2020-11-23   19:40:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Mose  2000    549  28.25  1:03.32  1:43.80    2:13.86   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.85                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    496  28.69  1:06.59  1:47.91    2:18.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:21.29                 
                     
Oliver Mølby  2001    425  30.92  1:08.79  1:52.52    2:25.79   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.91                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    394  31.07  1:07.83  1:55.09    2:29.42   
  Horsens Svømmeklub  2:32.43                 
                     
Bjørn Sandbeck  1999    385  32.00  1:09.49  1:55.96    2:30.58   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.00                 
                     
Mads Iversen  2002    379  29.92  1:11.09  1:56.94    2:31.44   
  Skanderborg Svømmeklub  2:43.26                 
                     
Morten Kilhof  2000    369  33.05  1:12.29  1:58.58    2:32.78   
  Solrød Svømmeklub  2:35.83                 
                     
Jonathan Bos  1998    333  33.86  1:19.01  2:03.48    2:38.13   
  Haderslev Svømme Klub  2:34.39                 
                     
Frederik Holm Wester  2000    330  34.87  1:14.77  2:02.48    2:38.56   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.00                 
                     
10  Mathias Jørgensen  2002    305  33.99  1:14.35  2:05.71    2:42.84   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:59.88                 
                     
11  Rasmus Skorstengaard  2001    303  36.74  1:23.17  2:07.56    2:43.10   
  DeltaSwim  2:51.97                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Lei Lamberg  2004    472  30.54  1:06.60  1:47.63    2:20.76   
  Aarhus Swim  2:20.99                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    458  32.28  1:09.29  1:50.64    2:22.20   
  Aarhus Swim  2:27.09                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    427  32.19  1:09.11  1:52.15    2:25.56   
  Aarhus Swim  2:29.92                 
                     
Christian Oxenvad  2003    426  31.97  1:09.05  1:52.05    2:25.59   
  Haderslev Svømme Klub  2:34.82                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    406  32.88  1:11.01  1:53.90    2:27.97   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.27                 
                     
Anders Mose  2004    384  32.40  1:13.46  1:56.37    2:30.77   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.67                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    359  33.49  1:14.58  1:59.83    2:34.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.32                 
                     
Rasmus Pedersen  2003    359  33.81  1:11.91  1:59.07    2:34.19   
  Holstebro Svømme Club  2:31.95                 
                     
Casper Fink  2003    356  34.19  1:12.46  1:58.52    2:34.55   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:39.52                 
                     
10  Benjamin Koch Andersen  2004    349  31.29  1:11.94  1:55.74    2:35.59   
  Solrød Svømmeklub  2:40.86                 
                     
11  Gustav K Kjeldsen  2004    330  35.76  1:15.62  2:05.47    2:38.51   
  Holstebro Svømme Club  2:35.01                 
                     
12  Marius V. Kjærsgaard  2004    328  35.02  1:17.68  2:05.09    2:38.83   
  Bov IF  2:40.77                 
                     
13  Nicholas Kristiansen  2004    320  36.31  1:17.84  2:04.12    2:40.12   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:51.85                 
                     
14  Leonard Steen Jensen  2003    320  35.63  1:14.13  2:04.17    2:40.21   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.25                 
                     
15  Rasmus Remme Svendsen  2003    319  33.15  1:13.61  2:02.41    2:40.41   
  Holstebro Svømme Club  2:43.81                 
                     
16  Nikolaj Pilgaard  2004    288  37.55  1:18.21  2:07.66    2:45.83   
  Holstebro Svømme Club  2:57.74                 
                     
17  Simon Kloster Sørensen  2003    286  36.28  1:20.16  2:09.35    2:46.22   
  H.G.F. Svømning  2:54.35                 
                     
18  Frej Liltorp  2004    257  39.19  1:27.25  2:14.68    2:52.21   
  Skanderborg Svømmeklub  2:59.39                 
                     
19  Marcus Kjær Nielsen  2004    242  38.48  1:24.84  2:20.59    2:55.92   
  Haderslev Svømme Klub  3:16.26                 
                     
20  Thor Bjørn Skinne  2003    240  37.97  1:21.42  2:16.78    2:56.25   
  Solrød Svømmeklub  3:00.20                 
                     
21  Oscar Hove Lasthein  2004    227  36.50  1:24.46  2:18.82    2:59.58   
  Aarhus Swim  3:20.66                 
                     
22  Jacob Mxrup  2004    220  37.14  1:23.68  2:20.28    3:01.38   
  H.G.F. Svømning                   
                     
23  Jakob Frimand  2004    192  41.63  1:30.87  2:28.42    3:09.97   
  H.G.F. Svømning  3:51.64                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mads Halfdan Nielsen  2004              DSQ  asynk benspark bryst 
  Aarhus Swim  3:05.52                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Dalby Østerberg  2005    348  32.61  1:12.58  1:59.16    2:35.83   
  Aarhus Swim  2:44.19                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    301  37.66  1:17.91  2:06.53    2:43.46   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:52.78                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    296  36.41  1:20.78  2:05.01    2:44.46   
  Aarhus Swim  2:45.15                 
                     
Magnus Fogh  2005    257  37.90  1:19.76  2:13.91    2:52.24   
  Aarhus Swim  3:09.75                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    235  37.54  1:22.85  2:15.35    2:57.56   
  Esbjerg Svømmeklub  3:10.23                 
                     
Andreas Bahnsen  2005    220  38.41  1:25.26  2:20.54    3:01.56   
  Haderslev Svømme Klub  3:12.31                 
                     
Elliott Mitaine  2006    170  39.12  1:31.24  2:31.50    3:17.62   
  Skanderborg Svømmeklub  3:23.49                 
                     
Elias Alminde Pedersen  2006    162  46.42  1:37.65  2:37.23    3:20.73   
  H.G.F. Svømning  3:11.07                 
                     
Bertil Tidemann  2006              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  3:06.95                 
                     
Hjalte S Mathiasen  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.65                 
                     
Mikkel Hyldahl  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Alexander Drachmann  2005              DSQ  Asynk arm v. 25 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Casper Boest  2005              DSQ  afs ryg på maven 
  Aarhus Swim  3:02.87                 
                     
Mikkel Borreskov  2005              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club  3:08.76                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Det Faglige Hus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boris Gamishev  2007    268  37.47  1:21.85  2:12.11    2:49.97   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:02.85                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    216  39.36  1:29.48  2:22.27    3:02.55   
  Esbjerg Svømmeklub  3:14.27                 
                     
Emil Askov Møller Peterse  2007    139  50.06  1:48.68  2:44.25    3:31.59   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark