Tulokset Syyssekarit 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
19:25 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
228 |
43.74 |
|
|
|
1:31.01 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani Ekman |
2006 |
|
221 |
42.24 |
|
|
|
1:31.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
|
187 |
45.31 |
|
|
|
1:37.14 |
|
|
Stadin Delfiinit |
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilja Belov |
2007 |
|
159 |
48.39 |
|
|
|
1:42.56 |
|
|
Simmis Wanda |
1:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
133 |
51.65 |
|
|
|
1:48.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Nieminen |
2007 |
|
117 |
53.63 |
|
|
|
1:53.64 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jooa Katavisto |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
1:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vi Thai Ngô |
2004 |
|
268 |
38.72 |
|
|
|
1:26.22 |
|
|
Simmis Wanda |
1:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
249 |
42.16 |
|
|
|
1:28.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
239 |
41.94 |
|
|
|
1:29.51 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiger Tran |
2005 |
|
230 |
42.29 |
|
|
|
1:30.65 |
|
|
Simmis Wanda |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
227 |
43.20 |
|
|
|
1:31.13 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
203 |
44.23 |
|
|
|
1:34.50 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Kabonen |
2004 |
|
181 |
46.55 |
|
|
|
1:38.25 |
|
|
Simmis Wanda |
1:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
427 |
34.66 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
420 |
34.55 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jerry Roine |
2002 |
|
389 |
36.65 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Ola |
2002 |
|
381 |
36.29 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Birger Niskanen |
2002 |
|
282 |
39.07 |
|
|
|
1:24.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
237 |
42.12 |
|
|
|
1:29.84 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Olander |
2001 |
|
523 |
32.11 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatu Kuosa |
1991 |
|
208 |
42.00 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
19:25 |
|