2019-11-12   02:58:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10 november 2018 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Västsvenska
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Västsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 4, 200m frisim flickor 14 - Direktfinal
VSSF Sum-Sim Region rekord:
14 år: Céline Bertrand (1995) 2:06.34 2009-11-14
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim 0.75 599 2:10.96
50m: 30.42
100m: 1:03.73
(33.31)
150m: 1:37.52
(33.79)
200m: 2:10.96
(33.44)
2 Sara  Hopmark 2004 Göteborg Sim 0.71 588 2:11.75 +0.79
50m: 29.90
100m: 1:03.43
(33.53)
150m: 1:37.59
(34.16)
200m: 2:11.75
(34.16)
3 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 0.67 552 2:14.61 +3.65
50m: 30.61
100m: 1:04.19
(33.58)
150m: 1:39.20
(35.01)
200m: 2:14.61
(35.41)
4 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg 0.70 528 2:16.55 +5.59
50m: 31.08
100m: 1:05.74
(34.66)
150m: 1:41.46
(35.72)
200m: 2:16.55
(35.09)
5 Hilda Eriksson 2004 Uddevalla Sim 0.82 519 2:17.38 +6.42
50m: 31.53
100m: 1:06.23
(34.70)
150m: 1:42.67
(36.44)
200m: 2:17.38
(34.71)
6 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap 0.70 518 2:17.45 +6.49
50m: 30.99
100m: 1:04.88
(33.89)
150m: 1:40.70
(35.82)
200m: 2:17.45
(36.75)
7 Madison Lind 2004 Simklubben S 02 0.82 513 2:17.91 +6.95
50m: 30.79
100m: 1:05.94
(35.15)
150m: 1:41.95
(36.01)
200m: 2:17.91
(35.96)
8 Evelina Wester 2004 Uddevalla Sim 0.86 501 2:19.04 +8.08
50m: 31.67
100m: 1:06.60
(34.93)
150m: 1:42.38
(35.78)
200m: 2:19.04
(36.66)
9 Polina Zhirkova 2004 Göteborg Sim 0.76 500 2:19.11 +8.15
50m: 31.50
100m: 1:06.45
(34.95)
150m: 1:43.11
(36.66)
200m: 2:19.11
(36.00)
10 Clara  Sandberg 2004 Simklubben 1970 0.78 485 2:20.49 +9.53
50m: 32.17
100m: 1:07.33
(35.16)
150m: 1:44.23
(36.90)
200m: 2:20.49
(36.26)
11 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 0.97 485 2:20.51 +9.55
50m: 31.79
100m: 1:07.07
(35.28)
150m: 1:43.92
(36.85)
200m: 2:20.51
(36.59)
12 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 0.73 482 2:20.82 +9.86
50m: 31.53
100m: 1:07.29
(35.76)
150m: 1:44.31
(37.02)
200m: 2:20.82
(36.51)
13 Lia Bromander 2004 Simklubben S 02 0.79 477 2:21.26 +10.30
50m: 32.61
100m: 1:07.81
(35.20)
150m: 1:44.46
(36.65)
200m: 2:21.26
(36.80)
14 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.85 464 2:22.60 +11.64
50m: 31.23
100m: 1:06.24
(35.01)
150m: 1:43.82
(37.58)
200m: 2:22.60
(38.78)
15 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 0.53 462 2:22.78 +11.82
50m: 32.04
100m: 1:07.59
(35.55)
150m: 1:45.14
(37.55)
200m: 2:22.78
(37.64)
16 Moa Rödin 2004 Uddevalla Sim 0.74 445 2:24.64 +13.68
50m: 32.67
100m: 1:09.51
(36.84)
150m: 1:47.06
(37.55)
200m: 2:24.64
(37.58)
17 Astrid Virén 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.81 434 2:25.82 +14.86
50m: 31.81
100m: 1:08.04
(36.23)
150m: 1:47.38
(39.34)
200m: 2:25.82
(38.44)
18 Elina Wang 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.80 425 2:26.78 +15.82
50m: 33.45
100m: 1:10.63
(37.18)
150m: 1:48.54
(37.91)
200m: 2:26.78
(38.24)
19 Ebba Skoog 2004 Simklubben Elfsborg 0.69 415 2:27.96 +17.00
50m: 33.96
100m: 1:11.95
(37.99)
150m: 1:50.71
(38.76)
200m: 2:27.96
(37.25)
19 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.81 415 2:27.96 +17.00
50m: 33.48
100m: 1:11.26
(37.78)
150m: 1:50.40
(39.14)
200m: 2:27.96
(37.56)
21 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.89 412 2:28.35 +17.39
50m: 34.21
100m: 1:12.45
(38.24)
150m: 1:50.93
(38.48)
200m: 2:28.35
(37.42)
22 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap 0.73 412 2:28.40 +17.44
50m: 32.97
100m: 1:10.21
(37.24)
150m: 1:49.52
(39.31)
200m: 2:28.40
(38.88)
23 Tilde Nordström 2004 Uddevalla Sim 0.78 406 2:29.09 +18.13
50m: 33.86
100m: 1:12.17
(38.31)
150m: 1:51.56
(39.39)
200m: 2:29.09
(37.53)
- Elsa Kanth 2004 Falkenbergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2018-11-10 09:40:45
2018-11-10 09:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner