2019-09-18   10:00:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYRs LÖK

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 1, 100m Frisim 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    15.25  32.64  51.48    1:10.19   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    16.20  34.59  53.34    1:12.25   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.46  33.18  52.83    1:12.33   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    15.93  34.31  54.18    1:12.63   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    16.56  35.04  54.32    1:12.67   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.51  35.41  54.77    1:14.25   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    16.46  35.69  54.63    1:14.31   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    17.25  36.34  56.06    1:15.97   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    17.32  37.21  56.56    1:16.20   
10  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    17.05  36.80  56.90    1:16.85   
11  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    17.22  37.10  56.40    1:17.04   
12  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    16.49  35.60  56.68    1:17.07   
13  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    15.73  35.33  56.27    1:17.65   
14  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.09  37.01  58.41    1:18.67   
15  Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS    17.64  38.23  58.92    1:20.15   
16  Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    17.95  38.65  1:00.07    1:20.88   
17  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    17.49  37.42  59.66    1:21.01   
18  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.03  39.08  1:00.66    1:21.12   
19  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    17.57  38.64  59.80    1:21.13   
20  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    17.56  39.25  1:00.68    1:21.71   
21  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    18.51  38.85  1:00.68    1:21.75   
22  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.47  39.75  1:01.15    1:22.10   
23  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.81  39.20  1:00.92    1:22.34   
24  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    17.89  39.56  1:01.28    1:22.79   
25  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    18.11  39.49  1:01.96    1:23.94   
26  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    17.52  38.32  1:01.74    1:24.12   
27  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.98  38.49  1:01.81    1:24.31   
28  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap    18.60  40.81  1:03.33    1:25.12   
29  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    17.85  39.65  1:02.94    1:25.53   
30  Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS    19.57  42.57  1:05.14    1:26.27   
31  Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.49  40.95  1:04.70    1:26.61   
32  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    18.52  41.81  1:05.69    1:28.72   
33  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS    18.44  42.28  1:05.96    1:30.40   
34  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    20.39  43.75  1:08.65    1:32.16   
35  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    21.14  46.36  1:10.83    1:34.97   
36  Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.02  45.88  1:13.09    1:38.32   
37  Alice Holmberg  2007  Linköpings Allmänna SS    21.97  47.15  1:13.65    1:38.53   
38  Viggo Sillén  2007  Linköpings Allmänna SS    22.18  46.68  1:14.06    1:39.18   
39  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    22.17  46.13  1:12.37    1:39.29   
40  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.83  44.68  1:11.68    1:39.84   
41  Darin Saleh  2007  Linköpings Allmänna SS    22.41  49.50  1:16.76    1:43.50   
42  Hugo Danielsson  2007  Linköpings Allmänna SS    21.54  49.09  1:18.01    1:44.10   
43  Julia Karlberg  2007  Linköpings Allmänna SS    21.55  47.60  1:16.35    1:44.38   
44  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    21.69  48.89  1:16.34    1:45.31   
45  Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS    21.32  48.90  1:18.75    1:49.03   
46  Elma Halak  2007  Linköpings Allmänna SS    19.17  44.58  1:18.54    1:49.42   
47  Theodor Starkenberg  2007  Linköpings Allmänna SS    22.31  51.41  1:22.20    1:55.02   
48  Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    24.45  53.86  1:24.31    1:55.13   
49  Bianca Rosén  2007  Linköpings Allmänna SS    23.24  51.67  1:24.46    1:56.49   
50  Karl Person  2006  Motala Simsällskap            1:57.56   
50  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    22.67  54.01  1:26.49    1:57.56   
51  Armin Naderi  2006  Finspångs Simklubb    25.65  1:03.63  1:39.84    2:21.42   
Agnes Adell  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Karl Person  2006  Motala Simsällskap            DNS   
Karl Person  2006  Motala Simsällskap    22.67  54.01  1:26.49    DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    16.26        33.19   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.82        33.50   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    16.28        34.31   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    16.53        34.56   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.05        36.50   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    17.19        36.79   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.27        36.85   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.40        37.08   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    17.35        37.14   
10  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    18.39        37.35   
11  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    17.75        37.40   
12  Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS    18.10        37.79   
13  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    17.95        38.29   
14  Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS    18.13        38.67   
15  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS    17.99        39.68   
16  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.58        42.77   
17  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.23        44.06   
18  Gustav Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    20.84        45.50   
19  Moa Gustafsson  2008  Linköpings Allmänna SS    21.13        47.81   
20  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.58        49.21   
21  Oskar Eskilsson  2008  Linköpings Allmänna SS    23.05        50.70   
22  Theo Holm  2008  Linköpings Allmänna SS    25.63        54.22   
23  Märta Haraldsson  2008  Motala Simsällskap    25.20        55.39   
24  Ludvig Moberg  2008  Linköpings Allmänna SS    25.35        1:16.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim 9 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS    18.24        38.87   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS    19.97        39.72   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS    18.95        39.95   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS    19.46        40.47   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS    19.36        41.13   
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS    18.62        41.78   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    20.54        41.96   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.69        43.34   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap    20.31        45.60   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS    21.74        45.60   
11  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS    21.11        45.99   
12  Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    21.20        46.50   
13  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap    24.05        52.09   
14  Elvin Forsberg  2009  Linköpings Allmänna SS    24.46        53.97   
15  Theodor Brostedt  2009  Linköpings Allmänna SS    23.73        54.77   
16  Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS    25.08        55.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:32   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 4, 25m Frisim 8 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.86   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            19.93   
Julia Starck  2010  Linköpings Allmänna SS            21.42   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            22.07   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            23.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:32 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:51   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    16.04        33.55   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    16.59        35.54   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.87        36.83   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    17.31        37.76   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.53        38.20   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    16.73        38.72   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    17.37        38.95   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    18.36        38.96   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    17.72        39.52   
10  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    18.22        40.86   
11  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.61        41.33   
12  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    18.77        41.77   
13  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    18.76        41.93   
14  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    19.59        42.52   
15  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.38        42.59   
16  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    19.28        42.78   
17  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    19.54        43.01   
18  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    19.28        43.23   
19  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.08        43.24   
20  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    19.89        43.89   
21  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap    19.31        43.92   
22  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    20.14        44.60   
22  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    20.55        44.60   
24  Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    19.55        45.75   
25  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    20.73        45.97   
26  Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS    20.45        46.07   
27  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    21.07        46.62   
28  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.04        48.03   
29  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    21.44        51.06   
30  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    23.29        52.36   
31  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    23.96        54.49   
32  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    24.68        54.89   
33  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    25.52        57.36   
Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:51 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:55   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 6, 25m Fjärilsim 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            16.29   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.43   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            17.60   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            17.75   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.88   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            17.91   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            18.80   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            18.90   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.03   
10  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            19.14   
11  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            20.28   
12  Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.48   
13  Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            20.71   
14  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS            21.89   
15  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.16   
16  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.03   
17  Oskar Eskilsson  2008  Linköpings Allmänna SS            29.32   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:00   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 7, 25m Fjärilsim 9 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS            19.46   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            20.31   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            21.09   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            22.33   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            22.42   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            23.27   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            23.78   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            23.95   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.51   
10  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            27.00   
11  Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            28.97   
12  Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS            30.59   
13  Elvin Forsberg  2009  Linköpings Allmänna SS            31.84   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:00 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:00   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 8, 25m Fjärilsim 8 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.23   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.32   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            24.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:00 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    19.88        42.89   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    19.94        43.28   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap    19.92        43.82   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    20.38        43.83   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    20.30        43.91   
Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS    20.01        44.32   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    20.93        44.74   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    21.79        44.77   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    20.95        45.37   
10  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.76        45.51   
11  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.39        45.86   
12  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    20.61        45.95   
13  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    21.66        46.18   
14  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.39        46.27   
15  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.10        46.56   
16  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.18        47.79   
17  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    22.27        47.82   
18  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    22.26        47.83   
19  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    21.63        48.25   
20  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    21.33        48.59   
21  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    22.72        48.87   
22  Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.63        48.98   
23  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    23.27        49.09   
24  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS    22.31        49.93   
25  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    23.07        50.20   
26  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    23.81        50.55   
27  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    22.80        50.63   
28  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.96        52.43   
29  Alice Holmberg  2007  Linköpings Allmänna SS    25.13        52.72   
30  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    25.20        53.57   
31  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    24.34        53.75   
32  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    24.85        54.92   
33  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.06        55.03   
34  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    25.46        55.05   
35  Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS    25.62        56.08   
36  Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    26.55        56.73   
37  Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.15        56.90   
38  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    27.60        1:00.08   
39  Hugo Danielsson  2007  Linköpings Allmänna SS    28.83        1:04.27   
40  Armin Naderi  2006  Finspångs Simklubb    28.49        1:04.53   
41  Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS    27.66        1:06.24   
42  Erik Sandberg  2007  Linköpings Allmänna SS    32.64        1:11.02   
43  Darin Saleh  2007  Linköpings Allmänna SS    32.39        1:15.27   
44  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    30.49        1:16.13   
Agnes Adell  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Bianca Rosén  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linus Zachrisson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Elma Halak  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Theodor Starkenberg  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Viggo Sillén  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.31        43.66   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    21.15        44.24   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.52        44.84   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    21.89        46.63   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    22.93        49.24   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    22.75        49.27   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS    22.93        50.03   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    23.47        50.06   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS    23.92        50.06   
10  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.09        50.78   
11  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS    23.83        50.92   
12  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    24.40        52.23   
13  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    24.46        52.25   
14  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.08        52.40   
15  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    24.25        53.22   
16  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.84        54.37   
17  Bianca Rosén  2007  Linköpings Allmänna SS    24.87        55.36   
18  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.06        57.68   
19  Märta Haraldsson  2008  Motala Simsällskap    26.75        1:00.83   
20  Ludvig Moberg  2008  Linköpings Allmänna SS    26.79        1:01.29   
21  Moa Gustafsson  2008  Linköpings Allmänna SS    28.20        1:01.99   
22  Oskar Eskilsson  2008  Linköpings Allmänna SS    31.38        1:06.14   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Theo Holm  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 11, 50m Bröstsim 9 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS    24.93        51.84   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.58        53.80   
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS    25.57        54.12   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS    25.75        54.77   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS    25.25        54.95   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS    26.91        57.97   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    28.74        59.19   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    28.52        59.88   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS    27.62        1:00.17   
10  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap    29.17        1:02.79   
11  Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS    30.00        1:04.87   
12  Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS    31.82        1:08.21   
13  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap    31.07        1:09.02   
14  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS    31.34        1:09.61   
15  Theodor Brostedt  2009  Linköpings Allmänna SS    33.93        1:11.15   
16  Elvin Forsberg  2009  Linköpings Allmänna SS    34.14        1:13.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:55   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 12, 25m Bröstsim 8 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.75   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            26.28   
Julia Starck  2010  Linköpings Allmänna SS            29.57   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            32.90   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:55 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    18.53        37.65   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    18.98        38.17   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.21        39.05   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    19.84        39.46   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    20.16        40.26   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    20.32        40.50   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    20.77        41.64   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.95        41.98   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    20.76        42.05   
10  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    20.87        42.51   
11  Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    20.77        42.57   
12  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    21.08        42.67   
13  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.65        42.81   
14  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    22.39        43.79   
15  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    21.69        43.82   
16  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    21.99        43.95   
17  Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.18        44.07   
18  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    22.51        44.26   
19  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    21.35        44.49   
20  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    20.58        44.78   
21  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    22.82        44.85   
22  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    22.38        44.89   
23  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.63        45.33   
24  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.55        45.35   
25  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.62        45.43   
26  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    22.62        46.41   
27  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    22.58        46.81   
28  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    23.36        47.18   
29  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.62        47.38   
30  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.79        48.84   
31  Julia Karlberg  2007  Linköpings Allmänna SS    24.43        48.89   
32  Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS    24.90        49.93   
33  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap    25.44        50.25   
34  Elma Halak  2007  Linköpings Allmänna SS    23.02        50.49   
35  Viggo Sillén  2007  Linköpings Allmänna SS    24.48        51.36   
36  Alice Holmberg  2007  Linköpings Allmänna SS    25.77        51.75   
37  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    26.14        51.99   
38  Hugo Danielsson  2007  Linköpings Allmänna SS    25.82        52.22   
39  Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS    26.33        53.10   
40  Bianca Rosén  2007  Linköpings Allmänna SS    26.15        53.46   
41  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    28.80        57.23   
42  Theodor Starkenberg  2007  Linköpings Allmänna SS    28.92        58.56   
43  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    29.22        58.88   
44  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    29.36        1:00.61   
45  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    29.31        1:00.72   
46  Armin Naderi  2006  Finspångs Simklubb    31.33        1:04.40   
Agnes Adell  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Darin Saleh  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:23   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.04        40.48   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    21.16        42.27   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.71        42.72   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    21.15        42.79   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.39        43.13   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    21.17        43.28   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    21.91        44.80   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    23.05        46.11   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    23.73        46.29   
10  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    22.91        46.67   
11  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS    23.16        46.75   
12  Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS    22.73        47.00   
13  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.05        47.24   
14  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    23.48        47.34   
15  Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS    24.84        49.36   
16  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.10        51.01   
17  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.83        53.22   
18  Moa Gustafsson  2008  Linköpings Allmänna SS    27.72        59.57   
19  Theo Holm  2008  Linköpings Allmänna SS    31.15        1:00.18   
20  Rebecca Isoz  2008  Linköpings Allmänna SS    30.34        1:03.62   
21  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.83        1:07.82   
22  Märta Haraldsson  2008  Motala Simsällskap    33.39        1:13.09   
Ludvig Moberg  2008  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:23 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim 9 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS    22.39        46.50   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS    24.09        47.50   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS    24.98        49.98   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS    25.01        50.54   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS    25.51        52.08   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap    26.53        52.18   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS    25.20        52.18   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    27.29        53.51   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    26.51        56.14   
10  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap    29.37        1:00.28   
11  Elvin Forsberg  2009  Linköpings Allmänna SS    30.39        1:02.93   
12  Theodor Brostedt  2009  Linköpings Allmänna SS    32.01        1:04.85   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Linnea Sixtensson  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 16, 25m Ryggsim 8 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.31   
Julia Starck  2010  Linköpings Allmänna SS            24.35   
Vilgot Eriksson  2010  Finspångs Simklubb            24.36   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS            26.57   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS            28.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 17, 100m Medley 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    16.30  37.97  1:02.58    1:20.91   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    17.55  39.39  1:05.77    1:24.74   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    17.44  39.53  1:05.83    1:25.72   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.53  40.59  1:06.90    1:25.83   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.11  39.24  1:05.57    1:25.84   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    18.32  40.86  1:06.52    1:26.43   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    18.86  42.64  1:07.04    1:26.73   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    18.06  40.16  1:07.96    1:27.58   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    19.91  42.63  1:09.17    1:27.95   
10  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    18.75  42.54  1:09.72    1:29.36   
11  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    18.06  42.97  1:11.03    1:30.73   
12  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.67  42.12  1:11.07    1:31.19   
13  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.11  44.36  1:11.14    1:32.41   
14  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.51  43.43  1:10.63    1:32.70   
15  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    19.65  44.59  1:10.82    1:32.75   
16  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    20.31  44.33  1:11.93    1:32.98   
17  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    19.73  44.53  1:12.50    1:33.63   
18  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    20.13  43.97  1:12.94    1:33.69   
19  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    20.60  44.49  1:14.79    1:34.35   
20  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    19.89  45.55  1:13.32    1:34.71   
21  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap    20.19  46.59  1:12.71    1:34.79   
22  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    20.88  45.82  1:14.02    1:34.91   
23  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    21.07  45.84  1:14.16    1:35.20   
24  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    19.30  44.16  1:14.29    1:35.65   
25  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.04  48.63  1:16.14    1:38.28   
26  Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.53  46.82  1:16.50    1:40.15   
27  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    19.29  44.22  1:16.23    1:40.58   
28  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    22.76  49.36  1:21.13    1:43.91   
29  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS    26.46  54.09  1:23.97    1:48.31   
30  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    24.10  52.34  1:23.96    1:49.86   
31  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    25.09  1:00.34  1:29.30    1:50.50   
32  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    26.14  56.15  1:28.09    1:54.00   
33  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    25.72  58.11  1:29.75    1:58.60   
34  Julia Karlberg  2007  Linköpings Allmänna SS    24.86  54.19  1:35.41    2:06.82   
35  Darin Saleh  2007  Linköpings Allmänna SS    31.66  1:02.29  1:44.10    2:10.55   
Agnes Adell  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Alice Holmberg  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Bianca Rosén  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 18, 75m Medley 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.08  44.98      1:04.28   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    20.80  45.87      1:04.88   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    20.85  47.73      1:07.38   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.99  47.46      1:09.67   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    20.92  49.92      1:11.15   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    22.17  51.12      1:11.85   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.34  50.23      1:12.22   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS    23.01  51.68      1:13.07   
Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS    23.74  50.54      1:13.15   
10  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    23.42  51.81      1:13.72   
11  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    23.75  52.07      1:13.90   
12  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    23.03  52.72      1:15.30   
13  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    21.87  52.71      1:15.49   
14  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS    23.38  52.81      1:18.38   
15  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.43  56.04      1:18.84   
16  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.01  54.22      1:20.75   
Märta Haraldsson  2008  Motala Simsällskap            DNS   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:01 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 19, 75m Medley 9 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS    23.38  53.70      1:15.06   
Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS    22.92  52.59      1:15.71   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS    24.11  53.77      1:17.19   
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS    22.04  53.83      1:17.68   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.93  54.00      1:21.88   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    27.70  1:00.04      1:23.37   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS    25.27  59.91      1:24.57   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS    24.14  1:02.99      1:25.88   
Ture Lilllskogen  2009  Linköpings Allmänna SS    24.32  1:00.17      1:26.08   
10  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap    25.79  1:01.37      1:27.67   
11  Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    29.00  1:01.83      1:29.27   
12  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS    26.54  1:03.17      1:32.71   
13  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap    29.48  1:05.86      1:36.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 20, 75m Medley 8 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.36  55.79      1:22.23   
Majken Nygren  2010  Linköpings Allmänna SS    31.31  1:09.42      1:42.87   
Gustav Rosén  2010  Linköpings Allmänna SS    31.84  1:15.30      1:49.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Linköpings Ö Knattemästerskap    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 21, 4x25 m valfritt, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.56   
                   
                   
                   
                1:01.56   
                     
Motala Simsällskap  Motala Simsällskap            1:05.45   
                   
                   
                   
                1:05.45   
                     
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.58   
                   
                   
                   
                1:05.58   
                     
Lass Gul  Linköpings Allmänna SS            1:09.18   
                   
                   
                   
                1:09.18   
                     
Nkk Lag 3  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.60   
                   
                   
                   
                1:10.60   
                     
Lass Beige  Linköpings Allmänna SS            1:12.48   
                   
                   
                   
                1:12.48   
                     
Lass Lila  Linköpings Allmänna SS            1:12.59   
                   
                   
                   
                1:12.59   
                     
Lass Blå  Linköpings Allmänna SS            1:12.62   
                   
                   
                   
                1:12.62   
                     
Lass Rosa  Linköpings Allmänna SS            1:12.82   
                   
                   
                   
                1:12.82   
                     
10  Lass Röd  Linköpings Allmänna SS            1:14.54   
                   
                   
                   
                1:14.54   
                     
11  Lass Polka  Linköpings Allmänna SS            1:14.66   
                   
                   
                   
                1:14.66   
                     
12  Lass Aprikos  Linköpings Allmänna SS            1:14.68   
                   
                   
                   
                1:14.68   
                     
13  Lass Grön  Linköpings Allmänna SS            1:15.16   
                   
                   
                   
                1:15.16   
                     
14  Lass Svart  Linköpings Allmänna SS            1:16.25   
                   
                   
                   
                1:16.25   
                     
15  Lass Turkos  Linköpings Allmänna SS            1:17.16   
                   
                   
                   
                1:17.16   
                     
16  Lass Orange  Linköpings Allmänna SS            1:17.47   
                   
                   
                   
                1:17.47   
                     
17  Lass Vit  Linköpings Allmänna SS            1:20.30   
                   
                   
                   
                1:20.30   
                     
18  Lass Brun  Linköpings Allmänna SS            1:20.99   
                   
                   
                   
                1:20.99   
                     
20  Motala Simsällskap Lag 2  Motala Simsällskap            1:21.50   
                   
                   
                   
                1:21.50   
                     
21  Lass Purpur  Linköpings Allmänna SS            1:21.61   
                   
                   
                   
                1:21.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner