2020-09-29   01:12:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 12, 200m Medley Damer 15 och yngre - Heat
Sponsor: Bareko Sport
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Podiss Petersen 2004 H2Odense +0.76 554 2:28.31 Q
50m: 32.77
100m: 1:11.97
(39.20)
150m: 1:54.69
(42.72)
200m: 2:28.31
(33.62)
2 Emma Ragnarsson 2004 S 71 +0.78 553 2:28.40 +0.09 Q
50m: 32.08
100m: 1:11.25
(39.17)
150m: 1:55.16
(43.91)
200m: 2:28.40
(33.24)
3 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen +0.75 520 2:31.52 +3.21 Q
50m: 33.05
100m: 1:12.77
(39.72)
150m: 1:58.05
(45.28)
200m: 2:31.52
(33.47)
4 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.67 494 2:34.10 +5.79 Q
50m: 32.50
100m: 1:13.81
(41.31)
150m: 1:58.72
(44.91)
200m: 2:34.10
(35.38)
5 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.86 481 2:35.52 +7.21 Q
50m: 33.84
100m: 1:14.61
(40.77)
150m: 1:59.70
(45.09)
200m: 2:35.52
(35.82)
6 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.67 437 2:40.57 +12.26 Q
50m: 32.58
100m: 1:15.60
(43.02)
150m: 2:01.18
(45.58)
200m: 2:40.57
(39.39)
7 Isa Ståhl 2006 SK Triton +0.78 422 2:42.40 +14.09 Q
50m: 34.82
100m: 1:16.33
(41.51)
150m: 2:03.63
(47.30)
200m: 2:42.40
(38.77)
8 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.63 412 2:43.75 +15.44 Q
50m: 33.72
100m: 1:17.65
(43.93)
150m: 2:05.87
(48.22)
200m: 2:43.75
(37.88)
9 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb +0.70 410 2:44.02 +15.71
50m: 37.14
100m: 1:20.67
(43.53)
150m: 2:06.87
(46.20)
200m: 2:44.02
(37.15)
10 Emilia Möller 2004 Simklubben Hajen +0.71 408 2:44.20 +15.89
50m: 35.33
100m: 1:18.18
(42.85)
150m: 2:06.08
(47.90)
200m: 2:44.20
(38.12)
11 Ida Juul Grønning 2004 H2Odense +0.80 406 2:44.51 +16.20
50m: 33.94
100m: 1:17.71
(43.77)
150m: 2:07.07
(49.36)
200m: 2:44.51
(37.44)
12 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.67 389 2:46.89 +18.58
50m: 35.66
100m: 1:19.63
(43.97)
150m: 2:08.62
(48.99)
200m: 2:46.89
(38.27)
13 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.72 384 2:47.55 +19.24
50m: 37.29
100m: 1:21.45
(44.16)
150m: 2:09.10
(47.65)
200m: 2:47.55
(38.45)
14 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.98 369 2:49.75 +21.44
50m: 37.26
100m: 1:21.00
(43.74)
150m: 2:09.31
(48.31)
200m: 2:49.75
(40.44)
15 Vega Mårtensson 2006 Simklubben Ran +0.94 351 2:52.67 +24.36
50m: 38.31
100m: 1:21.56
(43.25)
150m: 2:12.91
(51.35)
200m: 2:52.67
(39.76)
16 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap +0.84 342 2:54.18 +25.87
50m: 35.87
100m: 1:21.34
(45.47)
150m: 2:13.70
(52.36)
200m: 2:54.18
(40.48)
17 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.71 338 2:54.90 +26.59
50m: 35.22
100m: 1:18.31
(43.09)
150m: 2:13.01
(54.70)
200m: 2:54.90
(41.89)
18 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran +0.83 335 2:55.42 +27.11
50m: 41.61
100m: 1:27.41
(45.80)
150m: 2:17.08
(49.67)
200m: 2:55.42
(38.34)
19 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap +0.53 334 2:55.53 +27.22
50m: 35.70
100m: 1:23.57
(47.87)
150m: 2:15.56
(51.99)
200m: 2:55.53
(39.97)
20 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap +0.76 332 2:55.86 +27.55
50m: 37.06
100m: 1:22.77
(45.71)
150m: 2:15.51
(52.74)
200m: 2:55.86
(40.35)
21 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +0.92 317 2:58.55 +30.24
50m: 42.78
100m: 1:27.90
(45.12)
150m: 2:19.86
(51.96)
200m: 2:58.55
(38.69)
22 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran +0.94 315 2:59.01 +30.70
50m: 37.50
100m: 1:24.57
(47.07)
150m: 2:19.81
(55.24)
200m: 2:59.01
(39.20)
23 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon +0.93 275 3:07.18 +38.87
50m: 41.44
100m: 1:29.17
(47.73)
150m: 2:23.14
(53.97)
200m: 3:07.18
(44.04)
24 Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran +0.68 272 3:07.87 +39.56
50m: 44.53
100m: 1:34.33
(49.80)
150m: 2:27.11
(52.78)
200m: 3:07.87
(40.76)
25 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.87 272 3:07.88 +39.57
50m: 44.32
100m: 1:33.76
(49.44)
150m: 2:27.26
(53.50)
200m: 3:07.88
(40.62)
26 Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.80 265 3:09.70 +41.39
50m: 46.04
100m: 1:31.68
(45.64)
150m: 2:26.98
(55.30)
200m: 3:09.70
(42.72)
27 Marina Jönsson 2004 Ystads Simsällskap 260 3:10.80 +42.49
50m: 42.43
100m: 1:33.42
(50.99)
150m: 2:28.37
(54.95)
200m: 3:10.80
(42.43)
28 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb +0.70 258 3:11.31 +43.00
50m: 45.97
100m: 1:37.15
(51.18)
150m: 2:29.72
(52.57)
200m: 3:11.31
(41.59)
29 Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon +0.60 238 3:16.48 +48.17
50m: 46.99
100m: 1:37.57
(50.58)
150m: 2:29.81
(52.24)
200m: 3:16.48
(46.67)
30 Havin Cakmak 2005 Simklubben Ran +0.76 192 3:30.90 +1:02.59
50m: 46.82
100m: 1:44.59
(57.77)
150m: 2:44.49
(59.90)
200m: 3:30.90
(46.41)
- Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 12:11:42
Gren 12, 200m Medley Damer 16-99 år - Heat
Sponsor: Bareko Sport
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap +0.79 669 2:19.27 Q
50m: 30.86
100m: 1:07.91
(37.05)
150m: 1:47.55
(39.64)
200m: 2:19.27
(31.72)
2 Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.71 628 2:22.28 +3.01 Q
50m: 30.77
100m: 1:07.62
(36.85)
150m: 1:49.00
(41.38)
200m: 2:22.28
(33.28)
3 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap +0.81 608 2:23.83 +4.56 Q
50m: 31.64
100m: 1:10.00
(38.36)
150m: 1:51.66
(41.66)
200m: 2:23.83
(32.17)
4 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.78 587 2:25.52 +6.25 -
50m: 31.13
100m: 1:08.11
(36.98)
150m: 1:50.86
(42.75)
200m: 2:25.52
(34.66)
5 Rebecca Hesslevik 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.74 577 2:26.36 +7.09 Q
50m: 31.10
100m: 1:09.38
(38.28)
150m: 1:52.92
(43.54)
200m: 2:26.36
(33.44)
6 Nelly Rasmusson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.69 559 2:27.92 +8.65 Q
50m: 31.83
100m: 1:12.84
(41.01)
150m: 1:53.57
(40.73)
200m: 2:27.92
(34.35)
7 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 556 2:28.14 +8.87 Q
50m: 31.51
100m: 1:10.44
(38.93)
150m: 1:51.26
(40.82)
200m: 2:28.14
(36.88)
8 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.75 524 2:31.07 +11.80 Q
50m: 30.89
100m: 1:10.41
(39.52)
150m: 1:56.55
(46.14)
200m: 2:31.07
(34.52)
9 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen +0.65 514 2:32.04 +12.77 Q
50m: 33.66
100m: 1:12.59
(38.93)
150m: 1:55.26
(42.67)
200m: 2:32.04
(36.78)
10 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.77 510 2:32.46 +13.19
50m: 31.81
100m: 1:11.68
(39.87)
150m: 1:54.91
(43.23)
200m: 2:32.46
(37.55)
11 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen +0.76 494 2:34.13 +14.86
50m: 33.00
100m: 1:13.11
(40.11)
150m: 1:58.08
(44.97)
200m: 2:34.13
(36.05)
12 Lisa Bengtsson 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.72 483 2:35.24 +15.97
50m: 33.81
100m: 1:16.83
(43.02)
150m: 1:59.52
(42.69)
200m: 2:35.24
(35.72)
13 Elly Palm 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.80 481 2:35.47 +16.20
50m: 33.75
100m: 1:16.93
(43.18)
150m: 1:58.57
(41.64)
200m: 2:35.47
(36.90)
14 Freya Ellehus 2000 H2Odense +0.79 475 2:36.18 +16.91
50m: 32.89
100m: 1:15.19
(42.30)
150m: 1:59.11
(43.92)
200m: 2:36.18
(37.07)
15 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.70 384 2:47.53 +28.26
50m: 38.92
100m: 1:24.52
(45.60)
150m: 2:10.15
(45.63)
200m: 2:47.53
(37.38)
16 Elvira Eriksson 2003 Ystads Simsällskap +0.80 355 2:52.04 +32.77
50m: 34.41
100m: 1:20.06
(45.65)
150m: 2:10.92
(50.86)
200m: 2:52.04
(41.12)
- Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.69 DSQ
- Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim DNS
- Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 12:11:42
2019-10-19 12:15:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner