Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.63 | 1:09.12 | |||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.69 | 1:11.47 | |||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.60 | 1:11.72 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:11.79 | |||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.50 | 1:12.36 | |||||
6 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.59 | 1:12.49 | |||||
7 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.99 | 1:12.89 | |||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 33.99 | 1:12.97 | |||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:13.51 | |||||
10 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.65 | 1:13.65 | |||||
11 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:13.93 | |||||
12 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.01 | 1:14.43 | |||||
13 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:15.22 | |||||
14 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 34.49 | 1:15.27 | |||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:15.46 | |||||
16 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 33.82 | 1:15.98 | |||||
17 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.31 | 1:16.33 | |||||
18 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 36.44 | 1:16.35 | |||||
19 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.03 | 1:17.09 | |||||
20 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 36.09 | 1:17.32 | |||||
21 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:17.71 | |||||
21 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.99 | 1:17.71 | |||||
23 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.72 | 1:17.73 | |||||
24 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.73 | 1:17.93 | |||||
25 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 35.32 | 1:17.99 | |||||
26 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.22 | 1:18.04 | |||||
27 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.61 | 1:18.32 | |||||
28 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.52 | 1:18.41 | |||||
29 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.81 | 1:18.69 | |||||
30 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.95 | 1:18.82 | |||||
31 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.86 | 1:18.88 | |||||
32 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 37.32 | 1:18.93 | |||||
33 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.75 | 1:19.18 | |||||
34 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 36.93 | 1:19.32 | |||||
35 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.47 | 1:19.44 | |||||
36 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.35 | 1:20.02 | |||||
37 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.32 | 1:20.10 | |||||
38 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.14 | 1:20.21 | |||||
39 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.48 | 1:20.46 | |||||
40 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 36.14 | 1:20.50 | |||||
41 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.61 | 1:20.86 | |||||
42 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 37.05 | 1:20.87 | |||||
43 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | 1:21.58 | |||||
44 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.86 | 1:22.04 | |||||
45 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.06 | 1:22.58 | |||||
46 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.01 | 1:22.60 | |||||
47 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.63 | 1:23.02 | |||||
48 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.59 | 1:23.15 | |||||
49 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.14 | 1:23.19 | |||||
50 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.67 | 1:23.26 | |||||
51 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.82 | 1:23.34 | |||||
52 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.81 | 1:23.82 | |||||
53 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.00 | 1:24.15 | |||||
54 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.39 | 1:24.31 | |||||
55 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.63 | 1:24.97 | |||||
56 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.06 | 1:26.12 | |||||
57 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.81 | 1:26.39 | |||||
58 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.42 | 1:26.91 | |||||
59 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.44 | 1:26.95 | |||||
60 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 39.73 | 1:26.96 | |||||
61 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 39.78 | 1:27.15 | |||||
62 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.69 | 1:27.61 | |||||
63 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:29.15 | |||||
64 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.25 | 1:29.35 | |||||
65 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.57 | 1:31.90 | |||||
66 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.57 | 1:35.19 | |||||
67 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.21 | 1:36.26 | |||||
68 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.89 | 1:38.95 | |||||
69 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.53 | 1:39.61 | |||||
70 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.86 | 1:41.35 | |||||
- | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | DNS | ||||||
- | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Paulina Sunesson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:13 |