2019-10-22   09:36:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Rönneracet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Rönneracet 2019
Arrangör:
Plats: Vattnets Hus Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 aug 2019 till den 25 aug 2019
Gren 13, 200m Frisim Damer 12 och yngre - Final
Sponsor: Human Support Care - Lejongårdar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 414 2:28.07
50m: 34.37
100m: 1:12.74
(38.37)
150m: 1:51.60
(38.86)
200m: 2:28.07
(36.47)
2 Valentina Fanu 2007 S 71 +0.66 282 2:48.33 +20.26
50m: 38.36
100m: 1:21.12
(42.76)
150m: 2:05.82
(44.70)
200m: 2:48.33
(42.51)
3 Alice Johansson 2007 Höganäs Simsällskap +0.76 227 3:00.90 +32.83
50m: 41.20
100m: 1:27.37
(46.17)
150m: 2:15.91
(48.54)
200m: 3:00.90
(44.99)
- Rebecka Agardh 2007 Simklubben Hajen DNS
- Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-08-24 11:45:34
Gren 13, 200m Frisim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Human Support Care - Lejongårdar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Henriksson 2005 Simklubben Hajen +0.74 507 2:18.47
50m: 31.38
100m: 1:06.36
(34.98)
150m: 1:42.38
(36.02)
200m: 2:18.47
(36.09)
2 Adelina Gummesson 2005 Lönsboda Simsällskap +0.87 380 2:32.41 +13.94
50m: 34.74
100m: 1:13.25
(38.51)
150m: 1:52.49
(39.24)
200m: 2:32.41
(39.92)
3 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap +0.69 362 2:34.88 +16.41
50m: 34.69
100m: 1:13.74
(39.05)
150m: 1:54.77
(41.03)
200m: 2:34.88
(40.11)
4 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap +0.78 313 2:42.63 +24.16
50m: 36.13
100m: 1:18.61
(42.48)
150m: 2:01.73
(43.12)
200m: 2:42.63
(40.90)
5 Alva Olofsson 2005 S 71 +0.87 205 3:07.26 +48.79
50m: 41.86
100m: 1:29.46
(47.60)
150m: 2:19.15
(49.69)
200m: 3:07.26
(48.11)
Grenen officiell:  2019-08-24 11:45:34
Gren 13, 200m Frisim Damer 15-16 år - Final
Sponsor: Human Support Care - Lejongårdar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen +0.70 570 2:13.13
50m: 31.26
100m: 1:04.99
(33.73)
150m: 1:39.25
(34.26)
200m: 2:13.13
(33.88)
2 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen +0.65 560 2:13.91 +0.78
50m: 31.86
100m: 1:06.11
(34.25)
150m: 1:40.48
(34.37)
200m: 2:13.91
(33.43)
3 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap +0.51 481 2:20.90 +7.77
50m: 32.53
100m: 1:08.23
(35.70)
150m: 1:44.84
(36.61)
200m: 2:20.90
(36.06)
4 Felicia Zander 2004 Ängelholms Simsällskap 465 2:22.53 +9.40
50m: 32.87
100m: 1:09.19
(36.32)
150m: 1:46.55
(37.36)
200m: 2:22.53
(35.98)
5 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap +0.78 463 2:22.72 +9.59
50m: 32.76
100m: 1:09.43
(36.67)
150m: 1:46.31
(36.88)
200m: 2:22.72
(36.41)
6 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen +0.64 454 2:23.67 +10.54
50m: 34.04
100m: 1:10.58
(36.54)
150m: 1:47.56
(36.98)
200m: 2:23.67
(36.11)
7 Emilia Möller 2004 Simklubben Hajen +0.74 446 2:24.51 +11.38
50m: 34.25
100m: 1:10.80
(36.55)
150m: 1:48.10
(37.30)
200m: 2:24.51
(36.41)
8 Elsa Kanth 2004 Ängelholms Simsällskap +0.70 432 2:25.99 +12.86
50m: 33.52
100m: 1:10.27
(36.75)
150m: 1:48.72
(38.45)
200m: 2:25.99
(37.27)
9 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen +0.62 426 2:26.70 +13.57
50m: 33.98
100m: 1:11.63
(37.65)
150m: 1:49.33
(37.70)
200m: 2:26.70
(37.37)
10 Frida Pekberg 2004 Ängelholms Simsällskap +0.63 421 2:27.34 +14.21
50m: 33.03
100m: 1:10.53
(37.50)
150m: 1:50.09
(39.56)
200m: 2:27.34
(37.25)
11 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 +0.68 397 2:30.15 +17.02
50m: 34.72
100m: 1:12.74
(38.02)
150m: 1:51.98
(39.24)
200m: 2:30.15
(38.17)
12 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap +0.82 371 2:33.56 +20.43
50m: 34.54
100m: 1:14.33
(39.79)
150m: 1:54.64
(40.31)
200m: 2:33.56
(38.92)
13 Ida Holst Gerløv 2004 Höganäs Simsällskap +0.68 363 2:34.67 +21.54
50m: 35.08
100m: 1:13.86
(38.78)
150m: 1:54.16
(40.30)
200m: 2:34.67
(40.51)
14 Gabriella Mattsson 2004 Höganäs Simsällskap 315 2:42.26 +29.13
50m: 37.98
100m: 1:19.18
(41.20)
150m: 2:00.94
(41.76)
200m: 2:42.26
(41.32)
Grenen officiell:  2019-08-24 11:45:34
Gren 13, 200m Frisim Damer 17-99 år - Final
Sponsor: Human Support Care - Lejongårdar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Rönningdal 2002 S 71 +0.72 652 2:07.31
50m: 29.91
100m: 1:02.20
(32.29)
150m: 1:34.68
(32.48)
200m: 2:07.31
(32.63)
2 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen 581 2:12.30 +4.99
50m: 31.13
100m: 1:04.11
(32.98)
150m: 1:38.15
(34.04)
200m: 2:12.30
(34.15)
3 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen +0.61 494 2:19.66 +12.35
50m: 32.35
100m: 1:07.83
(35.48)
150m: 1:43.86
(36.03)
200m: 2:19.66
(35.80)
4 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen 455 2:23.53 +16.22
50m: 33.16
100m: 1:10.44
(37.28)
150m: 1:47.96
(37.52)
200m: 2:23.53
(35.57)
5 Jennie Johansson 2001 Klippans Simsällskap +0.69 438 2:25.30 +17.99
50m: 31.97
100m: 1:07.89
(35.92)
150m: 1:46.33
(38.44)
200m: 2:25.30
(38.97)
Grenen officiell:  2019-08-24 11:45:34
2019-08-24 13:05:23 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner