2020-05-26   20:19:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 16 november 2018 kl. 17:30

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018
Event 34, 4x50m Medley Herrar Sr - Direktfinal
Sponsor: Medley
WR 1:30.44 Ryssland 1900 RUS RUS Köpenhamn DEN 2017-12-17
WJ 1:38.29 JWB 1900 2015-01-01
ER 1:30.44 Ryssland 1900 RUS RUS Köpenhamn DEN 2017-12-17
EJ 1:37.00 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:34.22 SWE 1900 SWE SWE Istanbul TUR 2009-12-10
SR 1:34.98 Simklubben Neptun 1986 Simklubben Neptun SWE Eriksdalsbadet SWE 2018-11-16
SJ 1:38.54 Södertälje SS 1900 Södertälje SS SWE Jönköping SWE 2017-11-03
MR 1:34.98 Simklubben Neptun 1986 Simklubben Neptun SWE Eriksdalsbadet SWE 2018-11-16
FM: Helsingborgs S (1992) 1:36.91
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Neptun 1986 Simklubben Neptun 863 1:34.98 SR
Simon Sjödin 1986 AG6786 +0.53 24.33 24.33
Johannes Skagius 1995 AH8595 +0.35 26.06 50.39
Sebastian Holmberg 1991 AG9391 +0.25 22.72 1:13.11
Linus Magnusson 1990 AB4790 +0.18 21.87 1:34.98
2 Helsingborgs Simsällskap 1997 Helsingborgs Simsällskap 829 1:36.26 +1.28
Jesper Björk 1993 AU5793 +0.63 24.65 24.65
Erik Kähr 1995 BC7595 +0.03 26.65 51.30
Johan Rydahl 2001 AF4901 +0.16 23.46 1:14.76
Christoffer Carlsen 1992 AM1192 +0.14 21.50 1:36.26
3 Södertälje Simsällskap 1997 Södertälje Simsällskap 763 1:38.94 +3.96 SJ 1:a
Björn Seeliger 2000 BA7300 +0.68 24.14 24.14
Daniel Kertes 1999 AD8399 +0.04 27.26 51.40
Ludwig Hareskog 1998 AH5398 +0.21 25.46 1:16.86
Erik Brandt 1999 AD5999 +0.33 22.08 1:38.94
4 Simklubben Neptun lag 2 1983 Simklubben Neptun 761 1:39.05 +4.07
Fabian Bergman 1994 AQ2194 +0.58 25.06 25.06
Patric Ridell 1993 AJ7393 +0.23 27.52 52.58
Pontus Flodqvist 1988 AB5388 +0.06 24.11 1:16.69
Petter Stymne 1983 AB6983 +0.09 22.36 1:39.05
5 Linköpings Allmänna SS 1824 Linköpings Allmänna SS 757 1:39.22 +4.24
Anton Andersson 1993 AC1593 +0.61 25.57 25.57
Tom Andersson 1998 AK2598 +0.21 27.64 53.21
Dan Lester 1990 BA1990 +0.15 23.70 1:16.91
Marcus Piehl 1985 AE3985 -0.01 22.31 1:39.22
6 Landskrona Simsällskap 1997 Landskrona Simsällskap 730 1:40.40 +5.42
Alfred Christensson 1998 AH0398 +0.58 26.16 26.16
Linus Kahl 2001 AE1501 +0.27 28.13 54.29
Oskar Hoff 1998 AH0198 +0.16 23.58 1:17.87
Emil Hassling 2000 AC1900 +0.14 22.53 1:40.40
7 Helsingborgs Simsällskap lag 2 1997 Helsingborgs Simsällskap 724 1:40.69 +5.71
Stefan Varga 2000 AH3500 +0.62 25.93 25.93
Gustav Persson 2000 AJ4500 +0.15 28.15 54.08
Viktor Kertes 1996 AP5196 +0.19 24.58 1:18.66
Jonas Holmström 1992 AH1392 +0.00 22.03 1:40.69
8 Simklubben Laxen 1997 Simklubben Laxen 710 1:41.33 +6.35
Jonas Ulfskans 1986 AD8986 +0.60 26.28 26.28
Teodor Widerberg 1998 AG0398 +0.07 28.19 54.47
John Olsson 1995 AG0795 +0.06 24.45 1:18.92
Janne Ledin 1994 AR7994 +0.04 22.41 1:41.33
9 Norrköpings Kappsimningsklu 1996 Norrköpings Kappsimningsklubb 710 1:41.37 +6.39
Emil Kernen 2002 AC7702 +0.54 26.66 26.66
Anton Jansson 1992 AJ6392 +0.16 27.80 54.46
Stefan Stojmenovic 1993 AR6593 +0.19 23.63 1:18.09
Victor Lovinge 2000 AD6300 +0.16 23.28 1:41.37
10 Västerås Simsällskap 1991 Västerås Simsällskap 709 1:41.39 +6.41
Linus Kanth 1991 AP5991 +0.56 25.48 25.48
Gijs Dijkhuizen 2000 AL8300 +0.49 28.61 54.09
Lukas Steiner 1998 AG8998 +0.34 25.21 1:19.30
Gustaf Dahlman 1997 AJ1597 +0.12 22.09 1:41.39
11 Simklubben Neptun lag 3 1988 Simklubben Neptun 706 1:41.56 +6.58
Simon Frank 1990 AS2590 +0.62 26.26 26.26
Niklas Tour 1989 AQ3789 +0.16 27.46 53.72
Kristian Kron 1992 AY2192 +0.15 24.59 1:18.31
Wiggo Frohde 2000 AX3300 +0.18 23.25 1:41.56
12 Jönköpings Simsällskap 1997 Jönköpings Simsällskap 702 1:41.73 +6.75
Axel Pettersson 1995 AE8995 +0.60 25.72 25.72
Albin Lövgren 1999 AC0199 +0.05 28.37 54.09
Anton Steindl 2000 AB2900 +0.20 24.85 1:18.94
Marcus Holmquist 2000 AK2500 +0.09 22.79 1:41.73
13 Simklubben Elfsborg 1995 Simklubben Elfsborg 700 1:41.82 +6.84
Melker Olsson 2000 AC5100 +0.73 26.34 26.34
Elliot Olsson 1999 AD2799 +0.29 28.54 54.88
Linus Johannesson 1983 AA1783 +0.19 24.79 1:19.67
Melker Selin 1993 AC9593 +0.30 22.15 1:41.82
14 Linköpings Allmänna SS lag 2 1824 Linköpings Allmänna SS 700 1:41.85 +6.87
Oskar Gannholm-Johansson 1996 AC3196 +0.54 26.10 26.10
Petter Cyrén 1996 AU8796 +0.14 27.93 54.03
Erik Andersson 1984 AA2784 +0.12 24.81 1:18.84
Daniel Olsson 1996 AF0396 +0.14 23.01 1:41.85
15 Södertörns Simsällskap 1993 Södertörns Simsällskap 688 1:42.44 +7.46
Anton Marijanovic 2000 AG0100 +0.64 26.74 26.74
Klaudius Schreck 2001 AN2701 +0.24 28.85 55.59
Jesper Jonsson 1993 AS9393 +0.20 23.73 1:19.32
Christopher Andrén 2000 AK0100 +0.07 23.12 1:42.44
16 Mölndals Allmänna Simsällska 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 684 1:42.60 +7.62
Tor Leander 1999 AA5999 +0.58 26.60 26.60
Robin Andréasson 1988 AN7788 +0.20 28.09 54.69
Sebastian Petersson 2000 AB1500 +0.19 24.95 1:19.64
David Nordenlilja 1981 AB2181 +0.19 22.96 1:42.60
17 Väsby Simsällskap 1964 Väsby Simsällskap 683 1:42.69 +7.71
Anton Widholm 1999 AE6199 +0.53 26.83 26.83
Andreas Fürst 1990 AE1990 +0.25 28.20 55.03
Karl Frylmark 1999 AK6599 +0.28 24.87 1:19.90
Gustav Frödeberg 1997 AA5197 +0.22 22.79 1:42.69
18 Kungsbacka Simsällskap 1997 Kungsbacka Simsällskap 666 1:43.55 +8.57
Erik Persson 1994 AB6794 +0.64 25.89 25.89
Hampus Dahlgren 2001 AG7501 +0.05 29.61 55.50
Anton Johansson 1996 AJ5996 +0.13 25.02 1:20.52
Oskar Johansson 1993 AY7593 +0.06 23.03 1:43.55
19 Helsingborgs Simsällskap lag 3 1993 Helsingborgs Simsällskap 656 1:44.08 +9.10
Gustav Kroon 1998 AM6398 +0.58 26.88 26.88
Albin Edvardsson 2000 AN1300 +0.26 29.19 56.07
Gustaf Hansson 2001 AD5101 +0.15 24.65 1:20.72
Daniel Fischer 2002 AC0302 +0.29 23.36 1:44.08
20 Jönköpings Simsällskap lag 2 1997 Jönköpings Simsällskap 637 1:45.10 +10.12
Filip Grimberg 1998 AL0198 +0.58 26.41 26.41
Erik Nicklasson 1998 AG2598 +0.28 29.16 55.57
Markus Malm 1997 AE7397 -0.02 25.40 1:20.97
Tim Lärkfeldt 2000 AC9900 +0.20 24.13 1:45.10
21 Malmö Kappsimningsklubb lag  1997 Malmö Kappsimningsklubb 634 1:45.27 +10.29
David Falk 2003 AD3103 +0.64 27.53 27.53
Carl Gerstenfeld 2002 AI5902 +0.19 29.51 57.04
Robin Falk 2001 AJ9101 +0.15 25.86 1:22.90
Mats Westergren 1994 AA0994 +0.04 22.37 1:45.27
22 Örebro Simallians 1981 Örebro Simallians 631 1:45.40 +10.42
Jonathan Kling 1993 AF1193 +0.67 25.95 25.95
Björn C-G Calleberg 1981 AA1581 +0.15 28.59 54.54
André Gradin 1994 AN1194 +0.29 25.83 1:20.37
Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902 +0.26 25.03 1:45.40
- Malmö Kappsimningsklubb 1997 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
Marcus Kindberg 1993 AI6993 +0.78 27.47 27.47
Felix Nilsson 1990 AM6590 -0.12
Ahmad Attellesey 1995 AP5995 +0.33
Elias Persson 2002 AI7902 +0.29
- Linköpings Allmänna SS lag 3 1824 Linköpings Allmänna SS DSQ
Martin Falk 1999 AC1199 +0.57 26.58 26.58
Gustav Henell 1999 AG1399 +0.28 30.19 56.77
Mattias Grynning 1999 AJ0599 +0.36 25.26 1:22.03
Alfred Åström 1997 AP0197 -0.26
2018-11-16 19:16:37 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner