2020-06-01   04:42:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Final pass 2

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 18, 4x50m Medley Herrar  - Final
Sponsor: HP Holding
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs Simsällskap 19 Helsingborgs Simsällskap 651 1:44.32
Stefan Varga 2000 AH3500 +0.66 26.58 26.58
Gustav Persson 2000 AJ4500 +0.26 29.07 55.65
Johan Rydahl 2001 AF4901 +0.36 25.29 1:20.94
John Brolin 2002 AB6302 +0.29 23.38 1:44.32
2 Landskrona Simsällskap 1 19 Landskrona Simsällskap 628 1:45.59 +1.27
Christoffer Dellhede 2001 AD0501 +0.66 27.56 27.56
Lucas Lindblom 2000 AG8500 +0.23 30.05 57.61
Linus Kahl 2001 AE1501 +0.26 25.04 1:22.65
Emil Hassling 2000 AC1900 +0.21 22.94 1:45.59
3 Helsingborgs Simsällskap lag 3 19 Helsingborgs Simsällskap 582 1:48.32 +4.00
Gustav Lind 2002 AG7702 +0.69 27.90 27.90
Daniel Fischer 2002 AC0302 +0.19 29.98 57.88
Victor Klingeryd Jalamo 2000 AT4500 +0.54 26.25 1:24.13
Dennis Dukic 2000 AC4500 +0.07 24.19 1:48.32
4 Helsingborgs Simsällskap lag 2 18 Helsingborgs Simsällskap 576 1:48.66 +4.34
Dante Vollmer 2001 AH3501 +0.68 28.39 28.39
August Mathisen 2001 AF5901 +0.25 29.86 58.25
William Kerman 2001 AA6501 +0.15 26.05 1:24.30
Oscar Elfers 2002 AL9102 +0.46 24.36 1:48.66
5 H2Odensen Herrar 1 23 H2Odense 562 1:49.53 +5.21
Mikkel Podiss Petersen 2002 0265AE
Oliver Hallenborg 2002 0243AA
Mathias Bech 1996 9633AQ
Gustav Stahl 2002 0245AM 1:49.53 1:49.53
6 SK Triton lag 2 19 SK Triton 532 1:51.56 +7.24
Arvid Nilsson 2003 AK4303 +0.86 29.42 29.42
Linus Forsgren 2003 AA1103 +0.19 29.91 59.33
Jonathan Palminger 2004 AB6504 +0.23 26.83 1:26.16
Nicolas Nolén 2000 AG4500 +0.24 25.40 1:51.56
7 H2Odense Herrar lag 2 18 H2Odense 527 1:51.91 +7.59
August B Bjerregaard 2003 0313AN
Victor Nygaard 2003 0361AH
Mads Juul Henriksen 2004 0465AA
Simon Juul Henriksen 2001 0161AG 1:51.91 1:51.91
8 Landskrona Simsällskap 2 31 Landskrona Simsällskap 521 1:52.33 +8.01
Hampus Svensson 1999 AE5199 +0.73 28.13 28.13
Casper Svärd 2001 AC0101 +0.33 30.86 58.99
Jonatan Wede 1988 AB7388 +0.36 27.31 1:26.30
Markus Rydgren 2003 AM3303 +0.33 26.03 1:52.33
9 Ystads SS 18 Ystads Simsällskap 468 1:56.47 +12.15
Max Persson 2001 AE9501 +0.72 29.28 29.28
Aron Persson 2004 AM4504 +0.17 33.73 1:03.01
Gustaf Persson 2001 AJ4301 +0.28 27.54 1:30.55
Emil Jespersen 2001 AI9901 +0.28 25.92 1:56.47
10 Simklubben Hajen 18 Simklubben Hajen 435 1:59.31 +14.99
Gabriel Agardh 2003 AG8103 +0.61 28.60 28.60
Malte Laurén 2004 AE1704 +0.41 33.54 1:02.14
Joel Wall 2001 AH4501 +0.42 30.18 1:32.32
Måns Burmester-Lysell 2004 AE7704 +0.54 26.99 1:59.31
11 Simklubben Poseidon lag 2 21 Simklubben Poseidon 420 2:00.72 +16.40
Lucas Bontidean 2005 AC0305 +0.66 31.20 31.20
Alexander Waldo 1998 AF7998 32.34 1:03.54
Elias af Trampe 2004 AN6704 +0.50 29.96 1:33.50
David Olofsson 2004 AJ9104 +0.40 27.22 2:00.72
12 SK Ran lag 1 15 Simklubben Ran 394 2:03.29 +18.97
Gabriel Hachem 2005 AE0105 +0.81 31.56 31.56
Yaser Sultan 2005 AK5105 -0.04 34.04 1:05.60
Chengyue Li 2004 AR1704 +0.37 29.49 1:35.09
Kim Larsson 2005 AC0105 +0.41 28.20 2:03.29
13 Simklubben Poseidon lag 3 15 Simklubben Poseidon 391 2:03.58 +19.26
Edvard Levau 2004 AN0904 +0.80 31.28 31.28
Jakob Lindskoug 2004 AN8704 +0.20 34.22 1:05.50
Nayan Ljungholm 2005 AW5705 +0.20 30.28 1:35.78
Victor Khan-Amidy 2004 AQ8904 27.80 2:03.58
13 Simklubben Sydsim 17 Simklubben Sydsim 391 2:03.58 +19.26
Felix Rosenkvist 2004 AD0704 +0.66 30.14 30.14
Erik Komstedt 2005 AE5505 +0.50 35.60 1:05.74
Vilhelm Andersson 2002 AE1502 +0.33 26.88 1:32.62
Jonathan Olofsson 2006 AE5906 +0.47 30.96 2:03.58
15 SK Ran lag 2 15 Simklubben Ran 354 2:07.78 +23.46
Mustapha Hariri 2005 AG7105 +0.79 34.19 34.19
Ahmad Alhaj 2005 AC6905 +0.55 34.64 1:08.83
Robin Cakmak 2004 AY0504 +0.37 31.11 1:39.94
Arvid Johansson 2007 AJ0707 +0.47 27.84 2:07.78
- Simklubben Poseidon 25 Simklubben Poseidon DSQ
David Falk 2003 AD3103 +0.73 27.89 27.89
Filip Salbrink 2002 AH6502 +0.24 31.24 59.13
Mehdi Zeraidi 1994 BC2794 -0.09
Gustav Östlund 2000 AH1100 +0.21
Grenen officiell:  2019-10-19 18:25:06
2019-10-19 18:27:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner