Resultat för UGP 1 2018-2019, Stenungsund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2018-2019 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Industrisand AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 35.14 | 1:18.07 | |||||
2 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 36.38 | 1:19.64 | |||||
3 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 37.82 | 1:23.69 | |||||
4 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 38.33 | 1:24.41 | |||||
5 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 37.05 | 1:24.77 | |||||
6 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 39.03 | 1:27.94 | |||||
7 | Febe Westerdahl | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 40.07 | 1:31.76 | |||||
8 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 41.67 | 1:32.25 | |||||
9 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 43.53 | 1:36.06 | |||||
10 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 43.55 | 1:37.38 | |||||
11 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.60 | 1:37.93 | |||||
12 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.54 | 1:43.06 | |||||
13 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.47 | 1:44.12 | |||||
14 | Julia Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 48.74 | 1:48.02 | |||||
15 | Ida Ivarsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 50.68 | 1:54.67 | |||||
- | Ella Johannesson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Industrisand AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 30.24 | 1:05.37 | |||||
2 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 33.66 | 1:14.20 | |||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.14 | 1:14.36 | |||||
4 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 33.83 | 1:15.38 | |||||
5 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 36.35 | 1:17.31 | |||||
6 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | 35.72 | 1:18.44 | |||||
7 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 36.98 | 1:18.60 | |||||
8 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 37.02 | 1:22.64 | |||||
9 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 35.83 | 1:23.51 | |||||
10 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 37.07 | 1:24.22 | |||||
11 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.30 | 1:30.74 | |||||
12 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 43.08 | 1:31.68 | |||||
13 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.61 | 1:32.55 | |||||
14 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 41.34 | 1:33.01 | |||||
15 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.13 | 1:34.88 | |||||
16 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 42.05 | 1:36.10 | |||||
17 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.80 | 1:36.61 | |||||
18 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.50 | 1:43.20 | |||||
19 | Gaëlle Ovise | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.64 | 1:43.53 | |||||
20 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.59 | 1:44.44 | |||||
21 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.09 | 1:48.94 | |||||
- | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Industrisand AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 33.03 | 1:10.68 | |||||
2 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 33.10 | 1:11.15 | |||||
3 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 34.12 | 1:15.10 | |||||
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 33.83 | 1:15.30 | |||||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.83 | 1:16.68 | |||||
6 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 36.78 | 1:19.06 | |||||
7 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.35 | 1:21.04 | |||||
8 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 37.16 | 1:23.72 | |||||
9 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 37.43 | 1:23.80 | |||||
10 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 39.05 | 1:25.48 | |||||
11 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 39.52 | 1:26.95 | |||||
12 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.30 | 1:29.31 | |||||
13 | Clara Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.68 | 1:33.53 | |||||
14 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 42.22 | 1:34.02 | |||||
15 | Kajsa Älmegran | 2004 | Uddevalla Sim | 48.64 | 1:50.47 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Industrisand AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 31.85 | 1:08.51 | |||||
2 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 35.13 | 1:18.25 | |||||
3 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.92 | 1:19.21 | |||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 40.07 | 1:31.46 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Industrisand AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.05 | 1:05.76 | |||||
2 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.21 | 1:06.68 | |||||
3 | Matilda Torén | 2001 | Uddevalla Sim | 32.13 | 1:08.82 | |||||
4 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 32.27 | 1:10.43 | |||||
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 33.52 | 1:13.48 | |||||
6 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 34.19 | 1:14.59 | |||||
7 | Tina Hopmark | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.36 | 1:16.64 | |||||
8 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.67 | 1:17.67 | |||||
9 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.31 | 1:23.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:11 |