2019-11-14   18:53:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstai-ilta

Document
Heat results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 5, 100m Rintauinti Naiset - A Finaali
SE 1:04.25 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 15/12/2017
NSE 1:06.04 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 12/12/2014
ME 1:02.36 Alia Atkinson 1988 Jamaica JAM Chartres FRA 26/08/2016
EE 1:02.36 Ruta MEILUTYTE 1997 LTU LTU Moscow, RUS 12/10/2013
NME 1:02.36
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.71 1:05.73
50m: 31.13
100m: 1:05.73
(34.60)
2 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.66 1:06.31 +0.58
50m: 30.91
100m: 1:06.31
(35.40)
3 Veera Kivirinta 1995 Oulun Uinti 1906 +0.76 1:07.57 +1.84
50m: 31.36
100m: 1:07.57
(36.21)
4 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:08.23 +2.50
50m: 31.96
100m: 1:08.23
(36.27)
5 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.78 1:10.04 +4.31
50m: 32.69
100m: 1:10.04
(37.35)
6 Nelli Ohvo 2001 Cetus Espoo +0.75 1:11.06 +5.33
50m: 33.00
100m: 1:11.06
(38.06)
7 Iida Reini 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:11.24 +5.51
50m: 33.07
100m: 1:11.24
(38.17)
8 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.73 1:11.42 +5.69
50m: 32.88
100m: 1:11.42
(38.54)
Event official at: 15/11/2018 18.37.19
Event 5, 100m Rintauinti Naiset - B Finaali
SE 1:04.25 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 15/12/2017
NSE 1:06.04 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 12/12/2014
ME 1:02.36 Alia Atkinson 1988 Jamaica JAM Chartres FRA 26/08/2016
EE 1:02.36 Ruta MEILUTYTE 1997 LTU LTU Moscow, RUS 12/10/2013
NME 1:02.36
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö +0.81 1:12.11
50m: 34.34
100m: 1:12.11
(37.77)
2 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.76 1:12.25 +0.14
50m: 34.14
100m: 1:12.25
(38.11)
3 Emilia Flyckt 2001 Cetus Espoo +0.74 1:12.37 +0.26
50m: 34.18
100m: 1:12.37
(38.19)
4 Emilia Eloranta 1997 Cetus Espoo +0.72 1:12.53 +0.42
50m: 33.96
100m: 1:12.53
(38.57)
5 Sofia Lehtinen 2000 Cetus Espoo +0.79 1:12.70 +0.59
50m: 34.30
100m: 1:12.70
(38.40)
6 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 1:12.86 +0.75
50m: 34.19
100m: 1:12.86
(38.67)
7 Charlotta Edelman 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 1:13.94 +1.83
50m: 34.39
100m: 1:13.94
(39.55)
8 Lotta Hämäläinen 1998 Helsingfors Simsällskap +0.73 1:14.59 +2.48
50m: 35.04
100m: 1:14.59
(39.55)
Event official at: 15/11/2018 18.37.19
2018-11-15 18.37.24 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner