2020-06-01   05:31:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 3

Document
Resultat
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 35, 200m Bröstsim Damer 15 och yngre - Final
Sponsor: Sparbanksstiftelsen Färs & Frosta
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maya Wallström 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 565 2:42.75
50m: 36.78
100m: 1:18.24
(41.46)
150m: 2:00.31
(42.07)
200m: 2:42.75
(42.44)
2 Maja Björnström 2005 SK Triton +0.79 539 2:45.35 +2.60
50m: 37.20
100m: 1:18.60
(41.40)
150m: 2:01.59
(42.99)
200m: 2:45.35
(43.76)
3 Isa Ståhl 2006 SK Triton +0.70 517 2:47.60 +4.85
50m: 39.20
100m: 1:23.47
(44.27)
150m: 2:06.41
(42.94)
200m: 2:47.60
(41.19)
4 Agnes Alm 2006 S 71 +0.81 516 2:47.74 +4.99
50m: 38.32
100m: 1:20.29
(41.97)
150m: 2:03.75
(43.46)
200m: 2:47.74
(43.99)
5 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.74 442 2:56.64 +13.89
50m: 39.42
100m: 1:24.54
(45.12)
150m: 2:11.42
(46.88)
200m: 2:56.64
(45.22)
6 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 438 2:57.12 +14.37
50m: 39.20
100m: 1:23.74
(44.54)
150m: 2:09.73
(45.99)
200m: 2:57.12
(47.39)
7 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon 428 2:58.54 +15.79
50m: 40.86
100m: 1:25.75
(44.89)
150m: 2:12.35
(46.60)
200m: 2:58.54
(46.19)
8 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.80 404 3:02.03 +19.28
50m: 40.79
100m: 1:27.33
(46.54)
150m: 2:14.78
(47.45)
200m: 3:02.03
(47.25)
9 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.72 371 3:07.12 +24.37
50m: 41.52
100m: 1:28.22
(46.70)
150m: 2:17.45
(49.23)
200m: 3:07.12
(49.67)
10 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran +0.77 352 3:10.58 +27.83
50m: 42.86
100m: 1:30.82
(47.96)
150m: 2:20.44
(49.62)
200m: 3:10.58
(50.14)
11 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.64 345 3:11.73 +28.98
50m: 43.22
100m: 1:32.67
(49.45)
150m: 2:23.21
(50.54)
200m: 3:11.73
(48.52)
12 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.73 339 3:12.99 +30.24
50m: 44.24
100m: 1:34.63
(50.39)
150m: 2:24.21
(49.58)
200m: 3:12.99
(48.78)
13 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.78 329 3:14.89 +32.14
50m: 42.71
100m: 1:32.89
(50.18)
150m: 2:24.10
(51.21)
200m: 3:14.89
(50.79)
14 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim 305 3:19.76 +37.01
50m: 43.47
100m: 1:35.03
(51.56)
150m: 2:27.53
(52.50)
200m: 3:19.76
(52.23)
15 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap +0.58 231 3:39.12 +56.37
50m: 50.95
100m: 1:47.42
(56.47)
150m: 2:43.06
(55.64)
200m: 3:39.12
(56.06)
- Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran +0.88 DSQ
- Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran +0.93 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-20 12:21:34
Gren 35, 200m Bröstsim Damer 16-99 år - Final
Sponsor: Sparbanksstiftelsen Färs & Frosta
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanne A Andersson 2003 H2Odense +0.58 632 2:36.81
50m: 36.23
100m: 1:16.87
(40.64)
150m: 1:56.68
(39.81)
200m: 2:36.81
(40.13)
2 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap +0.79 610 2:38.66 +1.85
50m: 36.56
100m: 1:17.37
(40.81)
150m: 1:58.43
(41.06)
200m: 2:38.66
(40.23)
3 Telma Maltesjö 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.75 599 2:39.56 +2.75
50m: 36.43
100m: 1:16.70
(40.27)
150m: 1:57.92
(41.22)
200m: 2:39.56
(41.64)
4 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 596 2:39.87 +3.06
50m: 36.48
100m: 1:17.05
(40.57)
150m: 1:58.60
(41.55)
200m: 2:39.87
(41.27)
5 Elly Palm 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.76 578 2:41.50 +4.69
50m: 36.74
100m: 1:18.14
(41.40)
150m: 2:00.28
(42.14)
200m: 2:41.50
(41.22)
6 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.70 577 2:41.55 +4.74
50m: 35.78
100m: 1:16.58
(40.80)
150m: 1:58.64
(42.06)
200m: 2:41.55
(42.91)
7 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap +0.74 491 2:50.57 +13.76
50m: 35.93
100m: 1:17.79
(41.86)
150m: 2:03.76
(45.97)
200m: 2:50.57
(46.81)
8 Antonia Sandblom 2003 SK Triton +0.72 473 2:52.70 +15.89
50m: 37.51
100m: 1:20.67
(43.16)
150m: 2:05.96
(45.29)
200m: 2:52.70
(46.74)
9 Michaela Ruzic 2003 S 71 +0.72 445 2:56.16 +19.35
50m: 39.68
100m: 1:24.44
(44.76)
150m: 2:09.99
(45.55)
200m: 2:56.16
(46.17)
10 Julia Stenström 2002 SK Triton +0.67 332 3:14.17 +37.36
50m: 42.78
100m: 1:32.14
(49.36)
150m: 2:23.36
(51.22)
200m: 3:14.17
(50.81)
- Edina Kvakic 2003 Simklubben Ran +0.78 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-20 12:21:34
2019-10-20 12:23:11 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner