2019-12-14   18:19:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 15 och yngre - Heat
Sponsor: Stoby Måleri AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Ragnarsson 2004 S 71 +0.76 561 1:06.20 Q
50m: 31.03
100m: 1:06.20
(35.17)
2 Emilie Podiss Petersen 2004 H2Odense +0.79 553 1:06.52 +0.32 Q
50m: 31.77
100m: 1:06.52
(34.75)
3 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.70 510 1:08.34 +2.14 Q
50m: 31.66
100m: 1:08.34
(36.68)
4 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.75 496 1:08.96 +2.76 Q
50m: 31.54
100m: 1:08.96
(37.42)
5 Mica Nolén 2004 SK Triton +0.66 479 1:09.78 +3.58 Q
50m: 31.97
100m: 1:09.78
(37.81)
6 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 453 1:11.10 +4.90 Q
50m: 32.76
100m: 1:11.10
(38.34)
7 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.67 432 1:12.20 +6.00 Q
50m: 34.07
100m: 1:12.20
(38.13)
8 Maja Björnström 2005 SK Triton +0.80 425 1:12.58 +6.38 Q
50m: 33.02
100m: 1:12.58
(39.56)
9 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap +0.53 401 1:14.05 +7.85
50m: 34.01
100m: 1:14.05
(40.04)
10 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap 371 1:15.97 +9.77
50m: 33.91
100m: 1:15.97
(42.06)
11 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran +0.74 362 1:16.62 +10.42
50m: 35.49
100m: 1:16.62
(41.13)
12 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen +0.74 356 1:17.00 +10.80
50m: 35.95
100m: 1:17.00
(41.05)
13 Veronika Ruzic 2006 S 71 +0.64 352 1:17.28 +11.08
50m: 34.16
100m: 1:17.28
(43.12)
14 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.73 331 1:18.91 +12.71
50m: 36.53
100m: 1:18.91
(42.38)
15 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.74 329 1:19.03 +12.83
50m: 35.62
100m: 1:19.03
(43.41)
16 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap 328 1:19.17 +12.97
50m: 33.93
100m: 1:19.17
(45.24)
17 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.72 318 1:19.95 +13.75
50m: 35.17
100m: 1:19.95
(44.78)
18 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap +0.71 313 1:20.40 +14.20
50m: 36.05
100m: 1:20.40
(44.35)
19 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb +0.70 305 1:21.04 +14.84
50m: 36.67
100m: 1:21.04
(44.37)
20 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.88 305 1:21.10 +14.90
50m: 37.02
100m: 1:21.10
(44.08)
21 Hannah Nilsson 2006 Ystads Simsällskap +0.60 283 1:23.16 +16.96
50m: 38.78
100m: 1:23.16
(44.38)
22 Vega Mårtensson 2006 Simklubben Ran +0.89 278 1:23.67 +17.47
50m: 38.06
100m: 1:23.67
(45.61)
23 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran +0.87 273 1:24.14 +17.94
50m: 37.45
100m: 1:24.14
(46.69)
24 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran +0.79 223 1:29.96 +23.76
50m: 41.17
100m: 1:29.96
(48.79)
25 Liv Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.47 222 1:30.11 +23.91
50m: 40.20
100m: 1:30.11
(49.91)
26 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon +0.83 219 1:30.52 +24.32
50m: 40.92
100m: 1:30.52
(49.60)
27 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.74 218 1:30.63 +24.43
50m: 39.41
100m: 1:30.63
(51.22)
28 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap +0.75 205 1:32.51 +26.31
50m: 42.18
100m: 1:32.51
(50.33)
29 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.60 201 1:33.18 +26.98
50m: 42.18
100m: 1:33.18
(51.00)
30 Alice Strömberg 2007 Ystads Simsällskap +0.72 200 1:33.25 +27.05
50m: 44.64
100m: 1:33.25
(48.61)
31 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 181 1:36.53 +30.33
50m: 44.02
100m: 1:36.53
(52.51)
32 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.64 148 1:43.08 +36.88
50m: 47.11
100m: 1:43.08
(55.97)
33 Havin Cakmak 2005 Simklubben Ran +0.78 136 1:46.16 +39.96
50m: 47.95
100m: 1:46.16
(58.21)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:03:40
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 16-99 år - Heat
Sponsor: Stoby Måleri AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Rosvall 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.72 706 1:01.31 Q
50m: 28.84
100m: 1:01.31
(32.47)
2 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap +0.70 704 1:01.38 +0.07 Q
50m: 28.30
100m: 1:01.38
(33.08)
3 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap +0.76 680 1:02.10 +0.79 Q
50m: 29.12
100m: 1:02.10
(32.98)
4 Magdalena Kuras 1988 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 660 1:02.70 +1.39 Q
50m: 28.55
100m: 1:02.70
(34.15)
5 Rebecca Hesslevik 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.71 655 1:02.85 +1.54 Q
50m: 30.04
100m: 1:02.85
(32.81)
6 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.68 638 1:03.43 +2.12 -
50m: 29.88
100m: 1:03.43
(33.55)
7 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.71 631 1:03.65 +2.34 Q
50m: 30.08
100m: 1:03.65
(33.57)
8 Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.73 618 1:04.10 +2.79 Q
50m: 30.05
100m: 1:04.10
(34.05)
9 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.81 605 1:04.54 +3.23 Q
50m: 29.65
100m: 1:04.54
(34.89)
10 Linn Rosenius 2002 Karlskrona Simsällskap +0.75 563 1:06.11 +4.80
50m: 30.77
100m: 1:06.11
(35.34)
11 Nikoline Andersen 2003 H2Odense +0.74 558 1:06.30 +4.99
50m: 30.85
100m: 1:06.30
(35.45)
12 Emma Vileus 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 557 1:06.37 +5.06
50m: 31.35
100m: 1:06.37
(35.02)
13 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.75 542 1:06.95 +5.64
50m: 30.19
100m: 1:06.95
(36.76)
14 Kajsa Gustavsson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.71 538 1:07.14 +5.83
50m: 30.68
100m: 1:07.14
(36.46)
15 Clara Thomasson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.74 536 1:07.21 +5.90
50m: 31.61
100m: 1:07.21
(35.60)
16 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 535 1:07.25 +5.94
50m: 31.69
100m: 1:07.25
(35.56)
17 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap +0.72 513 1:08.21 +6.90
50m: 32.43
100m: 1:08.21
(35.78)
18 Freya Ellehus 2000 H2Odense +0.77 485 1:09.46 +8.15
50m: 33.15
100m: 1:09.46
(36.31)
19 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen +0.88 469 1:10.26 +8.95
50m: 31.87
100m: 1:10.26
(38.39)
20 Tilde Anderberg-Richard 1999 Sjöbo Simsällskap +0.79 456 1:10.92 +9.61
50m: 32.53
100m: 1:10.92
(38.39)
21 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen +0.75 454 1:11.03 +9.72
50m: 32.05
100m: 1:11.03
(38.98)
22 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen +0.86 442 1:11.66 +10.35
50m: 33.59
100m: 1:11.66
(38.07)
23 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense +0.71 435 1:12.05 +10.74
50m: 32.72
100m: 1:12.05
(39.33)
24 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.69 429 1:12.37 +11.06
50m: 33.13
100m: 1:12.37
(39.24)
25 Michaela Ruzic 2003 S 71 +0.73 347 1:17.65 +16.34
50m: 35.64
100m: 1:17.65
(42.01)
26 Mimmi Cassé 2002 Ystads Simsällskap +0.77 325 1:19.38 +18.07
50m: 36.53
100m: 1:19.38
(42.85)
- Ida Marko-Varga 1985 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 11:03:40
2019-10-19 13:38:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner