2020-10-26   08:08:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Trollsimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    34.48  1:16.24  1:59.83    2:38.34   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    33.89  1:16.30  2:00.70    2:38.62   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.19  1:14.57  2:01.19    2:38.78   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    34.85  1:14.91  2:02.86    2:41.08   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    33.01  1:17.92  2:04.42    2:43.98   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    35.99  1:19.18  2:08.74    2:47.02   
Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    36.21  1:22.82  2:08.87    2:48.06   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    37.08  1:20.69  2:09.16    2:48.48   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    34.87  1:21.08  2:10.07    2:49.62   
10  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    34.86  1:18.60  2:09.05    2:51.33   
11  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    37.35  1:24.53  2:13.79    2:52.41   
12  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    35.43  1:20.63  2:14.71    2:53.17   
13  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    39.64  1:23.56  2:11.94    2:53.18   
14  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap    39.21  1:22.74  2:13.89    2:55.44   
15  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    38.48  1:24.42  2:15.58    2:56.10   
16  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    38.96  1:22.99  2:15.08    2:57.12   
17  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    35.64  1:22.21  2:15.97    2:58.25   
18  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    37.77  1:23.10  2:18.27    2:58.40   
19  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    38.64  1:26.14  2:19.87    3:00.95   
20  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    39.06  1:24.84  2:19.70    3:02.51   
21  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    39.22  1:25.87  2:20.61    3:02.92   
22  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    39.77  1:29.08  2:21.38    3:05.31   
23  Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim    36.25  1:23.76  2:21.31    3:05.65   
24  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    41.33  1:29.60  2:21.67    3:05.71   
25  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    38.97  1:27.12  2:23.23    3:06.04   
26  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    38.86  1:27.03  2:21.52    3:06.13   
27  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    43.67  1:31.49  2:21.96    3:07.48   
28  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    41.31  1:32.65  2:25.89    3:09.29   
29  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    40.65  1:36.36  2:32.84    3:12.99   
30  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    45.39  1:33.88  2:32.40    3:13.69   
31  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    43.20  1:31.79  2:31.84    3:15.72   
32  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    45.23  1:34.85  2:30.46    3:17.75   
33  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    44.21  1:34.42  2:33.22    3:19.29   
34  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    45.39  1:38.39  2:34.29    3:19.63   
35  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    45.64  1:36.80  2:32.20    3:20.22   
36  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    43.99  1:36.78  2:33.38    3:20.85   
37  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    45.23  1:35.77  2:37.25    3:21.64   
38  Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund    43.72  1:36.05  2:32.50    3:21.88   
39  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    49.46  1:42.35  2:40.79    3:24.92   
40  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim    46.98  1:38.47  2:37.66    3:25.41   
41  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    50.16  1:42.26  2:47.12    3:32.25   
42  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    49.52  1:44.11  2:45.96    3:34.25   
43  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap    50.08  1:45.08  2:46.59    3:36.55   
44  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap    48.31  1:44.04  2:50.54    3:38.52   
45  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    49.35  1:46.10  2:50.14    3:39.64   
Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            DSQ   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.45  1:11.28  1:56.60    2:32.13   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    33.15  1:13.74  1:59.85    2:32.64   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    33.02  1:12.66  1:56.94    2:34.43   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.79  1:12.36  2:01.76    2:38.28   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    34.04  1:16.08  2:03.84    2:40.86   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    33.78  1:14.38  2:03.70    2:40.99   
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    37.38  1:21.17  2:06.13    2:44.05   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    35.99  1:16.74  2:09.57    2:46.31   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    34.80  1:16.99  2:07.21    2:46.58   
10  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    34.21  1:16.95  2:12.13    2:49.53   
11  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    38.16  1:24.37  2:12.47    2:53.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    35.54  1:15.86  2:00.63    2:38.34   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    35.28  1:21.41  2:11.73    2:48.35   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    34.42  1:19.73  2:14.69    2:48.86   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    38.07  1:24.69  2:15.92    2:54.61   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    39.51  1:26.22  2:16.29    2:58.42   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap    39.24  1:27.77  2:19.37    3:00.82   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    45.00  1:29.69  2:28.86    3:15.76   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim    45.38  1:37.60  2:38.11    3:22.85   
Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    27.11  1:00.42  1:35.88    2:06.02   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    27.73  1:00.93  1:36.59    2:07.40   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    29.75  1:06.75  1:44.17    2:16.13   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    27.58  1:05.12  1:45.68    2:20.91   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    30.69  1:07.72  1:48.41    2:22.86   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    30.63  1:04.65  1:48.76    2:23.25   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    30.24  1:06.73  1:49.17    2:23.65   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    29.55  1:06.70  1:50.45    2:24.24   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    30.09  1:10.91  1:54.90    2:29.02   
10  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    31.31  1:12.01  1:57.11    2:30.31   
11  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim    33.00  1:11.84  1:56.92    2:34.57   
12  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    33.13  1:10.37  1:59.62    2:34.80   
13  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    32.91  1:16.00  2:02.05    2:38.24   
14  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.66  1:14.39  1:58.03    2:39.37   
15  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    32.87  1:14.96  2:01.42    2:39.66   
16  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    33.42  1:17.97  2:06.78    2:43.00   
17  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    35.36  1:20.25  2:10.03    2:48.05   
18  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    36.44  1:21.21  2:13.98    2:50.52   
19  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    39.80  1:28.22  2:17.71    3:00.23   
20  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    45.72  1:30.61  2:25.32    3:06.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            41.96   
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            44.27   
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            46.62   
Vera Olofsson  2009  Landskrona Simsällskap            47.08   
Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            53.31   
Rut Nilsson  2009  Landskrona Simsällskap            57.93   
Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            1:19.51   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            32.64   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            33.10   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            35.01   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            35.44   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            35.73   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.53   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.91   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            36.98   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            37.12   
10  Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            37.49   
11  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            37.94   
12  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            38.06   
13  Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            38.12   
14  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            38.33   
15  Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            38.63   
16  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            39.05   
17  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            39.42   
18  Alva Törnvall  2007  Göteborg Sim            40.08   
19  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            40.21   
20  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            40.62   
21  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            40.80   
22  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            41.29   
23  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            42.63   
24  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.68   
25  Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            43.44   
26  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.50   
27  Isabella Chung  2007  Trollhättans Simsällskap            43.87   
28  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            44.50   
29  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            45.65   
30  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim            47.87   
31  Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            48.12   
32  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            48.18   
33  Stina Röhss  2007  S77 Stenungsund            48.83   
34  Maja Antonsson  2007  Landskrona Simsällskap            51.22   
35  Kajsa Lindberg  2008  Göteborg Sim            56.93   
Linnea Edström  2008  Simklubben Vänersborg            DNS   
Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            27.87   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            27.96   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            28.27   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            28.41   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            29.04   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            29.28   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            29.30   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            29.33   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            29.53   
10  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            29.61   
11  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            29.63   
12  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            29.64   
13  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            29.66   
14  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            29.76   
15  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            29.81   
16  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            29.85   
17  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            29.88   
18  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            30.07   
19  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            30.14   
20  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            30.43   
21  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            30.51   
22  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            30.74   
23  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            30.79   
24  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            30.89   
25  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            31.13   
26  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            31.18   
26  Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            31.18   
28  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            31.25   
29  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            31.35   
30  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            31.45   
31  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            31.52   
32  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            31.53   
33  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            31.71   
34  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            31.84   
35  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            31.88   
36  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            32.02   
37  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            32.11   
38  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            32.37   
39  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            32.39   
40  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            32.58   
40  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            32.58   
42  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            32.65   
43  Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim            32.85   
44  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            33.08   
45  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            33.27   
46  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            33.42   
47  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            34.01   
48  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap            34.09   
49  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim            34.20   
50  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            34.22   
51  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            34.66   
52  Emma Tian  2004  Göteborg Sim            34.92   
53  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            34.93   
54  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            34.96   
55  Hanna Skånberg  2003  S77 Stenungsund            35.72   
56  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            35.81   
57  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            36.33   
58  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            36.39   
59  Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            36.82   
60  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            36.95   
61  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            37.00   
62  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            37.19   
63  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap            37.40   
64  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            37.65   
65  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            37.93   
66  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            39.18   
67  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            39.22   
68  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            39.67   
69  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            39.72   
70  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            39.88   
71  Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            40.04   
72  Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            40.30   
73  Emilia Alberoth  2006  Landskrona Simsällskap            41.21   
74  Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap            41.28   
75  Swea Gertmo  2006  S77 Stenungsund            41.68   
76  Tilde Johnsson  2004  Trollhättans Simsällskap            41.78   
77  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            41.82   
78  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            42.19   
79  Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg            42.58   
80  Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            43.03   
81  Therese Mattsson  1997  Solens Idrottsförening            43.30   
82  Amanda Olsson  2005  Simklubben Vänersborg            44.00   
83  Maja Hansson  2006  Landskrona Simsällskap            45.89   
84  Kajsa Granberg  2005  Föreningen Ale Simmarna            47.02   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            DSQ   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            36.99   
Mathias Behre  2009  Kungälvs Simsällskap            37.84   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            41.39   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            44.38   
Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  Trollhättans Simsällskap            50.10   
Oliver Behre  2011  Kungälvs Simsällskap            50.66   
Emil Holmström  2010  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Tor Andersson-Öberg  2009  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            31.63   
Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap            34.71   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            34.76   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            35.91   
Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            36.60   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.70   
Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            37.23   
Pascal To  2007  Trollhättans Simsällskap            37.25   
Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            38.69   
10  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            39.61   
11  Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            41.44   
12  Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap            41.51   
13  Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            42.13   
14  Villem Topp  2008  Simklubben Vänersborg            42.19   
15  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            42.31   
16  Hans Feng  2008  Göteborg Sim            42.60   
17  Albin Wassberg  2008  S77 Stenungsund            43.61   
18  Filip Leijonhufvud  2007  Landskrona Simsällskap            44.07   
19  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            44.31   
20  Karl Engberg  2008  Göteborg Sim            45.60   
21  Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            48.84   
22  Hektor Dagson  2007  Simklubben Vänersborg            48.93   
23  Viggo Winbladh  2007  Göteborg Sim            57.97   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            23.88   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap            24.38   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap            25.14   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            25.19   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap            25.54   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap            25.78   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            26.22   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            26.24   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap            26.35   
10  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            26.41   
11  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            27.58   
12  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            27.86   
13  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            27.89   
14  Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap            27.97   
15  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            28.24   
16  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            28.46   
17  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            28.80   
18  Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            28.93   
19  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            29.23   
20  William Meurling  2004  S77 Stenungsund            29.33   
21  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            29.35   
22  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            30.05   
23  Amer Bihorac  2000  Landskrona Simsällskap            30.28   
24  Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            30.69   
25  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            31.27   
26  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            31.68   
27  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            31.69   
28  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            31.77   
29  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            31.91   
30  Max Ha  2006  Göteborg Sim            32.01   
31  Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            32.47   
32  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            32.68   
33  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            34.51   
34  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            35.16   
35  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            35.19   
36  Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            37.33   
37  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            38.26   
38  Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap            39.30   
39  Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            39.79   
40  Pär Uhlmann  2004  Föreningen Ale Simmarna            41.19   
41  Felix Kjörnsberg  2006  Simklubben Vänersborg            41.61   
42  Elvin Örwall  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.23   
43  Mustafa Hasso  2005  Landskrona Simsällskap            43.39   
44  Axel Smith  2006  Göteborg Sim            49.28   
Ali Elhage  2002  Göteborg Sim            DNS   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim            DNS   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim            DNS   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            DSQ   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
William Lindstrand  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    38.13        1:17.36   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    40.17        1:20.07   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    39.40        1:21.85   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    40.45        1:23.30   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    40.97        1:23.56   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    42.00        1:24.99   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap    43.81        1:27.71   
Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    42.88        1:27.72   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    42.44        1:28.12   
10  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    43.64        1:28.56   
11  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    43.27        1:29.33   
12  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    44.05        1:30.71   
13  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    44.93        1:30.80   
14  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    44.31        1:31.06   
15  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    45.26        1:32.22   
16  Livia Ek  2007  Göteborg Sim    44.52        1:32.37   
17  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    47.76        1:34.37   
18  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    45.78        1:34.46   
19  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund    46.37        1:35.38   
20  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap    47.27        1:35.46   
21  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    48.14        1:35.75   
22  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    47.88        1:35.96   
23  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna    46.86        1:36.07   
24  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    47.94        1:36.87   
25  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    47.75        1:37.46   
26  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    47.59        1:38.37   
27  Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    48.12        1:38.91   
28  Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna    49.38        1:38.95   
29  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap    47.45        1:39.09   
30  Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap    50.21        1:40.06   
31  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap    50.18        1:40.84   
32  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    51.56        1:43.40   
33  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap    52.29        1:43.63   
34  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap    50.73        1:44.48   
35  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap    53.74        1:44.82   
36  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund    50.28        1:45.68   
37  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.80        1:46.77   
38  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.58        1:46.85   
39  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    52.84        1:47.14   
40  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap    52.06        1:47.47   
41  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap    52.38        1:49.02   
42  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap    53.75        1:52.08   
43  Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap    53.54        1:52.09   
44  Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim    52.62        1:53.28   
45  Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap    55.00        1:53.36   
46  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap    55.12        1:53.64   
47  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna    57.52        1:55.71   
48  Kajsa Lindberg  2008  Göteborg Sim    55.07        1:56.12   
49  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap    55.24        1:57.67   
50  Stina Röhss  2007  S77 Stenungsund    56.98        1:58.35   
51  Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap    58.70        2:05.43   
Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg            DNF   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    34.88        1:09.74   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    36.23        1:14.40   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    36.91        1:15.57   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.71        1:16.10   
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna    37.78        1:16.61   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    38.27        1:17.80   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    38.25        1:18.52   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    38.53        1:19.15   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    38.44        1:19.69   
10  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    38.96        1:20.15   
11  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    38.21        1:20.31   
12  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    38.76        1:20.64   
13  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    40.97        1:22.71   
14  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    40.64        1:22.77   
15  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    41.02        1:22.81   
16  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    40.13        1:22.86   
17  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    41.15        1:23.24   
18  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    41.22        1:23.30   
19  Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim    41.71        1:24.03   
20  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    42.11        1:24.95   
21  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    42.08        1:24.99   
22  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    41.61        1:25.36   
23  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    42.16        1:27.08   
24  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    42.72        1:27.46   
25  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    43.62        1:27.99   
26  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    43.54        1:28.19   
27  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim    42.08        1:28.97   
28  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    42.58        1:28.98   
29  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    43.16        1:29.21   
30  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    44.94        1:31.82   
30  Emma Tian  2004  Göteborg Sim    43.56        1:31.82   
32  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    44.54        1:31.84   
33  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg    44.38        1:32.15   
34  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    45.20        1:34.30   
35  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    47.12        1:35.32   
36  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    45.88        1:35.99   
37  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    47.36        1:37.58   
38  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    49.50        1:41.41   
39  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg    50.86        1:42.09   
40  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    50.87        1:43.62   
41  Amanda Olsson  2005  Simklubben Vänersborg    52.92        1:49.72   
42  Tilde Johnsson  2004  Trollhättans Simsällskap    51.81        1:51.83   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DNS   
Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.45        1:08.11   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    33.80        1:09.03   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    33.78        1:10.50   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    35.10        1:11.66   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    35.32        1:12.16   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    34.22        1:12.32   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    35.64        1:13.65   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    36.98        1:13.79   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    35.98        1:14.32   
10  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    37.51        1:15.18   
11  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    36.50        1:15.29   
11  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    36.27        1:15.29   
13  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    36.64        1:16.16   
14  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    37.86        1:16.41   
15  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    37.10        1:17.19   
16  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    38.33        1:17.39   
17  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    37.78        1:17.54   
18  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    41.08        1:24.80   
19  Hanna Skånberg  2003  S77 Stenungsund    42.60        1:27.40   
20  Therese Mattsson  1997  Solens Idrottsförening    57.41        2:00.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    41.16        1:24.83   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    44.59        1:30.15   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    44.53        1:30.87   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    45.58        1:33.84   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.37        1:34.02   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna    46.43        1:34.24   
Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap    47.45        1:36.32   
Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap    46.94        1:36.71   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    48.23        1:39.89   
10  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund    49.14        1:40.40   
11  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    51.43        1:44.23   
12  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    52.94        1:44.89   
13  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    51.95        1:45.12   
14  Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap    53.04        1:45.81   
15  Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap    51.72        1:46.21   
16  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap    52.23        1:46.43   
17  Albin Wassberg  2008  S77 Stenungsund    50.67        1:46.45   
18  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    52.82        1:49.17   
19  Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap    54.94        1:50.20   
20  Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap    54.76        1:51.45   
21  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap    54.34        1:51.87   
22  Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim    58.09        2:00.63   
23  Karl Engberg  2008  Göteborg Sim    1:00.09        2:01.03   
24  Elvin Örwall  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:01.33        2:05.40   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim            DNS   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim            DNS   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Viggo Winbladh  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    35.48        1:13.25   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    36.96        1:14.76   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    40.19        1:22.90   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    40.17        1:22.98   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    40.58        1:24.89   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    41.59        1:26.28   
Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap    42.65        1:27.43   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg    44.63        1:31.31   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    45.73        1:32.96   
10  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    46.62        1:36.03   
11  William Lindstrand  2005  Trollhättans Simsällskap    50.36        1:40.60   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    28.40        58.43   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    29.02        59.12   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    29.43        59.77   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    29.47        1:00.06   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    30.73        1:03.01   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    32.09        1:05.87   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    31.68        1:06.17   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    32.95        1:08.09   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    33.80        1:09.04   
10  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    33.73        1:09.38   
11  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    33.04        1:09.47   
12  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    34.37        1:11.90   
13  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim    36.37        1:13.77   
14  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    36.13        1:14.08   
15  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    35.83        1:14.80   
16  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim    37.88        1:18.30   
17  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    38.50        1:18.48   
18  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    38.08        1:19.88   
19  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    39.91        1:21.06   
20  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    40.13        1:22.71   
Ali Elhage  2002  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.52  1:16.58  2:00.16    2:44.73   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    37.37  1:23.41  2:11.40    2:58.70   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    32.83  1:10.59  1:51.32    2:33.44   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    34.46  1:14.58  1:55.51    2:36.60   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    33.56  1:13.97  1:56.89    2:38.82   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    34.19  1:14.40  1:56.02    2:38.87   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    34.62  1:15.36  1:59.25    2:42.88   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    35.06  1:17.19  2:00.76    2:44.29   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    38.97  1:24.78  2:12.90    3:00.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    32.52  1:11.94  1:53.61    2:31.87   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    39.45  1:28.93  2:20.99    3:09.21   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    29.33  1:01.80  1:35.21    2:08.59   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    30.22  1:04.53  1:40.28    2:16.75   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    29.81  1:04.30  1:41.76    2:22.58   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    32.34  1:10.06  1:51.00    2:32.35   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    31.83  1:10.68  1:53.14    2:33.57   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:06 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 9, 4X100m Fr Damer 14-Yngre, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  2004  Landskrona Simsällskap            4:28.17   
  Emelie Ek-Värn  2004      30.04  1:03.54      1:03.54   
  Tova Siversson  2005      31.65  1:07.67      2:11.21   
  Fanny Hess  2004      31.86  1:08.71      3:19.92   
  Moa Ekberg  2006      33.02  1:08.25      4:28.17   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 2  2004  Landskrona Simsällskap            4:30.52   
  Emma Hassling  2004      31.51  1:06.99      1:06.99   
  Livia Sjunnesson  2005      31.91  1:08.10      2:15.09   
  Isabella Djuric  2004      32.23  1:08.40      3:23.49   
  Maja Jensen  2006      31.86  1:07.03      4:30.52   
                     
Göteborg Sim Lag 1  2004  Göteborg Sim            4:36.11   
  Ebba Egnell  2005      30.92  1:04.78      1:04.78   
  Saga Johannesson  2005      30.99  1:05.60      2:10.38   
  Nadja Karlsson  2004      35.91  1:15.70      3:26.08   
  Filippa Hemberg  2004      33.53  1:10.03      4:36.11   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 3  2005  Landskrona Simsällskap            4:43.41   
  Ella Röiseth  2005      32.63  1:08.58      1:08.58   
  My Pettersson  2006      33.05  1:10.70      2:19.28   
  Isabelle Persson-Giribaldi  2005      32.80  1:09.39      3:28.67   
  Yasmine Strandh  2006      35.08  1:14.74      4:43.41   
                     
S 77 Stenungsund  2004  S77 Stenungsund            4:47.90   
  Frida Rångeby  2005      33.72  1:12.31      1:12.31   
  Maja Edberg  2006      34.04  1:11.06      2:23.37   
  Ellen Bergman  2005      33.53  1:11.96      3:35.33   
  Linnea Olofsson  2004      34.59  1:12.57      4:47.90   
                     
Trollhättans Simsällskap 1  2004  Trollhättans Simsällskap            4:52.68   
  Sofia Tranberg  2006      35.43  1:13.11      1:13.11   
  Moa Larsson  2005      33.54  1:14.07      2:27.18   
  Wilma Andrée  2004      34.51  1:11.20      3:38.38   
  Anna Kis  2004      35.47  1:14.30      4:52.68   
                     
Göteborg Sim Lag 2  2004  Göteborg Sim            4:57.59   
  Selma Hahne  2004      36.77  1:18.32      1:18.32   
  Evelina Liu  2004      33.32  1:10.99      2:29.31   
  Aramis Yaghobi  2004      35.09  1:18.11      3:47.42   
  Elin Sjöberg  2005      33.26  1:10.17      4:57.59   
                     
S 77 Stenungsund Lag 2  2004  S77 Stenungsund            5:07.77   
  Emma Knauer  2006      36.34  1:17.44      1:17.44   
  Elsa Gustavsson  2006      35.80  1:13.87      2:31.31   
  Lina Back  2005      37.61  1:19.93      3:51.24   
  Tindra Gustafsson  2004      35.79  1:16.53      5:07.77   
                     
Göteborg Sim Lag 6  2004  Göteborg Sim            5:26.71   
  Cornelia Cederbrandt  2005      40.42  1:25.50      1:25.50   
  Livia Ek  2007      39.85  1:23.90      2:49.40   
  Elma Eklund  2005      35.51  1:14.24      4:03.64   
  Tilde Hamrin  2006      37.88  1:23.07      5:26.71   
                     
10  Landskrona Simsällskap Lag 4  2006  Landskrona Simsällskap            5:29.70   
  Clara Andersson  2007      41.94  1:26.07      1:26.07   
  Emma Maric  2007      38.30  1:20.46      2:46.53   
  Svea Nilsson  2007      41.28  1:26.86      4:13.39   
  Thowe Eliasson  2006      36.34  1:16.31      5:29.70   
                     
11  Trollhättans Simsällskap 2  2004  Trollhättans Simsällskap            5:30.96   
  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005      38.32  1:20.67      1:20.67   
  Clara Nordensson  2005      37.93  1:21.28      2:41.95   
  Linnea Alfredsson  2006      39.66  1:25.36      4:07.31   
  Hanna Carlsson  2006      39.57  1:23.65      5:30.96   
                     
12  S 77 Stenungsund Lag 3  2005  S77 Stenungsund            5:45.23   
  Hailey Larsson  2007      38.00  1:21.62      1:21.62   
  Alice Olsson  2006      40.29  1:25.04      2:46.66   
  Alva Anell  2005      41.07  1:27.33      4:13.99   
  Leontien Herweijer  2007      42.34  1:31.24      5:45.23   
                     
13  Göteborg Sim Lag 4  2004  Göteborg Sim            5:48.76   
  Emma Nedholm  2005      43.22  1:32.20      1:32.20   
  Amanda Ljungberg  2005      43.68  1:35.05      3:07.25   
  Emma Tian  2004      38.09  1:23.34      4:30.59   
  Ines Norlander  2006      37.11  1:18.17      5:48.76   
                     
14  Föreningen Alesimmarna Lag 2  2005  Föreningen Ale Simmarna            5:54.28   
  Emma Frövén  2006      33.81  1:10.26      1:10.26   
  Lilly Johansson  2007      49.51  1:45.58      2:55.84   
  Malva Berggren  2007      43.05  1:33.09      4:28.93   
  Ella Götestam Sundén  2007      40.59  1:25.35      5:54.28   
                     
15  Föreningen Alesimmarna  2005  Föreningen Ale Simmarna            5:56.41   
  Olivia Thonander  2005      31.02  1:05.06      1:05.06   
  Julia Gustafsson  2006      46.76  1:39.23      2:44.29   
  Moa Lindberg Bandelin  2006      44.52  1:34.04      4:18.33   
  Wilma Jansson  2006      45.31  1:38.08      5:56.41   
                     
16  Trollhättans Simsällskap 3  2004  Trollhättans Simsällskap            5:56.77   
  Emma Wikberg  2007      39.73  1:24.86      1:24.86   
  Märta Skogh  2006      41.35  1:29.51      2:54.37   
  Julia Olsson  2006      41.02  1:27.92      4:22.29   
  Tilde Johnsson  2004      44.65  1:34.48      5:56.77   
                     
17  Trollhättans Simsällskap 4  2004  Trollhättans Simsällskap            6:10.82   
  Isabella Emanuelsson  2006      43.06  1:29.53      1:29.53   
  Maja Ericsson  2007      41.57  1:29.92      2:59.45   
  Szofia Zana  2008      42.13  1:30.08      4:29.53   
  Vilda Markusson  2007      45.63  1:41.29      6:10.82   
                     
Göteborg Sim Lag 3  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
Göteborg Sim Lag 5  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 10, 4X100m Fr Herrar 14-Yngre, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  2004  Landskrona Simsällskap            4:27.28   
  Anton Liebenhagen  2005      28.84  1:00.41      1:00.41   
  Marcus Riis  2004      33.21  1:09.74      2:10.15   
  Viggo Thomsen  2004      33.01  1:12.20      3:22.35   
  Ludvig Hoff  2005      30.90  1:04.93      4:27.28   
                     
Trollhättans Simsällskap 1  2004  Trollhättans Simsällskap            5:23.93   
  Rasmus Faarinen  2005      31.16  1:05.34      1:05.34   
  Noel Heal  2005      37.10  1:18.60      2:23.94   
  Viktor Olsson  2006      40.12  1:26.72      3:50.66   
  Simon Olofsson  2007      44.70  1:33.27      5:23.93   
                     
Göteborg Sim Lag 1  2004  Göteborg Sim            5:39.50   
  Albert Lindroth  2005      33.81  1:12.08      1:12.08   
  Elias Lai  2006      52.31  1:52.82      3:04.90   
  Wille Damber  2005      37.17  1:19.64      4:24.54   
  Max Ha  2006      35.18  1:14.96      5:39.50   
                     
Göteborg Sim Lag 2  2004  Göteborg Sim            6:18.97   
  Hannes Aminoff  2009      40.20  1:26.80      1:26.80   
  Jakub Bober  2007      44.29  1:35.91      3:02.71   
  Viktor de Jonge  2007      41.67  1:29.81      4:32.52   
  Hans Feng  2008      46.41  1:46.45      6:18.97   
                     
Trollhättans Simsällskap 2  2004  Trollhättans Simsällskap            6:34.21   
  Karl Holm  2006      40.73  1:33.25      1:33.25   
  Theo Nordin  2007      47.13  1:41.39      3:14.64   
  Alim Inal  2006      47.17  1:46.41      5:01.05   
  William Lindstrand  2005      45.08  1:33.16      6:34.21   
                     
Trollhättans Simsällskap 3  2004  Trollhättans Simsällskap            DNS   
  Pascal To  2007                 
  Joar Holmström Bexell  2006                 
  Viktor Särkiniemi Carlsson  2009                 
  Rasmus Olsson  2008              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:49 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    1:09.87  2:24.86  3:41.45    4:57.43   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    1:10.37  2:27.41  3:45.50    5:01.55   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    1:11.22  2:30.95  3:53.47    5:13.07   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    1:11.66  2:31.45  3:53.08    5:13.19   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    1:14.13  2:35.48  3:57.60    5:15.93   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:14.20  2:35.97  3:57.67    5:16.32   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    1:16.24  2:37.12  4:00.11    5:21.75   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    1:13.40  2:36.21  3:59.38    5:22.00   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    1:16.82  2:42.32  4:08.04    5:27.93   
10  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    1:17.54  2:41.74  4:06.54    5:29.56   
11  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    1:14.55  2:40.16  4:05.87    5:30.28   
12  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    1:17.98  2:44.55  4:11.89    5:36.66   
13  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    1:19.59  2:47.65  4:14.59    5:38.82   
14  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    1:20.94  2:48.36  4:16.30    5:39.24   
15  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    1:19.51  2:49.46  4:17.81    5:40.54   
16  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    1:19.60  2:48.37  4:18.78    5:41.24   
17  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    1:20.93  2:48.72  4:16.46    5:41.95   
18  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    1:20.06  2:50.35  4:21.94    5:50.67   
19  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    1:24.24  2:56.39  4:27.11    5:53.68   
20  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    1:22.31  2:53.62  4:25.35    5:53.79   
21  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:25.88  2:56.51  4:27.13    5:54.94   
22  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    1:22.10  2:55.07  4:29.55    6:01.50   
23  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    1:26.04  3:00.24  4:34.31    6:03.31   
24  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    1:26.77  3:02.23  4:39.16    6:09.66   
25  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    1:28.76  3:04.13  4:41.26    6:12.07   
26  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    1:28.63  3:05.65  4:42.07    6:17.18   
27  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    1:31.64  3:12.76  4:52.84    6:30.43   
28  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    1:32.62  3:13.72  4:53.62    6:30.88   
29  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    1:32.68  3:14.91  4:56.30    6:34.59   
30  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap    1:37.01  3:28.53  5:20.71    7:05.99   
31  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    1:36.40  3:31.18  5:25.70    7:12.17   
32  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap    1:52.75  4:03.52  6:12.01    8:13.34   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:07.68  2:19.07  3:29.68    4:38.77   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:07.69  2:19.26  3:30.84    4:41.30   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    1:07.47  2:21.96  3:35.36    4:46.01   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    1:09.05  2:23.99  3:38.66    4:52.28   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    1:09.99  2:26.03  3:42.01    4:55.20   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:09.22  2:24.92  3:41.30    4:57.54   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:08.46  2:23.68  3:41.16    4:57.57   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:09.27  2:25.18  3:42.40    4:58.32   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    1:10.48  2:27.95  3:45.59    5:00.42   
10  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    1:10.78  2:28.15  3:45.82    5:03.96   
11  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    1:14.71  2:35.95  3:56.81    5:16.05   
12  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    1:15.30  2:36.48  3:58.00    5:18.15   
13  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    1:16.55  2:38.83  4:01.35    5:21.33   
14  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:27.85  3:06.00  4:46.05    6:22.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  08:33   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    1:08.03  2:21.73  3:36.82    4:49.93   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:09.47  2:25.21  3:41.54    4:54.88   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    1:10.16  2:26.73  3:43.97    4:57.46   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    1:10.17  2:29.83  3:51.73    5:09.14   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    1:10.93  2:32.06  3:52.58    5:12.56   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    1:17.34  2:44.11  4:10.47    5:33.13   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:18.07  2:45.45  4:10.61    5:33.29   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    1:31.62  3:11.67  4:51.94    6:25.37   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna    1:35.73  3:17.72  5:00.05    6:36.38   
10  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap    1:35.29  3:18.35  5:01.10    6:37.59   
Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    58.20  2:00.51  3:03.02    4:03.97   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    59.00  2:01.24  3:03.97    4:05.28   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    1:02.07  2:10.83  3:20.63    4:28.67   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    1:03.35  2:13.09  3:23.35    4:33.66   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    1:03.78  2:15.82  3:29.03    4:40.70   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    1:05.04  2:15.88  3:28.71    4:41.60   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    1:06.54  2:19.37  3:33.38    4:44.34   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    1:05.73  2:19.07  3:33.20    4:45.83   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    1:06.09  2:20.25  3:36.15    4:51.34   
10  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim    1:10.10  2:26.83  3:45.98    5:03.98   
11  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:12.16  2:30.43  3:49.66    5:05.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  08:33 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            49.14   
Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            54.69   
Vera Olofsson  2009  Landskrona Simsällskap            56.43   
Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            58.31   
Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            1:03.60   
Rut Nilsson  2009  Landskrona Simsällskap            1:04.53   
Julia Rosman  2010  Kungälvs Simsällskap            1:06.03   
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            43.33   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            43.94   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            45.07   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            45.54   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            47.11   
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            47.76   
Stina Röhss  2007  S77 Stenungsund            48.32   
Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            48.59   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            48.66   
10  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            48.68   
11  Livia Ek  2007  Göteborg Sim            48.99   
12  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.05   
13  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.33   
14  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            49.64   
15  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.71   
16  Isabella Chung  2007  Trollhättans Simsällskap            50.05   
17  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            50.13   
18  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.60   
19  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            51.83   
20  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            52.16   
21  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            53.11   
22  Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            54.18   
23  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.39   
24  Alva Törnvall  2007  Göteborg Sim            54.48   
25  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            54.54   
26  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            54.75   
27  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            54.83   
28  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            55.66   
29  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            55.76   
30  Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            56.13   
31  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            56.32   
32  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim            58.43   
33  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            58.55   
34  Kajsa Lindberg  2008  Göteborg Sim            59.05   
35  Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            1:01.30   
36  Maja Antonsson  2007  Landskrona Simsällskap            1:01.82   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            35.26   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            35.55   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            35.61   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            36.10   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            36.55   
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim            37.40   
Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            37.93   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            38.19   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            38.33   
10  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            38.69   
11  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            38.78   
12  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            40.54   
13  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            40.85   
14  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            41.00   
15  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            41.01   
16  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            41.24   
17  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            42.01   
18  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            42.12   
19  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            42.47   
20  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            42.63   
21  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            42.83   
22  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            43.24   
23  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            43.60   
24  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            43.83   
25  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            43.85   
26  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            43.94   
27  Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap            44.31   
28  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            44.53   
29  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            44.84   
30  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            45.64   
31  Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            45.82   
32  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap            46.04   
33  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            46.18   
34  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim            46.33   
35  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            46.44   
36  Hanna Skånberg  2003  S77 Stenungsund            46.68   
37  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            46.91   
38  Emma Tian  2004  Göteborg Sim            47.43   
39  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            47.65   
40  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            48.66   
41  Julia Palm  2006  Landskrona Simsällskap            48.82   
42  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            49.02   
43  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            49.28   
44  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            49.54   
45  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            50.05   
46  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            50.50   
47  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            50.59   
48  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            50.61   
49  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            50.64   
50  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            51.00   
51  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            51.12   
52  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            51.13   
53  Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            51.61   
54  Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            52.79   
55  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            53.16   
56  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            53.61   
57  Tilde Johnsson  2004  Trollhättans Simsällskap            54.82   
58  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            55.25   
59  Amanda Olsson  2005  Simklubben Vänersborg            1:00.26   
60  Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg            1:04.16   
61  Maja Hansson  2006  Landskrona Simsällskap            1:04.19   
62  Kajsa Granberg  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:05.52   
Emilia Alberoth  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Therese Mattsson  1997  Solens Idrottsförening            DSQ   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            50.02   
Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  Trollhättans Simsällskap            54.89   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            1:04.41   
Oliver Behre  2011  Kungälvs Simsällskap            1:18.03   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Mathias Behre  2009  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap            46.45   
Hektor Dagson  2007  Simklubben Vänersborg            46.52   
Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            46.71   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            46.94   
Pascal To  2007  Trollhättans Simsällskap            47.38   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.61   
Hans Feng  2008  Göteborg Sim            48.66   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.32   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            51.47   
10  Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            51.76   
11  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.78   
12  Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            53.37   
13  Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            54.77   
14  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            55.10   
15  Filip Leijonhufvud  2007  Landskrona Simsällskap            56.55   
16  Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            57.30   
17  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.77   
18  Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap            1:00.71   
19  Karl Engberg  2008  Göteborg Sim            1:05.97   
Albin Wassberg  2008  S77 Stenungsund            DSQ   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            29.34   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap            29.64   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            31.82   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap            32.08   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            32.34   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap            32.42   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap            33.74   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            34.06   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            34.68   
10  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            35.50   
11  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            36.12   
12  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            37.66   
13  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            37.74   
14  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            37.84   
15  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            38.25   
16  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            38.38   
17  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            39.36   
18  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            39.78   
19  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            40.87   
20  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            40.94   
21  Max Ha  2006  Göteborg Sim            41.12   
22  Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap            41.46   
23  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            41.76   
24  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            42.58   
25  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            43.29   
26  Felix Kjörnsberg  2006  Simklubben Vänersborg            46.52   
27  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            47.83   
28  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            47.86   
29  Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap            48.20   
30  Mustafa Hasso  2005  Landskrona Simsällskap            48.55   
31  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            48.79   
32  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            52.18   
33  Elvin Örwall  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.88   
34  Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            58.59   
35  Pär Uhlmann  2004  Föreningen Ale Simmarna            59.88   
Ali Elhage  2002  Göteborg Sim            DNS   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim            DNS   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim            DNS   
Axel Smith  2006  Göteborg Sim            DSQ   
William Lindstrand  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    36.26        1:17.55   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    35.83        1:17.71   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    37.80        1:21.69   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    38.42        1:27.19   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap    41.87        1:27.27   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    40.00        1:27.67   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    40.77        1:30.55   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    45.38        1:39.20   
Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    48.06        1:39.68   
10  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    49.04        1:42.84   
11  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    47.63        1:43.87   
12  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    46.89        1:50.77   
13  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    54.09        1:57.40   
14  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    54.12        1:57.95   
15  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    54.98        1:59.26   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    33.13        1:12.39   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    33.61        1:12.82   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    35.07        1:13.84   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    33.12        1:14.02   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    33.94        1:15.19   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    34.44        1:15.54   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    35.59        1:16.69   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.26        1:21.00   
Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    36.78        1:21.03   
10  Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim    37.77        1:21.61   
11  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    36.03        1:21.76   
12  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    39.54        1:25.58   
13  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    38.28        1:26.09   
14  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    39.64        1:27.19   
15  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    39.70        1:29.01   
16  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg    39.83        1:29.87   
17  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    41.04        1:31.01   
18  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    42.23        1:31.32   
19  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    43.31        1:32.70   
20  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    41.20        1:33.27   
21  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    44.25        1:38.72   
22  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim    45.15        1:46.75   
Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.72        1:08.42   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    32.21        1:09.50   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    31.94        1:10.05   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    32.29        1:11.30   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    32.80        1:11.38   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    33.28        1:13.70   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    36.79        1:18.11   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    35.28        1:19.62   
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    38.16        1:21.54   
10  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    37.81        1:22.80   
11  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    39.44        1:25.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.67        1:33.66   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.98        1:35.15   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    49.56        1:47.02   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    31.15        1:06.69   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    35.67        1:17.97   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    36.37        1:18.29   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    36.00        1:20.78   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    37.90        1:23.65   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    41.55        1:34.74   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.82        57.45   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    27.32        58.37   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    28.76        1:01.57   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    29.65        1:03.93   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    30.08        1:05.20   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    31.16        1:05.85   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    31.23        1:07.40   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    31.02        1:08.85   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    31.58        1:09.74   
10  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim    33.58        1:12.26   
11  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    33.80        1:12.63   
12  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    32.90        1:12.70   
13  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    33.87        1:13.89   
14  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    33.26        1:14.83   
15  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    31.42        1:15.45   
16  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    38.12        1:29.19   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            DNS   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    36.21  1:15.54  1:55.25    2:33.73   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    38.62  1:20.70  2:02.31    2:41.26   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    39.34  1:21.64  2:03.58    2:51.09   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    39.80  1:24.36  2:09.79    2:53.38   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    41.25  1:25.56  2:11.15    2:55.39   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    42.20  1:28.46  2:14.08    2:59.45   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    43.75  1:28.84  2:15.34    3:00.04   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    42.91  1:29.35  2:16.87    3:01.08   
Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    43.85  1:30.96  2:15.84    3:02.10   
10  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    42.90  1:29.65  2:17.28    3:02.71   
11  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    43.94  1:30.60  2:18.36    3:03.53   
12  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    43.62  1:31.90  2:20.92    3:07.82   
13  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    45.14  1:33.70  2:22.46    3:08.53   
14  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    47.29  1:37.20  2:26.71    3:15.87   
15  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    45.32  1:34.69  2:26.01    3:16.29   
16  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    46.36  1:38.46  2:29.69    3:17.12   
17  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    45.20  1:36.25  2:29.27    3:17.61   
18  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    47.51  1:38.13  2:29.07    3:18.88   
19  Emma Tian  2004  Göteborg Sim    45.62  1:36.31  2:29.51    3:20.17   
20  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    47.32  1:38.54  2:31.56    3:22.09   
21  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    48.14  1:40.76  2:33.63    3:22.76   
22  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap    47.46  1:39.98  2:32.18    3:25.48   
23  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap    52.19  1:50.53  2:48.73    3:41.80   
24  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    55.53  1:52.59  2:49.01    3:42.53   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    34.21  1:11.07  1:47.97    2:23.28   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    35.17  1:13.22  1:51.80    2:29.51   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    36.61  1:15.69  1:55.33    2:34.08   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    36.35  1:16.11  1:56.07    2:35.17   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    36.67  1:15.93  1:55.92    2:35.60   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    37.15  1:16.44  1:56.85    2:36.77   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    35.24  1:14.75  1:55.82    2:36.93   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    38.08  1:19.12  2:00.43    2:41.36   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    37.30  1:17.86  2:00.54    2:41.48   
10  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    38.10  1:19.65  2:01.94    2:41.67   
11  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    38.93  1:20.20  2:02.37    2:42.21   
12  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    36.05  1:17.07  2:00.13    2:43.37   
13  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    39.19  1:20.17  2:02.39    2:43.50   
14  Hanna Skånberg  2003  S77 Stenungsund    45.48  1:33.58  2:23.52    3:09.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:07   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    36.82  1:17.66  1:58.36    2:36.15   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    37.22  1:17.51  1:58.10    2:36.82   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    38.81  1:21.65  2:07.22    2:49.81   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    40.70  1:25.43  2:10.73    2:51.31   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    40.19  1:24.48  2:09.57    2:51.87   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    43.07  1:29.22  2:15.20    3:00.99   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    30.87  1:03.32  1:35.62    2:08.17   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.39  1:05.01  1:38.46    2:10.67   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.93  1:06.53  1:41.54    2:15.69   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    30.89  1:03.88  1:39.36    2:16.10   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    33.99  1:11.32  1:49.84    2:25.55   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    35.12  1:11.87  1:49.11    2:25.82   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.24  1:12.63  1:51.27    2:28.81   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    34.21  1:11.61  1:50.82    2:29.09   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    34.93  1:12.93  1:51.14    2:30.55   
10  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    35.37  1:15.22  1:56.40    2:36.09   
11  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim    38.21  1:20.52  2:04.02    2:46.64   
12  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    39.11  1:23.92  2:08.01    2:49.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 19, 4X100m Fr Damer 15-Äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  1999  Landskrona Simsällskap            4:12.51   
  Elin Johannesson  1999      29.12  1:00.62      1:00.62   
  Elin Rundblad  1999      30.14  1:04.95      2:05.57   
  Isabelle Moreau  2001      29.34  1:02.93      3:08.50   
  Julia Brinkhagen  1999      30.49  1:04.01      4:12.51   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 2  1999  Landskrona Simsällskap            4:13.12   
  Linnéa Lindh  2003      30.08  1:04.14      1:04.14   
  Wilma Rundblad  2003      29.50  1:02.80      2:06.94   
  Viktoria Dellhede  2003      31.36  1:05.11      3:12.05   
  Matilda Hoff  2003      29.04  1:01.07      4:13.12   
                     
Trollhättans Simsällskap 1  2000  Trollhättans Simsällskap            4:13.32   
  Tilda Hellström  2002      30.21  1:03.56      1:03.56   
  Izabella Thompson  2003      30.13  1:05.07      2:08.63   
  Annie Lätt  2001      29.44  1:01.47      3:10.10   
  Daniella Alström  2003      29.44  1:03.22      4:13.32   
                     
Simklubben 1970  2003  Simklubben 1970            4:29.62   
  Matilda Hallman  2003      31.31  1:06.12      1:06.12   
  Linnea Andersson  2003      33.03  1:10.86      2:16.98   
  Ella Westerlund  2004      31.83  1:07.37      3:24.35   
  Clara Sandberg  2004      31.23  1:05.27      4:29.62   
                     
Göteborg Sim Lag 1  2003  Göteborg Sim            4:30.68   
  Ebba Holmdahl  2003      32.32  1:07.55      1:07.55   
  Ellinor Olesen  2002      31.15  1:05.62      2:13.17   
  Frida Skåring  2002      31.57  1:06.53      3:19.70   
  Ida Norlander  2003      34.26  1:10.98      4:30.68   
                     
Trollhättans Simsällskap 2  2003  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 20, 4X100m Fr Herrar 15-Äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  1999  Landskrona Simsällskap            3:33.56   
  Hampus Svensson  1999      25.91  54.21      54.21   
  Christoffer Dellhede  2001      26.37  56.27      1:50.48   
  Linus Kahl  2001      24.80  51.88      2:42.36   
  Emil Hassling  2000      24.18  51.20      3:33.56   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 2  1988  Landskrona Simsällskap            3:50.32   
  Casper Svärd  2001      27.74  58.04      58.04   
  Jonatan Wede  1988      27.22  57.91      1:55.95   
  Tim Brinkhagen  2001      26.35  55.98      2:51.93   
  Lucas Lindblom  2000      26.96  58.39      3:50.32   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 3  1999  Landskrona Simsällskap            4:08.78   
  Markus Rydgren  2003      28.59  1:00.82      1:00.82   
  Dzevad Celikovic  2001      29.46  1:02.48      2:03.30   
  Tim Petersson  1999      29.32  1:02.88      3:06.18   
  Alfred Thunell  2002      29.22  1:02.60      4:08.78   
                     
Göteborg Sim Lag 1  2003  Göteborg Sim            4:25.55   
  Love Mellegård Fastén  2003      28.95  1:00.62      1:00.62   
  Axel Lindström  2003      31.13  1:05.71      2:06.33   
  Gustav Arnell  2003      32.74  1:10.48      3:16.81   
  Eric Jigrup  2000      31.54  1:08.74      4:25.55   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:28 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:16   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    1:18.71  2:46.50  4:21.51    5:39.85   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    1:20.55  2:51.75  4:26.89    5:46.82   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    1:27.37  3:09.78  4:59.11    6:27.17   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    1:26.60  3:02.81  4:57.29    6:27.84   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    1:38.91  3:26.23  5:19.15    6:49.26   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:40.80  3:27.42  5:31.37    7:03.06   
                     
 
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:12.47  2:38.20  4:13.65    5:29.27   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    1:27.81  3:04.40  4:45.50    6:11.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 22, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    1:39.49  3:21.62  5:24.98    6:56.62   
                     
 
Gren 22, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    1:12.97  2:46.26  4:37.47    5:54.61   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    1:44.00  3:19.18  5:16.09    6:38.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2018    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            46.56   
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            50.40   
Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            56.82   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            40.50   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            41.97   
Elin Klerfors  2007  Föreningen Ale Simmarna            42.61   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            42.62   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            42.78   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            43.13   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            43.21   
Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            43.61   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.75   
10  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.80   
11  Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            44.10   
12  Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            44.63   
13  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            44.75   
14  Alva Törnvall  2007  Göteborg Sim            46.86   
15  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            47.01   
16  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            47.85   
17  Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            47.90   
18  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.63   
19  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            49.01   
20  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.13   
21  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            50.03   
22  Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            50.35   
23  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            50.39   
24  Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            51.42   
25  Kajsa Lindberg  2008  Göteborg Sim            52.44   
26  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            52.84   
27  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim            52.93   
28  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            53.37   
29  Stina Röhss  2007  S77 Stenungsund            54.10   
30  Isabella Chung  2007  Trollhättans Simsällskap            54.46   
31  Ingrid Öhman  2008  Trollhättans Simsällskap            54.89   
32  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            54.98   
33  Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            57.54   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            32.94   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            33.70   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            34.04   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            34.04   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            35.01   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim            35.32   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            35.55   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            36.27   
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim            36.53   
10  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            36.60   
11  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            36.76   
12  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            36.77   
13  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            37.45   
14  Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            37.69   
15  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            37.72   
16  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            37.81   
17  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            38.98   
18  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            39.00   
19  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            39.11   
20  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim            39.51   
21  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            39.60   
22  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            40.19   
23  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            40.32   
24  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            40.47   
25  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            40.73   
26  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            40.83   
27  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            40.84   
28  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap&n