Resultater for UGP 1 2018-2019, Karlskoga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2018-2019 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: MA Fastigheter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:09.68 |
2:24.99 |
3:40.18 |
|
4:53.13 |
|
2 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:16.86 |
2:37.62 |
3:57.60 |
|
5:17.40 |
|
3 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:16.57 |
2:42.46 |
4:05.56 |
|
5:28.09 |
|
4 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:30.56 |
3:09.17 |
4:49.38 |
|
6:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: MA Fastigheter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.77 |
2:37.20 |
3:59.88 |
|
5:22.84 |
|
2 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:14.97 |
2:38.11 |
4:02.15 |
|
5:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: MA Fastigheter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:08.44 |
2:19.82 |
3:31.87 |
|
4:41.92 |
|
2 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.23 |
2:33.20 |
3:54.51 |
|
5:14.47 |
|
3 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:14.31 |
2:35.97 |
3:58.17 |
|
5:19.54 |
|
4 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.64 |
2:36.37 |
4:00.70 |
|
5:25.92 |
|
5 |
Anna Kumm |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:15.65 |
2:42.12 |
4:10.41 |
|
5:35.06 |
|
6 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.32 |
2:44.02 |
4:11.79 |
|
5:37.06 |
|
7 |
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:31.47 |
3:09.94 |
4:49.04 |
|
6:20.89 |
|
8 |
Linnea Alkman |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:33.56 |
3:22.25 |
5:09.28 |
|
6:51.19 |
|
- |
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: MA Fastigheter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:09.16 |
2:22.61 |
3:36.60 |
|
4:50.92 |
|
2 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:12.40 |
2:30.94 |
3:48.75 |
|
5:01.55 |
|
3 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:11.31 |
2:28.08 |
3:45.40 |
|
5:01.69 |
|
4 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.49 |
2:30.78 |
3:48.85 |
|
5:04.29 |
|
5 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:12.02 |
2:29.94 |
3:48.22 |
|
5:04.80 |
|
6 |
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:12.86 |
2:32.98 |
3:52.94 |
|
5:10.82 |
|
7 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:14.01 |
2:34.92 |
3:54.45 |
|
5:11.51 |
|
8 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.52 |
2:39.55 |
4:05.03 |
|
5:29.16 |
|
9 |
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:15.45 |
2:40.10 |
4:08.12 |
|
5:33.37 |
|
10 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.85 |
2:47.47 |
4:14.59 |
|
5:37.26 |
|
11 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.30 |
2:47.60 |
4:13.77 |
|
5:38.44 |
|
12 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:23.58 |
2:52.96 |
4:21.52 |
|
5:47.20 |
|
13 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
1:26.57 |
2:59.50 |
4:30.67 |
|
5:58.08 |
|
14 |
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:22.24 |
2:57.24 |
4:31.96 |
|
5:59.93 |
|
15 |
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:26.65 |
3:01.22 |
4:36.60 |
|
6:11.18 |
|
16 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:30.09 |
3:08.84 |
4:45.15 |
|
6:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: MA Fastigheter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.05 |
2:24.64 |
3:39.83 |
|
4:53.85 |
|
2 |
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.84 |
2:45.42 |
4:12.47 |
|
5:35.46 |
|
3 |
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:19.48 |
2:46.90 |
4:13.04 |
|
5:38.91 |
|
4 |
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:21.60 |
2:48.15 |
4:16.14 |
|
5:42.27 |
|
5 |
Emmie Wendborg |
2006 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:20.92 |
2:51.72 |
4:23.18 |
|
5:52.87 |
|
6 |
Greta Larsson |
2006 |
Filipstads Simklubb |
|
1:25.68 |
3:00.96 |
4:37.70 |
|
6:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:08 |
|