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.74                 
13  Hjalte S Mathiasen  2005    175          38.94   
  Esbjerg Svømmeklub  39.30                 
14  Lukas Nissen  2006    166          39.65   
  Bov IF  40.72                 
15  Jacob Timmermand  2006    156          40.44   
  Esbjerg Svømmeklub  41.28                 
16  Sigurd Salskov Iversen  2006    118          44.33   
  Esbjerg Svømmeklub  54.19                 
17  Simon N. Andersen  2006    117          44.47   
  H.G.F. Svømning  48.96                 
18  Anton Egholm Husted  2006    112          45.19   
  Esbjerg Svømmeklub  53.98                 
19  David Hansen Hobolt  2006    109          45.59   
  Haderslev Svømme Klub                   
20  Henrik Hansen  2005    108          45.71   
  Bov IF  50.25                 
21  Alexander Juul Dahl  2006    99          47.07   
  H.G.F. Svømning  53.63                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Lesjöfors 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boris Gamishev  2007    220          36.11   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.79                 
Frederik Billesø Beck  2008    195          37.56   
  Erritsø Gymnastik Og IF  39.21                 
Erik Hauge Sørensen  2007    192          37.73   
  Esbjerg Svømmeklub  40.36                 
Frederik N Jensen  2007    140          41.98   
  Holstebro Svømme Club  44.06                 
Malte Neuber  2007    128          43.25   
  Esbjerg Svømmeklub  43.74                 
Sophus Heningsen  2007    103          46.50   
  H.G.F. Svømning  47.84                 
Ludvig Underbjerg  2009    86          49.28   
  Esbjerg Svømmeklub  52.41                 
Noah Junior Grene  2008    84          49.65   
  Esbjerg Svømmeklub  49.20                 
Hjalte Gregersen  2008    64          54.23   
  Esbjerg Svømmeklub  51.53                 
10  Alexander Glargaard  2009    36          1:05.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.81                 
Villads Isko Pimenta  2007              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  53.09                 
Xander Kjølby Jacobsen  2009              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.85                 
Anders Hauge Sørensen  2009              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  10 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Gadgaard  2001    499  33.69        1:09.34   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.00                 
                     
Sarah Bryld Jensen  2001    415  36.42        1:13.74   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.56                 
                     
Katrine Sofie Wienberg  2002    402  35.87        1:14.55   
  Horsens Svømmeklub  1:15.29                 
                     
Johanne Jonstrup Liisberg  2003    390  37.04        1:15.26   
  Holbæk Svømme Klub  1:14.75                 
                     
Sofia Levisen  2002    383  36.42        1:15.76   
  Solrød Svømmeklub  1:14.62                 
                     
Lærke Samsø Svenningsen  2002    375  37.63        1:16.30   
  Solrød Svømmeklub  1:15.14                 
                     
Julie Fink  2001    371  37.37        1:16.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:15.60                 
                     
Kasandra Isager  2000    366  36.96        1:16.88   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.91                 
                     
Amalie Schou  2003    359  37.12        1:17.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.42                 
                     
10  Emma Lundorff Johannsen  2003    358  37.28        1:17.50   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:17.61                 
                     
11  Ida Hebeltoft  2003    350  37.95        1:18.05   
  Herlev Svømning  1:14.41                 
                     
12  Katharina Schmidt Madsen  2001    347  38.24        1:18.30   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.77                 
                     
13  Hanya Pedersen  2003    330  38.35        1:19.58   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.55                 
                     
14  Stinne Holst Gregersen  2003    307  38.83        1:21.57   
  Horsens Svømmeklub  1:17.05                 
                     
15  Sara Farag  2003    300  40.34        1:22.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:23.11                 
                     
16  Amalie Antonsen  2003    239  42.23        1:28.65   
  Horsens Svømmeklub  1:31.71                 
                     
Emilie Kristiansen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  1:19.99                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    521  33.57        1:08.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.75                 
                     
Ellen Jensen  2005    417  35.94        1:13.63   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:14.44                 
                     
Sofie Bjerre  2005    403  36.43        1:14.45   
  Holstebro Svømme Club  1:15.32                 
                     
Maja Fjordside Jensen  2005    358  38.00        1:17.50   
  Holstebro Svømme Club  1:16.67                 
                     
Roseline Løkkegaard  2004    358  36.49        1:17.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.32                 
                     
Louise Ovesen  2004    354  36.55        1:17.72   
  DeltaSwim  1:27.11                 
                     
Nanna Langvad  2005    340  38.48        1:18.82   
  Aarhus Swim  1:23.13                 
                     
Thea Sofie Holm Petersen  2005    340  37.54        1:18.82   
  Horsens Svømmeklub  1:19.92                 
                     
Katrine Kristensen  2004    298  41.35        1:22.30   
  Haderslev Svømme Klub  1:30.20                 
                     
10  Cheyenne Erdmann  2004    279  41.76        1:24.20   
  Bov IF  1:23.30                 
                     
11  Emma Oleander  2004    276  41.29        1:24.47   
  Horsens Svømmeklub  1:22.29                 
                     
12  Katrine Nørfjand  2004    243  42.79        1:28.18   
  Holstebro Svømme Club  1:25.80                 
                     
13  Anne Horn  2004    241  43.51        1:28.34   
  Haderslev Svømme Klub  1:28.72                 
                     
14  Louise Brendholdt Winkel  2004    237  43.38        1:28.86   
  Holstebro Svømme Club  1:28.53                 
                     
15  Maja Emilie Skjødt  2005    228  43.64        1:30.05   
  Haderslev Svømme Klub  1:47.72                 
                     
16  Mathilde Lund  2004    224  43.74        1:30.60   
  Solrød Svømmeklub  1:32.93                 
                     
17  Emilie Fig Kragh  2005    162  49.02        1:40.89   
  Horsens Svømmeklub  1:33.36                 
                     
18  Frida B. Kristensen  2005    115  55.65        1:53.04   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Maja Kirstine Karlsen  2005              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  1:32.13                 
                     
Lise Lund Sørensen  2005              DSQ  Ej fortsat bevæg 50m 
  H.G.F. Svømning  1:28.81                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    381  35.91        1:15.89   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:14.05                 
                     
Anna Bach  2006    363  37.56        1:17.08   
  Holstebro Svømme Club  1:18.07                 
                     
Emilie Øhlenschlæger  2006    358  38.29        1:17.46   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.73                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    289  40.41        1:23.20   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:25.18                 
                     
Signe Kristensen  2006    287  41.17        1:23.34   
  Horsens Svømmeklub  1:22.04                 
                     
Anne Stamholt  2006    284  41.23        1:23.67   
  Haderslev Svømme Klub  1:20.96                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    275  40.26        1:24.54   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.55                 
                     
Caroline van Vliet  2006    265  41.52        1:25.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:25.97                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007    252  42.06        1:27.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.82                 
                     
10  Sofie Skibelund  2007    238  42.48        1:28.78   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:34.82                 
                     
11  Laura Worm Glæsner  2006    207  45.23        1:32.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:37.65                 
                     
12  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    184  46.99        1:36.72   
  Esbjerg Svømmeklub  1:36.74                 
                     
13  Marie Thorup  2006    179  48.88        1:37.58   
  Esbjerg Svømmeklub  1:43.71                 
                     
14  Carolina Schlander  2007    168  48.54        1:39.66   
  Esbjerg Svømmeklub  1:48.50                 
                     
15  Josephine Kviesgaard  2007    165  49.37        1:40.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:37.50                 
                     
16  Christina Dracea Horsbøl  2007    142  51.42        1:45.46   
  Esbjerg Svømmeklub  1:45.55                 
                     
Sofie A. Wolf  2006              DSQ  Svøm på maven 25m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.13                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    292  39.35        1:22.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:33.66                 
                     
Lotta Træger  2008    166  47.85        1:40.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:43.98                 
                     
Sofie Barack Søe  2008    150  50.77        1:43.48   
  Esbjerg Svømmeklub  1:43.97                 
                     
Lea Timmermand  2008    129  52.88        1:48.76   
  Esbjerg Svømmeklub  1:52.17                 
                     
Olivia Macartney  2008    121  53.35        1:51.04   
  Esbjerg Svømmeklub  1:58.76                 
                     
Caroline Sølbech Larsen  2009    121  54.83        1:51.10   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.00                 
                     
Arabella Mcmahon  2010    60  1:06.30        2:19.88   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Filuka Lolk Frederiksen  2009              DSQ  Afslut på maven 100m 
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  10 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Tourupgaard Mink 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Grinderslev  2001    443  31.63        1:04.11   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:05.59                 
                     
Frederik Pedersen  2002    443  32.13        1:04.14   
  Holbæk Svømme Klub  1:04.21                 
                     
Alexander E. Pedersen  2002    404  31.99        1:06.13   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.47                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    401  32.51        1:06.26   
  Horsens Svømmeklub  1:07.12                 
                     
Mathias Jørgensen  2002    311  35.71        1:12.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:21.24                 
                     
Morten Kilhof  2000    305  35.44        1:12.63   
  Solrød Svømmeklub  1:12.64                 
                     
Mads Iversen  2002    286  35.59        1:14.21   
  Skanderborg Svømmeklub  1:15.80                 
                     
Simon Finch  2002    252  37.39        1:17.39   
  Skanderborg Svømmeklub  1:19.58                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Tourupgaard Mink 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Rytter Eliasen  2003    387  32.88        1:07.05   
  Holbæk Svømme Klub  1:08.80                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    366  33.22        1:08.32   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.17                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    357  33.47        1:08.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.00                 
                     
Christian Oxenvad  2003    344  34.40        1:09.74   
  Haderslev Svømme Klub  1:11.56                 
                     
Rasmus Pedersen  2003    334  33.70        1:10.44   
  Holstebro Svømme Club  1:14.56                 
                     
Sune Lyngesen  2003    325  34.78        1:11.06   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.97                 
                     
Casper Fink  2003    305  35.48        1:12.64   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:14.47                 
                &nbs