Results for Hillerød Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 27.51 | ||||||
2 | Sofia Persson | 1979 | SK Stimmet | 28.20 | ||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.24 | ||||||
4 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.62 | ||||||
5 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.28 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.48 | ||||||
7 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.74 | ||||||
8 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.96 | ||||||
9 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 34.02 | ||||||
10 | Maja Frydenlund | 2001 | Orient Svømning | 36.27 | ||||||
- | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 28.32 | ||||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.79 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.79 | ||||||
4 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 28.88 | ||||||
5 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 28.99 | ||||||
6 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
7 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.35 | ||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.60 | ||||||
9 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.63 | ||||||
10 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 29.74 | ||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.57 | ||||||
12 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.58 | ||||||
13 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.66 | ||||||
14 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.86 | ||||||
15 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 33.58 | ||||||
16 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 33.99 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.31 | ||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.42 | ||||||
3 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.44 | ||||||
4 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.79 | ||||||
5 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.96 | ||||||
6 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.08 | ||||||
7 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.36 | ||||||
8 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.91 | ||||||
9 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 31.32 | ||||||
10 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.56 | ||||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.21 | ||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.34 | ||||||
13 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 32.71 | ||||||
14 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 32.74 | ||||||
15 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.81 | ||||||
16 | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.87 | ||||||
17 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 34.57 | ||||||
18 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.28 | ||||||
19 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 37.31 | ||||||
20 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 38.46 | ||||||
21 | Anna Lundbek Nüchel | 2006 | Orient Svømning | 40.67 | ||||||
22 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 41.73 | ||||||
- | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 30.70 | ||||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 30.91 | ||||||
3 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.49 | ||||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.08 | ||||||
5 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.32 | ||||||
6 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 35.52 | ||||||
7 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 35.90 | ||||||
8 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.83 | ||||||
9 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.19 | ||||||
10 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.75 | ||||||
11 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 37.90 | ||||||
12 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.13 | ||||||
13 | Tia Sofie Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 38.27 | ||||||
14 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 39.57 | ||||||
15 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 40.62 | ||||||
16 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 41.34 | ||||||
17 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 41.42 | ||||||
18 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 42.07 | ||||||
19 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.21 | ||||||
20 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.57 | ||||||
21 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.32 | ||||||
22 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.86 | ||||||
23 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.67 | ||||||
24 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.10 | ||||||
25 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 47.26 | ||||||
- | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 41.99 | ||||||
2 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 42.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |