2020-06-01   04:51:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 3

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 26, 100m Medley Damer 15 och yngre - Heat
Sponsor: Contentus Förvaltnings AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Podiss Petersen 2004 H2Odense +0.72 547 1:09.06 Q
50m: 32.12
100m: 1:09.06
(36.94)
2 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.54 517 1:10.40 +1.34 Q
50m: 32.96
100m: 1:10.40
(37.44)
3 Emma Ragnarsson 2004 S 71 +0.71 493 1:11.53 +2.47 Q
50m: 32.85
100m: 1:11.53
(38.68)
4 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.68 481 1:12.09 +3.03 Q
50m: 33.31
100m: 1:12.09
(38.78)
5 Agnes Alm 2006 S 71 +0.85 480 1:12.13 +3.07 Q
50m: 33.43
100m: 1:12.13
(38.70)
6 Vilma Andersson 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 479 1:12.19 +3.13 Q
50m: 34.06
100m: 1:12.19
(38.13)
7 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.67 435 1:14.53 +5.47 Q
50m: 35.16
100m: 1:14.53
(39.37)
8 Josefine Risum Jørgensen 2004 H2Odense +0.71 434 1:14.61 +5.55 Q
50m: 33.96
100m: 1:14.61
(40.65)
9 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.66 427 1:15.02 +5.96
50m: 33.73
100m: 1:15.02
(41.29)
10 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.55 413 1:15.83 +6.77
50m: 35.68
100m: 1:15.83
(40.15)
11 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.71 413 1:15.86 +6.80
50m: 35.03
100m: 1:15.86
(40.83)
12 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap +0.81 388 1:17.42 +8.36
50m: 35.09
100m: 1:17.42
(42.33)
13 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.70 388 1:17.47 +8.41
50m: 36.41
100m: 1:17.47
(41.06)
14 Amanda Pålsson 2005 SK Triton +0.66 383 1:17.76 +8.70
50m: 35.71
100m: 1:17.76
(42.05)
15 Julia Nilsson 2006 SK Triton +0.74 374 1:18.40 +9.34
50m: 36.22
100m: 1:18.40
(42.18)
16 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 +0.66 373 1:18.46 +9.40
50m: 36.77
100m: 1:18.46
(41.69)
17 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap +0.81 362 1:19.22 +10.16
50m: 35.36
100m: 1:19.22
(43.86)
18 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.77 358 1:19.52 +10.46
50m: 36.93
100m: 1:19.52
(42.59)
19 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap +0.68 358 1:19.53 +10.47
50m: 36.58
100m: 1:19.53
(42.95)
20 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.39 343 1:20.66 +11.60
50m: 37.72
100m: 1:20.66
(42.94)
21 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap 332 1:21.54 +12.48
50m: 37.31
100m: 1:21.54
(44.23)
22 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon 323 1:22.28 +13.22
50m: 38.95
100m: 1:22.28
(43.33)
23 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon 298 1:24.56 +15.50
50m: 38.81
100m: 1:24.56
(45.75)
24 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.62 294 1:24.97 +15.91
50m: 40.11
100m: 1:24.97
(44.86)
25 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.75 285 1:25.79 +16.73
50m: 38.87
100m: 1:25.79
(46.92)
26 Liv Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.75 275 1:26.82 +17.76
50m: 40.43
100m: 1:26.82
(46.39)
27 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim +0.82 265 1:27.92 +18.86
50m: 41.52
100m: 1:27.92
(46.40)
28 Marina Jönsson 2004 Ystads Simsällskap +0.76 261 1:28.40 +19.34
50m: 40.85
100m: 1:28.40
(47.55)
29 Isabelle Hallencreutz 2007 Simklubben Poseidon +0.69 246 1:30.10 +21.04
50m: 44.38
100m: 1:30.10
(45.72)
30 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon 242 1:30.66 +21.60
50m: 41.36
100m: 1:30.66
(49.30)
31 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap +0.79 237 1:31.29 +22.23
50m: 41.89
100m: 1:31.29
(49.40)
32 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.77 233 1:31.72 +22.66
50m: 42.70
100m: 1:31.72
(49.02)
33 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap 229 1:32.33 +23.27
50m: 44.70
100m: 1:32.33
(47.63)
- Maya Wallström 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 DSQ
- Aylin Rosengren 2007 Simklubben Poseidon +0.87 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-20 10:27:37
Gren 26, 100m Medley Damer 16-99 år - Heat
Sponsor: Contentus Förvaltnings AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marte Lavberg 1999 Lambertseter Svømmeklubb +0.68 660 1:04.89 Q
50m: 31.61
100m: 1:04.89
(33.28)
2 Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.71 658 1:04.97 +0.08 Q
50m: 30.39
100m: 1:04.97
(34.58)
3 Magdalena Kuras 1988 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 640 1:05.55 +0.66 Q
50m: 29.04
100m: 1:05.55
(36.51)
4 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.76 628 1:05.98 +1.09 -
50m: 29.69
100m: 1:05.98
(36.29)
5 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.65 610 1:06.63 +1.74 Q
50m: 29.46
100m: 1:06.63
(37.17)
6 Davilda Lareva 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 587 1:07.48 +2.59 Q
50m: 30.47
100m: 1:07.48
(37.01)
7 Emma Vileus 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 558 1:08.63 +3.74 Q
50m: 31.29
100m: 1:08.63
(37.34)
8 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 534 1:09.62 +4.73 -
50m: 32.58
100m: 1:09.62
(37.04)
9 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense +0.68 527 1:09.96 +5.07 Q
50m: 32.17
100m: 1:09.96
(37.79)
10 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 518 1:10.35 +5.46 Q
50m: 32.27
100m: 1:10.35
(38.08)
11 Johanne A Andersson 2003 H2Odense +0.72 516 1:10.44 +5.55
50m: 34.22
100m: 1:10.44
(36.22)
12 Nicola Lindell 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 516 1:10.45 +5.56
50m: 32.88
100m: 1:10.45
(37.57)
13 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.74 508 1:10.82 +5.93
50m: 32.96
100m: 1:10.82
(37.86)
14 Sara Kjellnäs 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.76 464 1:12.97 +8.08
50m: 34.17
100m: 1:12.97
(38.80)
15 Siri Bokander 2003 SK Triton +0.81 461 1:13.14 +8.25
50m: 33.33
100m: 1:13.14
(39.81)
16 Matilda Åkesson 1999 Ystads Simsällskap +0.70 430 1:14.83 +9.94
50m: 34.67
100m: 1:14.83
(40.16)
17 Sara Melgar 2002 Ystads Simsällskap +0.73 405 1:16.32 +11.43
50m: 34.70
100m: 1:16.32
(41.62)
18 Kristina Kulcsar 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 393 1:17.12 +12.23
50m: 36.61
100m: 1:17.12
(40.51)
19 Emilia Frederiksen 2000 Ystads Simsällskap +0.82 387 1:17.52 +12.63
50m: 36.52
100m: 1:17.52
(41.00)
20 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim +0.70 383 1:17.76 +12.87
50m: 35.80
100m: 1:17.76
(41.96)
21 Olivia Torres 1999 Malmö Kappsimningsklubb +0.33 383 1:17.79 +12.90
50m: 36.52
100m: 1:17.79
(41.27)
22 Mimmi Cassé 2002 Ystads Simsällskap +0.75 337 1:21.15 +16.26
50m: 36.28
100m: 1:21.15
(44.87)
23 Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap +0.70 322 1:22.44 +17.55
50m: 37.11
100m: 1:22.44
(45.33)
24 Julia Stenström 2002 SK Triton +0.66 308 1:23.60 +18.71
50m: 40.08
100m: 1:23.60
(43.52)
Grenen officiell:  2019-10-20 10:27:37
2019-10-20 11:27:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner