2020-01-24   13:40:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2018, Säffle

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:53.39   
  Signe Lindberg  2008      42.68        42.68   
  Elin Wilde  2008      48.69        1:31.37   
  Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008      43.35        2:14.72   
  Oskar Mathisen  2009      38.67        2:53.39   
                     
Örebro Simallians  2008  Örebro Simallians            3:16.56   
  Ebba Niemelä  2009      48.82        48.82   
  Rosa Jansson  2008      51.27        1:40.09   
  Emil Jörstad  2008      41.52        2:21.61   
  Boris Fernandez  2010      54.95        3:16.56   
                     
Säffle Simsällskap  2008  Säffle Simsällskap            3:33.61   
  Linus Locken  2008      42.89        42.89   
  Lavinia Thörner  2008      1:02.40        1:45.29   
  Melvin Weghammar  2008      53.84        2:39.13   
  Jennifer Storm  2009      54.48        3:33.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            20.50   
Klara Parkow  2009  Örebro Simallians            20.78   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            21.87   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            25.88   
Alma Ajanovic  2009  Örebro Simallians            28.14   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            35.25   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            38.46   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            17.60   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            18.89   
Lova Jansson  2008  Karlskoga Simförening            19.94   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            20.07   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            20.21   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            20.23   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            20.59   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            20.73   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            22.07   
10  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            22.96   
11  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            24.54   
12  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            31.48   
Alma Stolphage  2008  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            38.59   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            44.76   
Vilgot Lönnberg  2009  Grums Simsällskap            51.70   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            55.81   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            1:05.10   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008  Karlstads Simsällskap            34.15   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            34.20   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            34.26   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            36.36   
Karl Winge  2008  Karlskoga Simförening            38.87   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            39.10   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            39.30   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            42.65   
Miximus Carpenter  2008  Karlskoga Simförening            48.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap    34.05        1:11.80   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    35.06        1:13.64   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    38.98        1:22.37   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    39.15        1:23.64   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians    42.78        1:33.72   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    43.19        1:34.46   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    44.14        1:35.06   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    45.26        1:35.82   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    46.01        1:36.92   
10  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    45.90        1:38.13   
11  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    48.12        1:47.43   
12  Caroline Engelbrektsson Grund  2007  Simklubben Solsta    49.15        1:48.31   
13  Emelie Lem  2007  Örebro Simallians    51.35        1:50.46   
Lisa Svensson  2007  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    31.40        1:06.06   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    31.96        1:06.68   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    32.64        1:08.67   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    33.41        1:10.19   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    33.87        1:10.95   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    36.06        1:16.26   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    37.05        1:19.13   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap    38.73        1:22.13   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    39.49        1:23.69   
10  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    39.84        1:23.89   
11  Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    42.12        1:31.34   
12  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    41.32        1:32.28   
13  Jonna Kanflod  2006  Örebro Simallians    44.40        1:36.91   
14  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    46.62        1:41.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            35.31   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            47.20   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            52.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 7, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    38.74  1:24.20  2:09.27    2:52.80   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    41.43  1:29.82  2:18.66    3:05.96   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    44.48  1:35.91  2:29.24    3:20.67   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    45.10  1:37.75  2:33.87    3:26.67   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    48.08  1:43.75  2:39.41    3:34.93   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    51.19  1:49.89  2:48.23    3:50.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 8, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    1:14.09  2:34.03  3:55.89    5:13.99   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    1:16.00  2:39.99  4:06.00    5:31.48   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    1:26.49  3:02.19  4:39.59    6:17.51   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    1:40.12  3:28.65  5:18.51    7:00.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap    48.71        1:40.93   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap    53.54        1:50.58   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap    59.00        2:02.39   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap    1:10.70        2:16.79   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            DSQ   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap    42.78        1:32.65   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    43.31        1:33.65   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    47.83        1:43.02   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap    49.61        1:44.40   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    50.14        1:47.45   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians    52.94        1:56.29   
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians    57.05        1:57.87   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap    53.73        1:59.81   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            DNF   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap    37.46        1:20.49   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    41.73        1:26.83   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    43.83        1:32.65   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    45.43        1:36.59   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    53.83        1:53.99   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    54.47        1:54.41   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    54.40        1:54.56   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians    1:01.55        2:00.78   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    37.92        1:18.50   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    45.43        1:34.96   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    57.68        1:58.91   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    44.09        1:31.52   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    52.99        1:50.01   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            DSQ   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Melker Karlsson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap    43.22        1:29.48   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    45.11        1:34.79   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    48.03        1:41.66   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    48.69        1:45.21   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    52.12        1:49.77   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    52.41        1:50.23   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians    53.03        1:50.39   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians    53.94        1:58.29   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    56.94        1:59.52   
10  Caroline Engelbrektsson Grund  2007  Simklubben Solsta    58.66        2:02.96   
11  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    1:01.96        2:13.40   
Lisa Svensson  2007  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    41.66        1:28.15   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    44.63        1:31.75   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    41.90        1:32.59   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    45.41        1:36.46   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    49.13        1:41.60   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    48.68        1:43.62   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap    49.84        1:45.99   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    51.78        1:49.60   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    51.27        1:50.46   
10  Jonna Kanflod  2006  Örebro Simallians    52.44        1:53.02   
11  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    57.49        1:58.30   
12  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    58.61        2:05.17   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            49.17   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            59.00   
Vilgot Lönnberg  2009  Grums Simsällskap            1:00.83   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            1:19.77   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008  Karlstads Simsällskap            43.53   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            45.64   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            48.78   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            48.80   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            49.93   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            55.82   
Miximus Carpenter  2008  Karlskoga Simförening            1:01.53   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            1:03.61   
Karl Winge  2008  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            49.50   
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            50.36   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            51.74   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            56.19   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            58.79   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            1:02.25   
Frida Engren  2009  Örebro Simallians            1:04.21   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:08.07   
Alma Ajanovic  2009  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            41.61   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            43.58   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            47.94   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            48.14   
Lowa Bakken  2008  Karlstads Simsällskap            48.90   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            49.04   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            49.29   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            50.62   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            52.68   
10  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            53.40   
11  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            56.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 14, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    38.60  1:25.53  2:14.64    2:50.12   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    39.07  1:26.02  2:15.63    2:53.52   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    47.61  1:40.17  2:38.81    3:23.60   
Melker Karlsson  2006  Karlskoga Simförening    49.25  1:42.49  2:40.29    3:23.86   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  13:08   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    37.80        1:19.16   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    39.75        1:19.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:08 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads Simsällskap  2008  Karlstads Simsällskap            2:50.34   
  Signe Lindberg  2008      38.29        38.29   
  Nefeli Maria Blithikiotis  2011      42.02        1:20.31   
  Elin Wilde  2008      44.12        2:04.43   
  Lowa Bakken  2008      45.91        2:50.34   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2008  Örebro Simallians            3:01.84   
  Ronja Lindqvist  2008      46.03        46.03   
  Tilde Rilvèn  2008      45.04        1:31.07   
  Rosa Jansson  2008      41.89        2:12.96   
  Rut Kämblad  2008      48.88        3:01.84   
                     
Säffle Simsällskap  2008  Säffle Simsällskap            3:26.76   
  Frida Weghammar  2010      50.80        50.80   
  Nellie Leander  2010      50.30        1:41.10   
  Jennifer Storm  2009      59.71        2:40.81   
  Lavinia Thörner  2008      45.95        3:26.76   
                     
Örebro Simallians Lag 2  2008  Örebro Simallians            3:32.04   
  Matilda Larsson  2008      48.49        48.49   
  Frida Engren  2009      1:07.17        1:55.66   
  Laila Pietsch  2010      52.06        2:47.72   
  Ebba Niemelä  2009      44.32        3:32.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga 2006  2006  Karlskoga Simförening            2:39.16   
  Melker Karlsson  2006      46.68        46.68   
  Elias Jansson  2006      37.82        1:24.50   
  Viktor Hellberg  2006      37.06        2:01.56   
  Mio Gullbrand  2006      37.60        2:39.16   
                     
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:47.39   
  Alexander Albringer  2007      44.16        44.16   
  Erik Bjurenhed  2006      43.82        1:27.98   
  Lex Albringer  2007      36.19        2:04.17   
  Johan Pellfolk  2007      43.22        2:47.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Örebro Simallians Lag 2  2006  Örebro Simallians            2:54.32   
  Alice Larsson  2006      41.19        41.19   
  Meja Wernersson  2007      48.37        1:29.56   
  Ellen Jörstad  2007      43.77        2:13.33   
  Jonna Kanflod  2006      40.99        2:54.32   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2006  Örebro Simallians            3:07.21   
  Ingrid Hiding  2006      42.96        42.96   
  Emelie Lem  2007      51.83        1:34.79   
  Ellen Lindskog  2007      52.05        2:26.84   
  Ebba Koskela  2007      40.37        3:07.21   
                     
Örebro Simallians Lag 3  2007  Örebro Simallians            3:13.92   
  Selma Pettersson  2007      51.28        51.28   
  Elsa Petersson  2007      50.73        1:42.01   
  Josefine Forsström  2007      49.62        2:31.63   
  Klara Parkow  2009      42.29        3:13.92   
                     
Karlskoga 2006  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:09   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads Simsällskap  2008  Karlstads Simsällskap            2:45.51   
  Lowa Bakken  2008      46.61        46.61   
  Olof Hellgren  2008      17.41        1:04.02   
  Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008      23.18        1:27.20   
  Nefeli Maria Blithikiotis  2011      1:18.31        2:45.51   
                     
Örebro Simallians  2008  Örebro Simallians            2:53.93   
  Emil Jörstad  2008      35.09        35.09   
  Rosa Jansson  2008      40.43        1:15.52   
  Boris Fernandez  2010      56.32        2:11.84   
  Klara Parkow  2009      42.09        2:53.93   
                     
Säffle Simsällskap  2008  Säffle Simsällskap            3:30.37   
  Nellie Leander  2010      51.72        51.72   
  Frida Weghammar  2010      50.81        1:42.53   
  Linus Locken  2008      37.20        2:19.73   
  Lukas Andersson  2009      1:10.64        3:30.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:09 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            19.43   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            24.34   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            17.50   
Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008  Karlstads Simsällskap            17.99   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            18.26   
Karl Winge  2008  Karlskoga Simförening            20.47   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            20.70   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            22.55   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            23.87   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:15 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 23, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            41.67   
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            41.70   
Klara Parkow  2009  Örebro Simallians            42.26   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            45.55   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            47.69   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            48.07   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            49.56   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            52.62   
Alma Ajanovic  2009  Örebro Simallians            59.42   
10  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            59.97   
11  Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            1:03.57   
Frida Engren  2009  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            36.29   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            36.73   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            38.08   
Alma Stolphage  2008  Karlskoga Simförening            38.28   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            39.24   
Lova Jansson  2008  Karlskoga Simförening            39.47   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            40.62   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            42.74   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            42.99   
10  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            43.16   
11  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            44.34   
12  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            45.10   
13  Lowa Bakken  2008  Karlstads Simsällskap            45.51   
14  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            48.47   
15  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            50.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:20 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:27   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 24, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    33.55        1:10.61   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    38.85        1:22.00   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    40.89        1:29.02   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    48.65        1:42.64   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    33.01        1:05.75   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    31.60        1:05.95   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    33.61        1:09.99   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    35.39        1:16.53   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    39.84        1:20.96   
Melker Karlsson  2006  Karlskoga Simförening    39.33        1:21.03   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    41.87        1:25.35   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    45.63        1:35.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:27 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:28   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            36.61   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            41.74   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            46.92   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            53.09   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            53.99   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            55.79   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            57.62   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:28 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 26, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    33.27  1:10.37  1:49.14    2:27.53   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    39.79  1:24.13  2:10.20    2:56.91   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    45.82  1:38.92  2:32.93    3:24.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 27, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap    1:25.16  3:01.76  4:40.61    6:22.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  14:48   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap    54.11        1:53.66   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008  Karlstads Simsällskap    43.03        1:29.55   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    44.70        1:34.94   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap    44.95        1:37.44   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap    48.64        1:42.18   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening    50.67        1:49.68   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap    57.02        2:00.97   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    37.26        1:19.23   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    46.41        1:34.09   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    48.37        1:43.57   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    58.55        1:56.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:48 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap    40.11        1:23.09   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    46.75        1:35.96   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    49.96        1:41.85   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    50.84        1:43.06   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    53.17        1:48.26   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    53.88        1:52.46   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians    1:04.86        2:20.61   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    36.91        1:16.17   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    37.30        1:18.19   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    39.17        1:20.24   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    40.85        1:22.49   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    42.33        1:26.61   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    43.04        1:28.51   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    43.08        1:29.01   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    46.23        1:37.92   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    50.32        1:42.76   
10  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    59.40        1:55.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 30, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    41.17        1:25.72   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    50.27        1:48.76   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    52.89        1:52.35   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    56.52        1:58.32   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    1:01.50        2:07.96   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    40.13        1:24.44   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    44.71        1:31.94   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    43.84        1:33.53   
Melker Karlsson  2006  Karlskoga Simförening    52.51        1:48.74   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    53.48        1:48.91   
Jesper Lundgren  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    53.55        1:52.35   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  15:26   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            51.72   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            58.36   
Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            1:00.56   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            1:02.48   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:03.65   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:03.73   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            1:06.27   
Alma Ajanovic  2009  Örebro Simallians            1:07.49   
Frida Engren  2009  Örebro Simallians            1:07.79   
10  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            1:07.95   
11  Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            1:09.78   
                     
 
Gren 31, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            47.44   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            49.62   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            50.21   
Alma Stolphage  2008  Karlskoga Simförening            51.91   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            53.48   
Lova Jansson  2008  Karlskoga Simförening            55.24   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            56.00   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            56.32   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            58.53   
10  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            59.06   
11  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            59.74   
12  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            1:03.34   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            DSQ   
Lowa Bakken  2008  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:26 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            47.54   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            49.95   
Vilgot Lönnberg  2009  Grums Simsällskap            59.94   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            1:09.61   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            39.59   
Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008  Karlstads Simsällskap            41.44   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            42.14   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            44.73   
Karl Winge  2008  Karlskoga Simförening            48.34   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            50.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 33, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    36.30  1:18.78  2:09.27    2:46.13   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    36.50  1:21.11  2:12.28    2:46.36   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    39.42  1:26.14  2:16.11    2:55.56   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    41.36  1:31.26  2:31.05    3:17.59   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    47.96  1:39.59  2:34.93    3:20.39   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    49.17  1:45.80  2:48.72    3:35.96   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    50.47  1:44.31  2:49.91    3:43.54   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            DSQ   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 34, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    35.70        1:16.25   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    41.51        1:28.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 35, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Örebro Simallians Lag 2  2008  Örebro Simallians            3:41.54   
  Rut Kämblad  2008      55.78        55.78   
  Laila Pietsch  2010      1:04.49        2:00.27   
  Tilde Rilvèn  2008      47.49        2:47.76   
  Alma Ajanovic  2009      53.78        3:41.54   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 37, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga 2006  2006  Karlskoga Simförening            2:15.19   
  Ida Pettersson  2006      34.13        34.13   
  Rania Rashiid  2006      37.24        1:11.37   
  Mia Larsson  2006      30.71        1:42.08   
  Nathalie Johansson  2006      33.11        2:15.19   
                     
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:29.31   
  Signe Lindberg  2008      37.35        37.35   
  Elin Wilde  2008      43.64        1:20.99   
  Emilia Tallberg  2006      36.49        1:57.48   
  Elin Segerström  2007      31.83        2:29.31   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2006  Örebro Simallians            2:35.98   
  Alice Larsson  2006      38.97        38.97   
  Ellen Jörstad  2007      36.13        1:15.10   
  Meja Wernersson  2007      41.89        1:56.99   
  Ingrid Hiding  2006      38.99        2:35.98   
                     
Örebro Simallians Lag 2  2007  Örebro Simallians            2:57.23   
  Ellen Lindskog  2007      47.64        47.64   
  Elsa Petersson  2007      42.30        1:29.94   
  Selma Pettersson  2007      43.62        2:13.56   
  Josefine Forsström  2007      43.67        2:57.23   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsaimiaden 2018 Säffle    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga 2006  2006  Karlskoga Simförening            2:17.53   
  Melker Karlsson  2006      36.84        36.84   
  Elias Jansson  2006      29.66        1:06.50   
  Viktor Hellberg  2006      33.16        1:39.66   
  Mio Gullbrand  2006      37.87        2:17.53   
                     
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:26.52   
  Erik Bjurenhed  2006      34.72        34.72   
  Alexander Albringer  2007      37.41        1:12.13   
  Johan Pellfolk  2007      43.85        1:55.98   
  Lex Albringer  2007      30.54        2:26.52   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner