2020-06-01   05:28:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 3

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 33, 400m Frisim Damer  - Final
Sponsor: Café Perrongen
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap +0.75 786 4:14.04
50m: 29.11
100m: 1:00.37
(31.26)
150m: 1:32.83
(32.46)
200m: 2:05.15
(32.32)
250m: 2:37.28
(32.13)
300m: 3:09.90
(32.62)
350m: 3:42.46
(32.56)
400m: 4:14.04
(31.58)
2 Marte Lavberg 1999 Lambertseter Svømmeklubb +0.73 751 4:17.92 +3.88
50m: 30.17
100m: 1:02.15
(31.98)
150m: 1:34.54
(32.39)
200m: 2:07.24
(32.70)
250m: 2:39.85
(32.61)
300m: 3:12.72
(32.87)
350m: 3:45.66
(32.94)
400m: 4:17.92
(32.26)
3 Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.73 706 4:23.28 +9.24
50m: 30.18
100m: 1:02.82
(32.64)
150m: 1:36.07
(33.25)
200m: 2:09.42
(33.35)
250m: 2:42.74
(33.32)
300m: 3:16.51
(33.77)
350m: 3:50.22
(33.71)
400m: 4:23.28
(33.06)
4 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.74 678 4:26.86 +12.82
50m: 30.44
100m: 1:03.68
(33.24)
150m: 1:37.45
(33.77)
200m: 2:11.83
(34.38)
250m: 2:45.98
(34.15)
300m: 3:20.26
(34.28)
350m: 3:54.23
(33.97)
400m: 4:26.86
(32.63)
5 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap +0.68 669 4:28.13 +14.09
50m: 30.73
100m: 1:04.20
(33.47)
150m: 1:38.09
(33.89)
200m: 2:12.54
(34.45)
250m: 2:46.53
(33.99)
300m: 3:20.76
(34.23)
350m: 3:54.95
(34.19)
400m: 4:28.13
(33.18)
6 Moa Karlsson 2002 Simklubben Poseidon +0.71 665 4:28.61 +14.57
50m: 30.99
100m: 1:04.30
(33.31)
150m: 1:38.20
(33.90)
200m: 2:12.33
(34.13)
250m: 2:46.47
(34.14)
300m: 3:20.60
(34.13)
350m: 3:55.08
(34.48)
400m: 4:28.61
(33.53)
7 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen +0.82 644 4:31.44 +17.40
50m: 31.27
100m: 1:05.46
(34.19)
150m: 1:39.92
(34.46)
200m: 2:14.56
(34.64)
250m: 2:48.90
(34.34)
300m: 3:23.47
(34.57)
350m: 3:58.14
(34.67)
400m: 4:31.44
(33.30)
8 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.76 642 4:31.83 +17.79
50m: 30.18
100m: 1:03.33
(33.15)
150m: 1:37.58
(34.25)
200m: 2:12.25
(34.67)
250m: 2:47.05
(34.80)
300m: 3:22.01
(34.96)
350m: 3:57.32
(35.31)
400m: 4:31.83
(34.51)
9 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen +0.72 621 4:34.84 +20.80
50m: 32.11
100m: 1:07.33
(35.22)
150m: 1:42.56
(35.23)
200m: 2:17.35
(34.79)
250m: 2:51.90
(34.55)
300m: 3:26.81
(34.91)
350m: 4:01.64
(34.83)
400m: 4:34.84
(33.20)
10 Cecilie Baraviec 2000 H2Odense +0.70 594 4:38.98 +24.94
50m: 31.58
100m: 1:05.77
(34.19)
150m: 1:40.73
(34.96)
200m: 2:16.11
(35.38)
250m: 2:51.47
(35.36)
300m: 3:27.23
(35.76)
350m: 4:03.37
(36.14)
400m: 4:38.98
(35.61)
11 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.69 593 4:39.00 +24.96
50m: 30.66
100m: 1:05.91
(35.25)
150m: 1:41.99
(36.08)
200m: 2:17.73
(35.74)
250m: 2:52.88
(35.15)
300m: 3:28.77
(35.89)
350m: 4:03.86
(35.09)
400m: 4:39.00
(35.14)
12 Ebba Jälminger 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.67 581 4:40.92 +26.88
50m: 32.30
100m: 1:07.48
(35.18)
150m: 1:42.91
(35.43)
200m: 2:18.49
(35.58)
250m: 2:54.26
(35.77)
300m: 3:30.06
(35.80)
350m: 4:05.66
(35.60)
400m: 4:40.92
(35.26)
13 Mia T. Klüver-Kristensen 2004 H2Odense +0.76 536 4:48.57 +34.53
50m: 32.32
100m: 1:08.13
(35.81)
150m: 1:44.76
(36.63)
200m: 2:21.65
(36.89)
250m: 2:58.71
(37.06)
300m: 3:35.55
(36.84)
350m: 4:12.40
(36.85)
400m: 4:48.57
(36.17)
14 Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 511 4:53.20 +39.16
50m: 32.56
100m: 1:08.03
(35.47)
150m: 1:44.82
(36.79)
200m: 2:22.67
(37.85)
250m: 3:00.39
(37.72)
300m: 3:38.22
(37.83)
350m: 4:15.76
(37.54)
400m: 4:53.20
(37.44)
15 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.68 488 4:57.73 +43.69
50m: 33.05
100m: 1:10.04
(36.99)
150m: 1:48.10
(38.06)
200m: 2:26.34
(38.24)
250m: 3:04.69
(38.35)
300m: 3:43.39
(38.70)
350m: 4:21.82
(38.43)
400m: 4:57.73
(35.91)
16 Veronika Ruzic 2006 S 71 +0.76 481 4:59.15 +45.11
50m: 33.48
100m: 1:11.08
(37.60)
150m: 1:49.65
(38.57)
200m: 2:28.68
(39.03)
250m: 3:06.99
(38.31)
300m: 3:45.52
(38.53)
350m: 4:22.96
(37.44)
400m: 4:59.15
(36.19)
17 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.76 468 5:02.04 +48.00
50m: 33.02
100m: 1:09.94
(36.92)
150m: 1:47.84
(37.90)
200m: 2:26.74
(38.90)
250m: 3:05.63
(38.89)
300m: 3:44.46
(38.83)
350m: 4:23.73
(39.27)
400m: 5:02.04
(38.31)
18 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.82 457 5:04.38 +50.34
50m: 33.46
100m: 1:10.63
(37.17)
150m: 1:48.18
(37.55)
200m: 2:26.72
(38.54)
250m: 3:05.30
(38.58)
300m: 3:44.96
(39.66)
350m: 4:25.25
(40.29)
400m: 5:04.38
(39.13)
19 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.60 446 5:06.73 +52.69
50m: 35.01
100m: 1:13.23
(38.22)
150m: 1:52.13
(38.90)
200m: 2:31.20
(39.07)
250m: 3:10.31
(39.11)
300m: 3:49.22
(38.91)
350m: 4:28.66
(39.44)
400m: 5:06.73
(38.07)
20 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.81 442 5:07.65 +53.61
50m: 33.32
100m: 1:10.89
(37.57)
150m: 1:50.22
(39.33)
200m: 2:29.78
(39.56)
250m: 3:09.56
(39.78)
300m: 3:49.19
(39.63)
350m: 4:29.13
(39.94)
400m: 5:07.65
(38.52)
21 Julia Erkselius 2006 SK Triton +0.69 440 5:08.24 +54.20
50m: 33.68
100m: 1:11.55
(37.87)
150m: 1:50.91
(39.36)
200m: 2:30.82
(39.91)
250m: 3:10.13
(39.31)
300m: 3:50.35
(40.22)
350m: 4:30.64
(40.29)
400m: 5:08.24
(37.60)
22 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran +0.82 431 5:10.41 +56.37
50m: 35.59
100m: 1:15.66
(40.07)
150m: 1:56.20
(40.54)
200m: 2:36.94
(40.74)
250m: 3:15.81
(38.87)
300m: 3:54.84
(39.03)
350m: 4:33.23
(38.39)
400m: 5:10.41
(37.18)
23 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran +0.89 428 5:11.13 +57.09
50m: 35.22
100m: 1:14.46
(39.24)
150m: 1:54.44
(39.98)
200m: 2:35.21
(40.77)
250m: 3:15.03
(39.82)
300m: 3:54.81
(39.78)
350m: 4:34.35
(39.54)
400m: 5:11.13
(36.78)
24 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran 408 5:16.02 +1:01.98
50m: 34.73
100m: 1:12.68
(37.95)
150m: 1:53.02
(40.34)
200m: 2:33.39
(40.37)
250m: 3:15.28
(41.89)
300m: 3:55.89
(40.61)
350m: 4:37.09
(41.20)
400m: 5:16.02
(38.93)
25 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.87 367 5:27.48 +1:13.44
50m: 36.10
100m: 1:15.84
(39.74)
150m: 1:57.12
(41.28)
200m: 2:39.55
(42.43)
250m: 3:21.57
(42.02)
300m: 4:04.34
(42.77)
350m: 4:46.87
(42.53)
400m: 5:27.48
(40.61)
26 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran +0.81 355 5:30.97 +1:16.93
50m: 38.24
100m: 1:20.47
(42.23)
150m: 2:03.21
(42.74)
200m: 2:45.53
(42.32)
250m: 3:27.63
(42.10)
300m: 4:10.19
(42.56)
350m: 4:51.68
(41.49)
400m: 5:30.97
(39.29)
27 Edina Kvakic 2003 Simklubben Ran +0.44 355 5:31.06 +1:17.02
50m: 36.55
100m: 1:16.07
(39.52)
150m: 1:57.79
(41.72)
200m: 2:40.34
(42.55)
250m: 3:23.76
(43.42)
300m: 4:06.06
(42.30)
350m: 4:49.14
(43.08)
400m: 5:31.06
(41.92)
28 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +0.93 314 5:44.98 +1:30.94
50m: 39.11
100m: 1:20.89
(41.78)
150m: 2:05.99
(45.10)
200m: 2:51.15
(45.16)
250m: 3:36.32
(45.17)
300m: 4:20.65
(44.33)
350m: 5:05.19
(44.54)
400m: 5:44.98
(39.79)
29 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap +0.73 310 5:46.49 +1:32.45
50m: 39.98
100m: 1:24.07
(44.09)
150m: 2:08.04
(43.97)
200m: 2:51.95
(43.91)
250m: 3:36.58
(44.63)
300m: 4:20.58
(44.00)
350m: 5:05.49
(44.91)
400m: 5:46.49
(41.00)
30 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.65 305 5:48.10 +1:34.06
50m: 37.77
100m: 1:21.85
(44.08)
150m: 2:08.06
(46.21)
200m: 2:53.09
(45.03)
250m: 3:37.78
(44.69)
300m: 4:22.66
(44.88)
350m: 5:07.04
(44.38)
400m: 5:48.10
(41.06)
Grenen officiell:  2019-10-20 11:58:06
2019-10-20 11:59:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner