2020-11-23   20:21:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2018    Udskriftsdato  09 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:05   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Svane-From  2000    532          25.00   
  Herlev Svømning  25.50                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    522          25.15   
  Solrød Svømmeklub  25.44                 
Oliver Christensen  2000    502          25.49   
  Esbjerg Svømmeklub  25.37                 
Oliver Mølby  2001    501          25.50   
  Esbjerg Svømmeklub  25.01                 
Oliver Kramer Andersen  1999    488          25.72   
  Esbjerg Svømmeklub  25.00                 
Lucas Grinderslev  2001    463          26.17   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.60                 
Christopher Kristiansen  2000    449          26.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  26.83                 
Jakob Mose  2000    448          26.47   
  Esbjerg Svømmeklub  25.98                 
Frederik Pedersen  2002    443          26.56   
  Holbæk Svømme Klub  26.46                 
10  Alexander E. Pedersen  2002    431          26.81   
  Holbæk Svømme Klub  27.19                 
11  Anders Eenberg  2001    428          26.88   
  Esbjerg Svømmeklub  26.55                 
12  Bjørn Sandbeck  1999    421          27.02   
  Gentofte Svømme Klub  26.52                 
13  Nicklas B. Christensen  2002    405          27.38   
  Horsens Svømmeklub  27.45                 
14  Mads Iversen  2002    401          27.47   
  Skanderborg Svømmeklub  27.79                 
15  Mads Frederik Eilersen  2001    387          27.78   
  Gentofte Svømme Klub  27.45                 
16  Mathias Jelshøj  2001    386          27.81   
  Herlev Svømning  27.17                 
17  Oliver Kjærgaard  2001    372          28.17   
  Esbjerg Svømmeklub  27.46                 
18  Morten Kilhof  2000    370          28.20   
  Solrød Svømmeklub  27.19                 
19  Mathias Teuchler  2000    355          28.60   
  DeltaSwim  28.01                 
20  Karl Johansen  2002    351          28.71   
  DeltaSwim  28.73                 
21  Simon Finch  2002    322          29.55   
  Skanderborg Svømmeklub  29.87                 
22  Jonathan Bos  1998    316          29.74   
  Haderslev Svømme Klub  29.62                 
23  Tobias Hejslet  2001    306          30.04   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.09                 
24  Rasmus Skorstengaard  2001    301          30.23   
  DeltaSwim  29.51                 
Frederik Holm Wester  2000              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  28.84                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Holm  2003    428          26.87   
  Herlev Svømning  27.02                 
Christian Oxenvad  2003    387          27.80   
  Haderslev Svømme Klub  27.87                 
Sophus Lund Øe  2003    386          27.82   
  Skanderborg Svømmeklub  27.35                 
Gustav K Kjeldsen  2004    370          28.20   
  Holstebro Svømme Club  30.05                 
Marius V. Kjærsgaard  2004    367          28.29   
  Bov IF  27.97                 
Rasmus Pedersen  2003    365          28.33   
  Holstebro Svømme Club  28.50                 
Sune Lyngesen  2003    361          28.43   
  Esbjerg Svømmeklub  29.02                 
Mathias Marbæk Nielsen  2004    359          28.49   
  Esbjerg Svømmeklub  28.97                 
Marcus Kjær Nielsen  2004    320          29.59   
  Haderslev Svømme Klub  29.68                 
10  Frej Liltorp  2004    318          29.66   
  Skanderborg Svømmeklub  29.78                 
11  Rasmus Remme Svendsen  2003    317          29.69   
  Holstebro Svømme Club  29.72                 
12  Anders Mose  2004    314          29.79   
  Esbjerg Svømmeklub  29.44                 
13  Leonard Steen Jensen  2003    310          29.92   
  Gentofte Svømme Klub  29.53                 
14  Markus Jessen  2003    304          30.10   
  Esbjerg Svømmeklub  29.80                 
15  Oscar Hove Lasthein  2004    302          30.17   
  Aarhus Swim  31.08                 
16  Lasse Metz Mondrup  2004    301          30.22   
  Esbjerg Svømmeklub  31.02                 
17  Nicholas Kristiansen  2004    298          30.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.23                 
18  Esben Breum Lau  2003    282          30.89   
  Esbjerg Svømmeklub  30.02                 
19  Nikolaj Pilgaard  2004    281          30.92   
  Holstebro Svømme Club  30.96                 
20  Joachim Norup Frøjk  2003    276          31.09   
  Holstebro Svømme Club  31.20                 
21  Thor Bjørn Skinne  2003    259          31.76   
  Solrød Svømmeklub  32.76                 
22  Anders Munksgaard-Ottosen  2004    259          31.78   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.45                 
23  Sander Kejser  2003    223          33.40   
  H.G.F. Svømning  34.18                 
24  Emil Stidsen  2003    123          40.71   
  H.G.F. Svømning  42.45                 
Jacob Mxrup  2004              DNS   
  H.G.F. Svømning  32.76                 
Benjamin Koch Andersen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub  27.76                 
Simon Rytter Eliasen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub  29.04                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Rom Poulsen  2005    368          28.27   
  Erritsø Gymnastik Og IF  27.96                 
Mads Drechsler  2005    367          28.29   
  Holstebro Svømme Club  28.96                 
Kasper Petersen  2006    317          29.70   
  Skanderborg Svømmeklub  31.66                 
Karl Heeb  2005    308          29.97   
  Esbjerg Svømmeklub  30.04                 
Nicolas Duvander  2005    308          30.00   
  Esbjerg Svømmeklub  30.93                 
Silas Åkerlind  2005    286          30.72   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.95                 
Eskild Noah Johannsen  2006    268          31.40   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.75                 
Oskar Foss  2006    268          31.42   
  Esbjerg Svømmeklub  31.89                 
Mikkel Borreskov  2005    263          31.62   
  Holstebro Svømme Club  32.26                 
10  Andreas Bahnsen  2005    251          32.09   
  Haderslev Svømme Klub  32.71                 
11  Jacob Timmermand  2006    247          32.28   
  Esbjerg Svømmeklub  36.12                 
12  Lukas Nissen  2006    231          33.01   
  Bov IF  33.88                 
13  Alexander Drachmann  2005    222          33.44   
  Esbjerg Svømmeklub  33.13                 
14  Esben Frimand  2006    221          33.48   
  H.G.F. Svømning  34.62                 
15  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    218          33.62   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.28                 
16  Sigurd Salskov Iversen  2006    212          33.96   
  Esbjerg Svømmeklub  35.97                 
17  Tobias Staghøj Andersen  2006    212          33.97   
  Esbjerg Svømmeklub  33.76                 
18  Magnus Marschall  2005    209          34.13   
  Esbjerg Svømmeklub  34.61                 
19  Elliott Mitaine  2006    201          34.53   
  Skanderborg Svømmeklub  35.25                 
20  Malte Riegels-Jakobsen  2006    184          35.56   
  Esbjerg Svømmeklub  37.96                 
21  Henrik Hansen  2005    163          37.08   
  Bov IF  39.49                 
22  Alexander Juul Dahl  2006    161          37.23   
  H.G.F. Svømning  39.35                 
23  David Hansen Hobolt  2006    137          39.23   
  Haderslev Svømme Klub  38.10                 
24  Simon N. Andersen  2006    125          40.47   
  H.G.F. Svømning  41.47                 
Bertil Tidemann  2006              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  35.51                 
Hjalte S Mathiasen  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  31.52                 
Mikkel Hyldahl  2005              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  33.14                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Hauge Sørensen  2007    202          34.51   
  Esbjerg Svømmeklub  33.66                 
Frederik N Jensen  2007    199          34.69   
  Holstebro Svømme Club  35.99                 
Sophus Heningsen  2007    182          35.69   
  H.G.F. Svømning  38.04                 
Emil Askov Møller Peterse  2007    144          38.57   
  Skanderborg Svømmeklub  40.73                 
Sebastian N Pedersen  2007    93          44.60   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark