2019-11-21   00:27:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annabella Karjalainen  2007    301  43.29        1:33.03   
  Oulun Lohet  1:35.26                 
                     
Edith Ervasti  2007    286  45.06        1:34.55   
  Oulun Uinti 1906  1:39.42                 
                     
Salli Sepponen  2007    279  45.76        1:35.34   
  Oulun Uinti 1906  1:34.53                 
                     
Ellen Krüger  2007    279  45.44        1:35.40   
  Oulun Lohet  1:35.28                 
                     
Ruut Salmi  2007    260  47.60        1:37.59   
  Oulun Lohet  1:37.62                 
                     
Iinu Tiainen  2007    257  46.78        1:38.08   
  Oulun Lohet  1:42.44                 
                     
Sofia Palojärvi  2007    249  48.34        1:39.10   
  Swimming Club Rovaniemi  1:45.32                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    244  46.74        1:39.68   
  Haukiputaan Heitto  1:44.19                 
                     
Olivia Loukkola  2007    244  48.79        1:39.75   
  Oulun Uinti 1906  1:39.63                 
                     
10  Hanna Saarenpää  2007    242  47.82        1:40.05   
  Haukiputaan Heitto  1:41.02                 
                     
11  Saimi Kiviniemi  2007    234  48.92        1:41.13   
  Oulun Uinti 1906  1:37.05                 
                     
12  Aava Näykki  2007    233  49.93        1:41.25   
  Kempeleen Pyrintö  1:45.25                 
                     
13  Emma Autio  2007    228  49.34        1:41.94   
  Oulun Lohet  1:41.36                 
                     
14  Iina Pasuri  2007    225  48.46        1:42.42   
  Haukiputaan Heitto  1:41.55                 
                     
15  Mea Prykäri  2007    221  50.79        1:43.08   
  Oulun Lohet  1:46.26                 
                     
16  Lotta Janhunen  2007    220  48.55        1:43.29   
  Oulun Lohet  1:40.04                 
                     
17  Pinja Niskanen  2007    219  50.39        1:43.38   
  Oulun Lohet  1:46.61                 
                     
18  Iida Kemppainen  2007    217  50.41        1:43.73   
  Kajaanin Uimaseura  1:52.66                 
                     
19  Emma Olivia Mattila  2007    210  50.08        1:44.78   
  Oulun Uinti 1906  1:42.78                 
                     
20  Meeri Uusitalo  2007    209  51.14        1:45.03   
  Oulun Lohet  1:41.81                 
                     
21  Noora Tuominen  2007    207  50.35        1:45.36   
  Haukiputaan Heitto  1:45.36                 
                     
22  Luna Sivonen  2007    174  51.54        1:51.68   
  Haukiputaan Heitto  1:52.73                 
                     
23  Tiia Liuski  2007    172  52.61        1:52.00   
  Kajaanin Uimaseura  1:53.29                 
                     
24  Juuli Uusitalo  2007    167  55.48        1:53.07   
  Oulun Lohet  1:53.31                 
                     
25  Ennimaija Mäntynen  2007    165  54.37        1:53.59   
  Oulun Uinti 1906  2:04.00                 
                     
26  Riia Aho  2007    149  54.86        1:57.44   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Elina Jaako  2007    146  57.01        1:58.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Aino Leinonen  2007    146  55.40        1:58.41   
  Oulun Uinti 1906  2:02.33                 
                     
Iisa Mattila  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  1:54.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Iita Kimpimäki  2007              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:36.58                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kaisa Keränen  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  1:28.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Maija Leinonen  2007              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:37.05                 
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  1:54.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    544  36.57        1:16.36   
  Oulun Uinti 1906  1:16.18                 
                     
Reeta Ollonen  2006    505  37.21        1:18.30   
  Oulun Uinti 1906  1:18.35                 
                     
Miina Torvikoski  2006    418  39.30        1:23.36   
  Kemin Uimaseura  1:21.61                 
                     
Pinja Junttari  2006    401  39.69        1:24.52   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.80                 
                     
Sara Seppänen  2006    305  44.20        1:32.64   
  Oulun Lohet  1:32.84                 
                     
Iina Tapaninen  2006    283  44.92        1:34.90   
  Oulun Lohet  1:39.65                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    283  44.05        1:34.94   
  Kemin Työväen Uimarit  1:42.87                 
                     
Venla Talvensaari  2006    257  45.73        1:37.96   
  Oulun Uinti 1906  1:41.69                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006    255  45.86        1:38.29   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.71                 
                     
10  Ülle Harjaks  2006    255  47.10        1:38.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Oona Lipponen  2006    244  47.88        1:39.70   
  Kemin Uimaseura  1:42.22                 
                     
12  Iida Häcklin  2006    234  48.11        1:41.12   
  Haukiputaan Heitto  1:40.26                 
                     
13  Fanni Törmänen  2006    225  49.45        1:42.40   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.76                 
                     
14  Maria Issakainen  2006    225  49.74        1:42.44   
  Oulun Uinti 1906  1:52.52                 
                     
15  Anni Moilanen  2006    219  49.05        1:43.45   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.37                 
                     
16  Noona Hyrkäs  2006    204  50.65        1:45.81   
  Kajaanin Uimaseura  1:44.25                 
                     
17  Milla Haapamäki  2006    204  50.52        1:45.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Saga Mikkonen  2006    178  52.67        1:50.71   
  Oulun Uinti 1906  1:54.32                 
                     
19  Iida Ryhänen  2006    166  53.93        1:53.25   
  Oulun Uinti 1906  1:59.33                 
                     
20  Anni Backman  2006    157  55.97        1:55.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Janette Sarajärvi  2006    151  55.90        1:56.87   
  Kempeleen Pyrintö  1:58.67                 
                     
Viivi Häikiö  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:49.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilja Takalo  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    514  37.62        1:17.80   
  Oulun Uinti 1906  1:19.19                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    435  39.56        1:22.24   
  Oulun Uinti 1906  1:23.55                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    435  40.27        1:22.29   
  Haukiputaan Heitto  1:23.99                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    427  40.27        1:22.75   
  Oulun Uinti 1906  1:26.83                 
                     
Milla Marttila  2005    404  40.50        1:24.31   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.41                 
                     
Milena Autti  2005    394  39.86        1:25.02   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.93                 
                     
Jutta Mört  2005    386  39.31        1:25.60   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.49                 
                     
Ella Sipola  2005    356  41.65        1:27.95   
  Haukiputaan Heitto  1:26.76                 
                     
Lidia Evans  2005    330  43.18        1:30.22   
  Swimming Club Vuokatti  1:31.56                 
                     
10  Sani Nätynki  2005    326  41.90        1:30.56   
  Swimming Club Rovaniemi  1:34.00                 
                     
11  Lotta Kaarre  2005    324  43.76        1:30.78   
  Kempeleen Pyrintö  1:31.08                 
                     
12  Saana Lauhava  2005    302  44.35        1:32.92   
  Swimming Club Rovaniemi  1:38.88                 
                     
13  Pinja Lohiniva  2005    292  44.34        1:33.91   
  Oulun Uinti 1906  1:34.84                 
                     
14  Erika Ruotsalainen  2005    271  45.79        1:36.25   
  Kajaanin Uimaseura  1:37.31                 
                     
15  Sofia Kilpeläinen  2005    262  46.95        1:37.38   
  Oulun Uinti 1906  1:35.94                 
                     
16  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    260  47.37        1:37.58   
  Kemin Uimaseura  1:34.69                 
                     
17  Selja Lahti  2005    259  45.05        1:37.78   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.40                 
                     
18  Anniina Törmi  2005    248  44.87        1:39.14   
  Oulun Uinti 1906  1:41.95                 
                     
19  Teresa Pulkkinen  2005    238  49.29        1:40.59   
  Oulun Lohet  1:42.23                 
                     
20  Pihla Louhela  2005    228  49.06        1:41.97   
  Oulun Uinti 1906  1:39.01                 
                     
21  Eerika Sippala  2005    208  48.88        1:45.22   
  Oulun Lohet  1:51.62                 
                     
22  Saga Tuisku  2005    189  50.79        1:48.54   
  Kemin Työväen Uimarit  1:44.32                 
                     
23  Eeva Partanen  2005    181  51.83        1:50.17   
  Kajaanin Uimaseura  1:55.66                 
                     
24  Tiina Alatalo  2005    175  53.56        1:51.37   
  Oulun Uinti 1906  1:52.89                 
                     
Sofia Kivelä  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:31.67                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    624  34.03        1:12.96   
  Oulun Uinti 1906  1:11.60                 
                     
Laura Markuksela  2004    548  35.00        1:16.17   
  Oulun Lohet  1:16.08                 
                     
Inka Elamaa  2004    528  37.21        1:17.13   
  Oulun Lohet  1:17.99                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    476  38.21        1:19.84   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.48                 
                     
Vilma Niskanen  2004    410  39.87        1:23.88   
  Oulun Lohet  1:25.28                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    379  41.10        1:26.10   
  Swimming Club Vuokatti  1:29.10                 
                     
Kiia Junttari  2004    364  40.93        1:27.33   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.38                 
                     
Petra Laukkanen  2004    327  42.16        1:30.47   
  Oulun Lohet  1:31.63                 
                     
Wenla Niemi  2004    253  47.37        1:38.58   
  Swimming Club Rovaniemi  1:38.25                 
                     
10  Maria Kaarlejärvi  2004    246  47.40        1:39.43   
  Swimming Club Rovaniemi  1:40.59                 
                     
Inka Karjalainen  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:26.69                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minja Lukkari  2003    629  35.15        1:12.77   
  Oulun Uinti 1906  1:13.40                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    581  35.02        1:14.70   
  Oulun Lohet  1:15.91                 
                     
Malla Juutinen  2003    477  38.43        1:19.76   
  Oulun Uinti 1906  1:17.20                 
                     
Miina Laukka  2003    469  38.26        1:20.22   
  Kempeleen Pyrintö  1:24.61                 
                     
Satu Immonen  2003    436  38.93        1:22.19   
  Swimming Club Vuokatti  1:20.76                 
                     
Sini Lassila  2003    414  38.81        1:23.62   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.97                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    371  39.81        1:26.78   
  Oulun Uinti 1906  1:20.96                 
                     
Clara-Sophie Scheib  2003    309  41.96        1:32.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Sofia Koppström  2003    293  43.98        1:33.88   
  Oulun Lohet  1:36.60                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:42 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:59   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    320  39.09        1:21.30   
  Oulun Lohet  1:22.49                 
                     
Kalle Pesälä  2006    311  40.00        1:22.02   
  Oulun Lohet  1:29.35                 
                     
Weeti Niemi  2006    231  44.42        1:30.56   
  Swimming Club Rovaniemi  1:30.82                 
                     
Julius Schroderus  2006    208  45.51        1:33.79   
  Oulun Lohet  1:44.48                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    194  46.66        1:36.06   
  Oulun Uinti 1906  1:38.16                 
                     
Herkko Haussalo  2006    190  45.46        1:36.58   
  Oulun Lohet  1:38.80                 
                     
Miko Saukkonen  2006    187  44.92        1:37.15   
  Kemin Uimaseura  1:43.71                 
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    183  47.34        1:37.85   
  Oulun Uinti 1906  1:38.75                 
                     
Eetu Huuki  2006    172  49.36        1:39.94   
  Oulun Lohet  1:44.08                 
                     
10  Jesse Koskinen  2006    170  46.47        1:40.29   
  Kemin Työväen Uimarit  1:48.96                 
                     
11  Elmeri Kaihua  2006    164  47.99        1:41.59   
  Swimming Club Rovaniemi  1:46.49                 
                     
12  Riku Keskiaho  2006    118  52.40        1:53.07   
  Oulun Uinti 1906  1:57.46                 
                     
13  Jean Väisänen  2006    116  54.23        1:53.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Markus Tervaskanto  2006    111  54.95        1:55.69   
  Oulun Uinti 1906  2:07.77                 
                     
15  Matias Raittimo  2006    103  54.37        1:58.34   
  Oulun Lohet  1:54.99                 
                     
16  Julius Jakkula  2006    92  59.48        2:03.16   
  Oulun Uinti 1906  2:08.45                 
                     
Miika Suorsa  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:39.91                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joel Hassinen  2005    333  37.57        1:20.20   
  Oulun Uinti 1906  1:20.41                 
                     
Lauri Siurua  2005    281  39.19        1:24.86   
  Oulun Uinti 1906  1:28.46                 
                     
Tuomas Romsi  2005    275  40.14        1:25.48   
  Kemin Uimaseura  1:24.99                 
                     
Roni Heikkinen  2005    262  40.55        1:26.81   
  Oulun Uinti 1906  1:29.89                 
                     
Tuomas Orre  2005    248  41.39        1:28.41   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.30                 
                     
Elias Mikkonen  2005    237  43.18        1:29.79   
  Oulun Lohet  1:29.38                 
                     
Erblin Latifi  2005    227  42.91        1:31.10   
  Oulun Uinti 1906  1:44.16                 
                     
Artturi Väänänen  2005    224  43.57        1:31.49   
  Oulun Uinti 1906  1:32.06                 
                     
Ilari Raesalmi  2005    189  46.11        1:36.88   
  Oulun Uinti 1906  1:41.16                 
                     
10  Elias Laukka  2005    166  47.06        1:41.03   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.83                 
                     
11  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    158  47.45        1:42.85   
  Oulun Lohet  1:43.30                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    444  33.92        1:12.85   
  Oulun Lohet  1:13.90                 
                     
Vili Rantasuo  2004    396  36.69        1:15.72   
  Oulun Lohet  1:16.52                 
                     
Atte Leinonen  2004    393  35.64        1:15.87   
  Oulun Uinti 1906  1:15.88                 
                     
Jere Heikkilä  2004    297  39.38        1:23.26   
  Oulun Lohet  1:28.08                 
                     
Aapo Karjalainen  2004    284  38.34        1:24.51   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.48                 
                     
Veeti Kela  2004              DNS   
  Kajaanin Uimaseura  1:48.57                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    518  33.64        1:09.24   
  Oulun Uinti 1906  1:09.45                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    470  33.96        1:11.48   
  Oulun Uinti 1906  1:11.09                 
                     
Toni Lipponen  2003    453  33.75        1:12.36   
  Kemin Uimaseura  1:11.69                 
                     
Sihan Yu  2003    450  34.78        1:12.55   
  Oulun Uinti 1906  1:13.68                 
                     
Tudor Ratiu  2003    332  37.47        1:20.26   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.77                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    571  32.19        1:07.02   
  Oulun Uinti 1906  1:06.22                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    530  32.96        1:08.71   
  Oulun Uinti 1906  1:09.49                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    483  33.41        1:10.86   
  Oulun Uinti 1906  1:10.13                 
                     
Henrik Siltari  2002    480  33.58        1:10.99   
  Kemin Uimaseura  1:10.93                 
                     
Juho Keränen  2002    462  34.77        1:11.90   
  Oulun Lohet  1:13.17                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    437  34.34        1:13.26   
  Oulun Uinti 1906  1:11.85                 
                     
Joakim Harjaks  2002    349  37.45        1:18.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Esa Hyrynkangas  2002    312  38.81        1:21.91   
  Oulun Lohet  1:20.73                 
                     
Kalle Huttunen  2002    222  43.58        1:31.81   
  Oulun Lohet  1:29.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:59 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:28   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Riina Niemi  2005    507  1:09.10  2:25.34  3:42.55  4:59.14  10:01.00   
  Swimming Club Rovaniemi  10:04.83      6:15.77  7:31.59  8:47.91       
                     
Katariina Koivuranta  2005    439  1:14.96  2:34.73  3:54.28  5:13.79  10:30.36   
  Oulun Uinti 1906  10:58.07      6:33.83  7:53.80  9:13.73       
                     
Milla Siira  2005    424  1:16.04  2:35.67  3:55.55  5:16.29  10:37.85   
  Oulun Lohet  11:15.59      6:37.73  7:58.45  9:19.66       
                     
Maiju Huttunen  2005    419  1:15.09  2:37.74  3:58.47  5:21.15  10:40.28   
  Swimming Club Rovaniemi  10:53.90      6:43.96  8:04.34  9:24.18       
                     
Elina Turunen  2005    404  1:15.94  2:36.89  3:57.70  5:19.24  10:47.97   
  Oulun Uinti 1906  11:25.66      6:41.89  8:04.36  9:27.38       
                     
Katariina Kärki  2005    232  1:31.09  3:09.25  4:49.33  6:28.96  12:59.62   
  Kempeleen Pyrintö  12:47.47      8:08.04  9:46.03  11:24.03       
                     
Martta Ryynänen  2005    221  1:27.58  3:08.24  4:48.25  6:30.41  13:11.70   
  Oulun Lohet        8:12.54  9:54.47  11:36.09       
                     
Sani Nätynki  2005              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  11:16.21                 
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004    700  1:04.86  2:13.64  3:22.00  4:29.80  8:59.76   
  Oulun Uinti 1906  8:57.14      5:37.87  6:46.19  7:54.07       
                     
Olga Emilia Mattila  2004    614  1:06.28  2:15.73  3:26.10  4:37.63  9:23.76   
  Oulun Uinti 1906  9:15.88      5:49.28  7:00.25  8:12.51       
                     
Henna Moilanen  2004    443  1:15.39  2:35.01  3:54.10  5:13.24  10:28.64   
  Oulun Lohet  10:41.85      6:32.97  7:52.24  9:11.72       
                     
Maria Kaarlejärvi  2004    412  1:15.91  2:37.82  4:01.46  5:23.94  10:44.09   
  Swimming Club Rovaniemi  11:02.79      6:45.45  8:06.62  9:27.10       
                     
Aada Suotula  2004    396  1:17.40  2:42.31  4:05.68  5:28.34  10:52.38   
  Oulun Uinti 1906        6:50.96  8:13.42  9:35.98       
                     
Siiri Rahikkala  2004    394  1:17.85  2:41.96  4:06.29  5:28.75  10:53.34   
  Oulun Uinti 1906        6:50.37  8:12.94  9:35.21       
                     
Iida Heiko  2004    388  1:15.09  2:37.88  4:01.71  5:26.78  10:56.68   
  Oulun Uinti 1906        6:51.33  8:15.55  9:38.27       
                     
Noora Aikio  2004    327  1:18.30  2:45.75  4:15.17  5:44.94  11:35.61   
  Kemin Työväen Uimarit        7:15.24  8:45.91  10:16.33       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Mathilda Puutio  2003    699  1:05.10  2:13.99  3:22.25  4:30.20  8:59.91   
  Oulun Uinti 1906  8:59.49      5:37.87  6:46.15  7:54.13       
                     
Venla Säntti  2003    676  1:05.09  2:14.06  3:21.97  4:30.04  9:06.06   
  Oulun Uinti 1906  9:09.39      5:38.50  6:47.37  7:56.84       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    634  1:05.46  2:14.27  3:23.59  4:33.64  9:17.93   
  Oulun Uinti 1906  9:07.80      5:44.99  6:56.52  8:07.75       
                     
Martta Nygård  2003    575  1:06.90  2:19.09  3:31.66  4:45.07  9:36.37   
  Oulun Uinti 1906  9:30.55      5:57.97  7:11.13  8:24.08       
                     
Henna Hökkä  2003    501  1:12.15  2:28.46  3:45.21  5:02.38  10:03.27   
  Oulun Uinti 1906  9:41.75      6:18.83  7:35.13  8:49.92       
                     
Sini Lassila  2003    496  1:08.82  2:25.07  3:42.01  5:00.83  10:05.22   
  Swimming Club Rovaniemi  10:24.17      6:18.39  7:37.22  8:52.89       
                     
Jenni Tuuliainen  2003    356  1:17.05  2:42.57  4:09.84  5:36.64  11:16.18   
  Oulun Lohet  11:36.32      7:02.44  8:28.79  9:54.92       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:28 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:53   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Rasmus Koskela  2004    453  1:09.49  2:22.90  3:36.92  4:51.05  9:37.05   
  Oulun Uinti 1906        6:04.60  7:17.13  8:28.33       
                     
Jere Hannuksela  2004    447  1:06.82  2:19.14  3:32.68  4:46.89  9:39.65   
  Haukiputaan Heitto  9:50.28      6:00.92  7:14.90  8:29.29       
                     
Jami Kenttälä  2004    349  1:12.29  2:30.92  3:50.41  5:10.44  10:29.21   
  Oulun Uinti 1906  10:36.81      6:31.46  7:51.76  9:12.33       
                     
Elmeri Kauppila  2004    292  1:15.11  2:40.38  4:06.14  5:30.99  11:07.99   
  Oulun Lohet  11:35.71      6:56.88  8:22.05  9:46.07       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    556  1:04.98  2:13.15  3:21.48  4:30.20  8:59.17   
  Oulun Uinti 1906  8:53.68      5:37.91  6:45.56  7:53.67       
                     
Toni Lipponen  2003    555  1:03.47  2:10.77  3:20.58  4:30.09  8:59.34   
  Kemin Uimaseura  9:10.79      5:37.94  6:45.88  7:53.91       
                     
Benjamin Evans  2003    533  1:02.97  2:09.97  3:19.03  4:28.89  9:06.73   
  Swimming Club Vuokatti  9:05.28      5:38.86  6:49.49  8:00.07       
                     
Mikael Ryynänen  2003    328  1:09.64  2:30.66  3:54.26  5:16.72  10:42.85   
  Oulun Lohet  10:36.18      6:38.65  8:01.53  9:23.68       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Elias Juntunen  2002    637  1:02.06  2:06.79  3:11.62  4:16.85  8:35.09   
  Oulun Uinti 1906  8:37.15      5:21.60  6:26.73  7:31.62       
                     
Oliver Kela  2002    483  1:03.66  2:11.54  3:21.83  4:32.71  9:25.10   
  Swimming Club Rovaniemi  9:15.09      5:45.10  6:58.86  8:13.35       
                     
Eemeli Kauppila  2002    374  1:08.36  2:25.03  3:42.55  5:01.65  10:15.27   
  Oulun Lohet  10:28.17      6:21.28  7:40.97  8:59.92       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:53 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:14   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oulun Uinti  2003    654          3:57.88   
  Oulun Uinti 1906  3:56.57                 
  Petra Ansaranta  2004      28.91  59.41      59.41   
  Venla Säntti  2003      28.13  58.95      1:58.36   
  Minja Lukkari  2003      28.52  59.71      2:58.07   
  Madeleine Hiltunen  2003      28.69  59.81      3:57.88   
                     
Scr I Naiset [2003]  2003    509          4:18.57   
  Swimming Club Rovaniemi  4:16.72                 
  Anni Ranta-Valkama  2004      30.26  1:03.44      1:03.44   
  Riina Niemi  2005      30.79  1:04.09      2:07.53   
  Inka Lytz  2004      30.62  1:05.93      3:13.46   
  Sini Lassila  2003      30.94  1:05.11      4:18.57   
                     
Scr Ii Naiset [2004]  2004    370          4:47.60   
  Swimming Club Rovaniemi  4:43.47                 
  Saana Lauhava  2005      33.23  1:10.66      1:10.66   
  Maiju Huttunen  2005      32.89  1:10.53      2:21.19   
  Sani Nätynki  2005      34.28  1:12.23      3:33.42   
  Wenla Niemi  2004      35.75  1:14.18      4:47.60   
                     
Scr Iii Naiset [2004]]  2004    329          4:59.03   
  Swimming Club Rovaniemi  5:01.73                 
  Selja Lahti  2005      36.37  1:17.23      1:17.23   
  Maria Kaarlejärvi  2004      34.74  1:12.52      2:29.75   
  Reetta Piira  2004      35.80  1:15.09      3:44.84   
  Milena Autti  2005      34.25  1:14.19      4:59.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:14 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:14   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oulun Uinti  2002    530          3:46.50   
  Oulun Uinti 1906  3:47.10                 
  Matias Rajavaara  2002      27.59  58.24      58.24   
  Lasse Pulkkinen  2002      26.50  55.51      1:53.75   
  Olli-Pekka Pietarila  2003      27.21  57.16      2:50.91   
  Elias Juntunen  2002      26.49  55.59      3:46.50   
                     
Scr Miehet [2002]  2002              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  3:57.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:14 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:18   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    516  38.80  1:21.34  2:05.06    2:47.71   
  Oulun Uinti 1906  2:53.61                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    452  40.47  1:26.48  2:12.46    2:55.24   
  Haukiputaan Heitto  2:54.99                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    442  39.49  1:23.60  2:10.11    2:56.54   
  Oulun Uinti 1906  2:54.31                 
                     
Milla Marttila  2005    412  40.86  1:27.17  2:13.63    3:00.84   
  Kempeleen Pyrintö  3:08.76                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    411  42.33  1:27.68  2:14.60    3:00.93   
  Oulun Uinti 1906  3:10.01                 
                     
Lidia Evans  2005    373  42.66  1:30.96  2:19.09    3:06.80   
  Swimming Club Vuokatti  3:24.90                 
                     
Milena Autti  2005    360  41.87  1:30.03  2:21.08    3:09.00   
  Swimming Club Rovaniemi  3:10.79                 
                     
Sani Nätynki  2005    320  44.64  1:35.21  2:26.31    3:16.54   
  Swimming Club Rovaniemi  3:21.93                 
                     
Lotta Kaarre  2005    318  44.40  1:32.99  2:25.68    3:17.02   
  Kempeleen Pyrintö  3:13.48                 
                     
10  Sofia Kivelä  2005    300  46.66  1:37.26  2:29.74    3:20.92   
  Kempeleen Pyrintö  3:14.84                 
                     
11  Pinja Lohiniva  2005    270  47.80  1:40.33  2:34.21    3:27.99   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Selja Lahti  2005    255  46.90  1:41.70  2:36.47    3:31.96   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Pihla Louhela  2005    217  49.67  1:46.92  2:45.73    3:43.67   
  Oulun Uinti 1906  3:36.05                 
                     
14  Tiina Alatalo  2005    197  52.99  1:51.90  2:51.92    3:51.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    640  36.16  1:16.45  1:56.74    2:36.12   
  Oulun Uinti 1906  2:36.66                 
                     
Pinja Taskila  2004    640  34.45  1:13.77  1:54.66    2:36.12   
  Oulun Uinti 1906  2:34.99                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    562  37.73  1:19.30  2:02.80    2:42.99   
  Oulun Uinti 1906  2:41.64                 
                     
Laura Markuksela  2004    516  38.52  1:20.97  2:04.76    2:47.67   
  Oulun Lohet  2:48.88                 
                     
Inka Elamaa  2004    499  39.69  1:22.49  2:06.35    2:49.61   
  Oulun Lohet  2:46.70                 
                     
Vilma Niskanen  2004    407  42.19  1:28.05  2:16.28    3:01.48   
  Oulun Lohet  3:07.68                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minja Lukkari  2003    591  36.09  1:17.82  1:59.01    2:40.28   
  Oulun Uinti 1906  2:37.14                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    566  38.00  1:20.18  2:01.92    2:42.66   
  Oulun Lohet  2:42.78                 
                     
Mathilda Puutio  2003    549  37.53  1:19.33  2:01.84    2:44.29   
  Oulun Uinti 1906  2:42.50                 
                     
Malla Juutinen  2003    472  39.58  1:24.87  2:09.39    2:52.76   
  Oulun Uinti 1906  2:55.01                 
                     
Miina Laukka  2003    432  39.33  1:23.17  2:09.24    2:57.97   
  Kempeleen Pyrintö  2:59.88                 
                     
Satu Immonen  2003    427  40.00  1:25.71  2:13.69    2:58.63   
  Swimming Club Vuokatti  2:59.55                 
                     
Sini Lassila  2003    404  39.19  1:25.58  2:14.62    3:01.90   
  Swimming Club Rovaniemi  3:04.08                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    357  40.78  1:28.49  2:18.77    3:09.52   
  Oulun Uinti 1906  3:06.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:18 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    259          31.77   
  Kajaanin Uimaseura  34.06                 
Nooa Kaunisto  2007    256          31.89   
  Kemin Uimaseura  31.48                 
Leevi Väyrynen  2007    208          34.16   
  Oulun Uinti 1906  34.04                 
Joonas Keränen  2007    191          35.16   
  Oulun Uinti 1906  35.46                 
Eduard Chirica  2007    180          35.86   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
Rasmus Kinnunen  2007    167          36.79   
  Kemin Työväen Uimarit  36.86                 
Oskari Hakkarainen  2007    163          37.08   
  Kajaanin Uimaseura  36.10                 
Lauri Junttari  2007    157          37.48   
  Kemin Työväen Uimarit  36.31                 
Eetu Kahelin  2007    154          37.76   
  Oulun Lohet  38.81                 
10  Aapo Alaniska  2007    148          38.30   
  Oulun Uinti 1906  39.31                 
11  Iiro Tapaninen  2007    147          38.33   
  Oulun Lohet  40.41                 
12  Sandy Yin  2007    136          39.31   
  Oulun Lohet  39.06                 
13  Alexey Savelyev  2007    130          39.91   
  Oulun Lohet  40.41                 
14  Julius Katajaharju  2007    129          40.06   
  Oulun Uinti 1906  40.48                 
15  Lars Forchini  2007    108          42.44   
  Oulun Lohet  41.82                 
16  Viljo Soini  2007    85          45.95   
  Oulun Lohet  45.30                 
Niko Kumpulainen  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  37.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Weeti Niemi  2006    267          31.44   
  Swimming Club Rovaniemi  32.72                 
Eetu Huuki  2006    219          33.57   
  Oulun Lohet  34.42                 
Arttu Kortetjärvi  2006    217          33.71   
  Oulun Uinti 1906  35.05                 
Markus Tervaskanto  2006    216          33.74   
  Oulun Uinti 1906  33.53                 
Elmeri Kaihua  2006    214          33.85   
  Swimming Club Rovaniemi  34.32                 
Jesse Koskinen  2006    214          33.87   
  Kemin Työväen Uimarit  34.80                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    202          34.52   
  Kajaanin Uimaseura  35.62                 
Miika Suorsa  2006    192          35.07   
  Oulun Uinti 1906  35.17                 
Jean Väisänen  2006    177          36.08   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
10  Riku Keskiaho  2006    157          37.49   
  Oulun Uinti 1906  37.15                 
11  Julius Jakkula  2006    128          40.15   
  Oulun Uinti 1906  38.02                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    640          23.50   
  Kemin Työväen Uimarit  23.26                 
Matias Rajavaara  2002    499          25.53   
  Oulun Uinti 1906  25.71                 
Lasse Pulkkinen  2002    487          25.75   
  Oulun Uinti 1906  26.05                 
Ville Korpilähde  2002    487          25.75   
  Swimming Club Rovaniemi  25.76                 
Joakim Harjaks  2002    468          26.09   
  Oulun Uinti 1906  26.82                 
Juho Keränen  2002    421          27.03   
  Oulun Lohet  26.78                 
Esa Hyrynkangas  2002    420          27.05   
  Oulun Lohet  26.14                 
Karlo Kilpinen  2003    393          27.64   
  Kemin Uimaseura  27.72                 
Tudor Ratiu  2003    383          27.89   
  Swimming Club Rovaniemi  27.29                 
10  Arttu Haipus  2004    381          27.93   
  Oulun Lohet  27.62                 
11  Atte Leinonen  2004    368          28.25   
  Oulun Uinti 1906  29.05                 
12  Sihan Yu  2003    365          28.33   
  Oulun Uinti 1906  28.75                 
13  Roope Mutanen  2003    351          28.70   
  Haukiputaan Heitto  28.11                 
14  Roope Hyvärinen  2003    329          29.32   
  Kemin Työväen Uimarit  28.95                 
15  Roni Heikkinen  2005    315          29.75   
  Oulun Uinti 1906  30.13                 
16  Tuomas Orre  2005    271          31.29   
  Kajaanin Uimaseura  31.64                 
17  Aapo Karjalainen  2004    250          32.13   
  Kajaanin Uimaseura  32.41                 
18  Artturi Väänänen  2005    241          32.54   
  Oulun Uinti 1906  32.54                 
19  Leevi Sipilä  2003    238          32.65   
  Kempeleen Pyrintö  34.72                 
20  Elmeri Kauppila  2004    237          32.71   
  Oulun Lohet  33.15                 
21  Niko Savilakso  2003    234          32.87   
  Oulun Lohet  33.11                 
22  Eemeli Korhonen  2003    218          33.66   
  Kempeleen Pyrintö  33.64                 
23  Joel Hassinen  2005    213          33.89   
  Oulun Uinti 1906  34.74                 
24  Ilari Raesalmi  2005    196          34.84   
  Oulun Uinti 1906  35.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Hirvasoja  2007    248  41.30        1:26.88   
  Haukiputaan Heitto  1:28.99                 
                     
Edith Ervasti  2007    233  40.66        1:28.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Iita Kimpimäki  2007    225  40.57        1:29.75   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Sofia Palojärvi  2007    183  42.64        1:36.04   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Sara Lappalainen  2007    116  52.85        1:51.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ruut Salmi  2007              DNF   
  Oulun Lohet  1:20.25                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reeta Ollonen  2006    439  34.78        1:11.80   
  Oulun Uinti 1906  1:11.67                 
                     
Lotta Moilanen  2006    410  34.40        1:13.50   
  Oulun Uinti 1906  1:15.16                 
                     
Miina Torvikoski  2006    342  36.26        1:18.04   
  Kemin Uimaseura  1:17.61                 
                     
Pinja Junttari  2006    295  37.30        1:22.01   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.83                 
                     
Ülle Harjaks  2006    278  37.10        1:23.60   
  Oulun Uinti 1906  1:24.61                 
                     
Vilja Takalo  2006    267  39.28        1:24.75   
  Kajaanin Uimaseura  1:27.15                 
                     
Iiris Uusitalo  2006    241  41.36        1:27.67   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.14                 
                     
Elli Hakola  2006    237  41.93        1:28.18   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.09                 
                     
Anna Kortesalmi  2006    234  38.14        1:28.59   
  Rovaniemen Uimaseura  1:28.33                 
                     
10  Anette Kärkkäinen  2006    220  40.61        1:30.37   
  Kajaanin Uimaseura  1:35.97                 
                     
11  Janina Paakkolanvaara  2006    206  42.17        1:32.37   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.52                 
                     
12  Anni Moilanen  2006    195  44.44        1:34.04   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.31                 
                     
13  Oona Lipponen  2006    191  43.94        1:34.73   
  Kemin Uimaseura  1:33.65                 
                     
14  Venla Talvensaari  2006    188  40.18        1:35.19   
  Oulun Uinti 1906  1:30.14                 
                     
15  Milla Haapamäki  2006    150  44.69        1:42.74   
  Oulun Uinti 1906  1:47.76                 
                     
16  Maria Issakainen  2006    143  45.13        1:44.33   
  Oulun Uinti 1906  1:45.96                 
                     
17  Fanni Törmänen  2006    135  47.45        1:46.34   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.36                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riina Niemi  2005    485  32.98        1:09.48   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.29                 
                     
Milla Siira  2005    401  34.66        1:14.00   
  Oulun Lohet  1:14.48                 
                     
Maiju Huttunen  2005    375  35.58        1:15.71   
  Swimming Club Rovaniemi  1:14.85                 
                     
Jutta Mört  2005    304  35.86        1:21.19   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.44                 
                     
Elina Turunen  2005    301  37.41        1:21.45   
  Oulun Uinti 1906  1:20.65                 
                     
Katariina Koivuranta  2005    288  36.71        1:22.63   
  Oulun Uinti 1906  1:23.00                 
                     
Saana Lauhava  2005    269  38.68        1:24.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:23.93                 
                     
Kerttu Törmälä  2005    231  40.64        1:28.98   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.15                 
                     
Mandi Vuoristo  2005    222  41.05        1:30.12   
  Oulun Lohet  1:25.27                 
                     
10  Sofia Kilpeläinen  2005    215  43.89        1:31.04   
  Oulun Uinti 1906  1:33.30                 
                     
11  Sani Nätynki  2005    211  40.97        1:31.59   
  Swimming Club Rovaniemi  1:33.74                 
                     
12  Saga Tuisku  2005    174  41.82        1:37.64   
  Kemin Työväen Uimarit  1:38.53                 
                     
13  Anniina Törmi  2005    170  45.08        1:38.40   
  Oulun Uinti 1906  1:38.13                 
                     
14  Teresa Pulkkinen  2005    162  46.67        1:39.99   
  Oulun Lohet  1:34.26                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    585  29.95        1:05.29   
  Kempeleen Pyrintö  1:06.64                 
                     
Inka Karjalainen  2004    363  34.16        1:16.51   
  Oulun Uinti 1906  1:18.41                 
                     
Nanna Savolainen  2004    333  36.98        1:18.74   
  Oulun Lohet  1:18.98                 
                     
Henna Moilanen  2004    332  35.32        1:18.79   
  Oulun Lohet  1:19.41                 
                     
Maria Kaarlejärvi  2004    274  39.71        1:24.01   
  Swimming Club Rovaniemi  1:31.45                 
                     
Reetta Piira  2004    268  38.10        1:24.69   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.22                 
                     
Noora Aikio  2004    262  38.70        1:25.31   
  Kemin Työväen Uimarit  1:24.58                 
                     
Kiia Junttari  2004    226  39.49        1:29.61   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.50                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    585  30.98        1:05.28   
  Oulun Uinti 1906  1:03.71                 
                     
Venla Säntti  2003    506  31.48        1:08.52   
  Oulun Uinti 1906  1:08.48                 
                     
Martta Nygård  2003    487  33.18        1:09.38   
  Oulun Uinti 1906  1:09.34                 
                     
Henna Hökkä  2003    459  32.80        1:10.77   
  Oulun Uinti 1906  1:09.15                 
                     
Siiri Keisu  2003    346  35.22        1:17.77   
  Haukiputaan Heitto  1:18.26                 
                     
Kia Leinonen  2003    332  34.88        1:18.83   
  Oulun Lohet  1:19.53                 
                     
Sofia Koppström  2003    172  43.56        1:38.19   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    379  33.07  1:09.45  1:47.70    2:25.92   
  Oulun Lohet  2:33.77                 
                     
Arttu Haipus  2004    359  34.89  1:13.49  1:51.43    2:28.62   
  Oulun Lohet  2:26.27                 
                     
Vili Rantasuo  2004    343  34.92  1:13.30  1:52.01    2:30.76   
  Oulun Lohet  2:31.96                 
                     
Eetu Haipus  2004    335  36.02  1:14.98  1:53.93    2:32.01   
  Oulun Lohet  2:31.86                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paavo Erkinaro  2003    428  32.52  1:07.93  1:44.10    2:20.07   
  Oulun Uinti 1906  2:22.13                 
                     
Benjamin Evans  2003    378  33.68  1:10.69  1:49.37    2:26.01   
  Swimming Club Vuokatti  2:27.26                 
                     
Toni Lipponen  2003    374  32.00  1:08.96  1:47.88    2:26.56   
  Kemin Uimaseura  2:24.77                 
                     
Leevi Sipilä  2003    271  37.44  1:18.45  2:00.88    2:43.06   
  Kempeleen Pyrintö  2:45.01                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    495  31.26  1:05.10  1:39.81    2:13.48   
  Oulun Uinti 1906  2:08.99                 
                     
Oliver Kela  2002    446  30.50  1:04.89  1:40.99    2:18.24   
  Swimming Club Rovaniemi  2:21.78                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    416  33.55  1:09.10  1:45.39    2:21.48   
  Oulun Uinti 1906  2:23.99                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    358  38.87  1:24.70  2:12.36    2:51.47   
  Oulun Lohet  2:54.51                 
                     
Annabella Karjalainen  2007    317  40.66  1:27.08  2:18.85    2:58.54   
  Oulun Lohet  2:56.62                 
                     
Lotta Janhunen  2007    271  40.75  1:31.07  2:26.10    3:08.18   
  Oulun Lohet  3:10.21                 
                     
Salli Sepponen  2007    254  45.07  1:34.27  2:28.82    3:12.21   
  Oulun Uinti 1906  3:18.49                 
                     
Iida Kemppainen  2007    249  42.74  1:32.95  2:31.83    3:13.69   
  Kajaanin Uimaseura  3:13.98                 
                     
Ellen Krüger  2007    248  52.08  1:39.14  2:33.78    3:13.81   
  Oulun Lohet  3:17.20                 
                     
Saimi Kiviniemi  2007    242  43.94  1:35.28  2:32.55    3:15.42   
  Oulun Uinti 1906  3:24.38                 
                     
Olivia Loukkola  2007    239  46.34  1:38.32  2:33.90    3:16.36   
  Oulun Uinti 1906  3:20.82                 
                     
Juuli Uusitalo  2007    237  45.22  1:34.99  2:34.60    3:16.64   
  Oulun Lohet  3:19.42                 
                     
10  Pinja Niskanen  2007    236  47.84  1:36.04  2:33.72    3:17.01   
  Oulun Lohet  3:25.74                 
                     
11  Emma Autio  2007    235  46.89  1:37.78  2:33.47    3:17.34   
  Oulun Lohet  3:12.52                 
                     
12  Iinu Tiainen  2007    229  44.93  1:38.50  2:33.11    3:19.04   
  Oulun Lohet  3:21.39                 
                     
13  Aava Näykki  2007    225  51.68  1:41.52  2:38.31    3:20.28   
  Kempeleen Pyrintö  3:21.76                 
                     
14  Meeri Uusitalo  2007    207  50.81  1:42.25  2:39.39    3:25.80   
  Oulun Lohet  3:27.87                 
                     
15  Mea Prykäri  2007    204  53.07  1:46.69  2:41.51    3:26.90   
  Oulun Lohet  3:32.09                 
                     
16  Elina Jaako  2007    189  51.47  1:44.07  2:48.65    3:32.21   
  Oulun Uinti 1906  3:28.68                 
                     
17  Emma Olivia Mattila  2007    179  49.43  1:47.70  2:44.82    3:36.05   
  Oulun Uinti 1906  3:36.80                 
                     
18  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007    154  57.55  1:56.99  2:56.35    3:47.20   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Riia Aho  2007    127  1:03.61  2:06.20  3:09.85    4:02.03   
  Oulun Lohet  4:05.66                 
                     
Aino Leinonen  2007              DSQ  75m 
  Oulun Uinti 1906  3:36.07                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    527  34.12  1:13.18  1:55.37    2:30.85   
  Oulun Uinti 1906  2:31.11                 
                     
Reeta Ollonen  2006    505  35.02  1:14.68  1:58.18    2:32.93   
  Oulun Uinti 1906  2:34.50                 
                     
Miina Torvikoski  2006    409  37.25  1:20.43  2:07.04    2:44.13   
  Kemin Uimaseura  2:42.76                 
                     
Sara Seppänen  2006    374  38.23  1:19.91  2:11.51    2:49.13   
  Oulun Lohet  2:50.53                 
                     
Pinja Junttari  2006    346  39.21  1:23.29  2:12.87    2:53.43   
  Kemin Työväen Uimarit  2:51.33                 
                     
Ülle Harjaks  2006    317  38.97  1:22.91  2:18.57    2:58.63   
  Oulun Uinti 1906  2:58.59                 
                     
Oona Lipponen  2006    262  44.17  1:34.70  2:30.42    3:10.21   
  Kemin Uimaseura  3:09.70                 
                     
Noona Hyrkäs  2006    262  44.13  1:32.01  2:27.01    3:10.33   
  Kajaanin Uimaseura  3:24.16                 
                     
Venla Talvensaari  2006    250  41.68  1:32.76  2:28.70    3:13.36   
  Oulun Uinti 1906  3:10.45                 
                     
10  Anni Moilanen  2006    241  45.49  1:35.16  2:31.90    3:15.57   
  Kempeleen Pyrintö  3:20.46                 
                     
11  Iina Tapaninen  2006    211  48.61  1:42.10  2:39.25    3:24.48   
  Oulun Lohet  3:21.79                 
                     
12  Aino Kauppinen  2006    205  48.27  1:39.44  2:42.46    3:26.39   
  Kemin Uimaseura                   
                     
13  Viivi Häikiö  2006    205  49.79  1:40.69  2:39.52    3:26.48   
  Oulun Uinti 1906  3:35.30                 
                     
14  Fanni Törmänen  2006    202  50.81  1:47.58  2:43.27    3:27.64   
  Kempeleen Pyrintö  3:25.40                 
                     
15  Anni Backman  2006    191  50.26  1:45.12  2:46.60    3:31.46   
  Oulun Uinti 1906  3:33.78                 
                     
Iida Ryhänen  2006              DSQ  50PU 
  Oulun Uinti 1906  3:51.66                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Vilja Takalo  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  2:59.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    498  34.91  1:15.86  1:59.25    2:33.69   
  Oulun Uinti 1906  2:37.13                 
                     
Alexia Tahkola  2005    471  34.15  1:14.21  2:01.28    2:36.57   
  Oulun Lohet  2:39.42                 
                     
Riina Niemi  2005    434  32.03  1:15.84  2:05.84    2:40.86   
  Swimming Club Rovaniemi  2:42.41                 
                     
Elina Turunen  2005    390  36.30  1:17.91  2:07.39    2:46.70   
  Oulun Uinti 1906  2:48.24                 
                     
Milla Marttila  2005    387  38.22  1:20.28  2:08.75    2:47.15   
  Kempeleen Pyrintö  2:47.83                 
                     
Jutta Mört  2005    381  37.85  1:20.74  2:09.78    2:48.03   
  Kemin Työväen Uimarit  2:59.50                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    319  39.31  1:24.35  2:21.58    2:58.30   
  Kemin Uimaseura  2:57.05                 
                     
Milena Autti  2005    294  41.07  1:31.24  2:21.15    3:03.13   
  Swimming Club Rovaniemi  3:36.75                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005    259  45.02  1:33.70  2:28.53    3:11.05   
  Kajaanin Uimaseura  3:12.76                 
                     
10  Teresa Pulkkinen  2005    255  45.98  1:38.30  2:32.92    3:11.94   
  Oulun Lohet  3:13.47                 
                     
11  Katariina Kärki  2005    237  43.83  1:35.59  2:32.58    3:16.89   
  Kempeleen Pyrintö  3:26.50                 
                     
12  Saga Tuisku  2005    234  42.27  1:28.67  2:31.74    3:17.67   
  Kemin Työväen Uimarit  3:18.03                 
                     
13  Martta Ryynänen  2005    199  47.09  1:41.21  2:41.68    3:28.44   
  Oulun Lohet  3:20.66                 
                     
Lilli Eskola  2005              DSQ  75m 
  Haukiputaan Heitto  3:17.66                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Pinja Lohiniva  2005              DSQ  75m 
  Oulun Uinti 1906  3:02.73                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    636  31.44  1:07.82  1:48.23    2:21.63   
  Oulun Uinti 1906  2:21.74                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    554  33.38  1:12.59  1:54.29    2:28.36   
  Oulun Uinti 1906  2:27.12                 
                     
Pinja Taskila  2004    527  35.01  1:13.46  1:55.95    2:30.86   
  Oulun Uinti 1906  2:27.12                 
                     
Inka Elamaa  2004    504  35.74  1:13.59  1:59.16    2:33.09   
  Oulun Lohet  2:30.68                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    440  33.46  1:13.50  2:01.02    2:40.14   
  Swimming Club Rovaniemi  2:38.79                 
                     
Inka Lytz  2004    394  35.74  1:16.28  2:09.35    2:46.12   
  Swimming Club Rovaniemi  2:42.06                 
                     
Henna Moilanen  2004    378  36.11  1:17.38  2:10.74    2:48.46   
  Oulun Lohet  2:46.58                 
                     
Aada Suotula  2004    375  37.86  1:21.35  2:10.99    2:48.89   
  Oulun Uinti 1906  2:52.38                 
                     
Iida Heiko  2004    359  40.80  1:26.47  2:16.45    2:51.33   
  Oulun Uinti 1906  2:50.17                 
                     
10  Vilma Niskanen  2004    352  39.08  1:25.22  2:11.01    2:52.43   
  Oulun Lohet  2:53.65                 
                     
11  Siiri Rahikkala  2004    351  36.68  1:21.56  2:12.58    2:52.68   
  Oulun Uinti 1906  2:51.65                 
                     
12  Petra Laukkanen  2004    347  38.87  1:22.13  2:12.85    2:53.29   
  Oulun Lohet  2:54.81                 
                     
13  Emma Tolonen  2004    342  39.02  1:23.34  2:14.66    2:54.10   
  Kajaanin Uimaseura  3:01.61                 
                     
14  Kiia Junttari  2004    339  37.80  1:23.96  2:15.26    2:54.75   
  Kemin Työväen Uimarit  2:59.97                 
                     
15  Noora Aikio  2004    307  39.63  1:22.97  2:20.63    3:00.48   
  Kemin Työväen Uimarit  2:59.63                 
                     
16  Micaela Moilanen  2004    273    1:29.31  2:25.24    3:07.62   
  Kajaanin Uimaseura  3:03.88                 
                     
17  Saana Näsi  2004    236  39.26  1:32.74  2:32.86    3:17.19   
  Kemin Uimaseura  3:13.02                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    607  31.68  1:07.92  1:50.86    2:23.89   
  Oulun Uinti 1906  2:20.10                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    578  31.60  1:09.87  1:52.26    2:26.22   
  Oulun Lohet  2:26.07                 
                     
Minja Lukkari  2003    575  33.21  1:11.26  1:53.34    2:26.53   
  Oulun Uinti 1906  2:23.89                 
                     
Venla Säntti  2003    561  33.71  1:10.32  1:54.29    2:27.67   
  Oulun Uinti 1906  2:29.97                 
                     
Mathilda Puutio  2003    534  34.01  1:13.68  1:56.47    2:30.12   
  Oulun Uinti 1906  2:31.64                 
                     
Satu Immonen  2003    442  34.90  1:16.91  2:03.07    2:39.97   
  Swimming Club Vuokatti  2:42.10                 
                     
Sini Lassila  2003    411  34.66  1:19.70  2:07.67    2:43.79   
  Swimming Club Rovaniemi  2:49.16                 
                     
Jenni Tuuliainen  2003    305  36.95  1:25.40  2:18.35    3:00.95   
  Oulun Lohet  3:01.22                 
                     
Emmi Palo  2003    263  41.32  1:28.30  2:25.61    3:10.10   
  Kemin Uimaseura  3:03.84                 
                     
10  Greta Suorsa  2003    242  44.72  1:33.91  2:30.80    3:15.29   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:59 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    247  36.37        1:20.16   
  Kemin Uimaseura  1:23.61                 
                     
Tuukka Orre  2007    214  40.38        1:24.05   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.50                 
                     
Leevi Väyrynen  2007    174  43.32        1:29.99   
  Oulun Uinti 1906  1:31.99                 
                     
Eduard Chirica  2007    171  44.28        1:30.46   
  Oulun Uinti 1906  1:49.03                 
                     
Niko Kumpulainen  2007    154  44.35        1:33.81   
  Oulun Uinti 1906  2:03.23                 
                     
Oskari Hakkarainen  2007    153  43.63        1:33.87   
  Kajaanin Uimaseura  1:38.54                 
                     
Lauri Junttari  2007    142  48.19        1:36.19   
  Kemin Työväen Uimarit  1:42.91                 
                     
Iiro Tapaninen  2007    136  48.80        1:37.63   
  Oulun Lohet  1:41.38                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    135  45.63        1:37.84   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.89                 
                     
10  Joonas Keränen  2007    132  47.87        1:38.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Eetu Kahelin  2007    105  52.64        1:46.44   
  Oulun Lohet  1:45.88                 
                     
Aapo Alaniska  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    334  35.14        1:12.48   
  Oulun Lohet  1:13.43                 
                     
Julius Schroderus  2006    258  35.65        1:18.94   
  Oulun Lohet  1:22.36                 
                     
Weeti Niemi  2006    229  40.50        1:22.14   
  Swimming Club Rovaniemi  1:23.89                 
                     
Herkko Haussalo  2006    216  39.19        1:23.71   
  Oulun Lohet  1:25.71                 
                     
Jesse Koskinen  2006    188  40.53        1:27.76   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.38                 
                     
Elmeri Kaihua  2006    181  41.51        1:28.87   
  Swimming Club Rovaniemi  1:41.28                 
                     
Eetu Huuki  2006    173  44.71        1:30.26   
  Oulun Lohet  1:33.14                 
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006    169  41.49        1:30.87   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.75                 
                     
Jean Väisänen  2006    122  48.50        1:41.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Riku Keskiaho  2006    98  59.66        1:49.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    547  28.90        1:01.50   
  Oulun Uinti 1906  1:01.92                 
                     
Matias Rajavaara  2002    442  30.05        1:06.03   
  Oulun Uinti 1906  1:04.95                 
                     
Ville Korpilähde  2002    428  30.83        1:06.74   
  Swimming Club Rovaniemi  1:06.36                 
                     
Joakim Harjaks  2002    422  30.64        1:07.04   
  Oulun Uinti 1906  1:07.36                 
                     
Henrik Siltari  2002    420  32.29        1:07.15   
  Kemin Uimaseura  1:08.21                 
                     
Kasper Lytz  2003    395  30.84        1:08.52   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.51                 
                     
Sihan Yu  2003    391  31.58        1:08.77   
  Oulun Uinti 1906  1:12.03                 
                     
Tudor Ratiu  2003    385  32.28        1:09.11   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.03                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    363  31.71        1:10.51   
  Oulun Lohet  1:07.20                 
                     
10  Eetu Haipus  2004    360  34.12        1:10.66   
  Oulun Lohet  1:10.92                 
                     
11  Roope Mutanen  2003    323  33.52        1:13.25   
  Haukiputaan Heitto  1:13.25                 
                     
12  Karlo Kilpinen  2003    296  34.97        1:15.47   
  Kemin Uimaseura  1:13.90                 
                     
13  Roope Hyvärinen  2003    285  33.54        1:16.35   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.46                 
                     
14  Tuomas Romsi  2005    278  35.73        1:17.01   
  Kemin Uimaseura  1:19.22                 
                     
15  Leevi Sipilä  2003    255  36.97        1:19.27   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.25                 
                     
16  Roni Heikkinen  2005    249  38.35        1:19.94   
  Oulun Uinti 1906  1:35.36                 
                     
17  Joel Hassinen  2005    226  40.25        1:22.50   
  Oulun Uinti 1906  1:25.54                 
                     
18  Eemeli Korhonen  2003    202  39.94        1:25.62   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.96                 
                     
19  Elias Laukka  2005    173  42.66        1:30.24   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.47                 
                     
20  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    129  48.31        1:39.43   
  Oulun Lohet  1:41.76                 
                     
Tuomas Orre  2005              DSQ  50SU 
  Kajaanin Uimaseura  1:23.57                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:59 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Säntti  2008    280          39.21   
  Oulun Uinti 1906  39.65                 
Eerika Häcklin  2008    206          43.46   
  Haukiputaan Heitto  45.23                 
Olivia Riekki  2008    189          44.67   
  Oulun Uinti 1906  46.18                 
Anna Rajakangas  2008    177          45.66   
  Oulun Uinti 1906  45.65                 
Auroora Kurttila  2008    170          46.28   
  Haukiputaan Heitto  44.53                 
Enni Lytz  2008    164          46.85   
  Swimming Club Rovaniemi  48.93                 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    307          38.02   
  Oulun Uinti 1906  39.13                 
Sofia Palojärvi  2007    273          39.56   
  Swimming Club Rovaniemi  42.48                 
Eevi Hirvasoja  2007    257          40.36   
  Haukiputaan Heitto  39.79                 
Armi Aurora Tavi  2007    241          41.23   
  Kemin Uimaseura  41.29                 
Aava Näykki  2007    232          41.73   
  Kempeleen Pyrintö  39.61                 
Iida Kemppainen  2007    219          42.53   
  Kajaanin Uimaseura  41.08                 
Sara Lappalainen  2007    210          43.12   
  Swimming Club Rovaniemi  44.65                 
Tiia Liuski  2007    188          44.76   
  Kajaanin Uimaseura  47.43                 
Silja Sipovaara  2007    168          46.49   
  Haukiputaan Heitto  47.50                 
10  Ella Utriainen  2007    163          46.95   
  Kempeleen Pyrintö  46.80                 
Gabriela Pisano  2007              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    623          30.05   
  Oulun Uinti 1906  30.22                 
Martta Nygård  2003    609          30.27   
  Oulun Uinti 1906  31.13                 
Helmi Jouhten  2004    546          31.40   
  Kempeleen Pyrintö  30.83                 
Laura Rajavaara  2005    464          33.15   
  Oulun Uinti 1906  33.44                 
Malla Juutinen  2003    462          33.20   
  Oulun Uinti 1906  34.15                 
Anni Ranta-Valkama  2004    407          34.63   
  Swimming Club Rovaniemi  33.38                 
Ronja Kämäräinen  2004    403          34.75   
  Swimming Club Vuokatti  36.36                 
Inka Lytz  2004    398          34.88   
  Swimming Club Rovaniemi  34.47                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    395          34.97   
  Kempeleen Pyrintö  37.26                 
10  Noora Aikio  2004    375          35.59   
  Kemin Työväen Uimarit  36.19                 
11  Sara Ylimäki  2003    365          35.89   
  Kemin Työväen Uimarit  36.27                 
12  Maiju Huttunen  2005    344          36.61   
  Swimming Club Rovaniemi  36.84                 
13  Lidia Evans  2005    318          37.60   
  Swimming Club Vuokatti  36.71                 
14  Kia Leinonen  2003    311          37.87   
  Oulun Lohet  36.24                 
15  Janina Paakkolanvaara  2006    310          37.90   
  Kemin Työväen Uimarit  38.51                 
16  Emma Tolonen  2004    301          38.27   
  Kajaanin Uimaseura  38.45                 
17  Vilma Utriainen  2005    299          38.36   
  Kempeleen Pyrintö  39.21                 
18  Anette Kärkkäinen  2006    295          38.53   
  Kajaanin Uimaseura  40.18                 
19  Vilja Takalo  2006    295          38.54   
  Kajaanin Uimaseura  38.99                 
20  Vilma Madetoja  2005    280          39.21   
  Oulun Uinti 1906  40.22                 
21  Iiris Uusitalo  2006    266          39.88   
  Kajaanin Uimaseura  41.29                 
22  Micaela Moilanen  2004    261          40.15   
  Kajaanin Uimaseura  42.29                 
23  Saana Uusitalo  2005    260          40.17   
  Oulun Lohet  39.36                 
24  Noona Hyrkäs  2006    257          40.35   
  Kajaanin Uimaseura  43.09                 
25  Erika Ruotsalainen  2005    253          40.57   
  Kajaanin Uimaseura  41.47                 
26  Angelica Kärki  2006    234          41.60   
  Kempeleen Pyrintö  43.14                 
27  Eeva Partanen  2005    231          41.81   
  Kajaanin Uimaseura  44.95                 
28  Janette Sarajärvi  2006    177          45.69   
  Kempeleen Pyrintö  47.94                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    369  1:11.08  2:27.41  3:43.41    4:55.80   
  Oulun Lohet  5:00.25                 
                     
Konsta Rantasuo  2006    354  1:10.38  2:27.00  3:44.15    4:59.95   
  Oulun Lohet  5:18.33                 
                     
Miko Saukkonen  2006    339  1:10.21  2:27.95  3:47.31    5:04.15   
  Kemin Uimaseura  5:06.13                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    310  1:12.90  2:32.33  3:53.35    5:13.46   
  Oulun Uinti 1906  5:09.27                 
                     
Markus Tervaskanto  2006    242  1:19.43  2:47.45  4:16.53    5:40.36   
  Oulun Uinti 1906  5:48.68                 
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    229  1:19.82  2:48.48  4:18.96    5:46.61   
  Oulun Uinti 1906  5:56.63                 
                     
Miika Suorsa  2006    189  1:24.98  2:58.37  4:33.82    6:09.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Jakkula  2006    162  1:31.94  3:11.09  4:50.94    6:28.56   
  Oulun Uinti 1906  6:33.35                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Siurua  2005    343  1:10.15  2:27.89  3:45.97    5:03.01   
  Oulun Uinti 1906  5:08.05                 
                     
Elias Mikkonen  2005    327  1:13.76  2:32.42  3:51.07    5:07.94   
  Oulun Lohet  5:27.74                 
                     
Erblin Latifi  2005    305  1:13.31  2:33.78  3:54.96    5:15.11   
  Oulun Uinti 1906  5:21.51                 
                     
Artturi Väänänen  2005    249  1:19.71  2:45.13  4:12.35    5:37.03   
  Oulun Uinti 1906  5:31.96                 
                     
Ilari Raesalmi  2005    208  1:21.22  2:52.39  4:27.31    5:58.11   
  Oulun Uinti 1906  6:42.50                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Hannuksela  2004    447  1:07.73  2:18.40  3:29.94    4:37.45   
  Haukiputaan Heitto  4:46.96                 
                     
Rasmus Koskela  2004    444  1:06.85  2:17.90  3:29.64    4:38.02   
  Oulun Uinti 1906  4:36.49                 
                     
Nikolai Em  2004    328  1:11.19  2:31.23  3:50.73    5:07.63   
  Oulun Lohet  5:17.09                 
                     
Jere Heikkilä  2004    321  1:14.20  2:33.93  3:53.67    5:09.89   
  Oulun Lohet  5:26.26                 
                     
Jami Kenttälä  2004    319  1:12.67  2:32.41  3:52.79    5:10.60   
  Oulun Uinti 1906  5:05.79                 
                     
Elmeri Kauppila  2004    274  1:14.69  2:38.14  4:02.07    5:26.67   
  Oulun Lohet  5:14.86                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    549  1:01.46  2:06.96  3:14.18    4:19.09   
  Kemin Uimaseura  4:24.87                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    543  1:02.31  2:08.42  3:15.43    4:20.11   
  Oulun Uinti 1906  4:19.46                 
                     
Benjamin Evans  2003    492  1:01.90  2:10.55  3:20.49    4:28.79   
  Swimming Club Vuokatti  4:27.88                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    307  1:12.50  2:32.90  3:55.29    5:14.37   
  Oulun Lohet  5:03.90                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Juntunen  2002    588  1:00.47  2:04.63  3:09.45    4:13.24   
  Oulun Uinti 1906  4:13.56                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    449  1:04.98  2:15.25  3:26.76    4:37.02   
  Oulun Uinti 1906  4:39.49                 
                     
Eemeli Kauppila  2002    365  1:06.37  2:23.34  3:40.63    4:56.77   
  Oulun Lohet  4:51.02                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:51   
  Järjestäjä  HaHe, KemPy, OU ja OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 15, 4X100m T15 SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oulun Uinti  2003    625          4:23.29   
  Oulun Uinti 1906  4:18.87                 
  Petra Ansaranta  2004      31.24  1:04.52      1:04.52   
  Pinja Taskila  2004      34.82  1:13.37      2:17.89   
  Madeleine Hiltunen  2003      30.10  1:05.77      3:23.66   
  Venla Säntti  2003      28.56  59.63      4:23.29   
                     
Scr Naiset [2003]  2003    451          4:53.49   
  Swimming Club Rovaniemi  4:48.65                 
  Inka Lytz  2004      35.99  1:14.94      1:14.94   
  Anni Ranta-Valkama  2004      37.47  1:23.00      2:37.94   
  Riina Niemi  2005      33.60  1:10.35      3:48.29   
  Sini Lassila  2003      31.55  1:05.20      4:53.49   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:51 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)