2019-11-12   03:05:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10 november 2018 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Västsvenska
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Västsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 1, 200m medley pojkar 15-16 - Direktfinal
VSSF Sum-Sim Region rekord:
15 - 16 år: Teodor Widerberg (1998) 2:06.60 2014-11-08
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Gustafson 2002 Uddevalla Sim 0.78 533 2:15.13
50m: 30.57
100m: 1:07.52
(36.95)
150m: 1:44.95
(37.43)
200m: 2:15.13
(30.18)
2 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg 0.71 533 2:15.20 +0.07
50m: 27.73
100m: 1:04.78
(37.05)
150m: 1:45.29
(40.51)
200m: 2:15.20
(29.91)
3 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap 0.67 513 2:16.89 +1.76
50m: 29.75
100m: 1:06.52
(36.77)
150m: 1:45.05
(38.53)
200m: 2:16.89
(31.84)
4 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.76 484 2:19.59 +4.46
50m: 27.99
100m: 1:04.27
(36.28)
150m: 1:46.63
(42.36)
200m: 2:19.59
(32.96)
5 Felix Wrakén 2003 Simklubben S 02 0.73 471 2:20.86 +5.73
50m: 30.58
100m: 1:07.99
(37.41)
150m: 1:47.70
(39.71)
200m: 2:20.86
(33.16)
6 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben S 02 0.72 466 2:21.31 +6.18
50m: 30.17
100m: 1:06.71
(36.54)
150m: 1:48.46
(41.75)
200m: 2:21.31
(32.85)
7 Filiph Castillo Karlsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.75 429 2:25.27 +10.14
50m: 30.70
100m: 1:09.17
(38.47)
150m: 1:50.34
(41.17)
200m: 2:25.27
(34.93)
8 Dennis Partanen 2003 Skövde Simsällskap 0.75 423 2:25.96 +10.83
50m: 29.85
100m: 1:06.61
(36.76)
150m: 1:54.90
(48.29)
200m: 2:25.96
(31.06)
9 Edward Björkman 2002 Simklubben Laxen 0.73 420 2:26.36 +11.23
50m: 31.78
100m: 1:09.53
(37.75)
150m: 1:52.86
(43.33)
200m: 2:26.36
(33.50)
10 Philip Zasowski 2002 Simklubben S 02 0.61 414 2:27.00 +11.87
50m: 30.85
100m: 1:07.55
(36.70)
150m: 1:52.61
(45.06)
200m: 2:27.00
(34.39)
11 Vide Troberg Eskola 2003 Simklubben S 02 0.68 410 2:27.56 +12.43
50m: 30.58
100m: 1:11.30
(40.72)
150m: 1:52.31
(41.01)
200m: 2:27.56
(35.25)
12 Karl Skogsberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.93 407 2:27.86 +12.73
50m: 32.30
100m: 1:11.95
(39.65)
150m: 1:54.51
(42.56)
200m: 2:27.86
(33.35)
13 Loke Egnell 2003 Göteborg Sim 0.67 399 2:28.83 +13.70
50m: 30.28
100m: 1:07.78
(37.50)
150m: 1:53.39
(45.61)
200m: 2:28.83
(35.44)
14 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S 02 0.69 393 2:29.65 +14.52
50m: 31.96
100m: 1:10.35
(38.39)
150m: 1:54.43
(44.08)
200m: 2:29.65
(35.22)
15 Axel Lindström 2003 Göteborg Sim 0.71 383 2:30.88 +15.75
50m: 33.00
100m: 1:10.86
(37.86)
150m: 1:54.85
(43.99)
200m: 2:30.88
(36.03)
16 Mats Rehn 2002 Falkenbergs Simklubb 0.66 379 2:31.43 +16.30
50m: 29.76
100m: 1:08.12
(38.36)
150m: 1:54.03
(45.91)
200m: 2:31.43
(37.40)
17 Hugo Hilmersson 2002 Kungsbacka Simsällskap 373 2:32.19 +17.06
50m: 33.52
100m: 1:12.87
(39.35)
150m: 1:55.57
(42.70)
200m: 2:32.19
(36.62)
18 Elias Anderson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.65 346 2:36.10 +20.97
50m: 36.45
100m: 1:16.86
(40.41)
150m: 2:00.51
(43.65)
200m: 2:36.10
(35.59)
19 Pelle Huldén 2002 Varberg Sim 0.76 343 2:36.61 +21.48
50m: 33.47
100m: 1:14.72
(41.25)
150m: 2:00.22
(45.50)
200m: 2:36.61
(36.39)
20 Ludvig Johansson 2003 Skövde Simsällskap 0.73 340 2:36.93 +21.80
50m: 33.13
100m: 1:12.19
(39.06)
150m: 2:00.42
(48.23)
200m: 2:36.93
(36.51)
- Gustaf Jonsson 2003 Simklubben Laxen 0.89 DSQ
- Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.71 DSQ
- Peter Hagedorn-Novik 2002 Skövde Simsällskap 0.74 DSQ
- Simon Andersson 2003 Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2018-11-10 09:18:42
2018-11-10 09:18:53 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner