2019-10-24   00:13:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - finaler

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Johnsen  2003  Odder Svømmeklub    26.77        56.07   
Alexander L. Bjørn  2003  Vejle Svømmeklub    27.43        56.10   
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    27.75        56.77   
Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub    27.61        57.75   
Jacob Lyse Søe  2003  Odder Svømmeklub    28.26        58.45   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening    28.11        58.69   
Oliver Fenger  2003  Vejle Svømmeklub    28.76        59.59   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub    28.57        59.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cille Christensen  2004  Kolding SK    30.30        1:00.59   
Elma Gabela  2004  Kolding SK    30.84        1:02.54   
Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense    31.06        1:03.22   
Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub    30.90        1:03.38   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    30.68        1:03.48   
Aurelia Pedersen  2004  H2Odense    31.21        1:03.73   
Feline Flytkjær Broersma  2004  Horsens Svømmeklub    31.21        1:03.79   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening    31.37        1:04.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:55   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Rema 1000 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    27.72  58.45  1:28.73    1:57.33   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub    27.46  58.30  1:28.28    1:58.18   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub    29.04  1:01.24  1:33.12    2:02.45   
Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub    28.96  1:01.00  1:32.71    2:02.62   
Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub    28.00  59.95  1:31.62    2:02.77   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.45  1:01.79  1:35.75    2:09.32   
Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    29.57  1:03.03  1:36.96    2:09.95   
Kristoffer Erbo Kjær  2001  Vejle Svømmeklub    30.63  1:05.48  1:40.27    2:14.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  17:55 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:00   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Protemp 
Årg. 2002-2003: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub    30.28  1:02.59  1:34.47    2:05.40  16-17 Aldersgruppe Rekord 
My Phuong Bui  2003  H2Odense    30.55  1:03.57  1:36.52    2:08.33   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    30.71  1:03.10  1:35.66    2:08.39   
Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub    31.19  1:04.62  1:37.64    2:11.23   
Ella Christiansen  2003  Vejle Svømmeklub    31.65  1:06.03  1:39.82    2:14.25   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    31.84  1:06.54      2:17.81   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense    32.26  1:07.95  1:44.46    2:19.99   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    32.66  1:09.08  1:46.06    2:21.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:49   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Graul  2007  Hc Hellas Salzgitter            38.97   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            42.20   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub            42.58   
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  Horsens Svømmeklub            45.38   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            46.55   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            47.92   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            49.25   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub            50.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:49 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:51   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            46.57   
Karla Nøhr Rixen  2008  Vejle Svømmeklub            49.86   
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svømmeklub            51.03   
Anne Stæhr  2008  Vejle Svømmeklub            51.94   
Frida Nielsen Tomzak  2009  Horsens Svømmeklub            52.28   
Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle Svømmeklub            52.34   
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svømmeklub            52.42   
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle Svømmeklub            59.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:51 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    27.88        59.13   
Magnus Dyg Holme  2002  Vejle Svømmeklub    27.62        59.51   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    28.35        59.90   
Philip Andersen Ravn  2002  Vejle Svømmeklub    28.45        1:00.78   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    28.58        1:01.75   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    28.76        1:01.88   
Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub    28.73        1:02.01   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub    28.77        1:02.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.05        1:05.23   
Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub    31.56        1:07.36   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    32.58        1:08.57   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense    31.96        1:09.82   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    33.89        1:12.22   
Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub    34.72        1:13.94   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    34.80        1:16.30   
Cecilie Sørensen  2003  Horsens Svømmeklub    39.81        1:28.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:08 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:58   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Emil R. Hermansen  2005  Odder Svømmeklub    32.11        1:09.82   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    33.07        1:10.19   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub    33.09        1:11.19   
Mads Dreschler  2005  Holstebro Svømme Club    34.69        1:12.46   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    34.59        1:13.70   
Daniel Busk  2005  Kolding SK    35.18        1:15.68   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    35.14        1:16.26   
Matti Andersen  2005  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  afs ryg på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:58 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:00   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    34.85        1:14.80   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    35.22        1:17.44   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club    37.12        1:18.72   
Anna Bach  2006  Holstebro Svømme Club    37.39        1:19.08   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    36.97        1:20.04   
Ane Christensen  2006  Kolding SK    37.76        1:20.52   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrætsforening    37.79        1:21.97   
Freja Obert  2006  Odder Svømmeklub    37.01        1:24.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:00 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Heltene Fra Havnen  2002  Vejle Svømmeklub            1:34.51   
  Andreas Hansen  2000      23.81        23.81   
  Matthias Bach Mikkelsen  2000      23.58        47.39   
  Magnus Dyg Holme  2002      24.25        1:11.64   
  Jakob Juul  2000      22.87        1:34.51   
                     
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            1:36.44   
  Rasmus Udbye  2000      24.14        24.14   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      24.07        48.21   
  Esben Vad Arentoft  1999      24.49        1:12.70   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      23.74        1:36.44   
                     
Herre 1 H2Odense  2000  H2Odense            1:36.57   
  Andreas Bui  2000      23.99        23.99   
  Gustav Stahl  2002      24.16        48.15   
  Mads Sørensen  2000      24.53        1:12.68   
  Malthe Burgaard  2000      23.89        1:36.57   
                     
Agf Herrer 1  1997  Agfs Svømmeafdeling            1:37.45   
  David Hjort  2000      25.30        25.30   
  Nicklas Rasmussen  1997      23.33        48.63   
  Andreas Hougaard  2000      24.46        1:13.09   
  Christian L H Frederiksen  2001      24.36        1:37.45   
                     
Horsens Drenge 2  Horsens Svømmeklub            1:40.02   
  Nicklas Steen Hansen  1999      24.93        24.93   
  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      25.10        50.03   
  Christian Koch  1998      25.71        1:15.74   
  Viktor Bull Kramer  2000      24.28        1:40.02   
                     
Tonserne Fra Tanken  2002  Vejle Svømmeklub            1:40.56   
  Anders Rasmussen  2001      25.79        25.79   
  Mads Sørensen  2001      24.66        50.45   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      25.49        1:15.94   
  Alexander Fenger  1999      24.62        1:40.56   
                     
Rsk Herrer  2000  Ringe Svømme Klub            1:41.83   
  Anders S. Andreasen  1998      26.72        26.72   
  Sander Linde  2002      25.20        51.92   
  Kristoffer Desmareth  2000      25.23        1:17.15   
  Oliver Phil Langsted  1999      24.68        1:41.83   
                     
Vejles Drenge  Vejle Svømmeklub            1:43.04   
  Johann Kristian Møller  2001      25.89        25.89   
  Andreas Kronborg  2002      25.13        51.02   
  Emil Kragh  2001      25.70        1:16.72   
  Philip Andersen Ravn  2002      26.32        1:43.04   
                     
Horsens Drenge 3  Horsens Svømmeklub            1:46.65   
  Emil Knudsen  1999      26.85        26.85   
  Nicklas B. Christensen  2002      26.45        53.30   
  Valdemar D. Pedersen  2002      26.45        1:19.75   
  Andreas Rasmussen  2000      26.90        1:46.65   
                     
10  Herre 2 H2Odense  2000  H2Odense            1:47.41   
  Mads Juul Henriksen  2004      27.25        27.25   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      26.94        54.19   
  Oliver Hallenborg  2002      27.32        1:21.51   
  Victor Nygaard  2003      25.90        1:47.41   
                     
11  Bsk Drenge  2001  Brædstrup Svømmeklub            2:00.22   
  Robert Versteegen  2001      27.34        27.34   
  Matti Andersen  2005      28.82        56.16   
  Malthe Le Fevre  2008      37.13        1:33.29   
  Anders Ballisager Hansen  1998      26.93        2:00.22   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2019 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Odder Drenge 1  2003  Odder Svømmeklub            1:46.40   
  Jacob Lyse Søe  2003      26.43        26.43   
  Kasper Johnsen  2003      25.77        52.20   
  Sander Møller Jürgensen  2004      26.82        1:19.02   
  Mads Emil R. Hermansen  2005      27.38        1:46.40   
                     
Blå Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            1:46.41   
  Malthe Elkjær  2003      26.33        26.33   
  Alexander L. Bjørn  2003      25.84        52.17   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      27.22        1:19.39   
  Oliver Fenger  2003      27.02        1:46.41   
                     
Horsens Drenge 4  2003  Horsens Svømmeklub            1:53.02   
  Christian Johannesen  2003      27.40        27.40   
  Arthur Rytter Jacobsen  2003      28.08        55.48   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      57.54        1:53.02   
  Andreas Egemose Gregersen  2003              1:53.02   
                     
Aabybro Destroyers  2003  Aabybro Idrætsforening            1:53.69   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      27.17        27.17   
  Jacob Toft  2003      29.03        56.20   
  Jonas Abildgaard  2003      29.98        1:26.18   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      27.51        1:53.69   
                     
Grøn Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            1:54.55   
  Simon Sandal  2003      29.01        29.01   
  Sebastian K Eriksen  2005      28.40        57.41   
  Sebastian Neesgaard  2004      29.08        1:26.49   
  Sune Schaarup  2003      28.06        1:54.55   
                     
Powerteam Kolding  2004  Kolding SK            1:55.95   
  Rasmus Kabel  2004      30.21        30.21   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      29.37        59.58   
  Alexander Kjeldsen  2004      28.49        1:28.07   
  Lasse Thulstrup  2004      27.88        1:55.95   
                     
Rsk Drenge  2004  Ringe Svømme Klub            1:56.66   
  Luca Hertzog  2005      29.34        29.34   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      31.22        1:00.56   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      30.30        1:30.86   
  Christian Landtved  2004      25.80        1:56.66   
                     
Hsc Drenge 1  2003  Holstebro Svømme Club            1:57.89   
  Mads Dreschler  2005      29.79        29.79   
  Rasmus Pedersen  2003      28.45        58.24   
  Rasmus Remme Svendsen  2003      29.97        1:28.21   
  Gustav K Kjeldsen  2004      29.68        1:57.89   
                     
Superflyers Kolding  2004  Kolding SK            1:58.67   
  Vania Danilkin  2004      28.72        28.72   
  Christopher V. Nielsen  2004      28.60        57.32   
  Christian N. Christensen  2006      31.48        1:28.80   
  Daniel Busk  2005      29.87        1:58.67   
                     
10  Sksv Drenge 1  2003  Skanderborg Svømmeklub            2:02.46   
  Sophus Lund Øe  2003      27.35        27.35   
  Holger Schjemte Skov  2006      36.27        1:03.62   
  Kasper Petersen  2006      30.02        1:33.64   
  Frej Liltorp  2004      28.82        2:02.46   
                     
11  Hsc Drenge 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:10.09   
  Nikolaj Pilgaard  2004      30.96        30.96   
  Joachim Norup Frøjk  2003      29.61        1:00.57   
  Frederik N Jensen  2007      37.14        1:37.71   
  Mikkel Borreskov  2005      32.38        2:10.09   
                     
12  Torpedoer Kolding  2004  Kolding SK            2:13.85   
  Johannes Jonasen  2004      31.51        31.51   
  Asger Als Olsen  2004      31.80        1:03.31   
  Andreas Agger Hansen  2005      32.96        1:36.27   
  Casper Batz  2006      37.58        2:13.85   
                     
13  Horsens Drenge 5  2003  Horsens Svømmeklub            2:24.01   
  Christian R Pedersen  2003      32.93        32.93   
  Andreas Visby Hansen  2004      39.46        1:12.39   
  Daniel Landbo  2005      36.00        1:48.39   
  Mads Berthold Schultz  2005      35.62        2:24.01   
                     
14  Odder Drenge 2  2004  Odder Svømmeklub            2:25.16   
  Kasper Lisberg  2007      37.98        37.98   
  Simon Kruse Holm  2004      31.92        1:09.90   
  Angus Halle  2007      36.74        1:46.64   
  Frey Sørensen  2007      38.52        2:25.16   
                     
15  Horsens Drenge 6  2003  Horsens Svømmeklub            2:29.46   
  Mathias Løth Andersen  2007      36.21        36.21   
  Mikkel Stenkjær Nissen  2007      37.17        1:13.38   
  Jannick Franow  2006      37.82        1:51.20   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      38.26        2:29.46   
                     
16  Rød Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            2:37.11   
  Tristan Bjerre  2007      40.87        40.87   
  Terkel Klinkowsky  2007      37.91        1:18.78   
  Sebastian Holt Poulsen  2007      39.65        1:58.43   
  Mads Emil Schwartz  2008      38.68        2:37.11   
                     
17  Horsens Drenge 7  2003  Horsens Svømmeklub            2:41.02   
  Alexander Mogensen  2005      39.57        39.57   
  Villiam K. Carstensen  2007      38.90        1:18.47   
  Anes Hajrovic  2008      44.76        2:03.23   
  Lasse Knudsgaard  2007      37.79        2:41.02   
                     
18  Gul Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            2:42.75   
  Toke Østergaard Pedersen  2007      39.15        39.15   
  Frederik Jørgensen  2008      39.27        1:18.42   
  Alexander Breinholt  2008      44.33        2:02.75   
  Mikkel Bro Christensen  2007      40.00        2:42.75   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:00   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fra Vejle Psykofanterne  2003  Vejle Svømmeklub            1:46.87   
  Line J. V. Hededal  2001      26.90        26.90   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      27.05        53.95   
  Cecilie B. Andersen  2001      26.45        1:20.40   
  Sofie Theophil Petersen  2003      26.47        1:46.87   
                     
Horsens Piger 1  Horsens Svømmeklub            1:49.55   
  Josefine Due  2001      27.93        27.93   
  Amalie Bach Nielsen  1999      26.49        54.42   
  Jennifer Thorius Bek  2000      28.28        1:22.70   
  Cecilie Grøndal  2002      26.85        1:49.55   
                     
Agf Damer 1  2000  Agfs Svømmeafdeling            1:49.87   
  Mia Borgensgaard  2003      28.08        28.08   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      27.08        55.16   
  Marie Christensen  2002      27.56        1:22.72   
  Signe Villumsen  2001      27.15        1:49.87   
                     
Damer 1 H2Odense  2000  H2Odense            1:52.50   
  My Phuong Bui  2003      27.21        27.21   
  Nikoline Andersen  2003      28.22        55.43   
  Cecilie Baraviec  2000      28.88        1:24.31   
  Freja Nicholas  2000      28.19        1:52.50   
                     
Horsens Piger 2  Horsens Svømmeklub            1:54.65   
  Mie Buch Nielsen  2001      29.20        29.20   
  Sofie Trekær Klausen  2003      28.14        57.34   
  Nicoline Rosenkilde  1999      28.96        1:26.30   
  Sofie Bach Nielsen  2003      28.35        1:54.65   
                     
Team Caroline  Horsens Svømmeklub            1:54.93   
  Caroline Liboriussen  2002      29.11        29.11   
  Caroline Nymann Sørensen  2002      28.89        58.00   
  Caroline Madsen  2004      29.37        1:27.37   
  Karoline Lagoni  2003      27.56        1:54.93   
                     
Dressørerne Delfin  2003  Vejle Svømmeklub            1:55.12   
  Helene Olesen  2000      28.74        28.74   
  Louise Hvarre  2001      28.47        57.21   
  Ella Christiansen  2003      28.35        1:25.56   
  Kristine Hülsen  2002      29.56        1:55.12   
                     
Rsk Damer  2003  Ringe Svømme Klub            1:57.86   
  Julie T. Sørensen  2003      30.60        30.60   
  Maria Bech Andersen  2003      30.18        1:00.78   
  Line Vestergaard Hansen  2003      29.75        1:30.53   
  Caroline Broholm  2003      27.33        1:57.86   
                     
Damer 2 H2Odense  2000  H2Odense            1:59.03   
  Aurelia Pedersen  2004      30.00        30.00   
  Freya Ellehus  2000      29.91        59.91   
  Emilie Podiss Petersen  2004      30.46        1:30.37   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      28.66        1:59.03   
                     
10  Heltinderne  2003  Vejle Svømmeklub            1:59.80   
  Alberte Skov Forsberg  2003      29.60        29.60   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      30.07        59.67   
  Louise Sjørup Jensen  2003      29.85        1:29.52   
  Emilie Johanna Bülow  2003      30.28        1:59.80   
                     
11  Horsens Piger 3  Horsens Svømmeklub            2:01.96   
  Mille C. Berg  2001      29.63        29.63   
  Stinne Holst Gregersen  2003      30.69        1:00.32   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      30.61        1:30.93   
  Camilla Falck  2003      31.03        2:01.96   
                     
12  Aabybro Wildlings  2001  Aabybro Idrætsforening            2:02.06   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      29.58        29.58   
  Ida Rønnow  2006      30.37        59.95   
  Therese J Helt  2006      33.17        1:33.12   
  Emma Viborg Larsen  2001      28.94        2:02.06   
                     
13  Turbo Tøser Trekantens  2003  Vejle Svømmeklub            2:02.74   
  Maja Nielsen  2001      33.60        33.60   
  Mille Trier Pedersen  2003      30.36        1:03.96   
  Ea Pakula Jepsen  2003      30.82        1:34.78   
  Stine Knudsen  1999      27.96        2:02.74   
                     
14  Odder Piger 1  2003  Odder Svømmeklub            2:05.20   
  Caden Halle  2005      30.66        30.66   
  Kathrine Bech Nielsen  2004      29.43        1:00.09   
  Laura G. Nedergaard  2005      31.38        1:31.47   
  Katrine Skyt Nielsen  2003      33.73        2:05.20   
                     
15  Hsc Piger 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:09.01   
  Julie Hoffmann  2003      29.96        29.96   
  Mille Dahl Lindholm  2006      32.08        1:02.04   
  Andrea Sønderby  2004      34.14        1:36.18   
  Katrine Nørfjand  2004      32.83        2:09.01   
                     
16  Bsk Piger  1997  Brædstrup Svømmeklub            2:11.28   
  Trine G. Sørensen  1997      30.75        30.75   
  Simone Trekær Klausen  2007      37.24        1:07.99   
  Victoria Broch  2004      32.61        1:40.60   
  Katrine Stoltenhoff  2006      30.68        2:11.28   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2019 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kolding 1 Kolding  2004  Kolding SK            1:54.80   
  Anne Sofie Nørtoft  2004      29.06        29.06   
  Elma Gabela  2004      28.16        57.22   
  Melanie Petersen  2004      29.81        1:27.03   
  Cille Christensen  2004      27.77        1:54.80   
                     
Horsens Piger 4  2004  Horsens Svømmeklub            1:57.01   
  Clara Matilde Carstensen  2004      28.63        28.63   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      28.63        57.26   
  Sofie Le Fevre  2004      28.80        1:26.06   
  Signe Kristensen  2006      30.95        1:57.01   
                     
Blå Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            1:57.79   
  Svava Kj. Gregersen  2004      29.55        29.55   
  Cecilie Hingebjerg  2004      28.77        58.32   
  Sophia Keren-Klaris  2004      29.24        1:27.56   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      30.23        1:57.79   
                     
Hsc Piger 1  2004  Holstebro Svømme Club            2:02.09   
  Mille Broholm Brixen  2005      29.83        29.83   
  Sofie Bjerre  2005      30.47        1:00.30   
  Anna Bach  2006      31.40        1:31.70   
  Maja Fjordside Jensen  2005      30.39        2:02.09   
                     
Kolding 2 Kolding  2004  Kolding SK            2:08.84   
  Karla Kristensen  2005      32.65        32.65   
  Johanne Heilmann  2005      32.07        1:04.72   
  Nicoline Kornum-Svensson  2005      31.60        1:36.32   
  Mille Veiler  2005      32.52        2:08.84   
                     
Rsk Piger  2004  Ringe Svømme Klub            2:09.50   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      34.51        34.51   
  Kathrine Hvidberg  2004      34.42        1:08.93   
  Anna Rønn  2005      29.63        1:38.56   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      30.94        2:09.50   
                     
Grøn Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            2:10.88   
  Laura Frost Rainer  2005      33.43        33.43   
  Emilie Moberg  2005      32.18        1:05.61   
  Sophia Jochumsen  2006      33.10        1:38.71   
  Mette Barfoot  2005      32.17        2:10.88   
                     
Horsens Piger 5  2004  Horsens Svømmeklub            2:17.38   
  Emma Bergene Hansen  2005      33.55        33.55   
  Emma Oleander  2004      34.84        1:08.39   
  Dicte Westphal  2005      36.06        1:44.45   
  Amalie Marie Wienberg  2005      32.93        2:17.38   
                     
Hsc Piger 3  2004  Holstebro Svømme Club            2:18.28   
  Amalie Lind Pedersen  2005      33.98        33.98   
  Karoline Andersen Krabbe  2005      35.13        1:09.11   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      36.14        1:45.25   
  Laura Løh  2005      33.03        2:18.28   
                     
10  Sksv Piger 2  2004  Skanderborg Svømmeklub            2:19.47   
  Stine Bendixen Nissen  2004      28.78        28.78   
  Ida K. Laursen  2007      39.32        1:08.10   
  Caroline Petersen  2008      36.77        1:44.87   
  Julie Møller  2005      34.60        2:19.47   
                     
11  Kolding 3 Kolding  2004  Kolding SK            2:20.18   
  Ane Christensen  2006      33.06        33.06   
  Signe Christensen  2008      36.68        1:09.74   
  Nanna Højstrøm  2007      35.19        1:44.93   
  Emilia Spangsberg  2007      35.25        2:20.18   
                     
12  Odder Piger 2  2005  Odder Svømmeklub            2:24.08   
  Freja Obert  2006      34.43        34.43   
  Nanna Vestergård Johansen  2006      34.21        1:08.64   
  Loa Dam Heinsvig  2006      39.81        1:48.45   
  Frida Hollesen  2005      35.63        2:24.08   
                     
13  Horsens Piger 6  2004  Horsens Svømmeklub            2:31.80   
  Mathilde Olesen  2005      34.72        34.72   
  Christina Christiansen  2004      37.64        1:12.36   
  Julie Langberg Olesen  2005      38.93        1:51.29   
  Penelope Kamp Teglgård  2006      40.51        2:31.80   
                     
14  Rød Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            2:35.01   
  Gabrielle Haahr Uhd  2007      36.82        36.82   
  Eline Sofie K. Rasmussen  2007      40.35        1:17.17   
  Julie Guldmann Møller  2007      38.95        1:56.12   
  Ea Gram Møller  2006      38.89        2:35.01   
                     
15  Horsens Piger 7  2004  Horsens Svømmeklub            2:38.72   
  Bianca Truelsen Duevig  2005      1:18.84        1:18.84   
  Filippa Juul Jensen  2007      39.74        1:58.58   
  Andrea Skjelmose  2007      40.14        2:38.72   
  Amalie Thomsen  2007              2:38.72   
                     
16  Gul Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            2:49.82   
  Lærke Jervelund  2007      38.94        38.94   
  Augusta Dalsgaard  2007      39.99        1:18.93   
  Astrid Hansen  2006      43.97        2:02.90   
  Alberte Knudsen  2009      46.92        2:49.82   
                     
17  Horsens Piger 8  2004  Horsens Svømmeklub            2:55.91   
  Karen Klarskov Henriksen  2008      43.52        43.52   
  Olivia Josefine Brice  2007      41.12        1:24.64   
  Frida Nielsen Tomzak  2009      47.65        2:12.29   
  Dicte Sundall Aagaard  2007      43.62        2:55.91   
                     
18  Horsens Piger 9  2004  Horsens Svømmeklub            3:26.71   
  Andrea Grøndal  2009      54.24        54.24   
  Julie Olsen  2008      46.14        1:40.38   
  Vigga Rasmussen  2009      47.09        2:27.47   
  Frida Nielsen Skytte  2008      59.24        3:26.71   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Rema 1000 
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Johnsen  2003  Odder Svømmeklub    29.61        1:00.81   
Alexander L. Bjørn  2003  Vejle Svømmeklub    30.53        1:01.97   
Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub    31.05        1:03.07   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense    31.05        1:03.81   
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    31.21        1:04.52   
Jacob Lyse Søe  2003  Odder Svømmeklub    32.07        1:05.75   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    32.88        1:07.66   
Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub    33.58        1:08.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:05 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:08   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Protemp 
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK    32.85        1:08.03  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Cille Christensen  2004  Kolding SK    33.86        1:08.92   
Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder Svømmeklub    34.44        1:10.01   
Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub    33.99        1:10.16   
Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub    34.59        1:12.43   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    35.74        1:12.94   
Melanie Petersen  2004  Kolding SK    35.12        1:14.25   
Emilie Moberg  2005  Vejle Svømmeklub    36.74        1:15.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:08 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:19   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Rema 1000 
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Graul  2007  Hc Hellas Salzgitter            30.79   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            31.43   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub            32.83   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            33.89   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            35.07   
Angus Halle  2007  Odder Svømmeklub            35.49   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            36.11   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub            36.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  17:19 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Protemp 
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 37.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svømmeklub            34.34  0-11 Aldersgruppe Rekord 
Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svømmeklub            34.68   
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            35.00   
Signe Christensen  2008  Kolding SK            36.19   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub            38.21   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            40.88   
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle Svømmeklub            42.40   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub            42.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  17:18 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Rema 1000 
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Dreschler  2005  Holstebro Svømme Club    36.41        1:17.40   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    37.67        1:19.98   
Mads Emil R. Hermansen  2005  Odder Svømmeklub    39.14        1:23.47   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    39.06        1:23.54   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    39.34        1:24.32   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    39.86        1:25.53   
Daniel Busk  2005  Kolding SK            DNS   
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle Svømmeklub            DSQ  fl flyb i uds v star 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Protemp 
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    39.93        1:23.60  12-13 Aldersgruppe Rekord 
Ane Christensen  2006  Kolding SK    42.42        1:28.30   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    41.08        1:28.91   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub    42.28        1:28.94   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral    43.22        1:31.86   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub    44.02        1:32.92   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    44.22        1:33.27   
Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK    44.07        1:34.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            1:45.47   
  Rasmus Udbye  2000      26.71        26.71   
  Nicklas Steen Hansen  1999      29.39        56.10   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      25.51        1:21.61   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      23.86        1:45.47   
                     
Heltene Fra Havnen  2002  Vejle Svømmeklub            1:45.81   
  Andreas Hansen  2000      26.93        26.93   
  Jakob Juul  2000      28.81        55.74   
  Magnus Dyg Holme  2002      26.54        1:22.28   
  Matthias Bach Mikkelsen  2000      23.53        1:45.81   
                     
Horsens Drenge 2  Horsens Svømmeklub            1:47.73   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      27.63        27.63   
  Esben Vad Arentoft  1999      29.51        57.14   
  Viktor Bull Kramer  2000      25.66        1:22.80   
  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      24.93        1:47.73   
                     
Herre 1 H2Odense  2000  H2Odense            1:50.03   
  Gustav Stahl  2002      29.20        29.20   
  Malthe Burgaard  2000      30.51        59.71   
  Mads Sørensen  2000      27.34        1:27.05   
  Andreas Bui  2000      22.98        1:50.03   
                     
Tonserne Fra Tanken  2002  Vejle Svømmeklub            1:50.53   
  Anders Rasmussen  2001      28.95        28.95   
  Anton Leth  2002      30.67        59.62   
  Mads Sørensen  2001      26.04        1:25.66   
  Alexander Fenger  1999      24.87        1:50.53   
                     
Rsk Herrer  2000  Ringe Svømme Klub            1:53.50   
  Kristoffer Desmareth  2000      29.50        29.50   
  Anders S. Andreasen  1998      36.10        1:05.60   
  Oliver Phil Langsted  1999      23.26        1:28.86   
  Sander Linde  2002      24.64        1:53.50   
                     
Vejles Drenge  Vejle Svømmeklub            1:53.87   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      29.94        29.94   
  Emil Kragh  2001      31.30        1:01.24   
  Philip Andersen Ravn  2002      27.23        1:28.47   
  Andreas Kronborg  2002      25.40        1:53.87   
                     
Herre 2 H2Odense  2000  H2Odense            1:55.33   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      29.84        29.84   
  Oliver Hallenborg  2002      32.14        1:01.98   
  Mads Juul Henriksen  2004      27.61        1:29.59   
  Victor Nygaard  2003      25.74        1:55.33   
                     
Horsens Drenge 3  Horsens Svømmeklub            1:57.51   
  Nicklas B. Christensen  2002      31.00        31.00   
  Christian Koch  1998      31.55        1:02.55   
  Andreas Rasmussen  2000      28.28        1:30.83   
  Emil Knudsen  1999      26.68        1:57.51   
                     
10  Sksv Drenge 1  2002  Skanderborg Svømmeklub            2:15.69   
  Sophus Lund Øe  2003      35.42        35.42   
  Kasper Petersen  2006      39.31        1:14.73   
  Frej Liltorp  2004      36.18        1:50.91   
  Johan Bendixen Nissen  2002      24.78        2:15.69   
                     
11  Bsk Drenge  2001  Brædstrup Svømmeklub            2:20.41   
  Magne Andersen  2007      45.22        45.22   
  Robert Versteegen  2001      35.82        1:21.04   
  Matti Andersen  2005      32.43        1:53.47   
  Anders Ballisager Hansen  1998      26.94        2:20.41   
                     
                     
 
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2019 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Blå Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            1:55.50   
  Oliver Fenger  2003      30.00        30.00   
  Kim Doan Nguyen  2003      32.85        1:02.85   
  Malthe Elkjær  2003      26.54        1:29.39   
  Alexander L. Bjørn  2003      26.11        1:55.50   
                     
Odder Drenge 1  2003  Odder Svømmeklub            2:01.16   
  Kasper Johnsen  2003      28.41        28.41   
  Alexander Johnsen  2003      36.76        1:05.17   
  Jacob Lyse Søe  2003      28.89        1:34.06   
  Sander Møller Jürgensen  2004      27.10        2:01.16   
                     
Horsens Drenge 4  2003  Horsens Svømmeklub            2:03.07   
  Arthur Rytter Jacobsen  2003      32.07        32.07   
  Christian Johannesen  2003      31.80        1:03.87   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      29.84        1:33.71   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      29.36        2:03.07   
                     
Rød Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            2:06.13   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      32.29        32.29   
  Sune Schaarup  2003      33.61        1:05.90   
  Thor Majgård  2005      32.02        1:37.92   
  Sebastian K Eriksen  2005      28.21        2:06.13   
                     
Superflyers Kolding  2004  Kolding SK            2:09.50   
  Alexander Kjeldsen  2004      32.60        32.60   
  Lasse Thulstrup  2004      36.27        1:08.87   
  Vania Danilkin  2004      32.30        1:41.17   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      28.33        2:09.50   
                     
Hsc Drenge 1  2003  Holstebro Svømme Club            2:09.87   
  Gustav K Kjeldsen  2004      34.36        34.36   
  Mads Dreschler  2005      34.90        1:09.26   
  Rasmus Remme Svendsen  2003      31.76        1:41.02   
  Rasmus Pedersen  2003      28.85        2:09.87   
                     
Rsk Drenge  2004  Ringe Svømme Klub            2:10.99   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      34.66        34.66   
  Luca Hertzog  2005      37.78        1:12.44   
  Christian Landtved  2004      28.02        1:40.46   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      30.53        2:10.99   
                     
Aabybro Destroyers  2003  Aabybro Idrætsforening            2:12.52   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      35.29        35.29   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      35.93        1:11.22   
  Jacob Toft  2003      31.26        1:42.48   
  Jonas Abildgaard  2003      30.04        2:12.52   
                     
Hsc Drenge 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:31.59   
  Joachim Norup Frøjk  2003      34.75        34.75   
  Frederik N Jensen  2007      48.39        1:23.14   
  Nikolaj Pilgaard  2004      36.26        1:59.40   
  Mikkel Borreskov  2005      32.19        2:31.59   
                     
10  Torpedoer Kolding  2004  Kolding SK            2:32.96   
  Asger Als Olsen  2004      38.88        38.88   
  Andreas Agger Hansen  2005      48.38        1:27.26   
  Daniel Busk  2005      33.61        2:00.87   
  Johannes Jonasen  2004      32.09        2:32.96   
                     
11  Grøn Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            2:35.01   
  Anders Bank Hansen  2006      40.40        40.40   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      43.23        1:23.63   
  Moritz Hartmann  2007      35.23        1:58.86   
  Frederik Jørgensen  2008      36.15        2:35.01   
                     
12  Odder Drenge 2  2004  Odder Svømmeklub            2:36.76   
  Mads Emil R. Hermansen  2005      31.43        31.43   
  Angus Halle  2007      51.52        1:22.95   
  Simon Kruse Holm  2004      36.29        1:59.24   
  Frey Sørensen  2007      37.52        2:36.76   
                     
13  Horsens Drenge 5  2003  Horsens Svømmeklub            2:50.70   
  Andreas Visby Hansen  2004      46.80        46.80   
  Mads Berthold Schultz  2005      39.29        1:26.09   
  Daniel Landbo  2005      45.46        2:11.55   
  Alexander Mogensen  2005      39.15        2:50.70   
                     
Gul Stue - Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            DSQ  asyn arme 130m 
  Andreas Lang Lassen  2007      41.53        41.53   
  Terkel Klinkowsky  2007      51.31        1:32.84   
                     
Horsens Drenge 6  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej udadv fødder 
  Anes Hajrovic  2008      51.88        51.88   
                     
Horsens Drenge 7  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  Forkert svømmer 
  Tobias Wemmelund  2006      45.45        45.45   
  Johannes Ravn  2008      57.33        1:42.78   
  Mathias Løth Andersen  2007      44.22        2:27.00   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Protemp 
Årg. 0-2003: AGF 2:00.51 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Horsens Piger 1  Horsens Svømmeklub            1:58.45   
  Cecilie Grøndal  2002      29.59        29.59   
  Karoline Lagoni  2003      34.49        1:04.08   
  Amalie Bach Nielsen  1999      27.64        1:31.72   
  Josefine Due  2001      26.73        1:58.45   
                     
Heltinderne  2003  Vejle Svømmeklub            1:59.65  16-999 Aldersgruppe Rekord 
  Stine Knudsen  1999      30.21        30.21   
  Helene Olesen  2000      34.26        1:04.47   
  Line J. V. Hededal  2001      28.42        1:32.89   
  Sofie Theophil Petersen  2003      26.76        1:59.65   
                     
Damer 1 H2Odense  2000  H2Odense            2:02.63   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      31.56        31.56   
  Freja Nicholas  2000      34.79        1:06.35   
  Nikoline Andersen  2003      29.65        1:36.00   
  My Phuong Bui  2003      26.63        2:02.63   
                     
Turbo Tøser Trekantens  2003  Vejle Svømmeklub            2:03.39   
  Cecilie B. Andersen  2001      31.19        31.19   
  Louise Sjørup Jensen  2003      35.63        1:06.82   
  Mitzi D. Jensen  2002      29.46        1:36.28   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      27.11        2:03.39   
                     
Team Caroline  Horsens Svømmeklub            2:07.41   
  Mille C. Berg  2001      31.59        31.59   
  Frederikke Brændgaard  2001      37.06        1:08.65   
  Caroline Liboriussen  2002      30.66        1:39.31   
  Nicoline Rosenkilde  1999      28.10        2:07.41   
                     
Horsens Piger 2  Horsens Svømmeklub            2:07.44   
  Sofie Trekær Klausen  2003      30.80        30.80   
  Jennifer Thorius Bek  2000      37.46        1:08.26   
  Mie Buch Nielsen  2001      30.31        1:38.57   
  Sofie Bach Nielsen  2003      28.87        2:07.44   
                     
Damer 2 H2Odense  2000  H2Odense            2:10.38   
  Maibritt Skjoldborg  2002      35.18        35.18   
  Johanne A Andersson  2003      35.08        1:10.26   
  Freya Ellehus  2000      30.91        1:41.17   
  Cecilie Baraviec  2000      29.21        2:10.38   
                     
Dressørerne Delfin  2003  Vejle Svømmeklub            2:12.12   
  Kristine Hülsen  2002      33.73        33.73   
  Mille Trier Pedersen  2003      38.02        1:11.75   
  Louise Hvarre  2001      31.62        1:43.37   
  Ella Christiansen  2003      28.75        2:12.12   
                     
Rsk Damer  2003  Ringe Svømme Klub            2:14.47   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      35.55        35.55   
  Anna Rønn  2005      37.84        1:13.39   
  Line Vestergaard Hansen  2003      31.70        1:45.09   
  Caroline Broholm  2003      29.38        2:14.47   
                     
10  Horsens Piger 3  Horsens Svømmeklub            2:18.77   
  Stinne Holst Gregersen  2003      35.86        35.86   
  Camilla Falck  2003      38.47        1:14.33   
  Amalie Antonsen  2003      35.86        1:50.19   
  Caroline Nymann Sørensen  2002      28.58        2:18.77   
                     
11  Aabybro Wildlings  2001  Aabybro Idrætsforening            2:19.49   
  Emma Viborg Larsen  2001      33.72        33.72   
  Therese J Helt  2006      41.67        1:15.39   
  Ida Rønnow  2006      35.52        1:50.91   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      28.58        2:19.49   
                     
12  Bsk Piger  1997  Brædstrup Svømmeklub            2:20.58   
  Annemone Rasmussen  2006      38.34        38.34   
  Victoria Broch  2004      39.50        1:17.84   
  Trine G. Sørensen  1997      31.92        1:49.76   
  Katrine Stoltenhoff  2006      30.82        2:20.58   
                     
13  Sksv Piger 1  2003  Skanderborg Svømmeklub            2:23.30   
  Kirstine Kjær Sørensen  2003      39.35        39.35   
  Ida Kjærdgaard  2003      36.81        1:16.16   
  Stine Bendixen Nissen  2004      33.24        1:49.40   
  Julie Møller  2005      33.90        2:23.30   
                     
14  Odder Piger 1  2003  Odder Svømmeklub            2:24.30   
  Caden Halle  2005      34.80        34.80   
  Kathrine Bech Nielsen  2004      40.53        1:15.33   
  Laura G. Nedergaard  2005      34.59        1:49.92   
  Katrine Skyt Nielsen  2003      34.38        2:24.30   
                     
15  Hsc Piger 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:30.48   
  Anna Bach  2006      36.11        36.11   
  Mille Dahl Lindholm  2006      41.33        1:17.44   
  Amalie Lind Pedersen  2005      39.38        1:56.82   
  Katrine Nørfjand  2004      33.66        2:30.48   
                     
Fra Vejle Psykofanterne  2003  Vejle Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Alberte Skov Forsberg  2003      32.78        32.78   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      40.01        1:12.79   
  Emilie Johanna Bülow  2003      33.65        1:46.44   
                     
                     
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2019 
Sponsor: Protemp 
Årg. 0-2003: AGF 2:00.51 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Horsens Piger 4  2004  Horsens Svømmeklub            2:07.63   
  Caroline Madsen  2004      33.59        33.59   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      36.96        1:10.55   
  Sofie Le Fevre  2004      29.39        1:39.94   
  Clara Matilde Carstensen  2004      27.69        2:07.63   
                     
Blå Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            2:07.84   
  Emilie Moberg  2005      33.97        33.97   
  Sophia Keren-Klaris  2004      36.00        1:09.97   
  Svava Kj. Gregersen  2004      29.77        1:39.74   
  Cecilie Hingebjerg  2004      28.10        2:07.84   
                     
Kolding 1 Kolding  2004  Kolding SK            2:09.10   
  Anne Sofie Nørtoft  2004      32.91        32.91   
  Johanne Heilmann  2005      39.52        1:12.43   
  Cille Christensen  2004      28.93        1:41.36   
  Elma Gabela  2004      27.74        2:09.10   
                     
Hsc Piger 1  2004  Holstebro Svømme Club            2:17.84   
  Sofie Bjerre  2005      34.54        34.54   
  Karoline Andersen Krabbe  2005      41.04        1:15.58   
  Mille Broholm Brixen  2005      31.72        1:47.30   
  Maja Fjordside Jensen  2005      30.54        2:17.84   
                     
Kolding 2 Kolding  2004  Kolding SK            2:22.63   
  Nicoline Kornum-Svensson  2005      35.03        35.03   
  Ane Christensen  2006      42.73        1:17.76   
  Karla Kristensen  2005      33.99        1:51.75   
  Melanie Petersen  2004      30.88        2:22.63   
                     
Rød Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            2:23.20   
  Laura Frost Rainer  2005      38.38        38.38   
  Sarah Laursen  2007      39.67        1:18.05   
  Mette Barfoot  2005      34.22        1:52.27   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      30.93        2:23.20   
                     
Hsc Piger 3  2004  Holstebro Svømme Club            2:40.35   
  Nora Louise Rebouh  2006      40.31        40.31   
  Laura Løh  2005      1:25.75        2:06.06   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      34.29        2:40.35   
  Andrea Sønderby  2004              2:40.35   
                     
Odder Piger 2  2005  Odder Svømmeklub            2:41.44   
  Nanna Vestergård Johansen  2006      39.48        39.48   
  Leonora Holst Jensen  2004      47.99        1:27.47   
  Freja Obert  2006      38.08        2:05.55   
  Frida Hollesen  2005      35.89        2:41.44   
                     
Rsk Piger  2004  Ringe Svømme Klub            2:42.09   
  Maja Løve Nielsen  2006      41.48        41.48   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      46.27        1:27.75   
  Frida Ploug  2007      40.89        2:08.64   
  Mathilde Hvidberg  2007      33.45        2:42.09   
                     
10  Horsens Piger 5  2004  Horsens Svømmeklub            2:47.27   
  Signe Kristensen  2006      38.50        38.50   
  Filippa Juul Jensen  2007      48.24        1:26.74   
  Amalie Thomsen  2007      48.18        2:14.92   
  Emma Bergene Hansen  2005      32.35        2:47.27   
                     
11  Horsens Piger 7  2004  Horsens Svømmeklub            2:57.73   
  Amalie Marie Wienberg  2005      38.13        38.13   
  Penelope Kamp Teglgård  2006      50.21        1:28.34   
  Andrea Skjelmose  2007      47.17        2:15.51   
  Olivia Josefine Brice  2007      42.22        2:57.73   
                     
12  Gul Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            3:08.08   
  Alberte Knudsen  2009      47.14        47.14   
  Olivia Holmberg  2009      52.73        1:39.87   
  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009      42.20        2:22.07   
  Asta-Marie Rasmussen  2009      46.01        3:08.08   
                     
13  Grøn Stue - Piger  2005  Vejle Svømmeklub            3:18.59   
  Alma Ehrenreich-Birn  2008      44.77        44.77   
  Karla Nøhr Rixen  2008      52.54        1:37.31   
  Emilia Daa Andersen  2008      54.32        2:31.63   
  Ines Novosel Madsen  2008      46.96        3:18.59   
                     
Horsens Piger 8  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
  Frida Nielsen Skytte  2008                 
  Andrea Grøndal  2009                 
  Christina Christiansen  2004                 
  Dicte Westphal  2005              DNS   
                     
Horsens Piger 6  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  asyn arme 120m 
  Mathilde Olesen  2005      43.21        43.21   
  Cathrine Grønhøj  2007      50.12        1:33.33   
                     
Horsens Piger 9  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  asyn arme 55m 
  Karen Klarskov Henriksen  2008      51.63        51.63   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 110, 50m Fly Herre Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            26.94   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub            27.13   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            27.14   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            27.14   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            27.15   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            27.25   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            27.63   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub            27.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 111, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            27.04   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            27.14   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            27.21   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            27.35   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            27.44   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            27.46   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub            27.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 112, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            26.81   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            26.98   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            27.26   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            27.36   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            27.37   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            27.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 113, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            26.85   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            27.02   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            27.06   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            27.48   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            27.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 114, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            26.28   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            26.31   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            26.36   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            27.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 115, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            25.72   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            26.27   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            26.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 116, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            25.03   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            25.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 120, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            29.89   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            30.21   
Cille Christensen  2004  Kolding SK            30.29   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            30.47   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            30.47   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.50   
Josefine Due  2001  Horsens Svømmeklub            30.62   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            30.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 121, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.04   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            30.20   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.66   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            30.67   
Josefine Due  2001  Horsens Svømmeklub            30.76   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            30.77   
Cille Christensen  2004  Kolding SK            31.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 122, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            30.46   
Josefine Due  2001  Horsens Svømmeklub            30.51   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.54   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            30.56   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.63   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            31.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 123, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            30.43   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            30.56   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.59   
Josefine Due  2001  Horsens Svømmeklub            30.67   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            31.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 124, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            29.86   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            30.39   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.57   
Josefine Due  2001  Horsens Svømmeklub            30.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 125, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            29.49   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            29.58   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            29.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 126, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            29.30   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            29.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 130, 50m Ryg Herre Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            28.46   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            28.54   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            28.60   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            28.79   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            28.81   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.82   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            29.29   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            29.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 131, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            28.43   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            28.77   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            28.85   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            28.87   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            28.95   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            29.03   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 132, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            28.32   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            28.42   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            28.52   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            28.57   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            28.59   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            28.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 133, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            30.65   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            30.72   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            30.89   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            30.95   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            32.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 134, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            27.88   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            28.28   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            28.46   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            28.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 135, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            27.65   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            27.87   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            29.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 136, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            26.54   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            26.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 140 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 140 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 140, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Protemp 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            31.50   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            31.50   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            32.21   
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            32.27   
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub            32.28   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            32.43   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            32.47   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            32.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 141 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 141 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 141, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            31.32   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            31.38   
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub            32.04   
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            32.05   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            32.21   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            32.30   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            32.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:16 
 
Resultat Løb 142 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 142 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 142, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            31.92   
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub            32.19   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            32.24   
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            32.25   
Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            32.47   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            32.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:17 
 
Resultat Løb 143 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 143 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 143, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            31.87   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            32.18   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            32.25   
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub            32.26   
Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            33.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:17 
 
Resultat Løb 144 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 144 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 144, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub            31.52   
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            31.54   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            31.70   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            31.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:17 
 
Resultat Løb 145 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 145 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 145, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            31.20   
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            31.77   
Sofie Trekær Klausen  2003  Horsens Svømmeklub            32.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:17 
 
Resultat Løb 146 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 146 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 146, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            30.42   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            31.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:17 
 
Resultat Løb 150 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 150 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 150, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Rema 1000 
Årg. 0-2019: Daniel Steen Andersen (1995) 22.84 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            24.96   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.14   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            25.14   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            25.22   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub            25.43   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            25.50   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            25.52   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            25.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:24 
 
Resultat Løb 151 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 151 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 151, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            24.62   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            25.27   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub            25.34   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            25.38   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.49   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            25.53   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            25.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Løb 152 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 152 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 152, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            24.83   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            25.30   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            25.42   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.58   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub            25.59   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            26.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:30 
 
Resultat Løb 153 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 153 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 153, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            24.57   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            25.13   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.35   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            25.83   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub            26.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 154 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 154 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 154, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            23.99   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            24.95   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.14   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub            25.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 155 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 155 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  23 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 155, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status