Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2018 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspivmr |
03 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:27 |
|
|
Jrjestj |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
02 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Boris Minkovski |
2006 |
|
321 |
1:11.21 |
2:28.46 |
3:49.76 |
|
5:09.98 |
|
|
Cetus Espoo |
5:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
318 |
1:13.92 |
2:35.85 |
3:54.65 |
|
5:10.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Bckerman |
2006 |
|
313 |
1:14.05 |
2:34.53 |
3:54.61 |
|
5:12.53 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
5:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomi Silander |
2006 |
|
291 |
1:14.75 |
2:37.26 |
3:59.57 |
|
5:20.07 |
|
|
Cetus Espoo |
5:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilari Palva |
2006 |
|
287 |
1:16.05 |
2:37.64 |
4:00.22 |
|
5:21.76 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
5:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarne Laurila |
2006 |
|
281 |
1:15.76 |
2:39.89 |
4:03.91 |
|
5:23.98 |
|
|
Cetus Espoo |
5:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
257 |
1:18.55 |
2:44.32 |
4:10.29 |
|
5:33.65 |
|
|
Cetus Espoo |
5:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Hujanen |
2006 |
|
253 |
1:19.72 |
2:47.31 |
4:13.63 |
|
5:35.42 |
|
|
Simmis Grani |
5:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksi Sinisalo |
2006 |
|
250 |
1:18.02 |
2:43.24 |
4:11.10 |
|
5:36.90 |
|
|
Cetus Espoo |
5:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
238 |
1:21.57 |
2:50.64 |
4:18.36 |
|
5:42.45 |
|
|
Cetus Espoo |
5:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andr Salmi |
2006 |
|
222 |
1:20.04 |
2:49.62 |
4:22.07 |
|
5:50.26 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikael Rasinmki |
2006 |
|
197 |
1:26.50 |
3:00.07 |
4:33.20 |
|
6:04.28 |
|
|
Cetus Espoo |
6:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
194 |
1:24.14 |
2:58.81 |
4:34.74 |
|
6:06.23 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
6:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Ahonen |
2006 |
|
182 |
1:31.70 |
3:05.32 |
4:40.26 |
|
6:14.15 |
|
|
Cetus Espoo |
6:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jermu Jsk |
2006 |
|
148 |
1:33.94 |
3:15.93 |
4:57.28 |
|
6:41.21 |
|
|
Cetus Espoo |
6:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aki Eveli |
2006 |
|
106 |
1:31.70 |
3:31.35 |
5:31.76 |
|
7:27.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matti Vahtola |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teo Mattelmki |
2005 |
|
423 |
1:06.18 |
2:17.95 |
3:31.04 |
|
4:42.64 |
|
|
Cetus Espoo |
4:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
418 |
1:05.50 |
2:17.68 |
3:31.37 |
|
4:43.70 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
360 |
1:09.09 |
2:26.59 |
3:43.55 |
|
4:58.16 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
4:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
320 |
1:13.26 |
2:31.76 |
3:51.71 |
|
5:10.10 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
5:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemil Reijonen |
2005 |
|
295 |
1:13.63 |
2:34.52 |
3:57.29 |
|
5:18.51 |
|
|
Cetus Espoo |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miska Sarkkinen |
2005 |
|
272 |
1:12.03 |
2:34.89 |
4:01.55 |
|
5:27.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riku Koskenvaara |
2005 |
|
267 |
1:15.13 |
2:39.96 |
4:06.20 |
|
5:29.31 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
5:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Westerberg |
2005 |
|
246 |
1:20.41 |
2:46.60 |
4:13.77 |
|
5:38.39 |
|
|
Cetus Espoo |
5:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
589 |
59.50 |
2:02.79 |
3:07.77 |
|
4:13.07 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
471 |
1:04.42 |
2:14.06 |
3:24.60 |
|
4:32.76 |
|
|
Cetus Espoo |
4:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Saari |
2004 |
|
465 |
1:05.33 |
2:15.33 |
3:25.64 |
|
4:33.88 |
|
|
Cetus Espoo |
4:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
457 |
1:05.11 |
2:15.43 |
3:26.59 |
|
4:35.40 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
4:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
457 |
1:04.26 |
2:14.47 |
3:25.69 |
|
4:35.41 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
437 |
1:06.77 |
2:18.68 |
3:30.45 |
|
4:39.64 |
|
|
Cetus Espoo |
4:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Asklf |
2004 |
|
431 |
1:06.27 |
2:18.02 |
3:30.10 |
|
4:40.82 |
|
|
Cetus Espoo |
4:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
327 |
1:12.07 |
2:30.72 |
3:49.97 |
|
5:07.97 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
5:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaius Kulmala |
2004 |
|
313 |
1:11.03 |
2:31.08 |
3:52.07 |
|
5:12.53 |
|
|
Simmis Grani |
5:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Patrik Pylvninen |
2004 |
|
294 |
1:14.07 |
2:35.94 |
3:58.05 |
|
5:18.96 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Justus Holtari |
2004 |
|
259 |
1:13.04 |
2:39.11 |
4:06.84 |
|
5:32.76 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
685 |
57.79 |
1:58.75 |
2:59.74 |
|
4:00.72 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
648 |
58.06 |
1:59.42 |
3:01.73 |
|
4:05.23 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
628 |
58.66 |
2:01.69 |
3:05.30 |
|
4:07.73 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
611 |
1:00.68 |
2:04.83 |
3:08.21 |
|
4:10.11 |
|
|
Cetus Espoo |
4:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
588 |
1:00.83 |
2:04.90 |
3:09.07 |
|
4:13.29 |
|
|
Cetus Espoo |
4:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elis Fokin |
2003 |
|
511 |
1:03.09 |
2:10.16 |
3:18.36 |
|
4:25.36 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Rasinmki |
2003 |
|
475 |
1:04.02 |
2:13.78 |
3:23.84 |
|
4:31.98 |
|
|
Cetus Espoo |
4:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
471 |
1:04.21 |
2:13.97 |
3:24.96 |
|
4:32.66 |
|
|
Cetus Espoo |
4:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Walther |
2003 |
|
396 |
1:04.04 |
2:18.14 |
3:34.18 |
|
4:48.96 |
|
|
HTU Stadi |
5:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjl |
2002 |
|
637 |
58.51 |
2:00.84 |
3:04.50 |
|
4:06.60 |
|
|
Cetus Espoo |
4:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
576 |
1:01.70 |
2:06.98 |
3:11.67 |
|
4:15.07 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Sderholm |
2002 |
|
536 |
1:02.03 |
2:09.26 |
3:16.76 |
|
4:21.27 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
4:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
530 |
1:01.56 |
2:07.80 |
3:14.96 |
|
4:22.16 |
|
|
Cetus Espoo |
4:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
463 |
1:02.74 |
2:12.69 |
3:23.73 |
|
4:34.18 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
4:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Ola |
2002 |
|
373 |
1:05.59 |
2:19.64 |
3:37.13 |
|
4:54.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
4:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspivmr |
03 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:27 |
|