2019-12-12   05:27:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar 15 och yngre - Heat
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Juul Henriksen 2004 H2Odense +0.68 497 1:03.47 Q
50m: 29.00
100m: 1:03.47
(34.47)
2 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb +0.65 443 1:05.95 +2.48 Q
50m: 31.78
100m: 1:05.95
(34.17)
2 Ludvig Romare 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.65 443 1:05.95 +2.48 Q
50m: 30.98
100m: 1:05.95
(34.97)
4 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.81 401 1:08.19 +4.72 Q
50m: 31.20
100m: 1:08.19
(36.99)
5 Eskil Ramäng 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 389 1:08.86 +5.39 Q
50m: 31.26
100m: 1:08.86
(37.60)
6 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb +0.67 375 1:09.75 +6.28 Q
50m: 32.43
100m: 1:09.75
(37.32)
7 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.67 372 1:09.91 +6.44 Q
50m: 32.42
100m: 1:09.91
(37.49)
8 Victor Borg 2005 SK Triton +0.71 336 1:12.30 +8.83 Q
50m: 32.67
100m: 1:12.30
(39.63)
9 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon +0.88 311 1:14.18 +10.71
50m: 34.94
100m: 1:14.18
(39.24)
10 Jens Magnusson 2005 SK Triton +0.69 301 1:14.99 +11.52
50m: 34.67
100m: 1:14.99
(40.32)
11 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon +0.75 285 1:16.39 +12.92
50m: 36.30
100m: 1:16.39
(40.09)
12 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb +0.71 272 1:17.54 +14.07
50m: 36.24
100m: 1:17.54
(41.30)
13 Alexander Silow 2005 Ystads Simsällskap +0.78 240 1:20.85 +17.38
50m: 37.71
100m: 1:20.85
(43.14)
14 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap +0.74 237 1:21.26 +17.79
50m: 37.10
100m: 1:21.26
(44.16)
15 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb +0.78 235 1:21.40 +17.93
50m: 37.18
100m: 1:21.40
(44.22)
16 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim +0.80 222 1:22.97 +19.50
50m: 36.56
100m: 1:22.97
(46.41)
17 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon +0.85 186 1:27.98 +24.51
50m: 40.19
100m: 1:27.98
(47.79)
18 Caspian Rosengren 2005 Simklubben Poseidon +0.85 185 1:28.18 +24.71
50m: 43.58
100m: 1:28.18
(44.60)
19 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon +0.76 168 1:30.99 +27.52
50m: 43.07
100m: 1:30.99
(47.92)
20 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.76 159 1:32.76 +29.29
50m: 43.48
100m: 1:32.76
(49.28)
Grenen officiell:  2019-10-19 10:49:11
Gren 6, 100m Medley Herrar 16-99 år - Heat
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap +0.68 636 58.46 Q
50m: 26.92
100m: 58.46
(31.54)
2 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.75 626 58.78 +0.32 Q
50m: 27.29
100m: 58.78
(31.49)
3 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap +0.64 600 59.63 +1.17 Q
50m: 27.82
100m: 59.63
(31.81)
4 Stefan Varga 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.67 587 1:00.06 +1.60 Q
50m: 26.78
100m: 1:00.06
(33.28)
5 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 577 1:00.40 +1.94 Q
50m: 27.52
100m: 1:00.40
(32.88)
6 Dante Vollmer 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.62 575 1:00.47 +2.01 Q
50m: 27.82
100m: 1:00.47
(32.65)
7 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 573 1:00.55 +2.09 -
50m: 28.54
100m: 1:00.55
(32.01)
8 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 564 1:00.85 +2.39 -
50m: 29.00
100m: 1:00.85
(31.85)
9 William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.65 547 1:01.48 +3.02 Q
50m: 28.36
100m: 1:01.48
(33.12)
10 Johannes Strömberg 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 531 1:02.09 +3.63 Q
50m: 27.48
100m: 1:02.09
(34.61)
11 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon +0.66 527 1:02.25 +3.79
50m: 28.04
100m: 1:02.25
(34.21)
12 Gustaf Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.72 511 1:02.90 +4.44
50m: 28.58
100m: 1:02.90
(34.32)
13 Casper Bang Clausen 2003 H2Odense +0.64 497 1:03.49 +5.03
50m: 29.75
100m: 1:03.49
(33.74)
14 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap +0.67 475 1:04.43 +5.97
50m: 29.74
100m: 1:04.43
(34.69)
15 August Mathisen 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.70 469 1:04.71 +6.25
50m: 30.36
100m: 1:04.71
(34.35)
16 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.77 467 1:04.80 +6.34
50m: 29.13
100m: 1:04.80
(35.67)
17 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap +0.64 448 1:05.71 +7.25
50m: 30.75
100m: 1:05.71
(34.96)
18 Nicolas Nolén 2000 SK Triton +0.63 441 1:06.06 +7.60
50m: 30.19
100m: 1:06.06
(35.87)
19 Emil Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 438 1:06.19 +7.73
50m: 28.48
100m: 1:06.19
(37.71)
20 Sebastian Lundgren 1999 Ystads Simsällskap +0.75 433 1:06.46 +8.00
50m: 29.29
100m: 1:06.46
(37.17)
21 Arvid Nilsson 2003 SK Triton +0.34 431 1:06.54 +8.08
50m: 28.22
100m: 1:06.54
(38.32)
22 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.61 415 1:07.43 +8.97
50m: 29.96
100m: 1:07.43
(37.47)
23 Viktor Carlsson 2000 Karlskrona Simsällskap 413 1:07.52 +9.06
50m: 30.95
100m: 1:07.52
(36.57)
24 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap +0.90 399 1:08.31 +9.85
50m: 31.62
100m: 1:08.31
(36.69)
25 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim +0.73 398 1:08.33 +9.87
50m: 30.81
100m: 1:08.33
(37.52)
26 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.63 370 1:10.01 +11.55
50m: 32.65
100m: 1:10.01
(37.36)
27 Joel Wall 2001 Simklubben Hajen +0.68 322 1:13.36 +14.90
50m: 33.60
100m: 1:13.36
(39.76)
- Mats Westergren 1994 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 DSQ
- Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 DSQ
- Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 10:49:11
2019-10-19 10:56:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner