2019-10-24   00:10:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat 1  2005              2:01.94   
  VAT Copenhagen  2:08.27                 
  Schastine Skifter Tabor  2005      28.22        28.22   
  Alma Møller-Ern  2006      31.23        59.45   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      31.27        1:30.72   
  Liva Lund Hansen  2005      31.22        2:01.94   
                     
Hovedstadens Piger A  2005              2:03.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.80                 
  Coco Li Fuhrmann  2006      31.03        31.03   
  Malu Melody Christensen  2006      30.09        1:01.12   
  Rebecca Petersen  2005      30.65        1:31.77   
  Falka Tind  2006      31.74        2:03.51   
                     
Køge Piger 1  2005              2:09.02   
  Køge Svømmeklub  2:08.00                 
  Amalie Wichmann Larsen  2005      31.57        31.57   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      32.79        1:04.36   
  Olivia Mai Gustafson  2005      33.77        1:38.13   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      30.89        2:09.02   
                     
Gti Piger  2005              2:09.31   
  GTI  2:10.97                 
  Julie Liv Madsen  2006      31.47        31.47   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      32.42        1:03.89   
  Emilia Gotfredsen  2005      32.59        1:36.48   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      32.83        2:09.31   
                     
Vg17 Piger  2005              2:10.82   
  VG 17  2:10.00                 
  Thea Mikkelsen  2005      30.95        30.95   
  Ella Gohr Metz  2005      33.57        1:04.52   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      34.02        1:38.54   
  Freya Ry Nielsen  2005      32.28        2:10.82   
                     
Vat 2  2005              2:11.22   
  VAT Copenhagen  2:14.74                 
  Kajsa Salomonsen  2005      32.86        32.86   
  Hannah B. Pedersen  2005      32.00        1:04.86   
  Cille Kirketerp  2005      33.20        1:38.06   
  Filippa Eiler  2005      33.16        2:11.22   
                     
Hovedstadens Piger B  2005              2:11.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.90                 
  Matilde Schmidt-Lund  2005      33.53        33.53   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      31.49        1:05.02   
  Sofie Amalie Krag  2006      32.74        1:37.76   
  Ana Rosa Kragh  2005      33.60        2:11.36   
                     
Hg 1 Piger  2005              2:14.53   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Andrea Holm Sørensen  2005      32.97        32.97   
  Fanta O. Petersen  2005      35.23        1:08.20   
  Amalie Østerlund  2005      33.28        1:41.48   
  Mie Ankersen  2006      33.05        2:14.53   
                     
Kvik K2 Piger 1  2005              2:16.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.30                 
  Julie Eriksen Tankmar  2006      34.86        34.86   
  Caroline Koch  2005      33.46        1:08.32   
  Mille Maxwell Berthou  2005      33.75        1:42.07   
  Lise Refsgaard  2005      34.21        2:16.28   
                     
10  Rikkes Rollinger  2005              2:17.20   
  Ringsted Svømme Klub  2:16.49                 
  Lara W. S. Olsen  2006      36.60        36.60   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      33.98        1:10.58   
  Malene Reynolds  2005      34.67        1:45.25   
  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      31.95        2:17.20   
                     
11  Haslev  2005              2:17.48   
  Haslev Svømmeklub  2:22.00                 
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      39.30        39.30   
  Lærke Møller  2005      34.40        1:13.70   
  Sisse Berg Olesen  2005      31.79        1:45.49   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      31.99        2:17.48   
                     
12  Køge Piger 2  2005              2:17.69   
  Køge Svømmeklub  2:17.00                 
  Klara-Sofie Bollmann  2006      32.89        32.89   
  Julie Brix Østergaard  2006      33.35        1:06.24   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      35.07        1:41.31   
  Annette Toft  2006      36.38        2:17.69   
                     
13  Vg17 Piger 2  2006              2:18.32   
  VG 17  2:18.00                 
  Liva Gottorp Sørensen  2006      32.58        32.58   
  Regitze Rosenkrantz  2006      34.19        1:06.77   
  Leonora M Postgaard  2006      36.04        1:42.81   
  Marie Nissov-Johansen  2006      35.51        2:18.32   
                     
14  Kvik K2 Piger 2  2005              2:25.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.80                 
  Amalie Backhausen  2006      36.20        36.20   
  Siv Reimer  2006                 
  Lara Smerdal  2006                 
  Filippa Walløe  2005      2:25.05        2:25.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gti Drenge  2004              1:53.57   
  GTI  1:56.32                 
  Nicklas Plank  2004      27.64        27.64   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      28.38        56.02   
  Oscar Isberg  2004      28.17        1:24.19   
  Alexander Marcus Englev  2004      29.38        1:53.57   
                     
Hovedstadens Drenge  2004              1:55.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.80                 
  Sebastian Greisen  2004      30.26        30.26   
  Jet Li Fuhrmann  2004      26.90        57.16   
  Mads Møller  2005      29.81        1:26.97   
  Tobias Gammelvind  2004      28.81        1:55.78   
                     
Vat 1  2004              2:00.26   
  VAT Copenhagen  2:02.79                 
  Matias Munkholm  2004      29.16        29.16   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      30.00        59.16   
  Nicholas Simson  2005      31.46        1:30.62   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      29.64        2:00.26   
                     
Vg17 Drenge  2004              2:01.55   
  VG 17  1:55.00                 
  Anton Skov Grell  2004      32.13        32.13   
  Esben Rasmussen  2004      29.58        1:01.71   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      28.85        1:30.56   
  Anders Thøgersen  2005      30.99        2:01.55   
                     
Fire Fjollede Fyre  2004              2:03.67   
  Ringsted Svømme Klub  2:08.12                 
  Adam Bugge Frandsen  2005      33.10        33.10   
  Tobias Mølbak  2004      29.87        1:02.97   
  Joakim Grøn-Henriksen  2004      30.80        1:33.77   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      29.90        2:03.67   
                     
Kvik K2 Drenge 2  2004              2:07.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.10                 
  Niklas Wiese Dobel  2004      31.69        31.69   
  Carlo-Viggo Cairo  2005      31.31        1:03.00   
  Viggo Prehn  2004      32.37        1:35.37   
  Alexander Hillhouse  2004      32.41        2:07.78   
                     
Korsør Drenge  2004              2:09.24   
  SVØM Korsør  2:09.00                 
  Johannes Forsbæk  2004      30.88        30.88   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      29.76        1:00.64   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      33.41        1:34.05   
  Christian Søe Jepsen  2005      35.19        2:09.24   
                     
Lf Drenge 1 :-)  2004              2:09.34   
  Startfællesskabet LF-SWIM  2:07.00                 
  Alexander Slente  2004      30.39        30.39   
  Tobias Bjørnsteen  2005      32.72        1:03.11   
  Tue Vestergaard Jürs  2004      33.07        1:36.18   
  Stefan Rasmussen  2004      33.16        2:09.34   
                     
Vat 2  2004              2:09.85   
  VAT Copenhagen  2:12.32                 
  Sebastian Rendlev  2005      30.88        30.88   
  Sune Vergmann  2005      32.38        1:03.26   
  Louie Hermansen  2004      33.30        1:36.56   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      33.29        2:09.85   
                     
10  Lf Drenge 2 :-)  2004              2:22.86   
  Startfællesskabet LF-SWIM  2:15.00                 
  August K Madsen  2004      35.14        35.14   
  Valdemar Jensen  2004      33.18        1:08.32   
  Mikkel Christiansen  2004      33.98        1:42.30   
  Frederik Skytte Nielsen  2005      40.56        2:22.86   
                     
Kvik K2 Drenge 1  2004              DSQ  SW10.11 Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.20                 
  Rasmus Warberg  2004      29.55        29.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    32.22  1:06.95  1:41.64    2:14.57   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    31.70  1:06.50  1:42.06    2:16.23   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    32.50  1:07.68  1:42.81    2:16.92   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.29  1:07.93  1:43.90    2:18.47   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.15  1:08.67  1:44.86    2:18.81   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    31.93  1:08.52  1:44.75    2:18.91   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    31.92  1:07.17  1:43.23    2:20.30   
Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    34.15  1:11.79  1:47.96    2:22.67   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.55  1:08.74  1:45.97    2:22.91   
10  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub    33.02  1:09.86  1:47.41    2:23.51   
11  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.23  1:09.83  1:47.78    2:23.65   
12  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.72  1:10.51  1:46.75    2:23.82   
13  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    32.97  1:09.77  1:48.12    2:24.45   
14  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    32.61  1:09.76  1:47.50    2:24.89   
15  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    32.69  1:09.59  1:47.55    2:24.95   
16  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.34  1:10.55  1:48.66    2:27.02   
17  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.91  1:12.96  1:51.32    2:28.22   
18  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.55  1:10.94  1:49.98    2:28.61   
19  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.88  1:09.63  1:48.70    2:28.63   
20  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    33.40  1:11.42  1:51.26    2:30.66   
21  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    36.11  1:16.75  1:55.06    2:31.76   
22  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    36.04  1:14.54  1:54.01    2:31.93   
23  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd    34.16  1:13.33  1:54.05    2:32.27   
24  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    34.55  1:12.81  1:52.36    2:33.11   
25  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    34.34  1:13.52  1:55.10    2:35.56   
26  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub    36.72  1:16.87  1:58.39    2:37.75   
27  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.09  1:19.14  2:01.19    2:40.42   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.92  1:08.22  1:44.40    2:20.26   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.72  1:09.03  1:45.96    2:23.62   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    33.24  1:10.01  1:47.18    2:23.87   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    33.79  1:11.45  1:51.18    2:26.71   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.26  1:11.10  1:49.74    2:27.34   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.15  1:12.55  1:51.69    2:28.48   
Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    35.00  1:12.94  1:51.92    2:29.20   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.59  1:13.72  1:52.63    2:29.91   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    32.52  1:10.07  1:50.32    2:30.03   
10  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.75  1:13.18  1:52.66    2:30.92   
11  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    34.13  1:12.77  1:52.64    2:31.34   
12  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    34.14  1:12.95  1:53.34    2:32.62   
13  Freja Juul  2006  Næstved IF    35.45  1:14.32  1:53.76    2:33.36   
14  Viola Brandt-Brofeldt  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.45  1:17.04  1:57.64    2:34.63   
15  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    35.43  1:14.56  1:55.04    2:34.73   
16  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    36.60  1:15.84  1:56.97    2:37.20   
17  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    36.55  1:17.13  1:58.85    2:37.53   
18  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    34.60  1:15.23  1:56.50    2:37.58   
19  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    35.72  1:16.34  1:57.40    2:38.02   
20  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    35.20  1:15.51  1:57.29    2:38.23   
21  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.65  1:16.94  1:59.27    2:38.90   
22  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    35.70  1:16.20  1:58.54    2:40.22   
23  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.12  1:16.68  1:59.45    2:41.34   
24  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    33.79  1:13.47  1:57.87    2:42.50   
25  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.16  1:18.20  2:01.49    2:46.33   
26  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    37.27  1:19.20  2:04.03    2:46.78   
27  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub    35.97  1:19.40  2:05.17    2:46.86   
28  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    37.03  1:18.87  2:03.62    2:47.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    29.88  59.52  1:29.67    2:00.94   
Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    28.92  1:00.91  1:33.48    2:04.95   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.88  1:00.57  1:33.24    2:05.26   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    29.36  1:01.93  1:34.62    2:06.07   
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    28.94  1:01.88  1:35.49    2:07.88   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    29.03  1:01.47  1:35.28    2:08.71   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    29.35  1:01.73  1:35.14    2:08.96   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    30.58  1:04.78  1:38.18    2:10.92   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    30.07  1:03.28  1:37.21    2:11.45   
10  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.41  1:06.27  1:39.64    2:11.98   
11  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    30.49  1:04.79  1:39.77    2:13.03   
12  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.88  1:06.39  1:40.49    2:14.09   
13  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    30.92  1:05.45  1:40.26    2:14.10   
14  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.01  1:05.49  1:40.50    2:14.48   
15  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    31.48  1:06.80  1:41.90    2:14.70   
16  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.64  1:04.77  1:40.50    2:14.85   
17  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    31.78  1:06.51  1:41.10    2:15.18   
18  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    32.10  1:07.24  1:42.30    2:15.89   
19  Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør    31.02  1:05.88  1:40.85    2:16.11   
20  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.29  1:07.94  1:42.42    2:16.60   
21  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    31.35  1:06.40  1:42.19    2:18.25   
22  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    31.92  1:07.17  1:43.04    2:18.88   
23  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    32.62  1:07.94  1:43.97    2:19.21   
24  Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    31.49  1:06.66  1:43.89    2:19.89   
25  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.38  1:08.20  1:45.07    2:21.49   
26  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    30.96  1:06.72  1:44.94    2:22.25   
27  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    32.14  1:08.82  1:47.57    2:25.70   
Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd    30.21  1:02.53  1:35.24    2:07.65   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    31.11  1:04.29  1:38.52    2:12.18   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.00  1:04.86  1:39.56    2:12.57   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    30.70  1:05.09  1:40.27    2:15.48   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    31.51  1:05.44  1:40.87    2:15.84   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    33.24  1:09.76  1:44.49    2:19.00   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    31.94  1:07.67  1:44.31    2:19.16   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    32.87  1:08.75  1:45.14    2:20.32   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.68  1:10.92  1:48.55    2:24.99   
10  Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub    31.91  1:08.60  1:47.13    2:25.01   
11  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.05  1:11.85  1:50.08    2:26.35   
12  Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub    33.91  1:10.63  1:48.79    2:26.50   
13  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.70  1:11.35  1:51.00    2:27.58   
14  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    34.31  1:12.70  1:50.80    2:28.54   
15  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    35.14  1:13.66  1:52.37    2:29.57   
16  Tao Tang  2005  Næstved IF    31.59  1:07.60  1:49.26    2:30.33   
17  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    35.42  1:15.64  1:55.58    2:33.37   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.81  1:12.75  1:50.56    2:26.46   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.25  1:14.76  1:53.71    2:32.30   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    38.18  1:19.22  1:59.58    2:39.10   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.61  1:18.25  1:59.84    2:39.62   
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    36.93  1:19.08  2:00.61    2:40.71   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    36.75  1:17.92  2:01.02    2:41.70   
Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    39.76  1:21.38  2:03.40    2:42.93   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.91  1:19.17  2:01.17    2:43.59   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.58  1:24.83  2:07.76    2:48.02   
10  Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.27  1:20.10  2:04.94    2:48.19   
11  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.27  1:23.33  2:06.53    2:49.14   
12  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    38.53  1:22.34  2:06.28    2:49.90   
13  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    39.60  1:23.92  2:08.79    2:52.03   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.16  1:16.50  1:55.17    2:32.01   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    37.32  1:17.67  1:57.85    2:33.78   
Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.48  1:19.10  2:01.21    2:42.37   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.84  1:21.55  2:03.32    2:43.83   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    38.34  1:20.13  2:03.75    2:45.89   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    37.88  1:20.53  2:03.68    2:46.45   
Liva Mayland  2006  Næstved IF    39.06  1:22.16  2:06.37    2:49.20   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.80  1:24.27  2:08.77    2:50.17   
Nicole Damhøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    41.94  1:26.87  2:11.70    2:52.09   
10  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    40.81  1:25.12  2:09.65    2:54.15   
11  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.51  1:26.83  2:14.95    2:56.96   
12  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.19  1:29.29  2:15.87    3:00.34   
13  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.66  1:28.83  2:16.74    3:02.93   
14  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.58  1:29.54  2:17.71    3:03.27   
15  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    43.02  1:31.12  2:18.52    3:05.36   
16  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    41.90  1:28.86  2:17.49    3:05.47   
17  Freja Katrine Raunholt  2006  Næstved IF    43.57  1:31.30  2:20.80    3:08.95   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.4 EFB V.175m 
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.2 svøm på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    748  29.90  1:02.86  1:36.82    2:11.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.56                 
                     
Jeppe Kjær  2004    579  34.49  1:10.94  1:47.64    2:22.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:20.85                 
                     
Viggo Prehn  2004    559  34.53  1:11.45  1:48.26    2:24.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.64                 
                     
Emil Søby  2004    520  34.97  1:12.84  1:50.73    2:28.07   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:26.82                 
                     
Hjalte Petersen  2004    476  35.37  1:14.09  1:53.22    2:32.47   
  Næstved IF  2:46.25                 
                     
Anton Skov Grell  2004    467  37.06  1:16.13  1:54.98    2:33.39   
  Glostrup Svømmeklub  2:36.41                 
                     
Troels Fode  2004    422  38.15  1:18.40  1:58.97    2:38.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.46                 
                     
Mathias Ankersen  2004    410  37.64  1:18.00  1:59.46    2:40.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:42.87                 
                     
Valdemar Jensen  2004              DSQ  SW 6.5 afsl på maven 
  Nakskov Svømme Klub  2:43.09                 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    656  31.61  1:06.45  1:41.84    2:16.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.70                 
                     
Mikkel Andersen  2005    495  37.61  1:16.55  1:53.70    2:30.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.13                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    423  36.92  1:16.79  1:57.54    2:38.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.19                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005    406  37.85  1:18.75  2:00.44    2:40.73   
  Haslev Svømmeklub  2:46.21                 
                     
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    389  38.88  1:20.39  2:01.94    2:43.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.26                 
                     
Jonathan Skadhauge  2005    379  36.89  1:18.29  2:01.25    2:44.43   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:47.51                 
                     
Mads Møller  2005              DSQ  SW 6.4 EFB V. 125m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.20                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005              DSQ  SW 6.4 EFB V. 75m 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:47.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:58 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filippa Eiler  2005    607  1:09.83  2:23.98  3:38.01    4:51.81   
  VAT Copenhagen-MK31  5:01.14                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    595  1:09.24  2:23.44  3:38.85    4:53.89   
  Ringsted Svømme Klub  5:01.48                 
                     
Caroline Koch  2005    579  1:09.91  2:25.16  3:40.82    4:56.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:03.15                 
                     
Lise Refsgaard  2005    547  1:10.31  2:27.68  3:45.68    5:02.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:01.47                 
                     
Elida Thornsen  2005    546  1:12.37  2:30.62  3:48.06    5:02.35   
  SVØM Korsør  5:00.51                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    545  1:12.69  2:29.49  3:46.99    5:02.49   
  Glostrup Svømmeklub  5:12.59                 
                     
Natacha Munch  2005    544  1:10.03  2:27.90  3:46.63    5:02.76   
  Solrød Svømmeklub  5:04.93                 
                     
Annika Køhn  2005    524  1:17.96  2:36.21  3:52.36    5:06.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:16.28                 
                     
Helena Fogh Kronborg  2005    504  1:16.12  2:36.02  3:54.38    5:10.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:25.68                 
                     
10  Matilde Schmidt-Lund  2005    499  1:17.62  2:37.12  3:55.09    5:11.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:12.55                 
                     
11  Emmeline S. Bertelsen  2005    496  1:16.56  2:38.77  3:56.98    5:12.28   
  Ringsted Svømme Klub  5:27.87                 
                     
12  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    476  1:17.34  2:38.14  3:57.87    5:16.57   
  Køge Svømmeklub  5:28.10                 
                     
13  Victoria W. Stahl  2005    472  1:14.27  2:34.82  3:55.85    5:17.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:17.74                 
                     
14  Emilie Larsen  2005    448  1:17.76  2:41.00  4:04.33    5:22.86   
  Svømmeklubben Syd  5:39.21                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    604  1:10.72  2:26.31  3:40.65    4:52.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:51.48                 
                     
Molly Namensen  2006    541  1:12.39  2:29.79  3:47.69    5:03.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:06.45                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    524  1:13.99  2:30.76  3:49.12    5:06.53   
  Glostrup Svømmeklub  5:18.39                 
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006    517  1:13.75  2:32.98  3:52.01    5:07.95   
  Greve Svømmeklub  5:16.69                 
                     
Mie Visler  2006    377  1:16.98  2:46.11  4:17.14    5:42.00   
  Herlufsholm Svømmeklub  5:37.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:09 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Madsen  2004    684  1:01.88  2:08.07  3:14.92    4:20.20   
  Slagelse Svømmeklub  4:21.73                 
                     
Oscar Isberg  2004    657  1:03.38  2:10.27  3:18.10    4:23.72   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  4:23.70                 
                     
Mikkel Roed  2004    645  1:04.14  2:11.79  3:19.74    4:25.33   
  Køge Svømmeklub  4:31.85                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    610  1:04.14  2:12.56  3:21.74    4:30.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:46.09                 
                     
Sebastian Greisen  2004    606  1:05.48  2:14.45  3:21.98    4:30.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:25.44                 
                     
Joakim Grøn-Henriksen  2004    579  1:05.46  2:15.07  3:25.50    4:34.97   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.36                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004    576  1:06.04  2:15.78  3:26.04    4:35.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:35.71                 
                     
Stefan Rasmussen  2004    567  1:06.99  2:17.85  3:27.54    4:37.01   
  Svømmeklubben Syd  4:43.25                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    545  1:06.87  2:18.39  3:30.50    4:40.68   
  Greve Svømmeklub  4:37.03                 
                     
10  Louie Hermansen  2004    532  1:08.06  2:20.15  3:32.49    4:42.94   
  VAT Copenhagen-MK31  4:49.35                 
                     
11  Andreas Eriksen Tankmar  2004    519  1:08.43  2:21.37  3:33.71    4:45.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:48.83                 
                     
12  Alex Baes Maidens  2004    466  1:11.76  2:27.04  3:41.76    4:55.72   
  VAT Copenhagen-MK31  5:04.44                 
                     
13  Philip H. Christensen  2004    455  1:13.73  2:30.01  3:45.38    4:58.11   
  Køge Svømmeklub  5:03.78                 
                     
14  August K Madsen  2004    391  1:14.17  2:35.01  3:55.60    5:13.44   
  Nakskov Svømme Klub  5:09.44                 
                     
15  Tobias Wiegaard Hansen  2004    379  1:13.33  2:23.12  3:56.81    5:16.81   
  SVØM Korsør  4:54.81                 
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Bjørnsteen  2005    655  1:05.27  2:12.42  3:18.47    4:23.91   
  Svømmeklubben Syd  4:33.11                 
                     
Malthe Foged  2005    537  1:06.61  2:18.83  3:30.84    4:42.03   
  Næstved IF  4:49.57                 
                     
Konrad Clausen  2005    529  1:08.38  2:20.35  3:32.66    4:43.38   
  SVØM Korsør  4:54.59                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    527  1:09.32  2:21.93  3:33.47    4:43.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:59.09                 
                     
Nicholas Simson  2005    498  1:07.78  2:21.66  3:36.40    4:49.25   
  VAT Copenhagen-MK31  4:54.70                 
                     
Sune Vergmann  2005    452  1:10.64  2:27.15  3:43.82    4:58.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:17.89                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    423  1:14.11  2:32.33  3:49.01    5:05.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:11.50                 
                     
Daniel Bastholm  2005    420  1:11.33  2:29.89  3:48.90    5:05.98   
  Greve Svømmeklub  5:09.69                 
                     
Jakob Stærmose  2005    391  1:15.40  2:35.86  4:36.94    5:13.55   
  Ringsted Svømme Klub  5:24.01                 
                     
10  Frederik Skytte Nielsen  2005    382  1:16.23  2:36.26  3:57.29    5:15.94   
  Svømmeklubben Syd  5:16.18                 
                     
11  Cilas Madsen  2005    377  1:16.04  2:38.59  3:57.81    5:17.37   
  Greve Svømmeklub  5:11.97                 
                     
11  Mathias Olsen  2005    377  1:16.46  2:38.66  4:00.26    5:17.37   
  Greve Svømmeklub  5:24.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:37 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    30.10  1:07.80  1:49.13    2:21.53   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    32.50  1:11.17  1:56.35    2:31.29   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.98  1:15.85  2:03.11    2:38.78   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.16  1:14.55  2:04.06    2:38.80   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.24  1:18.57  2:02.67    2:39.54   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.57  1:15.98  2:01.97    2:40.39   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.64  1:15.43  2:04.80    2:40.83   
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    33.42  1:15.17  2:04.07    2:41.68   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    33.31  1:15.16  2:05.19    2:42.57   
10  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.31  1:20.82  2:05.58    2:42.88   
11  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    36.89  1:20.65  2:05.34    2:43.16   
12  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    35.07  1:16.87  2:07.24    2:43.22   
13  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    36.59  1:21.11  2:06.68    2:43.88   
14  Selma V Studnitz Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.61  1:16.21  2:05.84    2:43.93   
15  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    35.83  1:16.58  2:08.41    2:45.04   
16  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.57  1:22.06  2:10.90    2:47.55   
17  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.95  1:20.27  2:10.21    2:48.16   
18  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.58  1:19.94  2:10.20    2:48.28   
19  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    37.16  1:19.07  2:10.55    2:48.60   
20  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    36.59  1:21.17  2:11.91    2:49.26   
21  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    35.68  1:18.67  2:08.66    2:49.56   
22  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    39.41  1:22.93  2:13.01    2:49.72   
23  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.33  1:20.95  2:13.54    2:52.12   
24  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.06  1:26.48  2:14.20    2:52.25   
25  Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.70  1:21.27  2:14.84    2:53.63   
26  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    36.13  1:20.39  2:15.98    2:56.22   
27  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.88  1:22.63  2:17.93    2:56.68   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub              Akut Syg 
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    33.29  1:16.02  1:59.39    2:38.62   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    33.50  1:14.77  2:01.53    2:39.25   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    34.49  1:15.42  2:03.63    2:40.51   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.75  1:16.68  2:04.44    2:41.15   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.56  1:19.09  2:05.26    2:42.40   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.54  1:16.79  2:04.52    2:43.55   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    35.53  1:18.19  2:08.79    2:44.32   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    36.77  1:18.24  2:08.22    2:45.25   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    34.83  1:19.99  2:07.80    2:45.95   
10  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.72  1:21.88  2:09.99    2:48.28   
11  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    35.77  1:21.89  2:11.00    2:50.01   
12  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    39.32  1:23.40  2:12.21    2:50.96   
13  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.39  1:23.07  2:14.45    2:51.12   
14  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.04  1:21.17  2:13.19    2:51.28   
15  Freja Juul  2006  Næstved IF    38.40  1:22.92  2:11.12    2:51.87   
16  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.58  1:23.64  2:14.48    2:51.88   
17  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    39.32  1:24.85  2:12.74    2:52.50   
18  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    38.96  1:25.65  2:14.89    2:53.89   
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    39.61  1:25.46  2:12.19    2:54.53   
20  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.80  1:23.52  2:16.39    2:55.65   
21  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.84  1:20.69  2:15.82    2:55.90   
22  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub    36.74  1:23.08  2:16.76    2:56.43   
23  Nicole Damhøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    36.83  1:22.55  2:16.82    2:56.86   
24  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    40.71  1:28.55  2:16.59    2:57.02   
25  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.94  1:26.90  2:17.26    2:58.07   
26  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.11  1:26.39  2:19.43    2:58.60   
27  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.95  1:27.17  2:19.70    3:00.64   
28  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.61  1:27.36  2:21.57    3:00.71   
29  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.22  1:30.24  2:19.49    3:01.99   
30  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub    40.64  1:26.52  2:19.88    3:02.68   
31  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.39  1:30.09  2:24.92    3:05.25   
32  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    42.69  1:30.18  2:23.13    3:06.92   
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    44.10  1:32.66  2:27.03    3:07.52   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 7.1 2flyben V.100 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.4 EFB V.75m 
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 EFB V. 75m 
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  SW 6.5 og 9.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    30.28  1:09.47  1:52.14    2:25.28   
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.45  1:06.93  1:52.78    2:25.47   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    32.18  1:12.17  1:52.52    2:26.07   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.84  1:11.22  1:53.27    2:26.18   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    31.74  1:12.37  1:53.63    2:28.55   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.11  1:12.31  1:54.46    2:29.11   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    31.35  1:08.73  1:54.60    2:29.44   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.85  1:12.38  1:56.58    2:29.78   
Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    32.18  1:12.07  1:56.41    2:30.95   
10  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    32.39  1:11.72  1:59.43    2:31.67   
11  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    32.54  1:11.19  1:58.58    2:32.96   
12  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    32.67  1:13.61  2:00.20    2:33.51   
13  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    33.93  1:14.92  1:58.45    2:34.02   
14  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    33.00  1:15.41  1:59.54    2:36.30   
15  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    34.18  1:16.60  1:59.93    2:37.61   
16  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.48  1:15.01  1:58.78    2:37.70   
17  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.86  1:15.67  2:02.86    2:38.04   
18  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.20  1:15.00  2:03.17    2:38.29   
19  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    35.93  1:15.79  2:02.71    2:38.72   
20  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    33.12  1:16.40  2:03.74    2:38.96   
21  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.46  1:16.00  2:04.25    2:39.15   
22  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    35.60  1:18.02  2:04.85    2:39.44   
23  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    36.99  1:19.99  2:04.57    2:41.72   
24  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    36.71  1:19.49  2:05.16    2:45.70   
25  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    37.52  1:21.09  2:08.82    2:47.79   
August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 EFB V. 75m 
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.19  1:11.03  1:54.20    2:28.14   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.52  1:10.65  1:53.95    2:28.44   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.84  1:13.39  1:57.75    2:31.46   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    34.86  1:15.31  2:01.05    2:37.94   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.09  1:16.01  2:05.43    2:39.50   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.33  1:17.17  2:05.12    2:40.96   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    38.64  1:21.05  2:06.74    2:43.83   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.60  1:20.74  2:09.10    2:46.88   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    37.11  1:20.54  2:12.02    2:48.48   
10  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    37.64  1:24.97  2:11.80    2:50.02   
11  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.98  1:23.41  2:12.50    2:50.84   
12  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    37.33  1:21.13  2:10.97    2:51.13   
13  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.63  1:25.27  2:13.55    2:51.53   
14  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    42.25  1:27.99  2:17.80    2:56.02   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  SW 7.2 bry sta p ryg 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:51 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 15, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat 1  2005              2:13.11   
  VAT Copenhagen  2:17.22                 
  Liva Lund Hansen  2005      33.94        33.94   
  Hannah B. Pedersen  2005      34.92        1:08.86   
  Kajsa Salomonsen  2005      34.99        1:43.85   
  Schastine Skifter Tabor  2005      29.26        2:13.11   
                     
Hovedstadens Piger A  2005              2:13.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.90                 
  Malu Melody Christensen  2006      33.40        33.40   
  Rebecca Petersen  2005      33.45        1:06.85   
  Falka Tind  2006      33.69        1:40.54   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      32.79        2:13.33   
                     
Køge Piger 1  2005              2:17.24   
  Køge Svømmeklub  2:15.00                 
  Amalie Wichmann Larsen  2005      33.01        33.01   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      37.29        1:10.30   
  Julie Brix Østergaard  2006      32.92        1:43.22   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      34.02        2:17.24   
                     
Kvik K2 Piger 1  2005              2:21.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:17.50                 
  Lise Refsgaard  2005      35.50        35.50   
  Victoria W. Stahl  2005      36.46        1:11.96   
  Siv Reimer  2006      35.06        1:47.02   
  Lara Smerdal  2006      34.51        2:21.53   
                     
Hovedstadens Piger B  2005              2:22.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.30                 
  Ana Rosa Kragh  2005      37.81        37.81   
  Sara Kaarup Andersen  2006      36.50        1:14.31   
  Coco Li Fuhrmann  2006      35.36        1:49.67   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      32.77        2:22.44   
                     
Gti Piger  2005              2:22.79   
  GTI  2:20.41                 
  Julie Liv Madsen  2006      34.59        34.59   
  Annika Britt Larsen  2005      34.73        1:09.32   
  Julie Segato  2005      36.90        1:46.22   
  Alberte Crone Larsen  2006      36.57        2:22.79   
                     
Hg 2 Piger  2005              2:22.81   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Fanta O. Petersen  2005      35.81        35.81   
  Amalie Østerlund  2005      34.35        1:10.16   
  Kamille Bentsen  2006      37.67        1:47.83   
  Frederikke B. Hansen  2005      34.98        2:22.81   
                     
Vg17 Piger  2005              2:25.90   
  VG 17  2:18.00                 
  Ella Gohr Metz  2005      35.72        35.72   
  Freya Ry Nielsen  2005      37.66        1:13.38   
  Thea Mikkelsen  2005      34.13        1:47.51   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      38.39        2:25.90   
                     
Haslev  2005              2:27.60   
  Haslev Svømmeklub  2:28.00                 
  Sisse Berg Olesen  2005      35.08        35.08   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      40.54        1:15.62   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      35.09        1:50.71   
  Lærke Møller  2005      36.89        2:27.60   
                     
10  Vat 2  2005              2:27.84   
  VAT Copenhagen  2:28.42                 
  Filippa Eiler  2005      38.60        38.60   
  Annika Køhn  2005      37.07        1:15.67   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      35.32        1:50.99   
  Cille Kirketerp  2005      36.85        2:27.84   
                     
11  Kvik K2 Piger 2  2005              2:27.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.90                 
  Mille Maxwell Berthou  2005      36.48        36.48   
  Amalie Backhausen  2006      38.01        1:14.49   
  Caroline Koch  2005      36.07        1:50.56   
  Katja Poulsen  2006      37.41        2:27.97   
                     
12  Young Sunswim 1  2005              2:29.70   
  Solrød Svømmeklub  2:31.29                 
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      37.69        37.69   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      38.57        1:16.26   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      37.06        1:53.32   
  Natacha Munch  2005      36.38        2:29.70   
                     
13  Køge Piger 2  2005              2:31.07   
  Køge Svømmeklub  2:27.00                 
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      37.32        37.32   
  Olivia Mai Gustafson  2005      36.55        1:13.87   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      39.09        1:52.96   
  Annette Toft  2006      38.11        2:31.07   
                     
14  Vg17 Piger 2  2006              2:32.64   
  VG 17  2:36.00                 
  Marie Nissov-Johansen  2006      38.58        38.58   
  Leonora M Postgaard  2006      39.53        1:18.11   
  Liva Gottorp Sørensen  2006      36.98        1:55.09   
  Rikke Therp  2006      37.55        2:32.64   
                     
15  Hg 3 Piger  2005              2:32.71   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Mie Ankersen  2006      38.86        38.86   
  Mie Visler  2006      39.87        1:18.73   
  Laura Meyer  2006      36.85        1:55.58   
  Andrea Holm Sørensen  2005      37.13        2:32.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:00 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kvik K2 Drenge 1  2004              2:02.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.10                 
  Rasmus Warberg  2004      29.64        29.64   
  Casper Puggaard  2005      29.74        59.38   
  Mathias Christensen  2004      31.47        1:30.85   
  Viggo Prehn  2004      32.08        2:02.93   
                     
Gti Drenge  2004              2:04.94   
  GTI  2:06.43                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004      31.08        31.08   
  Emil Søby  2004      31.48        1:02.56   
  Oscar Isberg  2004      31.47        1:34.03   
  Nicklas Plank  2004      30.91        2:04.94   
                     
Hovedstadens Drenge  2004              2:07.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.50                 
  Tobias Gammelvind  2004      32.63        32.63   
  Mads Møller  2005      32.72        1:05.35   
  Sebastian Greisen  2004      31.96        1:37.31   
  Jet Li Fuhrmann  2004      30.13        2:07.44   
                     
Vat 1  2004              2:10.71   
  VAT Copenhagen  2:12.79                 
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      34.00        34.00   
  Jeppe Kjær  2004      32.33        1:06.33   
  Matias Munkholm  2004      31.87        1:38.20   
  Nicholas Simson  2005      32.51        2:10.71   
                     
Vg17 Drenge  2004              2:17.37   
  VG 17  2:17.00                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      32.35        32.35   
  Esben Rasmussen  2004      34.25        1:06.60   
  Anton Skov Grell  2004      36.18        1:42.78   
  Anders Thøgersen  2005      34.59        2:17.37   
                     
Vat 2  2004              2:19.24   
  VAT Copenhagen  2:23.66                 
  Sebastian Rendlev  2005      34.24        34.24   
  Jonathan Skadhauge  2005      34.82        1:09.06   
  Alex Baes Maidens  2004      34.98        1:44.04   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      35.20        2:19.24   
                     
Korsør Drenge  2004              2:20.97   
  SVØM Korsør  2:20.00                 
  Tobias Rehder Knudsen  2005      34.70        34.70   
  Christian Søe Jepsen  2005      36.45        1:11.15   
  Konrad Clausen  2005      34.38        1:45.53   
  Johannes Forsbæk  2004      35.44        2:20.97   
                     
Kvik K2 Drenge 2  2004              2:21.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.90                 
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      35.16        35.16   
  Niklas Wiese Dobel  2004      34.65        1:09.81   
  Alexander Hillhouse  2004      35.01        1:44.82   
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      36.65        2:21.47   
                     
Lf Drenge 2 :-)  2004              2:38.10   
  Startfællesskabet LF-SWIM  2:26.00                 
  August K Madsen  2004      37.42        37.42   
  Valdemar Jensen  2004      35.94        1:13.36   
  Mikkel Christiansen  2004      38.94        1:52.30   
  Frederik Skytte Nielsen  2005      45.80        2:38.10   
                     
Lf Drenge 1 :-)  2004              DSQ  SW 6.4 EFB 
  Startfællesskabet LF-SWIM  2:18.00                 
  Tobias Bjørnsteen  2005      34.93        34.93   
  Alexander Slente  2004      34.36        1:09.29   
  Tue Vestergaard Jürs  2004      34.08        1:43.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:00 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 17, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat 1  2005  VAT Copenhagen            2:19.68   
  Schastine Skifter Tabor  2005      32.41        32.41   
  Hannah B. Pedersen  2005      36.19        1:08.60   
  Cille Kirketerp  2005      36.61        1:45.21   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.47        2:19.68   
                     
Hovedstadens Piger A  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:26.55   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      36.21        36.21   
  Coco Li Fuhrmann  2006      37.57        1:13.78   
  Sofie Amalie Krag  2006      36.85        1:50.63   
  Ana Rosa Kragh  2005      35.92        2:26.55   
                     
Vg17 Piger  2005  VG 17            2:29.09   
  Mathilde U. Thorborg  2005      37.32        37.32   
  Thea Mikkelsen  2005      37.08        1:14.40   
  Ella Gohr Metz  2005      36.16        1:50.56   
  Freya Ry Nielsen  2005      38.53        2:29.09   
                     
Hovedstadens Piger B  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:33.72   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      39.27        39.27   
  Rebecca Petersen  2005      37.93        1:17.20   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.63        1:53.83   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      39.89        2:33.72   
                     
Køge Piger 1  2005  Køge Svømmeklub            2:35.84   
  Annette Toft  2006      40.48        40.48   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      39.46        1:19.94   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      38.74        1:58.68   
  Olivia Mai Gustafson  2005      37.16        2:35.84   
                     
Hg 4 Piger  2005  Herlufsholm Svømmeklub            2:36.11   
  Laura Meyer  2006      40.16        40.16   
  Frederikke B. Hansen  2005      35.76        1:15.92   
  Amalie Østerlund  2005      40.28        1:56.20   
  Kamille Bentsen  2006      39.91        2:36.11   
                     
Vat 2  2005  VAT Copenhagen            2:37.37   
  Alma Møller-Ern  2006      38.90        38.90   
  Johanna Rasmussen  2006      39.91        1:18.81   
  Mille Hansen  2005      40.52        1:59.33   
  Luna Luminari  2005      38.04        2:37.37   
                     
Kvik K2 Piger 1  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:37.52   
  Caroline Koch  2005      37.38        37.38   
  Amalie Backhausen  2006      38.97        1:16.35   
  Mille Maxwell Berthou  2005      38.87        1:55.22   
  Filippa Walløe  2005      42.30        2:37.52   
                     
Vg17 Piger 2  2006  VG 17            2:39.56   
  Liva Gottorp Sørensen  2006      39.39        39.39   
  Marie Nissov-Johansen  2006      40.17        1:19.56   
  Rikke Therp  2006      39.70        1:59.26   
  Leonora M Postgaard  2006      40.30        2:39.56   
                     
10  Gti Piger  2005  GTI            2:39.73   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      39.06        39.06   
  Frida Høj Andersen  2005      40.36        1:19.42   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      39.40        1:58.82   
  Lærke Marie Clausen  2005      40.91        2:39.73   
                     
11  Young Sunswim 1  2005  Solrød Svømmeklub            2:41.18   
  Caroline Rygaard Hansen  2006      39.62        39.62   
  Daniella Anderson  2006      40.05        1:19.67   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      41.58        2:01.25   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      39.93        2:41.18   
                     
12  Haslev  2005  Haslev Svømmeklub            2:42.05   
  Lærke Møller  2005      37.90        37.90   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      41.61        1:19.51   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      44.21        2:03.72   
  Sisse Berg Olesen  2005      38.33        2:42.05   
                     
13  Køge Piger 2  2005  Køge Svømmeklub            2:43.23   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      40.91        40.91   
  Julie Brix Østergaard  2006      39.71        1:20.62   
  Anna Hjorth Christensen  2006      40.54        2:01.16   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      42.07        2:43.23   
                     
14  Hg 5 Piger  2005  Herlufsholm Svømmeklub            2:57.86   
  Mie Visler  2006      52.18        52.18   
  Andrea Holm Sørensen  2005      41.81        1:33.99   
  Fanta O. Petersen  2005      41.90        2:15.89   
  Mie Ankersen  2006      41.97        2:57.86   
                     
Kvik K2 Piger 2  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 10.11 Tyvstart 
  Lise Refsgaard  2005      43.58        43.58   
  Lara Smerdal  2006      40.91        1:24.49   
  Siv Reimer  2006      41.52        2:06.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 18, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik K2 Drenge 1  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.86   
  Mathias Christensen  2004      34.50        34.50   
  Niklas Wiese Dobel  2004      34.77        1:09.27   
  Rasmus Warberg  2004      33.02        1:42.29   
  Casper Puggaard  2005      33.57        2:15.86   
                     
Vat 1  2004  VAT Copenhagen            2:16.27   
  Matias Munkholm  2004      33.66        33.66   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      35.83        1:09.49   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      33.86        1:43.35   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      32.92        2:16.27   
                     
Gti Drenge  2004  GTI            2:16.31   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.13        32.13   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      33.11        1:05.24   
  Emil Søby  2004      35.56        1:40.80   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      35.51        2:16.31   
                     
Hovedstadens Drenge  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.13   
  Ettore Pesci  2004      35.85        35.85   
  Troels Fode  2004      34.68        1:10.53   
  Jet Li Fuhrmann  2004      31.86        1:42.39   
  Mikkel Andersen  2005      36.74        2:19.13   
                     
Vg17 Drenge  2004  VG 17            2:30.62   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      35.19        35.19   
  Anton Skov Grell  2004      39.09        1:14.28   
  Esben Rasmussen  2004      36.03        1:50.31   
  Mauritz Otzen  2005      40.31        2:30.62   
                     
Lf Drenge 1 :-)  2004  Startfællesskabet LF-SWIM            2:31.05   
  Tue Vestergaard Jürs  2004      34.78        34.78   
  Alexander Slente  2004      36.06        1:10.84   
  Stefan Rasmussen  2004      37.21        1:48.05   
  Tobias Bjørnsteen  2005      43.00        2:31.05   
                     
Kvik K2 Drenge 2  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:31.35   
  Carlo-Viggo Cairo  2005      38.03        38.03   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      37.93        1:15.96   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      39.23        1:55.19   
  Lucas Svej  2005      36.16        2:31.35   
                     
Vat 2  2004  VAT Copenhagen            2:34.40   
  Sune Vergmann  2005      42.37        42.37   
  Nicholas Simson  2005      37.92        1:20.29   
  Louie Hermansen  2004      36.46        1:56.75   
  Sebastian Rendlev  2005      37.65        2:34.40   
                     
Køge Drenge  2004  Køge Svømmeklub            2:39.48   
  Lucas Emil Heinze  2005      43.27        43.27   
  Philip H. Christensen  2004      38.88        1:22.15   
  Mikkel Roed  2004      38.79        2:00.94   
  Stefan Helding Danielsen  2005      38.54        2:39.48   
                     
Korsør Drenge  2004  SVØM Korsør            DSQ  SW 7.5 flyben i br 
  Christian Søe Jepsen  2005      39.17        39.17   
                     
Lf Drenge 2 :-)  2004  Startfællesskabet LF-SWIM            DSQ  SW7.1 fl arm uv 
  August K Madsen  2004      42.74        42.74   
  Valdemar Jensen  2004      40.32        1:23.06   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            31.82   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.08   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            32.40   
Nicole Damhøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            32.83   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            33.55   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            33.77   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub            33.97   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.09   
Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd            34.22   
10  Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            34.39   
11  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub            35.61   
12  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.70   
13  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            35.73   
14  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            36.05   
15  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub            36.08   
16  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            36.14   
17  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            36.33   
18  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.50   
19  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            36.65   
20  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.69   
21  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.80   
22  Viola Brandt-Brofeldt  2006  VAT Copenhagen-MK31            36.94   
23  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.11   
24  Liva Mayland  2006  Næstved IF            37.13   
25  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            38.20   
26  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            39.04   
27  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            39.52   
28  Leonora Franck  2006  Næstved IF            40.18   
29  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.33   
30  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            40.76   
31  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            41.61   
32  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            42.32   
33  Dicte Maar  2006  Næstved IF            46.30   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 8.3asynben V. as 
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            27.36   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            29.71   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            29.76   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub            30.22   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            30.76   
Cilas Madsen  2005  Greve Svømmeklub            31.65   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub            32.19   
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd            32.25   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.85   
10  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            32.97   
11  Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            33.90   
12  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            34.20   
13  August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            34.30   
14  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.34   
15  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub            34.77   
16  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.79   
17  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            34.87   
18  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.43   
19  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            35.47   
20  Tao Tang  2005  Næstved IF            35.83   
21  Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.97   
22  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.15   
23  Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            37.38   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            DNS   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    33.75  1:12.06  1:52.58    2:35.49   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.85  1:13.31  1:53.21    2:36.03   
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    33.86  1:12.13  1:53.68    2:38.89   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub    35.58  1:16.97  2:00.41    2:43.94   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    36.71  1:19.38  2:04.66    2:50.28   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    37.87  1:21.97  2:08.09    2:53.30   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.68  1:22.42  2:10.15    2:56.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:49 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    31.19  1:06.92  1:43.02    2:19.57   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    31.62  1:08.16  1:45.62    2:23.49   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    33.94  1:12.26  1:52.55    2:31.87   
Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    33.82  1:12.38  1:52.57    2:32.31   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    34.40  1:14.02  1:58.14    2:42.87   
August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    35.12  1:17.81  2:02.36    2:45.25   
Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    36.26  1:19.02  2:01.80    2:45.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    1:14.36  2:37.83  4:14.81    5:31.75   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:26.89  2:56.06  4:28.80    5:43.42   
Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    1:28.21  2:54.16  4:28.80    5:47.56   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.95  2:54.78  4:38.58    5:53.10   
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    1:30.62  2:57.01  4:42.83    6:07.63   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:31.82  3:00.57  4:47.86    6:09.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.86  2:25.10  3:50.19    4:57.87   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    1:14.26  2:35.05  4:05.31    5:17.72   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    1:19.90  2:43.29  4:16.16    5:26.38   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:22.89  2:50.73  4:27.69    5:43.32   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    1:25.58  2:56.70  4:37.25    5:56.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    33.54        1:11.90   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.82        1:12.44   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    33.78        1:14.85   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.00        1:15.48   
Freja Juul  2006  Næstved IF    35.81        1:17.35   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    35.13        1:17.51   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    36.06        1:17.83   
Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.75        1:17.90   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.94        1:18.09   
10  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    36.21        1:18.37   
11  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    36.79        1:18.43   
12  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    35.33        1:18.55   
13  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.01        1:18.90   
14  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    37.77        1:19.02   
15  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.38        1:19.09   
16  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    37.75        1:19.23   
17  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.09        1:19.28   
18  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub    37.57        1:19.41   
19  Nicole Damhøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    36.51        1:19.63   
20  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.19        1:20.54   
21  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub    37.78        1:21.22   
22  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    37.92        1:21.28   
23  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.28        1:21.52   
24  Liva Mayland  2006  Næstved IF    37.69        1:22.21   
25  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    36.88        1:22.73   
26  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    40.86        1:22.97   
27  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    39.27        1:23.05   
28  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.21        1:23.20   
29  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.30        1:23.32   
30  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.91        1:23.52   
31  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    38.74        1:23.59   
32  Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub    39.27        1:23.87   
33  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    37.09        1:24.01   
34  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    38.51        1:24.47   
35  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    38.23        1:24.60   
36  Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør    41.50        1:25.99   
37  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    41.62        1:26.32   
38  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub    41.61        1:26.33   
39  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub    41.80        1:27.34   
40  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrød Svømmeklub    43.31        1:27.39   
41  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub    42.26        1:27.52   
42  Leonora Franck  2006  Næstved IF    41.35        1:28.31   
43  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.64        1:28.32   
44  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    42.93        1:28.39   
45  Marie Skole Sørensen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.66        1:28.67   
46  Dicte Maar  2006  Næstved IF    44.65        1:32.23   
47  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    44.52        1:34.64   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
Viola Brandt-Brofeldt  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW 7.5 flyben V. 70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.26        1:05.67   
Malthe Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    29.96        1:05.88   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    33.30        1:10.71   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    33.68        1:10.94   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    31.88        1:11.11   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    33.32        1:11.47   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.58        1:12.36   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.45        1:13.43   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.02        1:14.28   
10  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.57        1:15.10   
11  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.71        1:16.25   
12  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.58        1:16.39   
13  Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    36.76        1:16.41   
14  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    35.61        1:16.99   
15  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    34.23        1:17.30   
16  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    36.77        1:17.55   
17  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.90        1:17.98   
18  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    39.23        1:19.32   
19  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    36.97        1:19.68   
20  Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    38.22        1:20.07   
21  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.91        1:20.34   
22  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.53        1:20.43   
23  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.51        1:20.51   
24  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.96        1:20.93   
25  Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.15        1:21.27   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.76  1:15.61  1:56.00    2:35.07   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.30  1:19.53  2:02.68    2:45.84   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.26  1:23.34  2:07.87    2:50.55   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.58  1:23.90  2:08.21    2:51.55   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    39.17  1:24.37  2:10.54    2:54.20   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.78  1:25.39  2:10.95    2:56.11   
Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    39.24  1:24.80  2:10.82    2:56.16   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.52  1:25.64  2:12.76    2:58.86   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    39.80  1:24.99  2:12.01    2:59.05   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.89  1:28.41  2:15.31    3:02.46   
11  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.73  1:27.51  2:15.64    3:03.38   
12  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.07  1:29.46  2:17.32    3:06.04   
13  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    44.57  1:32.60  2:20.52    3:07.74   
14  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    42.82  1:30.96  2:19.68    3:07.81   
15  Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    42.09  1:29.73  2:18.71    3:08.30   
16  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    41.09  1:28.28  2:18.01    3:08.34   
17  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub    43.57  1:31.95  2:21.34    3:10.33   
18  Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør    42.52  1:31.53  2:20.72    3:10.38   
19  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    45.22  1:35.53  2:25.44    3:14.95   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.23  1:22.02  2:06.29    2:50.73   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.74  1:24.38  2:09.37    2:54.18   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.72  1:26.47  2:12.46    2:56.13   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.93  1:25.84  2:11.77    2:56.92   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.31  1:26.16  2:12.26    2:57.06   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    40.39  1:26.24  2:13.56    2:59.29   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    41.44  1:27.92  2:15.17    3:02.28   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    41.45  1:28.26  2:15.86    3:02.67   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    41.48  1:27.71  2:16.75    3:02.69   
10  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.14  1:29.97  2:15.65    3:03.28   
11  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.54  1:30.79  2:17.91    3:03.89   
12  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    41.10  1:27.92  2:16.22    3:04.06   
13  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    43.07  1:31.31  2:21.04    3:09.89   
14  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.70  1:32.92  2:22.85    3:10.62   
15  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    43.03  1:31.88  2:21.24    3:10.73   
16  Malene Dithmar  2006  Greve Svømmeklub    44.70  1:32.97  2:22.16    3:10.86   
17  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    43.34  1:32.63  2:22.52    3:13.00   
18  Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør    46.07  1:35.58  2:25.47    3:13.01   
19  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    43.10  1:32.59  2:23.33    3:13.36   
20  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub    42.64  1:32.37  2:24.87    3:17.18   
21  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.85  1:35.77  2:26.14    3:18.64   
22  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.07  1:37.98  2:31.26    3:23.14   
23  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    48.47  1:42.99  2:37.86    3:28.81   
24  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    47.18  1:42.01  2:37.70    3:29.20   
25  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning    49.14  1:44.66  2:41.75    3:38.38   
Freja Juul  2006  Næstved IF            DSQ  SW 7.6 ESB V.25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:57 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.26  1:16.01  1:55.07    2:33.52   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.99  1:17.60  1:57.67    2:36.92   
Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    35.10  1:15.16  1:56.14    2:37.20   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    35.84  1:16.48  1:57.98    2:37.45   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.33  1:18.42  1:59.15    2:39.08   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.05  1:17.77  1:59.18    2:40.63   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.01  1:18.71  2:01.07    2:42.78   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    36.88  1:18.17  2:00.51    2:43.32   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    38.42  1:21.56  2:05.12    2:47.78   
10  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.19  1:21.31  2:05.55    2:48.81   
11  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.88  1:21.10  2:05.79    2:48.91   
12  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    38.53  1:22.97  2:08.89    2:50.99   
13  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    39.26  1:22.89  2:07.30    2:51.80   
14  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    37.89  1:22.23  2:07.65    2:53.50   
15  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.09  1:25.53  2:10.77    2:55.51   
16  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    39.25  1:25.06  2:11.31    2:55.70   
17  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømmeklub    40.62  1:25.67  2:12.06    2:58.06   
18  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    42.03  1:28.00  2:14.18    3:00.16   
19  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    41.76  1:28.90  2:15.77    3:01.63   
20  Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    40.14  1:27.26  2:16.20    3:07.28   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 7.5 cr ben V. 50 
                     
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.68  1:22.18  2:07.04    2:48.23   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    37.29  1:21.26  2:06.32    2:50.25   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.37  1:22.72  2:07.80    2:51.78   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.84  1:26.40  2:10.12    2:53.36   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    39.78  1:23.69  2:08.98    2:54.03   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.43  1:23.03  2:09.35    2:55.36   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    41.49  1:27.92  2:14.78    3:00.76   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    42.08  1:28.53  2:15.45    3:01.00   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.24  1:27.48  2:14.38    3:01.28   
10  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    42.01  1:28.99  2:17.27    3:03.55   
11  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    41.83  1:28.89  2:17.46    3:04.99   
12  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.20  1:31.50  2:19.16    3:05.23   
13  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.73  1:31.52  2:21.08    3:10.20   
14  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.16  1:31.92  2:21.46    3:10.95   
15  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    43.64  1:32.81  2:22.40    3:11.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat 1  2005  VAT Copenhagen            1:53.26   
  Cille Kirketerp  2005      28.36        28.36   
  Liva Lund Hansen  2005      29.49        57.85   
  Filippa Eiler  2005      28.85        1:26.70   
  Schastine Skifter Tabor  2005      26.56        1:53.26   
                     
Hovedstadens Piger A  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:55.63   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      29.84        29.84   
  Coco Li Fuhrmann  2006      28.69        58.53   
  Falka Tind  2006      28.20        1:26.73   
  Malu Melody Christensen  2006      28.90        1:55.63   
                     
Hovedstadens Piger B  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.92   
  Ana Rosa Kragh  2005      30.39        30.39   
  Rebecca Petersen  2005      29.19        59.58   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      29.02        1:28.60   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      29.32        1:57.92   
                     
Køge Piger 1  2005  Køge Svømmeklub            1:58.27   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      29.56        29.56   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      28.95        58.51   
  Julie Brix Østergaard  2006      29.69        1:28.20   
  Olivia Mai Gustafson  2005      30.07        1:58.27   
                     
Vat 2  2005  VAT Copenhagen            2:00.48   
  Kajsa Salomonsen  2005      29.97        29.97   
  Alma Møller-Ern  2006      30.83        1:00.80   
  Hannah B. Pedersen  2005      29.69        1:30.49   
  Annika Køhn  2005      29.99        2:00.48   
                     
Gti Piger  2005  GTI            2:01.00   
  Julie Liv Madsen  2006      29.11        29.11   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      30.41        59.52   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      30.72        1:30.24   
  Annika Britt Larsen  2005      30.76        2:01.00   
                     
Kvik K2 Piger 1  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.20   
  Caroline Koch  2005      30.32        30.32   
  Mille Maxwell Berthou  2005      29.55        59.87   
  Lise Refsgaard  2005      30.31        1:30.18   
  Victoria W. Stahl  2005      31.02        2:01.20   
                     
Haslev  2005  Haslev Svømmeklub            2:01.93   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      29.81        29.81   
  Sisse Berg Olesen  2005      29.12        58.93   
  Lærke Møller  2005      30.89        1:29.82   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      32.11        2:01.93   
                     
Vg17 Piger  2005  VG 17            2:02.43   
  Thea Mikkelsen  2005      30.20        30.20   
  Ella Gohr Metz  2005      29.72        59.92   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      32.16        1:32.08   
  Freya Ry Nielsen  2005      30.35        2:02.43   
                     
10  Hg 6 Piger  2005  Herlufsholm Svømmeklub            2:02.48   
  Fanta O. Petersen  2005      31.70        31.70   
  Frederikke B. Hansen  2005      30.67        1:02.37   
  Mie Ankersen  2006      30.30        1:32.67   
  Andrea Holm Sørensen  2005      29.81        2:02.48   
                     
11  Kvik K2 Piger 2  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:05.94   
  Molly Namensen  2006      31.83        31.83   
  Amalie Backhausen  2006      31.71        1:03.54   
  Julie Eriksen Tankmar  2006      31.04        1:34.58   
  Siv Reimer  2006      31.36        2:05.94   
                     
12  Køge Piger 2  2005  Køge Svømmeklub            2:07.26   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      32.00        32.00   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      31.75        1:03.75   
  Anna Hjorth Christensen  2006      32.30        1:36.05   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      31.21        2:07.26   
                     
13  Vg17 Piger 2  2006  VG 17            2:09.12   
  Liva Gottorp Sørensen  2006      32.92        32.92   
  Leonora M Postgaard  2006      32.57        1:05.49   
  Regitze Rosenkrantz  2006      31.32        1:36.81   
  Marie Nissov-Johansen  2006      32.31        2:09.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gti Drenge  2004  GTI            1:45.82   
  Nicklas Plank  2004      26.60        26.60   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      26.43        53.03   
  Oscar Isberg  2004      25.86        1:18.89   
  Alexander Marcus Englev  2004      26.93        1:45.82   
                     
Kvik K2 Drenge 1  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:47.99   
  Casper Puggaard  2005      27.05        27.05   
  Rasmus Warberg  2004      26.16        53.21   
  Mathias Christensen  2004      27.45        1:20.66   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      27.33        1:47.99   
                     
Hovedstadens Drenge  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:48.24   
  Tobias Gammelvind  2004      28.08        28.08   
  Sebastian Greisen  2004      26.87        54.95   
  Jet Li Fuhrmann  2004      25.37        1:20.32   
  Mads Møller  2005      27.92        1:48.24   
                     
Vat 1  2004  VAT Copenhagen            1:49.88   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      27.44        27.44   
  Matias Munkholm  2004      27.37        54.81   
  Jeppe Kjær  2004      27.48        1:22.29   
  Nicholas Simson  2005      27.59        1:49.88   
                     
Korsør Drenge  2004  SVØM Korsør            1:52.07   
  Johannes Forsbæk  2004      27.44        27.44   
  Konrad Clausen  2005      27.88