2020-06-03   09:09:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17 november 2018 kl. 09:30

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018
Event 40, 100m Ryggsim Herrar Junior - Final
Sponsor: Ski Marine
WR 48.90 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS S:t Petersburg RUS 2017-12-22
WJ 48.90 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS S:t Petersburg RUS 2017-12-22
ER 48.90 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS S:t Petersburg RUS 2017-12-22
EJ 48.90 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS S:t Petersburg RUS 2017-12-22
NR 51.02 Markus Lie 1995 NOR NOR Berlin GER 2017-08-07
SR 51.35 Pontus Renholm 1986 Polisens IF SWE Istanbul TUR 2009-12-12
SJ 52.53 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-14
MR 51.41 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Göteborg SWE 2009-11-28
VM 50.85
NM 52.67
53.77
NY 55.28
FM: Mattias Carlsson (1990) 53.19 FJ: Björn Seeliger (2000) 54.27
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tor Leander 1999 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.58 702 55.01
50m: 26.54
100m: 55.01
(28.47)
2 Erik Brandt 1999 Södertälje Simsällskap +0.59 697 55.14 +0.13
50m: 27.09
100m: 55.14
(28.05)
3 Stefan Varga 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.60 690 55.33 +0.32
50m: 26.47
100m: 55.33
(28.86)
4 Olle Sköld 1999 Tyresö Simsällskap +0.58 678 55.66 +0.65
50m: 27.02
100m: 55.66
(28.64)
5 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varberg Sim +0.61 675 55.74 +0.73
50m: 26.83
100m: 55.74
(28.91)
6 Martin Falk 1999 Linköpings Allmänna SS +0.57 667 55.96 +0.95
50m: 27.16
100m: 55.96
(28.80)
7 Emil Kernen 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.54 664 56.05 +1.04
50m: 27.27
100m: 56.05
(28.78)
8 Christoffer Dellhede 2001 Landskrona Simsällskap +0.62 662 56.08 +1.07
50m: 27.20
100m: 56.08
(28.88)
9 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.59 634 56.91 +1.90
50m: 27.45
100m: 56.91
(29.46)
10 Isak Larsson 2000 Sjöbo Simsällskap +0.66 628 57.10 +2.09
50m: 27.46
100m: 57.10
(29.64)
11 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.65 626 57.15 +2.14
50m: 27.63
100m: 57.15
(29.52)
12 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap +0.64 608 57.71 +2.70
50m: 27.51
100m: 57.71
(30.20)
13 Hampus Svensson 1999 Landskrona Simsällskap +0.67 605 57.81 +2.80
50m: 27.41
100m: 57.81
(30.40)
14 Anton Widholm 1999 Väsby Simsällskap +0.53 601 57.92 +2.91
50m: 27.91
100m: 57.92
(30.01)
15 Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap +0.63 601 57.93 +2.92
50m: 28.00
100m: 57.93
(29.93)
16 Gustav Kroon 1998 Helsingborgs Simsällskap +0.46 596 58.09 +3.08
50m: 27.96
100m: 58.09
(30.13)
17 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.62 578 58.69 +3.68
50m: 28.64
100m: 58.69
(30.05)
18 Josef Al-Khalili 2000 Täby Sim +0.55 576 58.75 +3.74
50m: 28.41
100m: 58.75
(30.34)
19 Victor Lovinge 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 569 58.98 +3.97
50m: 27.90
100m: 58.98
(31.08)
20 Tim Lärkfeldt 2000 Jönköpings Simsällskap +0.63 561 59.26 +4.25
50m: 28.65
100m: 59.26
(30.61)
21 Klaudius Schreck 2001 Södertörns Simsällskap +0.67 545 59.84 +4.83
50m: 28.59
100m: 59.84
(31.25)
22 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.47 536 1:00.17 +5.16
50m: 29.27
100m: 1:00.17
(30.90)
23 Nils Wergeland 2002 Simklubben Lödde +0.57 511 1:01.13 +6.12
50m: 29.35
100m: 1:01.13
(31.78)
Grenen officiell:  2018-11-17 10:35:55
2018-11-17 10:36:06 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner